Top 10 najlepších športových kníh. Sagan, Vlhová či návod ako zostaviť monopost F1

31. 12. 2020 |
 

Top 10, športové knihy, Peter Sagan, F1, Boris Valábik, hokej, futbal, NHL. V každom ročnom období vždy poteší dobrá kniha. Vybrali sme tie najlepšie z posledného obdobia z oblasti športu.

Najlepšie športové knihy. FOTO Martinus.

Sagan - Môj svet

Peter Sagan je fenomén, ktorý udivuje cyklistiku už 10 rokov. Pred rokom sa náš trojnásobný majster sveta rozhodol vydať knižku, v ktorej poodhaľuje svoju osobnosť.

Dočítate sa v nej, prečo nemá zábrany na tlačovkách baviť novinárov či ako ho napadlo ísť na zadnom kolese počas stúpania na Mont Ventoux. Ponorte sa do sveta Tourminátora, ktorý v rokoch 2015 - 2017 vyhral trikrát po sebe titul majstra sveta.

 

Môj svet - kliknite a kúpte si knihu online

 

Top 10 najlepších športových kníh súčastnosti

Volali ma bitkár

Boris Valábik sa tesne po ukončení svojej kariéry rozhodol napísať otvorenú spoveď o zákulisí hokeja. Ihneď po vydaní sa kniha zaradila medzi najpredávanejšie tituly na Slovensku, aj vďaka svojmu kontroverznému obsahu.

Boris Valábik v nej totiž kritizuje trénera Jána Filca, ale aj opisuje aké to bolo, keď sa musel pobiť so Zdenom Chárom. Ak ste veľký fanúšik hokeja , táto kniha by nemala vo vašej zbierke chýbať.

 

Volali ma bitkár - kliknite a kúpte si knihu online

 

 

Bežec a zranenia

Pavel Malovič patrí medzi uznávaných športových lekárov. V knihe Bežec a zranenia do detailov opisuje ako sa nepríjemným zraneniam vyhýbať.

Zostavíte si bežecký tréning šitý priamo na vás, no dozviete sa ako sa vyhýbať aj svalovým či kĺbovým problémom pri behaní. Pokiaľ ste teda vášnivý bežec, alebo s touto pohybovou aktivitou len začínate, skúste sa inšpirovať touto knihou.

 

 

Ako postaviť monopost F1

Azda každý fanúšik Formuly 1 mal sen, byť pri zostavovaní a konštrukcii monopostu pre novú sezónu. V tejto knihe sa dočítate všetko, o čom ste kedy snívali.

Autobiografia konštruktéra Adriana Neweya vám poodhalí jeho začiatky a následnú spoluprácu s hviezdami F1 ako Ayrton Senna, Alain Prost, Damon Hill, David Coulthard, Mika Häkkinen, Mark Webber či Sebastian Vettel. V knihe nájdete unikátne nákresy monopostov, ktoré doteraz neboli zverejnené. 

 

Ako postaviť monopost F1 - kliknite a kúpte si knihu online

 

 

Roger Federer

Fenomén tenisových kurtov posledných rokov, ktorý sa zaradil medzi najúspešnejší tenistov všetkých čias. Novinár René Stauffer opisuje život legendárneho tenistu z pohľadu ako nikto iný.

Približuje jeho osobnostnú stránku, ale aj to, prečo bol počas kariéry tak úspešný. Bol pri jeho prekvapujúcom konci v roku 2016 i návrate a triumfe na Australian Open. Ak ste fanúšikom tohto fenomenálneho Švajčiara, určite siahnite aj po tejto knihe.

 

Roger Federer - kliknite a kúpte si knihu online

 

 

 

Bratia Šťastní

Najnovšie spracovanie kariéry troch výborných hokejistov zo Slovenska tentokrát spracoval zámorský novinár Robert Laflamme. V tomto príbehu sa dozviete, ako ovplyvnil príchod trojice Bratislavčanov históriu Québec Nordiques. Základným motívom je opäť útek Petra a Antona z komunistického Československa, ku ktorým sa o rok neskôr pridal aj Marián Šťastný. Čo však konkrétne urobil tréner a skaut Québecu Nordiques Gilles Léger preto, aby mohli všetci traja ujsť?

 

Bratia Šťastní - kliknite a kúpte si knihu online

 

 

Leading

Pútavý príbeh o jednom z najúspešnejších futbalových trénerov. Sir Alex Ferguson počas svojej 38 ročnej kariéry získal 49 trofejí a Manchestru United pomohol stať sa jednou z najrešpektovanejších značiek vo futbale.

Sir Alex Ferguson v tejto knihe odhalil, ako sa dokázal udržať tak dlho na vrchole a prekonávať jeden rekord za druhým. Detailne v nej opisuje svoje zásady, ktorými sa museli jeho zverenci riadiť. Celkovo je táto publikácia návodom, ako sa stať úspešný v akejkoľvek sfére života.

 

Leading - kliknite a kúpte si knihu online

 

 

10 najlepších športových kníh súčastnosti

Zlatá Petra Vlhová

Kniha o našej najúspešnejšej lyžiarke súčasnosti poodhalí jej osobnosť a prednosti, pre ktoré poráža najväčšie lyžiarky sveta. Kniha zobrazuje rivalitu s Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ale aj porovnáva Petru Vlhovú s ďalším slovenským fenoménom Petrom Saganom. Celkovo ide o príbeh jednej veľkej športovkyne, ktorá svojim talentom a vytrvalsťou chce dosiahnuť na úplný vrchol.

 

Najlepšie futbalové triky

Chcete hrať futbal ako Cristiano Ronaldo či Lionel Messi? Mali by ste potom vedieť ovládať loptu minimálne na takej úrovni ako oni. Zdá sa však, že je to nemožné, ale táto kniha vám ukáže, ako správne driblovať.

Publikácia obsahuje detailne vysvetlenie jednotlivých trikov doplnené o ilustrácie, podľa ktorých si každý natrénujete. Teraz už len stačí vybehnúť na ihrisko a vyskúšať si, čo ste sa naučili.

 

Najlepšie futbalové triky - kliknite a kúpte knihu online

 

 

Scotty Bowman: Žiť pre hokej

Kniha o jednom z najrešpektovanejších trénerov NHL. Opisuje život legendy od jeho začiatkoch, kedy obdivoval Mauricea Richarda až po skautovanie Bobbyho Orra a trénovanie tímov, s ktorými získal deväťkrát Stanley Cup.

Pútavý príbeh trénera popri jeho živote poukazuje aj na to, akú úlohu zohráva hokej v kanadskej kultúre.

Scotty Bowman: Žiť pre hokej - kliknite a kúpte knihu online

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo