Petra Vlhová Kranjska Gora obrovský slalom - kompletné informácie o pretekoch a štarte

16. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, Kranjska Gora, obrovský slalom, ženy, zjazdové lyžovanie, informácie, program, štart. Petra Vlhová pokračuje v sezóne SP v zjazdovom lyžovaní. Jej ďalšou zastávkou je Kanjska Gora, kde sa bude snažiť o druhé víťazstvo v tejto sezóne v obrovskom slalome.

Petra Vlhová dosiahla v kvalifikácii v Lech-Zürs tretí nejalepší čas. FOTO TASR.

Petra Vlhová, Kranjska Gora, obrovský slalom, ženy, zjazdové lyžovanie, informácie, program, štart. Petra Vlhová mieri do Slovinska sa jasným cieľom bodovať a najlepšie by bolo pódiové umiestnenie.

To sa jej v prebiehajúcej sezóne podarilo v tejto disciplíne len dvakrát, keď Söldene a Courcheveli skončila tretia. Blízko k prvému triumfu mala v Semmeringu, kde po 1. kole figurovala na prvom mieste, no pre nepriaznivé počasie preteky napokon zrušili.

Petra Vlhová Kranjska Gora obrovský slalom - program

Zatiaľ jediný triumf, ktorý sa blížil k tejto disciplíne bol v Lech-Zurs, kde Petra Vlhová triumfovala v paralelnom obrovskom slalome. Výsledky v „obráku“ znepokojili aj jej trénera Livia Magoniho, ktorý nerozumie, prečo si Petra Vlhová v tejto disciplíne stále neverí.

„Neviem prečo v obrovskom slalome zatiaľ to sebavedomie nemá. Viem, že je silnejšia ako všetky ostatné. Možno iba Bassinová je na rovnakej úrovni ako Petra,“ vravel pre RTVS taliansky odborník.

Tento víkend tak bude mať Petra Vlhová pred sebou ďalšiu skúšku, v ktorej by mohla stratené sebavedomie nájsť.

Program - Kranjska Gora

16. január (sobota) - obrovský slalom

  • štart: 1. kolo od 11:00 hod.
  • štart: 2. kolo od 14:00 hod.

17. január (nedeľa) - obrovský slalom

Favoritky

Petra Vlhová napriek nevýrazným výkonom v najtechnickejšej disciplíne bude patriť medzi favoritky na celkové prvenstvo. V tejto sezóne bola v „obráku“ už dvakrát na stupni víťazov - s Soldene a Courcheveli skončila zhodne na 3. mieste.

Do špičkovej formy sa dostáva aj Mikaela Shiffrinová, ktorá prichádza do Slovinska po skvelom výkone vo Flachau, kde jasne dominovala v nočnom slalome. Na triumf v "obráku" bude chcieť zaútočiť aj aktuálna líderka disciplíny Marta Bassinová. 

Petra Vlhová Kanjska Gora obrovský slalom favoritky

Madzi top pretekárky v obrovskom slalome patrí aj Federica Brignoneová, ktorá uričte bude chcieť byť na najvyššej priečke. Petra Vlhová nesmie zabúdať aj na to, že nebezpečenstvo bude číhať od iných pretekárok. Medzi ne patria najmä Michelle Gisinová, Tessa Worleyová, Sara Hectorová, či obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva Alice Robinsonová.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Tradične prenosy pretekov s účasťou Petry Vlhovej odvysiela opäť druhý okruh RTVS. V sobotu začína program na dvojke od 10:45 hod. a priamy prenos z 2. kola zase od 13:45 hod. V nedeľu je program podobný, len 1. kolo začína na RTVS od 9:00 hod. a 2. kolo zase od 12:00 hod.

Priamy prenos zo Slovinského strediska Kranjska Gora ponúkne aj ČT Sport, avšak v sobotu len od 2. kola, ktorý štartuje od 12:00 hod. V nedeľu už ponúkne český športový kanál v priamom prenose obe kolá. Od 9:05 hod. odvysiela 1. kolo a od 13:50 hod. 2. kolo obrovského slalomu žien.

SP v zjazdovom lyžovaní žien nebude chýbať ani na českej verzii Eurosportu. Prvý kanál ponúkne priame prenosy zo sobotňajších oboch kôl od 10:45 hod., resp. 14:00 hod. V nedeľu rovnaký kanál ponúkne priame prenosy už od 8:30 hod. a 2. kolo od 11:15 hod. Obrovský slalom môžete sledovať aj prostredníctvom textového ONLINE prenosu na Športinak.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej

2021

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo