Peter Sagan dnes 9. etapa Tour de France 2021 ONLINE cyklistika LIVE

4. 7. 2021 |
 

Slovák Peter Sagan aj dnes pokračuje 9. etapou v programe Tour de France 2021. Online prenos z cyklistikých pretekov začíname dnes live od 13:10.

Sagan sa dočkal prvého víťazstva od 10. júla minulého roka, keď vyhral etapu na Tour de France.  Foto - TASR/AP

Slovák Peter Sagan aj dnes pokračuje 9. etapou v programe Tour de France 2021. Online prenos z cyklistikých pretekov začíname dnes live od 13:10.

Peter Sagan dnes 9. etapa Tour de France 2021 online cyklistika live

Belgičan Dylan Teuns z tímu Bahrajn-Victorious sa stal víťazom sobotnej 8. etapy cyklistických pretekov Tour de France. V prvej, 151 km dlhej horskej etape z Oyonnax do Le Grand-Bornand, triumfoval pred Španielom Ionom Izaguirrem a Michaelom Woodsom z Kanady. Slovinec Tadej Pogačar finišoval na štvrtom mieste a dostal na čelo celkového poradia. Slovenský jazdec Peter Sagan prišiel do cieľa so stratou 35:01 minút na víťaza na 124. mieste.

Na konci prvého týždňa sa pelotón dostal do Álp. Etapa začala 5-kilometrovým stúpaním s priemerom vyše šesť percent a hneď od začiatku sa dopredu vydal De Gendt. Z pelotónu si okamžite začali vystupovať šprintéri ako Merlier, či Démare. Belgičana neskôr dobehli, v popredí sa držal aj víťaz piatkovej etapy Mohorič.

Neskôr sa na čele vytvorila silná skupina, v ktorej boli  Van der Poel, Carapaz, Pogačar, Vingegaard aj Mollema, naopak, strácať začal Roglič. Peter Sagan bol až v tretej skupine spoločne s Cavendishom.

Tempo pelotónu udával tím BikeExchange, ktorý pripravoval pozíciu Matthewsovi na šprintérsku prémiu. Okrem neho sa v hlavnej skupine nachádzal spomedzi šprintérov aj Colbrelli. Talian bol na prémií rýchlejší a získal dvadsať bodov, čím preskočil Sagana a Alaphilippa v boji o zelený dres. Hneď po prémii začali cyklisti stúpať na prvú horskú prémiu Côte de Copponex.

Päť kilometrov pred ňou bol na čele Poels, skupina so Saganom v tej chvíli strácala na lídra takmer 7 minút. Poels napokon udržal náskok až na prémiu.

Rozhodujúce momenty odštartoval kopec Côte de Mont-Saxonnex, kde sa objavili aj tvrdé sklony na úrovni deväť až desať percent. Pred stúpaním dostihla Poelsa osemnásťčlenná skupina, ktorá mala na skupinu s Pogačarom, van der Poelom, či Mohoričom náskok 3:45 minúty. Na vrchole bol prvý Poels, ktorý získal ďalších 10 bodov v boji o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára.

V krátkom klesaní sa odtrhli dvaja jazdci tímu DSM, Dán Kragh Andersen a Belgičan Tiesj Benoot. Španiel Izaguirre na mokrej vozovke spadol a museli ho ošetrovať. Potom sa cyklisti dostali na stúpanie na Col de Romme, ktorého vrcholy sa pohybovali nad úrovňou deväť percent. To už bol vpredu iba Woods, ktorého prenasledovala štvorica Cattaneo, Poels, Yates a Quintana.

Za nimi sa vydala dvojica Pogačar-Carapaz. Slovinec však okamžite striasol Ekvádorčana a začal stíhať čelo pretekov. Woods si udržal pozíciu lídra až na vrchol náročného kopca a po krátkom zjazde začal stúpať na Col de la Colombire. Pred vrcholom sa na neho dotiahol Teuns. Záverečné stúpanie ponúklo prevýšenie na úrovni deväť až desať percent.

Tesne pred vrcholom sa od Woodsa vzdialil Teuns, za čelnou dvojicou sa objavil Izaguirre, ktorý sa po páde vrátil na trať, no toho potom dostihol Pogačar. Z vrcholu zostávalo do cieľa pätnásť kilometrov v technickom klesaní, v ňom si už Teuns nenechal vziať zaslúžený triumf. Pogačar si bol vedomý, že jeho konkurenti výrazne zaostávajú a v zjazde zbytočne neriskoval.

Pred cieľovou rovinkou ho napokon predstihli Izaguirre aj Woods. "Je to super, že som vyhrať túto etapu. Mal som ťažkú sezónu, nedarilo sa mi, teraz to konečne vyšlo. Chcel som ísť do úniku, ale dopredu sa tlačili iní pretekári a dlho mi trvalo, kým som sa dostal dopredu," uviedol víťaz etapy pre TV Eurosport.

Tour de France 2021 priebežné poradie po 8. etape

1. Pogačar 29:38:25 h, 2. Wout van Aert (Bel./Jumbo Visma) +1:48 m, 3. Alexej Lucenko (Kaz./Astana Pro Team)  +4:38, 4. Rigoberto Uran (Kol./EF Education-Nippo) +4:46, 5. Vingegaard +5:00, 6. Richard Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) +5:01, 7. Wilco Kelderman (Hol./Bora-hansgrohe) +5:13, 8. Enric Mas (Šp./Movistar) +5:15, 9. David Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) +5:52, 10. Pello Bilbao (Šp./Bahrain-Victorious) +6:01) ... 99. SAGAN +59:20  
      
Bodovacia súťaž: 1. Mark Cavendish (V. Brit/Deceuninck-QuickStep) 168 b, 2. Michael Matthews (Aus./BikeExchange) 113, 3. Mathieu Van Der Poel (Hol./Alpecin-Fenix) 103, ... 9. SAGAN 72
      
Vrchárska súťaž: 1. Poels 23, 2. Woods 16, 3. Teuns 12

Aktualizuj online prenos
Konečné pořadí 9. etapy

1. Ben O'Connor (AUS) AG2R Citroën Team 4:26:43
2. Mattia Cattaneo (ITA) Deceuninck-Quick Step + 5:07
3. Sonny Colbrelli (ITA) Bahrain Victorious + 5:34
4. Guillaume Martin (FRA) Cofidis + 5:36
5. Franck Bonnamour (FRA) B&B Hotels P/B Ktm + 6:02
6. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates +6:02
7. Richard Carapaz (ECU) Ineos Grenadiers + 6:34
8. Jonas Vingegaard (DEN) Jumbo-Visma +6:34
9. Enric Mas (ESP) Movistar Team +6:34
10. Rigoberto Uran (COL) EF Education-Nippo +6:34
11. Nairo Quintana (COL) Team Arkéa-Samsic + 6:38
12. Ruben Guerreiro (POR) EF Education-Nippo + 6:47
13. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +6:47
Odstup mezi Pogačarem a Carapazem byl více než půl minuty.
Cíl V závěru něco ztratil i Wilco Keldermann, kousek za ním míří do cíle Gaudu a Lucenko.
Cíl Za Pogačarem dojíždí s velkým odstupem Carapaz, Vingegaard, Mas a Uran.
Cíl Pogačar je v cíli se ztrátou šesti minut na O'Connora.
Cíl Pogačar už se řítí do cíle, mezitím dojeli Colbrelli a Martin.
Cíl Cattaneo více než pět minut po O'Connorovi protíná cílovou pásku a končí druhý.
Pogačar už dostihl Quintanu, který má po vrchařské prémii splněno a závěr vypouští.
Mas se snaží utrhnout se ze skupiny za Pogačarem, Uran se vydává za ním.
Za Pogačarem jedou pospolu Urán, Mas, Keldermann, Carapaz a Vingegaard.
Pogačar jede osamoceně před dalšími favority, kteří na něj absolutně nestačí.
Cíl dôležité Ben O'Connor už se může radovat! Stává se vítězem 9. etapy Tour de France a po dnešku bude v top3!
500 m O'Connor je na poslední pětistovce.
dôležité Pogačar se přehnal přes Carapaze a znovu to vypadá, že se rozhodl deklasovat konkurenci v boji o žlutý dres.
1,9 km dôležité V hlavní skupině útočí Carapaz, na kterého se okamžitě přilepil Pogačar. Ztrácí Gaudu a Lucenko.
1,9 km dôležité Ben O'Connor má Montée de Tignes za sebou a už to má pouhých 1900 metrů do konce!
2,4 km Quintana zatím stále drží třetí místo, což by mu zaručovalo body do vrchařské soutěže.
2,8 km Cattaneo jede jasně druhý a zdá se, že to tak zůstane až do konce.
2,9 km O'Connorovi zbývá poslední kilometr na prémii první kategorie na Montée de Tignes.
3,8 km dôležité Cattaneo nastoupil Quintanovi a zdá se, že si jede pro druhé místo.
4,0 km Cattaneo se dotáhl na druhého Quintanu.
5,2 km Výborný výkon předvádí sprinter stáje Bahrain Victorious Sonny Colbrelli, který jede za O'Connerm, Quintanou, Cattaneem a Guillaumem Martinem na pátém místě, což by znamenalo cenné body do soutěže o zelený trikot.
5,7 km Za vedoucím O'Connorem a druhým Quintanou se vydal Mattia Cattaneo z Decquenick-Quick Step.
6,5 km Ve skupině hlavních favoritů převzal iniciativu tým Ineos-Grenadiers.
6,8 km O'Connor už to má méně něž pět kilometrů na vrchařskou prémii, která je necelé dva kilometry před cílem. Stále jede výborně.
7,3 km dôležité O'Connor se virtuálně vrací do žlutého! Pogačarova skupina však vypadá pořád klidně.
8,2 km Quintana dojel Higuitu a moc se s ním nezdržoval. Jezdec týmu EF Education-Nippo svému zkušenějšímu krajanovi absolutně nestačil.
8,3 km Skupinu hlavních favoritů táhne Davide Formolo z týmu UAE, za ním Costa a po něm už Pogačar.
9,1 km O'Connorovo tempo neutuchá a zdá, že o vítězství v etapě už ho může připravit jen a pouze totální výbuch v závěrečných kilometrech.
11,1km dôležité O'Connor najíždí i na hlavní pole a virtuálně stále ještě drží krok s Tadejem Pogačarem.
12,0km Higuita ztrácí už takřka dvě a půl minuty a zdá se, že se za chvíli propadne až ke Quintanovi.
13,0km Čtyři minuty za O'Connorem měl menší technický problém další zajímavý muž pro celkovou klasifikaci. Guillaume Martin však rychle nasedl zpátky na kolo, což znamená, že může pokračovat ve snaze skočit dnes do elitní desítky.
14,0km O'Connor si drží odstup sedmi minut na skupinu hlavních favoritů. To by pro něj znamenalo skok na druhé místo v celkovém pořadí.
16,1km O'Connor během chvíle najel na Higuitu půl minuty. Quintana jede za svým krajanem o minutu zpět.
17,3km dôležité Ben O'Connor útočí a vzdaluje se Higuitovi! To vše 17 kilometrů pod vrcholem.
18,7km Quintanova ztráta na čelo narostla na minutu, pořád ale na Kolumbijce dost možná čekají na vrcholu Montée de Tignes další body do vrchařské soutěže.
20,7km Hlavní pole zrychlilo a výrazně stáhlo první dvojici závodu. Pogačar má k ruce ještě čtyři své týmové kolegy, podobně je na tom i Carapaz z Ineosu.
22,0km dôležité Quintana se teď ocitá ve velké krizi a zdá se, že dnes pro tým Arkea-Samsic etapový triumf nevybojuje. Higuita s O'Connorem se teď lídrovi vrcařské soutěže vzdalují.
22,6km Začalo poslední stoupání dnešního dne na Montée de Tignes, kde se nejlepší poperou, kromě vítězství v etapě, o další body do rchařské soutěže na prémii první kategorie.
24,7km O'Connor je znovu s Quintanou a Higuitou.
Dalším odstoupivším z Tour je Jasper De Buyst z Lotto-Soudal.
28,5km O'Connor do toho pořádně dupe a stahuje Quintanu s Higuitou. Aktuálně mu chybí 13 sekund.
30,0km Peloton zpomalil, jeho ztráta zničehonic narostla na více než devět minut.
31,0km Jednatřicet kilometrů před cílovou páskou mají Quintana s Higuitou třicet vteřin na O'Connora, jenž na dálku stále útočí na žlutý dres Tadeje Pogačara.
Oním nešťastníkem z týmu UAE, jenž šel k zemi, byl Brandon McNulty.
35,3km dôležité Pád v hlavním poli! Před Tadejem Pogačarem se zničehonic poroučel do příkopu jeden z jeho týmových kolegů.
36,4km O'Connor ztrácí na Higuitu s Quintanou půl minuty.
39,7km Velké problémy ve sjezdu z Cormet de Roselend, který se navíc odehrává na mokré vozovce, má Ben O'Connor. Jeho ztráta dvojici Kolumbijců narůstá.
43,8km Vedoucí trojka nyní sjíždí pod závěrečný vrchol dnešního dne Montée de Tignes, mezitím se zrychlilo v pelotonu, který srazil manko na osm minut.
Vrchařská prémie: Cormet de Roselend (druhá kategorie)

1. Nairo Quintana, 5 b.
2. Sergio Higuita, 3 b.
3. Ben O'Connor, 2 b.
4. Michael Woods, 1 b.
51,3km dôležité To, co se dalo čekat, se právě nyní stalo skutečností. Nairo Quintana před prémií na Cormet de Roselend vystřelil na první místo, aby své bodové konto ve vrchařské soutěži rozšířil o dalších pět bodů. Druhý Higuita, třetí O'Connor.
53,5km Situace zůstává neměnná. Higuita, Quintana a O'Connor mají náskok takřka dvě minuty na osamoceného Michaela Woodse, další minutu zpět jede další skupina s Woutem Poelsem či Guillaumem Martinem. Se ztrátou osmi a půl minuty pak kontroluje situaci peloton s Tadejem Pogačarem a spol.
55,5km Vedoucí trio už stoupá na Cormet de Roselend, prémii druhé kategorie. Woods, Hamilton i Poels už jsou v nedohlednu.
Ben O'Connor jede aktuálně virtuálně ve žlutém!
57,0km Higuita byl Quintanou s O'Connorem rychle dostižen.
58,5km Ve chvíli, kdy se O'Connor dotáhl na oba Kolumbijce, se zvedl ze sedla Sergio Higuita, jenž se ve sjezdu dostal do samostatného vedení.
Vrchařská prémie: Col du Pré (mimořádná kategorie)

1. Nairo Quintana, 20 b.
2. Sergio Higuita, 15 b.
3. Michael Woods, 12 b.
4. Ben O’Connor, 10 b.
5. Lucas Hamilton, 8 b.
6. Wout Poels, 6 b.
7. Anthony Perez, 4 b.
8. Guillaume Martin, 2 b.
60,0km Higuita se docvakl na svého krajana Naira Quintanu a aktuálně pokračují na čele ve dvou.
63,7km dôležité Je to tak! Nairo Quintana si dojel pro 20 bodů a kromě toho si na prvním místě veze zajímavý náskok s ohledem na další prémii, která přijde na řadu za dalších 12 kilometrů. Woodse nakonec ještě předjel Sergio Higuita, jenž pomohl Quitanovi virtuálně do puntíkatého trikotu.
64.9km Tak už ani Michael Woods nestačí na tempo Naira Quintany, ten si jede pro vítězství na první letošní prémii mimořádné kategorie.
65,1km dôležité Quintana 1,5 kilometru před vrchařskou prémií stupňuje tempo, drží se už jen Michael Woods.
65,7km Aktuálně stále ještě nejlepší vrchař Wout Poels stoupá na vrchol Col du Pré osamoceně na šestém místě.
66,3km Hamilton, který nemá ambice vyhrát vrchařskou prémii, vycouval z čelní skupinky, kterou táhne jeho krajan Ben O'Connor.
66,6km Tři kilometry pod vrcholem Col du Pré jsou na čele Lucas Hamilton, Sergio Higuita, Nairo Quintana, Ben O'Connor a Michael Woods.
67,5km dôležité Wout van Aert, druhý muž celkového pořadí, ve stoupání na Col du Pré odpadá z pelotonu!
Odstupuje také vítěz loňské 8. etapy Nans Peters z týmu AG2R.
dôležité Tour má svého dalšího odpadlíka. Ze závodu se poroučel vítěz třetí etapy Tim Merlier, který se stal po van der Poelovi druhým kolegou Petra Vakoče ze stáje Alpecin-Fenix, jenž opustil Starou dámu během 24 hodin.
69,0km Z druhé skupiny se na stíhací jízdu vydal Američan z týmu Jumbo-Visma Sepp Kuss, jeho odstup přes dvě minuty ale vypadá propastný.
69,5km Poels znovu vypadl z čela závodu, to má teď pod palcem jeho úhlavní rival z boje o puntíky Michael Woods.
70,3km Ve skupině hlavních favoritů, která jede s odstupem přibližně sedmi minut a dvaceti sekund, zatím klid zbraní.
71,2km Wout Poels je zpátky v čelní skupince, která má na vrchol Col du Pré ještě něco přes sedm kilometrů.
Ben O’Connor je nejlépe postaveným závodníkem ve vedoucí skupince. Na 14. místě měl před dnešní etapou odstup 8:13, což ho při současných odstupech řadí ve virtuální klasifikaci do top3.
74,6km První závodníci už začali stoupat na Col du Pré, což je první prémie mimořádné kategorie v letošním ročníku Tour de France.
75,3km Michael Woods se přibližuje vedoucí čtveřici, to odstup Wouta Poelse vypadá propastně.
77,5km Mezi čelem závodu a pelotonem se stále ještě pohybuje početná skupina Juliana Alaphilippea. Ta má na nejlepší minutové manko.
79,4km Nakonec to byl Sergio Higuita, kdo přivezl skupinu pronásledovatelů na záda Naira Quintana. Kontakt s vedoucími závodníky však zatím ještě nemají Woods a Poels, dva favorité vrchařské soutěže.
81,2km Za Quintanou jede velice silná skupina – Michael Woods, Wout Poels, Ben O’Connor, Sergio Higuita a Lucas Hamilton.
84,2km Quintana má na své nejbližší pronásledovatele náskok lehce přes deset sekund, mezitím Pogačar a spol. pokračují v klidném duchu nějakých šest minut za čelem závodu.
Vrchařská prémie: Col des Saisies (první kategorie)

1. Wout Poels, 10 b.
2. Nairo Quintana, 8 b.
3. Michael Woods, 6 b.
4. Sergio Higuita, 4 b.
5. Ben O’Connor, 2 b.
6. Lucas Hamilton, 1 b.
90,8km Quintana pokračuje při sjezdu z Col des Saisies v sólojízdě.
94,9km dôležité Nádherný souboj o vítězství na prémii Col des Saisies nakonec přece jen ovládl Wout Poels, terý o pár centimetrů porazil druhého Quintanu.
95,4km Pouhých 500 metrů na prémii – vepředu stále osamocený Poels, ale za ním se rychle dotahuje Nairo Quintana.
96 km Quintana se osamostatnil na druhém místě a pomalu dýchá na záda vedoucímu Poelsovi.
98 km Za Poelsem se sformovala stíhací skupina, v níž nechybí Nairo Quintana a Michael Woods. Ty doplňují Ben O'Connor a Sergio Higuita.
100 km Na metě 100 kilometrů před cílem je na čele závodu Wout Poels před skupinou pronásledovatelů. Peloton, včetně Tadeje Pogačara ve žlutém, má ztrátu přes čtyři minuty.
102 km dôležité Muž v puntíkách útočí! Wout Poels se vydal dopředu sedm kilometrů před vrcholem Col des Saisies, aby zvýraznil svůj náskok na čele vrchařské soutěže. Za ním s odstupem Nairo Quintana, Ruben Guerreiro a Michael Woods.
103 km Z vedoucí skupiny vyrazili dopředu Nairo Quintana, Michael Woods a Omar Fraile.
104 km Vedoucí skupina, čítající aktuálně 43 závodníků, najíždí do stoupání na Col des Saisies s náskokem dvě a půl minuty.
Sprintérská prémie: Praz-sur-Arly

1. Sonny Colbrelli, 20 b.
2. Michael Matthews, 17 b.
3. Julian Alaphilippe, 15 b.
4. Dylan Teuns, 13 b.
5. Stefan Küng, 11 b.
6. Christopher Juul-Jensen, 10 b.
7. Bauke Mollema, 9 b.
8. Anthony Perez, 8 b.
9. Lucas Hamilton, 7 b.
10. Sergio Higuita, 6 b.
11. Wout Poels, 5 b.
12. Ruben Guerreiro, 4 b.
13. Elie Gesbert, 3 p.
14. Patrick Konrad, 2 b.
15. Nairo Quintana, 1 b.
109 km Vedoucí skupina je po sprintérské prémii rozdělená na dvě části. V první šestce se nachází Sonny Colbrelli, Michael Matthews, Julian Alaphilippe, Dylan Teuns, Stefan Küng a Christopher Juul-Jensen.
112 km dôležité Je za námi sprintérská prémie dnešní etapy. Dvacet bodů si připsal aktivní Sonny Colbrelli, jako druhý finišoval Michael Matthews.
114 km Ve vedoucí skupině, jejíž náskok se blíží minutě, nechybí třeba Guillaume Martin, Julian Alaphilippe, Nairo Quintana nebo Jakob Fuglsang.
116 km Colbrelliho nástup nejspíše vyprovokoval únik dne. Před pelotonem se nyní pohybuje 43 jezdců, mezi nimž nechybí opravdové hvězdy světové cyklistiky.
119 km Stejně jako včera útočí zkraje etapy italský šampion Sonny Colbrelli z Bahrain Victorious, jeho nástup zachytil Anthony Peréz a nedaleko za ním je Sergio Higuita.
120 km Na konci hlavního pole vlají velká jména jako Geraint Thomas, Richie Porte, Alejandro Valverde nebo Chris Froome.
121 km Z pelotonu už odpadla skupina prvních závodníků, včetně elitních spurtérů. Body do soutěže o zelený trikot nejspíš nepřidají Mark Cavendish ani Nacer Bouhanni. Jejich manko už je vyšší než dvě minuty.
124 km Vrchařská prémie Côte de Domancy (druhá kategorie)

1. Pierre Latour, 5 b.
2. Harry Sweeny, 3 b.
3. Nairo Quintana, 2 b.
4. Michael Woods, 1 b.
124 km Nakonec to byl domácí Pierre Latour, kdo si dojel pro pět bodů na vrcholu Côte de Domancy. Sweeny byl druhý a dostalo se i na třetího Quintanu a čtvrtého Woodse.
125 km dôležité Dopředu jdou velká jména! Z pelotonu vystartoval Julian Alaphilippe, následován Michaelem Woodsem, Bauke Mollemou a Patrickem Konradem.
125 km Ballerini nechal Sweenyho za sebou a vydal se na sólojízdu, ta ale nebude mít dlouhého trvání, poněvadž už se zezadu blíží hlavní pole.
127 km Vedoucí dvojka najela s náskokem přibližně 45 sekund do stoupání na Côte de Domancy, prvního hodnoceného kopce dnešní etapy.
132 km Na čele hlavní skupiny je možná trochu překvapivě poskládaný Israel Start Up Nation, tým Chrise Froomea. O tempo se hodně stará jeden z nejúspěšnějších spurtérů posledních let André Greipel.
135 km Oba odvážlivci na čele se nyní pohybují zhruba 25 sekund před pelotonem.
138 km Před pelotonem se nyní ocitá dvojice uprchlíků s minimálním náskokem. Součástí vedoucího dua jsou Harry Sweeny z Lotto-Soudal a Davide Ballerini z Quick-Stepu.
Ve Francii dned, podobně jako včera, panuje velmi sychravé počasí. Kapky deště jsou k vidění jak ve startovním Cluses, tak v cílovém Tignes.
142 km Hned od úvodu vidíme první pokusy o vytvoření úniku, na čele si hodně aktivně počíná někdejší mistr světa do 23 let Benoit Cosnefroy.
Start dôležité Christian Prudhomme odmával start dnešní etapy, jdeme na to!
dôležité Ještě před dnešním startem přišla Tour o dvě velké hvězdy. Do 9. etapy nenastoupí obhájce druhého místa Slovinec Primož Roglič a cyklistický fenomén Mathieu van der Poel, který až do včerejška vozil žlutý trikot.
Pořadí Tour de France po 8. etapě

1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 29:38:25
2. Wout van Aert (BEL) Jumbo-Visma +1:48
3. Alexej Lucenko (KAZ) Astana-Premier Tech +4:38
4. Rigoberto Uran (COL) EF Education-Nippo +4:46
5. Jonas Vingegaard (DEN) Jumbo-Visma +5:00
6. Richard Carapaz (COL) Ineos Grenadiers +5:01
7. Wilco Kelderman (NED) Bora-Hansgrohe +5.13
8. Enric Mas (ESP) Movistar Team +5:15
9. David Gaudu (FRA) Groupama-FDJ +5:52
10. Peio Bilbao (ESP) Bahrain Victorious +6:41
...
99. Peter Sagan (SVK) Bora-Hansgrohe +59:20
148. Petr Vakoč (CZE) Alpecin-Fenix +1:14:24 hodiny
Pořadí sprinterské soutěže po 8. etapě

1. Mark Cavendish (GBR) Deceuninck-Quick-Step 168 bodů
2. Michael Matthews (AUS) Team BikeExchange 113 b.
3. Mathieu van der Poel (NED) Alpecin-Fenix 103 b.
4. Jasper Philipsen (BEL) Alpecin-Fenix 102 b.
5. Nacer Bouhanni (FRA) Team Arkea-Samsic 99 b.
6. Sonny Colbrelli (ITA) Bahrain Victorious 86 b.
7. Julian Alaphilippe (FRA) Deceuninck-Quick-Step 84 b.
8. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 79 b.
9. Peter Sagan (SVK) Bora-Hansgrohe 72 b.
10. Matej Mohorič (SLO) Bahrain Victorious 62 b.
Pořadí vrchařské soutěže po 8. etapě

1. Wouter Poels (NED) Bahrain Victorious 23 bodů
2. Michael Woods (CAN) Israel Start-Up Nation16 b.
3. Dylan Teuns (BEL) Bahrain Victorious12 b.
4. Matej Mohorič (SLO) Bahrain Victorious 11 b.
5. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 10 b.
6. Guillaume Martin (FRA) Cofidis 8 b.
7. Aurélien Paret-Peintre (FRA) AG2R Citroën Team 8 b.
8. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 6 b.
9. Nairo Quintana (COL) Team Arkea-Samsic 6 b.
10. Ide Schelling (NED) Bora-Hansgrohe 5 b.
Pořadí jezdců do 25 let po 8. etapě

1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 29:38:25
2. Jonas Vingegaard (DEN) Jumbo-Visma +5:00
3. David Gaudu (FRA) Groupama-FDJ +5:52
4. Aurélien Paret-Peintre (FRA) AG2R Citroën Team +7:33
5. Lucas Hamilton (AUS) Team BikeExchange +31:48
6. Mark Donovan (GBR) Team DSM +35:20
7. Sergion Andres Higuita (COL) EF Education-Nippo +37:09
8. Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo +45:08
9. Brent van Moer (BEL) Lotto Soudal +46:28
10. Dorian Godon (FRA) AG2R Citroën Team +47:26

*bílý trikot veze druhý v pořadí Jonas Vingegaard
Pořadí týmů po 8. etapě

1. Bahrain Victorious 89:03:04
2. Astana-Premier Tech +15:34
3. Jumbo-Visma +18:27
4. AG2R Citroën Team 25:12
5. Ineos Grenadiers +28:49
6. Trek-Segafredo +38:31
7. Team BikeExchange +39:12
8. EF Education-Nippo +44:21
9. Deceuninck-Quick-Step +47:21
10. UAE Teem Emirates +53:09
Když byla vesnice Tignes v roce 2019 zařazena do programu Tour naposledy, tenkrát mimochodem rovněž jako cílová destinace jedné z horských etap, bylo to velké haló. Do Tignes jako takového se totiž kvůli řádícím živlům vůbec nedojelo. Vítězem zkrácené etapy se tehdy stal Kolumbijec Egan Bernal, který v památné etapě vysvlékl ze žlutého miláčka domácí Francie Juliana Alaphilippea.
Profil 9. etapy
Z Cluses, startovního bodu celé etapy, nabere peloton jižní směr. Už po 20 kilometrech čeká na nejlepší první vrchařská prémie druhé kategorie a nedlouho po ní se o body poperou i nejlepší spurtéři. Následovat budou další čtyři vrchařské prémie, mezi nimiž se vyjímají především první prémie tzv. mimořádné kategorie letošní Staré dámy na vrcholu Col du Pré a závěrečný výšlap do střediska Tignes.
Poslední etapa před prvním volným dnem, která vede z Cluses do horského střediska Tignes, nabídne nepochybně zajímavou podívanou. Během necelých 145 km se dá očekávat pravá cyklistická řežba v boji o celkové pořadí či dres nejlepšího vrchaře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:10.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo