Tour de France 2020 3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes Nice Sisteron

31. 8. 2020 |
 

Tour de France, 2020, 3. etapa, online prenos, Peter Sagan, dnes, Nice, Sisteron. Online prenos dnešnej 3. etapy cyklistickej Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 14:30.

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) z Bora-Hansgrohe v zelenom drese počas 2. etapy preložených cyklistických pretekov Tour de France v juhofrancúzskom meste Nice v nedeľu 30. augusta 2020. FOTO TASR/AP

Tour de France, 2020, 3. etapa, online prenos, Peter Sagan, dnes, Nice, Sisteron. Online prenos dnešnej 3. etapy cyklistickej Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 14:30.

Tour de France 2020 3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes od 14:30 Nice Sisteron

Už 107. ročník cyklistických pretekov Tour de France pokračuje dnes 3. etapou z Nice do Sisteronu. Domáci cyklista Julien Alaphilippe zvíťazil v nedeľňajšej 2. etape a v dnešnej 3. etape si oblečie žltý dres. Jazdec stajne Deceuninck Quick Step sa presadil v nedeľu po záverečnom úniku trojice a 186 km dlhú etapu so štartom a cieľom v Nice zvládol za 4:55:27 hodiny.

Na druhom mieste finišoval Švajčiar Marc Hirschi (Sunweb) a tretí skončil Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott). Slovenský reprezentant Peter Sagan sa ocitol v úniku, napokon finišoval na 108. mieste so stratou takmer 18 minút.

Pre Alaphilippea to bolo piate etapové víťazstvo na Tour a zároveň prvá výhra v roku 2020. Vlani niesol žltý dres až 14 dní. Triumf venoval otcovi, ktorý zomrel 27. júna.  "Tento rok som ešte nevyhral ani jedny preteky. No napriek ťažkým okamihom, ktorými som si prešiel, som bral tréning stále veľmi vážne. Toto víťazstvo venujem svojmu otcovi. Požiadal som môj tím, aby etapu čo najviac sťažil.

Na záverečnom stúpaní už nezostalo veľa pretekárov. Dal som do toho všetko, nemal som čo stratiť. Bolo to na nervy, ale Adam Yates spolupracoval. Náskok som si chcel udržať až do konca. Toto víťazstvo mi chýbalo a žltý dres je čerešnička na torte," povedal Alaphilippe v televíznom rozhovore.

Sagan si z vedúcej skupiny vystúpil na stúpaní na Col de Turini, na čele zostali Gogl, Perez, Asgreen, Skujinš a Pöstlberger. V pelotóne prebrali vedúcu úlohu jazdci Jumbo-Visma, žltý Alexander Kristoff z balíka vypadol.

Náskok cyklistov v úniku postupne klesal a na Col d'Eze sa ich pokus skončil. O víťazovi sa rozhodlo na záverečnom kopci Col des Quatre Chemins, kde zaútočil Alaphilippe a pridali sa k nemu Yates a Hirschi.

Táto trojica si vypracovala malý náskok, no ten pelotón v dlhom zjazde a na následnej rovinke nedokázal zmazať. V špurte trojice vyhral domáci favorit Alaphilippe pred Hirschim a Yatesom, hlavný balík finišoval dve sekundy za nimi.

Tour de France 2020

3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes Nice Sisteron

Aktualizuj online prenos
dôležité Víťazí Caleb Ewan.
0,7 Naďalej je na čele tím Lotto Soudal. Pri nich je Sunweb a Quick Step.
1 dôležité Sme v poslednom kilometri tretej etapy. Uvidíme hromadný dojazd.
1,6 Lotto Soudal sa prvýkrát dostalo na čelo pelotónu. Rozbiehať to budú pre Caleba Ewana.
2,6 Na čele je už opäť sformovaný celok Deceuninck – Quick Step. Zdá sa, že Bennettovi pomôže rozbiehať špurt aj žltý Alaphilippe.
3,3 Tempo aktuálne diktuje Luke Rowe z Ineosu, ktorý pracuje pre Egana Bernala.
3,9 Na čele sú aktuálne jazdci tímu CCC. Do cieľa už ostáva menej ako 4000 metrov.
5,2 V páde boli zapojení aj Wout van Aert, Tony Martin alebo Dayer Quintana.
5,9 dôležité A predsa prišiel pád. Na zemi sa ocitol muž v bodkovanom Benoît Cosnefroy. Francúz by mal byť v poriadku, nasadol na bicykel a pokračuje ďalej.
6,4 Peter Sagan sa aktuálne pohybuje v prvej tretine hlavného balíka.
7,7 Na čele pelotónu naďalej pracujú celky Quick Step, Bahrain – McLaren, NTT Pro Cycling a Cofidis. Hlavné pole ide aktuálne po pomerne širokej ceste.
9,9 Do cieľa tretej etapy ostáva menej ako desať kilometrov. Všetko sa schyľuje k hromadnému dojazdu.
11,4 Na čelo sa nám vysunula aj zostava Ineosu. Jazdci momentálne bojujú s protivetrom.
14,6 Na čele sa nám už formujú šprintérske vlaky jednotlivých tímov. Vpredu vidíme Quick Step, Bahrain – McLaren, NTT Pro Cycling alebo Cofidis. Na čele zatiaľ chýba Lotto Soudal, čo je však pochopiteľné, keďže počas úvodnej etapy prišli o Degenkolba a Gilberta a na Tour pokračujú v šestici.
16,3 Púť Jérôma Cousina (Team Total Direct Energie) sa končí na méte 16,3 kilometra pred cieľom, keď Francúza pohlcuje pelotón. Cousin bude zajtra niesť červené čísla.
17,1 Na čele hlavného poľa naďalej pracuje Deceuninck – Quick Step. Odstup momentálne činí 10 sekúnd.
20 Cousina už má hlavný balík na dohľad. Odstup Francúza na čele je 25 sekúnd.
21,3 Dnes sa jazdci príliš neponáhľali. Priemerná rýchlosť tretej etapy sa v doterajšom priebehu pohybuje na úrovni 35 km/h.
22,2 Náskok Alexandra Kristoffa na Petra Sagana na čele poradia o zelený dres je po rýchlostnej prémii 12 bodov. V cieli berie prvý jazdec 50 bodov, druhý 30, tretí 20...
25 Do cieľa nám ostáva posledných 25 kilometrov. Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) na čele má na hlavnú skupinu, v ktorej sa pohybuje aj Peter Sagan, náskok 29 sekúnd.
Výsledky rýchlostnej prémie Digne-les-Bains:

1. Jérôme Cousin 20 bodov
2. Peter Sagan 17
3. Niccolo Bonifazio 15
4. Giacomo Nizzolo 13
5. Alexander Kristoff 11
6. Daniel Oss 10
7. Sam Bennett 9
8. Matteo Trentin 8
9. Bryan Coquard 7
10. Max Walscheid 6
11. Michael Morkov 5
12. Geoffrey Soupe 4
13. Damiano Caruso 3
14. Rémi Cavagna 2
15. Sonny Colbrelli 1
32,6 Do cieľa to bude dnes už len po rovina, nečaká na pretekárov už žiadne stúpanie. Dojazd by nemal byť technický zložitý. Po méte dvoch kilometrov pred páskou čaká na pretekárov kruhový objazd, ale žiadne ostré zatáčky by na pretekárov v závere čakať nemali.
35,7 Odstup Cousina na čele sa scvrkol na 45 sekúnd.
37,8 dôležité Výborná práca Petra Sagana. Žilinčan bol z pelotónu najrýchlejší a pripisuje za druhé miesto na prémii 17 bodov do súťaže o zelený dres.
37,8 Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) víťazí na rýchlostnej prémii a do poradia o zelený dres pripisuje 20 bodov.
38,8 Jérômovi Cousinovi (Team Total Direct Energie) ostáva na rýchlostnú prémiu už menej ako jeden kilometer.
39,7 Náskok Cousina na čele etapy je 70 sekúnd. Francúza by do prémie pelotón nemal dostihnúť.
40,9 Blížime sa už k rýchlostnej prémii. Na čele hlavnej skupiny sa už formujú tímy, ktorých jazdci majú záujem o zisk bodov do poradia o zelený dres.
45,5 Výsledky horskej prémie (4. kat.) – Col de l'Orme (2,7km a 5%):

1. J. Cousin 1 bod.
46,9 Osem kilometrov po vrchole Col de l'Orme bude nasledovať šprintérska prémia. Na tej bude chcieť získať body Peter Sagan. Ak prejde šprintérskou prémiou prvý Cousin, tak druhý jazdec na rýchlostnej prémii berie 17 bodov.
48,2 Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) už stúpa na záverečnú horskú prémiu dnešného dňa. Col de l'Orme je stúpanie štvrtej kategórie, ktoré má dĺžku 2700 metrov a priemerný sklon 5%.
48,4 V pelotóne vládne pohodička. Odstup od Cousina aktuálne činí 100 sekúnd.
56,9 Na čele nám pokračuje osamotený Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie). Tempo na čele balíka určuje zoskupenie Deceuninck – Quick Step, ktoré pracuje pre žltého Juliana Alaphilippa a Sama Bennetta, ktorému by mohol svedčať záver.
63,7 dôležité Anthony Perez (Cofidis), ktorý bol virtuálnym lídrom súťaže o bodkovaný dres, odstupuje. Francúz spadol v zjazde z Col des Lèques a zlomil si kľúčnu kosť.
65,3 Dvojica AG2R La Mondiale sa už pripojila naspäť k pelotónu. Odstup hlavného poľa, v ktorom je aj náš Peter Sagan, aktuálne činí dve minúty.
70,9 Dvojica tímu AG2R La Mondiale sa aj napriek tomu rozhodla stíhať Cousina na čele. Odstup na lídra etapy majú dve a trištvrte minúty.
73,7 V dnešnej etape ostáva ešte jedna prémia štvrtej kategórie. V hre je teda jeden bod, ale aj keby tento bod získal Cosnefroy, tak bodkovaný dres aj pri rovnosti bodov zajtra oblečie Perez, pretože dnes zvíťazil na prvých dvoch horských prémiách tretej kategórie.
79,9 Mužovi v bodkovanom drese rozbehol špurt na horskú prémiu tímový kolega Nans Peters (AG2R La Mondiale). Dvojici AG2R La Mondiale sa podarilo vysokým tempo zbaviť Pereza a Cosnefroy znižuje stratu v klasifikácii o bodkovaný dres o jeden bod.
80,6 Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col des Lèques (6,9km a 5,4%):

1. J. Cousin 2 body,
2. B. Cosnefroy 1 bod.
82,4 Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) má čele náskok takmer štyri minúty.
86,7 Pretekári už stúpajú na Col des Lèques. Je to prémia tretej kategórie, ktorá meria 6,9 kilometra a má priemerný sklon 5,4%.
95,3 Dnešná etapa má zvlnený profil. Pretekári budú aktuálne klesať z nehodnoteného stúpania, po ktorom začnú stúpať na hodnotenú horskú prémiu Col des Lèques.
99,1 Odstup pelotónu aktuálne činí dve minúty a štyridsať sekúnd. Odstup kontroluje Deceuninck – Quick Step so žltým Alaphilippom.
105,9 Jérôme Cousin a celý jeho mančaft Total Direct Energie osedláva bicykle talianskej značky Wilier. Bicykle majú karbónový rám, čo je dlhoročnou samozrejmosťou v profi-pelotóne. Jérôme Cousin na svojom bicykli používa kotúčové brzdy, ktoré začína využívať stále viac profesionálov. Bicykle francúzskeho tímu sú osadené najvyššou sadou od Shimana – Dura Ace.
113,7 Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie), ktorý osamote putuje na čele dnešnej etapy, má náskok aktuálne vyše štyroch minút. V pelotóne vládne pohodička, odstup kontroluje Deceuninck – Quick Step, ktorý bude chcieť pripraviť špurt Samovi Bennettovi.
Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie)

Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) naposledy zvíťazil presne 907 dní dozadu. Tešil v piatej etape podujatia Paríž-Nice 2018. 31-ročný Francúz meria 180 centimetrov a váži 74 kíl. V doterajšej kariére pôsobil v tímoch Bbox Bouygues Telecom, Team Europcar, Cofidis a Team Total Direct Energie. Medzi výrazný úspech skúseného cyklistu patrí celkové víťazstvo na Tour de Normandie v roku 2012. Cousin sa v tejto sezóne predstavil aj na Critérium du Dauphiné. Tieto preteky však nedokončil.
123,6 Anthony Perez (Cofidis) a Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) to po vyše 70 kilometroch v úniku zabalili a vrátili sa späť do pelotónu. Vpredu tak pokračuje osamotený Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie).
134,6 Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col de la Faye (5,3km a 4,8%):

1. A Perez 2 body,
2. B. Cosnefroy 1 body.
143,4 Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col du Pilon (8,4km a 5,1%):

1. A. Perez 2 body,
2. B. Cosnefroy 1 bod.
Anthony Perez (Cofidis), Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) a Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale) sú v úniku. Perez a Cosnefroy mali pred etapou rovnaký počet bodov v súťaži o bodkovaný dres.
3. etapa – 198 kilometrov – Nice – Sisteron

Tretie pokračovanie Tour de France 2020 ponúkne štyri horské prémie. Col du Pilon (8,4 km a 5,1%), Col de la Faye (5,3km a 4,8%) a Col des Légues (6,9km a 5,40) sú kategorizované ako prémie tretej kategórie. Posledná horská prémia, ktorou je Dol de l'Orme (2,7km a 5%), je zaradená ako stúpanie štvrtej kategórie. 37,5 kilometra pred cieľom je na programe šprintérska prémia. V Sisterone by si to mohli rozdať o prvenstvo šprintéri. Očakávaný dojazd etapy je po 16:45.

Etapou Vás bude sprevádzať Tomáš Hládek. Dobrý deň.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:30.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo