Tour de France 2020 3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes Nice Sisteron

31. 8. 2020 |

Tour de France, 2020, 3. etapa, online prenos, Peter Sagan, dnes, Nice, Sisteron. Online prenos dnešnej 3. etapy cyklistickej Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 14:30.

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) z Bora-Hansgrohe v zelenom drese počas 2. etapy preložených cyklistických pretekov Tour de France v juhofrancúzskom meste Nice v nedeľu 30. augusta 2020. FOTO TASR/AP

Tour de France 2020 3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes od 14:30 Nice Sisteron

Už 107. ročník cyklistických pretekov Tour de France pokračuje dnes 3. etapou z Nice do Sisteronu. Domáci cyklista Julien Alaphilippe zvíťazil v nedeľňajšej 2. etape a v dnešnej 3. etape si oblečie žltý dres. Jazdec stajne Deceuninck Quick Step sa presadil v nedeľu po záverečnom úniku trojice a 186 km dlhú etapu so štartom a cieľom v Nice zvládol za 4:55:27 hodiny.

Na druhom mieste finišoval Švajčiar Marc Hirschi (Sunweb) a tretí skončil Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott). Slovenský reprezentant Peter Sagan sa ocitol v úniku, napokon finišoval na 108. mieste so stratou takmer 18 minút.

Pre Alaphilippea to bolo piate etapové víťazstvo na Tour a zároveň prvá výhra v roku 2020. Vlani niesol žltý dres až 14 dní. Triumf venoval otcovi, ktorý zomrel 27. júna.  "Tento rok som ešte nevyhral ani jedny preteky. No napriek ťažkým okamihom, ktorými som si prešiel, som bral tréning stále veľmi vážne. Toto víťazstvo venujem svojmu otcovi. Požiadal som môj tím, aby etapu čo najviac sťažil.

Na záverečnom stúpaní už nezostalo veľa pretekárov. Dal som do toho všetko, nemal som čo stratiť. Bolo to na nervy, ale Adam Yates spolupracoval. Náskok som si chcel udržať až do konca. Toto víťazstvo mi chýbalo a žltý dres je čerešnička na torte," povedal Alaphilippe v televíznom rozhovore.

Sagan si z vedúcej skupiny vystúpil na stúpaní na Col de Turini, na čele zostali Gogl, Perez, Asgreen, Skujinš a Pöstlberger. V pelotóne prebrali vedúcu úlohu jazdci Jumbo-Visma, žltý Alexander Kristoff z balíka vypadol.

Náskok cyklistov v úniku postupne klesal a na Col d'Eze sa ich pokus skončil. O víťazovi sa rozhodlo na záverečnom kopci Col des Quatre Chemins, kde zaútočil Alaphilippe a pridali sa k nemu Yates a Hirschi.

Táto trojica si vypracovala malý náskok, no ten pelotón v dlhom zjazde a na následnej rovinke nedokázal zmazať. V špurte trojice vyhral domáci favorit Alaphilippe pred Hirschim a Yatesom, hlavný balík finišoval dve sekundy za nimi.

Tour de France 2020

3. etapa ONLINE Peter Sagan dnes Nice Sisteron

dôležité Víťazí Caleb Ewan.
1 dôležité Sme v poslednom kilometri tretej etapy. Uvidíme hromadný dojazd.
5,9 dôležité A predsa prišiel pád. Na zemi sa ocitol muž v bodkovanom Benoît Cosnefroy. Francúz by mal byť v poriadku, nasadol na bicykel a pokračuje ďalej.
37,8 dôležité Výborná práca Petra Sagana. Žilinčan bol z pelotónu najrýchlejší a pripisuje za druhé miesto na prémii 17 bodov do súťaže o zelený dres.
63,7 dôležité Anthony Perez (Cofidis), ktorý bol virtuálnym lídrom súťaže o bodkovaný dres, odstupuje. Francúz spadol v zjazde z Col des Lèques a zlomil si kľúčnu kosť.