Livio Magoni nerozumie, prečo Petra Vlhová stráca sebavedomie: Je lepšia ako všetky ostatné

17. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, Livio Magoni, lyžovanie, zjazdové lyžovanie, SP, ženy, Flachau 2021. Petra Vlhová musí okrem súperiek na svahu zápasiť aj na diplomatickom poli. Hoci by sa o to mal starať národný zväz, všetko zabezpečuje jej tréner Livio Magoni.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. FOTO: TASR/AP

Petra Vlhová, Livio Magoni, lyžovanie, zjazdové lyžovanie, SP, ženy, Flachau 2021.Ten pred slalomom vo Flachau prezradil, že súperiace tímy sa snažia rôznymi spôsobmi skomplikovať Petre Vlhovej prípravu pred pretekmi.

„Ostatní mali viac času na prípravu. Shiffrinová, Nórky i Rakúšanky majú iné podmienky ako my. Veľké tímy sa snažia zariadiť si to a dostať nás tým do zložitej situácie,“ vravel v rozhovore pre RTVS Livio Magoni.

Petra Vlhová ma ťažšie podmienky ako top tímy

Poukazoval najmä na to, že vďaka dobrej diplomacii sa top lyžiarky zúčastnili tréningu na súťažnej trati. „Trénovali tu na pretekovom kopci tri dni a my sme nemohli. Nemáme za sebou silný lyžiarsky národný zväz. Všetko je len na mojich kontaktoch. Ale Petra je silná,“ dodal Magoni.

Aj keby sa to napokon podarilo, pri nabitom programe Petry Vlhovej by to podľa Veroniky Velez-Zuzulovej bolo nemožné. Naša bývalá lyžiarka pre RTVS vysvetlila aj to, ako funguje samotný proces pozývania pretekárok na súťažnú trať.

„Závisí to od samotnej federácie, ktorá organizuje preteky. Oni si vyberajú, kto sa môže zúčastniť na takomto tréningu.“

„Petra na tento tréning pozvaná nebola, ale toto sú situácie, ktoré ju robia silnejšími. O to viac chce súperky zdolať,“ dodala Veronika Velez-Zuzulová.

Petra Vlhová cíti únavu

V januári navyše stojí Petra Vlhová pred nabitým programom. Pokiaľ sa nič nezmení, tak po Flachau ešte pôjde sedem pretekov, pričom v prvom mesiaci tohto roka už absolvovala štyri.

„Začínam už cítiť trocha únavu. Je to veľmi náročné. Teraz už zohráva úlohu naozaj každý detail. Musíme si dávať pozor naozaj na všetko: na cestu, kedy budem jesť, kedy pôjdem na tréning, koľko jázd bude na kopci...“

„Snažím sa robiť veci správne, aj keď niekedy nevieme, či to tak je. Chlapci sa o mňa starajú, ale moje telo to už cíti a tento január bude veľmi ťažký,“ priznala Petra Vlhová.

Livio Magoni: Petra Vlhová je lepšia ako ostatné

Lenže to je údel lyžiarky, ktorá chce dosiahnuť na najvyššie priečky, čím sa prezentovala už na začiatku sezóny, keď hovorila o zisku veľkého glóbusu. Teraz to potvrdil aj jej tréner Livio Magoni.

„Áno, je to našim cieľom. Pracujeme na tom a krok za krokom napredujeme. Lenže na začiatku ročníka nevieme, či sme dobre pripravení alebo nie. Všetko sa ukáže na konci tohto mesiaca,“ povedal Livio Magoni, ktorý takisto uvedomuje náročnosť januárového programu.

Sám však priznal, že ho prekvapuje, prečo jeho zverenkyňa nejazdí sebavedomo aj v obrovskom slalome. Dosť ho mrzelo vypadnutie v Courcheveli.

„Hoci sme tam stratili veľa bodov, ide mi o niečo iné. Jednoducho viem, že Petra dokáže víťaziť tak v obráku, ako aj v slalome.“

„Neviem prečo v obrovskom slalome zatiaľ to sebavedomie nemá. Viem, že je silnejšia ako všetky ostatné. Možno iba Bassinová je na rovnakej úrovni ako Petra,“ dodal na záver Magoni.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo