Tour de France 2020 ONLINE 11. etapa Peter Sagan dnes Châtelaillon-Plage - Poitiers

9. 9. 2020 |
 

Tour de France, 2020, online prenos, 11. etapa, Peter Sagan, dnes, Châtelaillon-Plage, Poitiers. Dnešný online prenos 11. etapa Tour de France 2020 s Petrom Saganom štartuje od 13:45.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora - Hansgrohe zdraví divákov pred štartom 3. etapy 107. ročníka Tour de France v pondelok 31. augusta 2020. Tretia kopcovitá etapa meria 198 kilometrov. Štart má v stredomorskom letovisku Nice a cieľ v Sisterone. FOTO TASR/AP    

Tour de France, 2020, online prenos, 11. etapa, Peter Sagan, dnes, Châtelaillon-Plage, Poitiers. Dnešný online prenos 11. etapa Tour de France 2020 s Petrom Saganom štartuje od 13:45.

Tour de France 2020 online prenos 11. etapa Peter Sagan dnes Châtelaillon-Plage - Poitiers

Írsky cyklista Sam Bennett zvíťazil v utorkovej 10. etape 107. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Deceuninck-Quick Step sa presadil v záverečnom špurte 168,5 km dlhej rovinatej trasy z Ile d'Oléron do St-Martin-de-Ré, druhý bol Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Soudal) a tretí finišoval Peter Sagan. (Bora-Hansgrohe). Slovák prišiel o zelený dres, ktorý opäť získal Bennett.

Trojnásobný majster sveta Sagan dosiahol svoje prvé pódiové umiestenie na tohtoročnej Tour, celkovo sa postavil na pódium postavil 46-krát, pričom dosiahol dvanáste tretie miesto. V bodovačke je však druhý, keď na Bennetta stráca 21 bodov. "Máme za sebou nervóznu etapu, v ktorej sa každý obával vetra. Takmer celý deň sa išlo v protivetre a miestami fúkal bočný vietor. Vo finále sa odohral chaotický šprint a Sam Bennett ukázal, že dokáže vyhrať etapu. Získal zelený dres, ale sme v polovici pretekov. Myslím si, že na tratí je stále niekoľko dôležitých príležitostí, ako si ho zobrať späť," uviedol Sagan podľa portálu cycling-info.sk.

Dvadsaťdeväťročný Bennett sa dočkal prvého triumfu na Tour de France a stal sa šiestym Írom v histórii, ktorému sa podarilo vyhrať etapu. "Ešte si to poriadne neuvedomujem. Chcem poďakovať celému tímu. Vždy som sníval o víťazstve na Tour de France, ale ani som si nevedel predstaviť, aký je to pocit. Nečakal som, že sa mi to podarí, pretože som mal pocit, že som vyšprintoval neskoro, ale vyšlo to," citoval web podujatia dojatého Bennetta.

Žltý dres pre lídra celkového poradia si udržal Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma) pred Kolumbijčanom Eganom Bernalom z tímu Ineos Grenadiers. Sagan je na 96. priečke s mankom 44:07 minúty na lídra.

Po voľnom dni pokračoval program Tour rovinatou etapou na pobreží Francúzska. Na pretekárov nečakali žiadne stúpania a profil trate favorizoval klasikárov. Pár kilometrov po štarte sa dostali do úniku Stefan Küng z Groupama-FDJ a Michael Schär z CCC. Na čele pelotónu pracovali jazdci tímu Jumbo-Visma, na ktorých sa doťahovali a pretekári z SAE Emirates či Bahrajn McLaren. Na rovinatej trati mohol zamiešať kartami vietor, no v úvode pretekov fúkal iba mierny.

Postupne začali v balíku zvyšovať tempo pretekári z Deceuninck-Quick-Step a Lotto-Soudal, utečenci mali náskok asi 90 sekúnd. Na popredných miestach sa pohyboval aj Sagan. Približne sto kilometrov pred cieľom sa objavil aj bočný vietor, no stále nebol dosť silný na to, aby výraznejšie prehovoril do priebehu etapy. Pelotón stále zvyšoval tempo a napokon pohltil únik Künga a Schära, nezastavil ho ani pád, ktorý rozdelil balík, Sagan sa nepríjemnostiam vyhol a figuroval vpredu chystajúc sa na rýchlostnú prémiu. Tá bola naplánovaná 39 km pred cieľom a napokon o ňu prejavilo záujem iba kvarteto jazdcov: Sagan, Bennett, Bryan Coquard a Matteo Trentin, ktorý ju napokon vyhral. Slovenský jazdec bol druhý pred Bennettom a virtuálne zvýšil náskok v bodovacej súťaži na deväť bodov práve pred Írom.

Asi sedemnásť kilometrov sa zdvihol vietor a pelotón sa začal trhať, Sagan sa udržal v hlavnom poli. Preteky poznačil ďalší pád, na zemi sa ocitol Jonas Koch z CCC, technické problémy sa nevyhli Julianovi Alaphilippeovi, ktorý dostal defekt. O víťazovi rozhodli posledné metre, Sagan sa držal v popredí, no v záverečnom špurte mu Bennett nedal šancu, Slovák napokon preťal cieľ tretí za Ewanom. Sagan sa na pódiu predstavil na tohtoročnej Tour po prvý raz, no radosť mu pokazil Bennett, ktorý vďaka triumfu získal zelený dres.

Tour de France 2020

Peter Sagan online prenos 11. etapa Châtelaillon-Plage - Poitiers dnes od 13:45

Aktualizuj online prenos
dôležité Peter Sagan končí na druhom mieste.
dôležité Tak toto bol mimoriadne tesný dojazd. Štyria jazdci boli snáď v rozmedzí polovice kolesa. Caleb Ewan vyhráva.
1 dôležité Sme v poslednom kilometri.
1,5 Tempo udáva tím Lotto-Soudal. Uvidíme hromadný dojazd.
2 Odvážny únik je u konca. Cofidis a Lotto Soudal dotiahli drobné manko.
2,7 Agreen už spredu odstúpil a máme vpredu už len dvojicu Jungels a Pöstlberger.
3,1 V hlavnom poli začal pracovať aj Cofidis, ktorému pomáha Lotto Soudal a Trek – Segrafredo.
3,6 Vpredu nakoniec nie je Mørkøv, ale druhým mužom Quick Stepu je Asgreen.
4,5 Náskok trojice je 9 sekúnd. Musí začať pracovať Lotto Soudal.
5,5 Rakúšan má na čele drobný náskok. Za ním sa dotiahli Asgreen a Jungels (obaja Quick Step).
6,2 dôležité Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe) nám zaútočil z pelotónu.
7,7 Julian Alaphilippe (Quick Step) už má odpracované a do cieľa príde vo svojom tempe so stratou za pelotónom.
9,5 Sme v posledných desiatich kilometroch 11. etapy. Všetko nasvedčuje tomu, že sa o víťazstvo pobijú šprintéri.
10,6 Opäť je na trase množstvo cestných ostrovčekov a kruhových objazdov. Verme, že nik neskončí v páde.
12,1 Červené čísla bude zajtra viezť Matthieu Ladagnous (FDJ), ktorý dnes strávil v úniku osamotený vyše 120 kilometrov.
13,5 Na pravej strane vozovky je zas celok Sunweb, ktorý sa snaží rozbiehať špurty pre Ceesa Bola.
14,8 Na čele už máme sformované celky Jumbo – Visma a Quick – Step.
18,1 Do cieľa nám ostáva 18 kilometrov. Dá sa očakávať, že uvidíme hromadný dojazd.
23 Celkovo nám už z tohtoročnej Tour odstúpilo 14 jazdcov.
24,5 José Joaquín Rojas (Movistar Team) je taktiež poriadne dobitý po páde. Španiel však zatiaľ pokračuje na svojom bicykli.
25,8 dôležité Ion Izagirre (Astana Pro Team) je ďalším jazdcom, ktorý odstupuje z Tour de France 2020.
29,4 dôležité 30 kilometrov pred páskou sme v pelotóne zaznamenali pád. Zle to vyzerá najmä s Ionom Izagirrem (Astana), ktorý ostáva sedieť na zemi.
37 Tím Bora-Hansgrohe prichádza o svojho prvého jazdca na Tour de France. Gregor Mühlberger bol dnes celý deň tesne za pelotónom. Momentálne zastavil, dal si dole prilbu a jeho Tour de France sa končí.
38 Aktuálne sa nám príliš veľa toho na trati nedeje. Na čele vidíme stajne Quick – Step a Jumbo – Visma.
42 Po 125,5 kilometroch sa končí únik Matthieu Ladagnousa (FDJ).
47,6 Pretekári sa zatiaľ dnes nikam neponáhľali. Priemerná rýchlosť je po doterajšom priebehu len 39 km/h.
50 Matthieu Ladagnous (FDJ) sa už obzerá za jazdcami za ním. Jeho náskok klesol už len na 18 sekúnd.
54 Priebežné poradie o zelený dres:

1. Sam Bennett 213 bodov
2. Peter Sagan 188
3. Bryan Coquard 139
55 Výsledky rýchlostnej prémie:

1. Ladagnous 20 bodov
2. Bennett 17
3. Mørkøv 15
4. Sagan 13
5. Trentin 11
6. Coquard 10
7. Debusschere 9
8. Soupe 8
9. De Gendt 7
10. Gibbons 6
11. Oss 5
12. Cavagna 4
13. Turgis 3
14. Latour 2
15. Caruso 1
57,8 Prvý z pelotónu bol Bennett, druhý jeho tímový kolega Michael Mørkøv a tretí z pelotónu a celkovo štvrtý na prémii bol Peter Sagan.
59,3 Matthieu Ladagnous už prešiel rýchlostnou prémiou. Pelotón tam bude o dve minútky.
60,6 Náskok Matthieu Ladagnousa klesol už na dve minúty. Pelotón zrýchlil pred blížiacou sa rýchlostnou prémiou.
62,5 Na čele pelotónu stále pracuje Quick-Step. V prvej tretine pelotónu už vidíme aj Bennetta či Sagana.
66,5 Blížime sa pomaly k rýchlostnej prémii. Tá je na méte približne 59 kilometrov pred cieľom. V hre o body tak budeme môcť sledovať Petra Sagana.
73 Tour de France naposledy finišovala v Poitiers v roku 1978. Vtedy sa tešil z víťazstva Ír, ktorým bol Sean Kelly. Bude sa dnes tešiť ďalší Ír – Sam Bennett?
76,6 Výsledky horskej prémie 4. kat. – Côte de Cherveux (1,1km a 4,4%):

1. Matthieu Ladagnous 1 bod.
77,7 Matthieu Ladagnous už stúpa na Côte de Cherveux.
80,1 Matthieu Ladagnous (FDJ) má aktuálne na čele etapy náskok takmer troch minút pred pelotónom.
83,2 Blížime sa k jedinej horskej prémii dnešného dňa. Tou je Côte de Cherveux, čo je prémia 4. kategórie. Stúpanie meria 1100 metrov, priemerný sklon činí 4,4% a pretekárov privedie do výšky 106 metrov nad morom.
96 Náskok Matthieu Ladagnousa (FDJ) na čele je 180 sekúnd.
105 Máme za sebou už väčšiu polovicu trasy Tour de France 2020. Jazdci už absolvovali 1766 kilometrov a do cieľovej pásky v Paríži im ostáva už "len" 1718 kilometrov.
107,6 Jazdcom, ktorý v doterajšom priebehu Tour strávil najviac kilometrov v úniku, je Benoît Cosnefroy, aktuálny držiteľ bodkovaného dresu, ktorý v čelnej skupine strávil už 287 kilometrov. Jérôme Cousin strávil na čele 272 kilometrov a Neilson Powless 249 kilometrov.
115 Matthieu Ladagnous (Groupama – FDJ) je skúsený borec. 35-ročný pretekár je od začiatku svojej kariéry verný tímu FDJ. Medzi najväčšie úspechy rodáka z Pau radíme víťazstva na podujatiach La Tropicale Amissa Bongo (2009), Jours de Dunkerque (2007), La Poly Normande (2009) a Boucles de l'Aulne – Châteaulin (2013). Francúzovi sa taktiež darí na Tour du Limousin, kde už vyhral tri etapy. V tejto sezóne pretekal Ladagnous výhradne vo Francúzku. Na podujatí Paríž – Nice obsadil v celkovej klasifikácii 39. miesto a na Critérium du Dauphiné figuroval na 102. priečke.
125 Situácia sa nám opäť upokojila a náskok Matthieu Ladagnousa na čele je už vyše troch minút.
134 Pokus šestice je u konca, Quick – Step ich dokázal dostihnúť a už sú späť v hlavnej skupine. Pred pelotónom pokračuje osamotený Matthieu Ladagnous (FDJ), ktorý má aktuálne náskok 90 sekúnd.
135 Pozrime sa, ako sa vyvinula situácia so zárobkami jednotlivcov po ďalších etapách, ktoré jazdci absolvovali:

1. Sam Bennett – 23 700€
2. Wout van Aert – 22 000€
3. Tadej Pogačar – 21 110€
4. Primož Roglič – 18 850€
5. Caleb Ewan – 17 970€
...
11. Peter Sagan – 11 900€
137 Hlavne Quick – Stepu sa početnosť jazdcov pred pelotónom nepáči. Tento celok vidí dnes veľkú príležitosť na navýšenie náskoku Sama Bennetta v bodovačke.
140 Tak a je po pohodičke aj v pelotóne. Ten nechce nechať priestor šestici pred ním. Náskok Matthieu Ladagnousa sa zmenšil na 02:15.
141 Matthieu Ladagnous má na čele náskok 03:33 a šestica má pred pelotónom náskok 25 sekúnd.
144 Na pohodičku v pelotóne sa nemohla pozerať šestica jazdcov, ktorá sa rozhodla zaútočiť. Týmito jazdcami sú Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Lukas Pöstlberger (BORA – hansgrohe), Stefan Küng (FDJ), Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), Tom Van Asbroeck (Israel Start-Up Nation) a Michael Gogl (NTT Pro Cycling).
147 Myslím, že takýto obraz uvidíme ešte niekoľko desiatok kilometrov, keďže šprintérska etapa je až po 108. kilometroch.
148 V pelotóne vládne zatiaľ pohodička, jazdci sa medzi sebou rozprávajú a náskok uprchlíka na čele je už päť minút a pätnásť sekúnd.
156 Matthieu Ladagnous má aktuálne náskok na čele dnešnej etapy 55 sekúnd.
160 Po štarte etapy sa rozhodol ísť do úniku jediný jazdec. Je ním Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ).
161,5 Davide Formolo (UAE-Team Emirates) nenastúpil do dnešnej etapy. UAE Emirates tak už prichádzajú o druhého jazdca.
164 Alexey Lutsenko a Ilnur Zakarin spadli pred štartom etapy ešte v neutrálnej zóne.
165 dôležité Etapa nám odštartovala.
11. etapa – 167,5 km – Châtelaillon-Plage – Poitiers

Tour de France 2020 pokračuje 11. etapou a o slovo by sa mali opäť prihlásiť šprintéri. Včera sa z víťazstva po voľnom dni tešil Sam Bennett, ktorý sa opäť navliekol do zeleného dresu. Peter Sagan finišoval tretí a dnes bude opäť v boji o zelený dres. Na trase máme prichystanú jedinú horskú prémiu. Navyše, je to "len" štvorka – Côte de Cherveux (1,1km a 4,4%), ktorej vrchol príde po 91. kilometroch. Nasledovať bude šprintérska prémia po 108. kilometroch. Záver etapy je pár desiatok kilometrov od Atlantického oceánu, a tak uvidíme, či do priebehu etapy neprehovorí aj vietor. Víťaza etapy spoznáme po 17:00.

Etapou Vás bude sprevádzať Tomáš Hládek. Dobrý deň.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:45.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo