Ako to bude vyzerať so športom po karanténe?

13. 5. 2020 |
 

Obmedzenia zasiahli aj najslávnejšie cyklistické preteky sveta Tour de France. Tie sa tento rok uskutočnia (ak vôbec) v najneskoršom termíne svojej histórie.

Na archívnej snímke z 11. marca 2019 srbský tenista Novak Djokovič odchádza z kurtu počas prerušenia zápasu pre dážď proti Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi na tenisovom turnaji ATP v Indian Wells. Organizátori zrušili pre obavy z koronavírusu tenisový turnaj ATP a WTA v Indian Wells. Ide o prvé významné športové podujatie, ktoré z týchto dôvodov zrušili v USA. FOTO TASR/AP

Rok 2019 bol pre slovenského športového fanúšika výborným. Domáce hokejové majstrovstvá, futbalové súťaže po celej Európe vrátane kvalifikačných zápasov na Euro v plnom prúde, turnaje MMA organizácie Oktagon na domácej pôde...

Bežné športové udalosti, ktoré nám zapadali do nášho denného stereotypu a brali sme ich ako samozrejmosť. Rok 2020 však zasadil silnú ranu všetkým. Ako to bude vyzerať so športom teraz?

Pôvodne to nevyzeralo pre športové akcie veľmi ružovo. Na začiatku mája však svitá nádej pre šport a športové akcie. Nemecká vláda povoľuje štart Bundesligy bez divákov. Zároveň sa v USA odohráva turnaj UFC 249 – taktiež bez divákov. Prichádzajú ďalšie dobré správy.

Dve najvyššie futbalové súťaže v Dánsku dostali zelenú od tamojšej vlády a štartujú od 29. mája. V susednom Nórsku potvrdili štart súťaže 16. júna, s tým, že tímy môžu už v dnešnej dobe trénovať hromadne.

Obmedzenia zasiahli aj najslávnejšie cyklistické preteky sveta Tour de France. Tie sa tento rok uskutočnia (ak vôbec) v najneskoršom termíne svojej histórie. Začnú až 29. augusta a vyvrcholia poslednou etapou 20. septembra v Paríži.

Ďalšie správy prichádzajú aj od našich susedov z Česka. Aktuálne v týchto dňoch sa bude rozhodovať o reštarte najvyššej futbalovej súťaže už od 25. mája. Zasadnutie ligových klubov môže povoliť resp. zamietnuť tento návrh.

Opatrenia však dovoľujú tímom byť v plnej príprave. Bežný život sa raz bude musieť vrátiť do normálu. Súčasťou bežného života je šport. Je veľmi ťažko povedať, kedy budú rôzne podujatia vyzerať tak ako si ich pamätáme.

Zostáva však nádej pre všetkých športových fanúšikov, že budú môcť fandiť svojmu obľúbenému klubu aspoň spoza televízora.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo