Tour de France 2020 8. etapa ONLINE Peter Sagan cyklistika dnes

5. 9. 2020 |
 

Tour de France 2020, 8. etapa, online prenos, Peter Sagan, cyklistika, dnes. Online prenos dnešnej 8. etapy Tour de France s Petrom Saganom štartuje od 13:45.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe pózuje na pódiu v zelenom drese pre priebežného lídra bodovacej súťaže po 7. etape 107. ročníka Tour de France (TdF) z Millau do Lavaur v piatok 4. septembra 2020. FOTO TASR/AP

Tour de France 2020, 8. etapa, online prenos, Peter Sagan, cyklistika, dnes. Online prenos dnešnej 8. etapy Tour de France s Petrom Saganom štartuje od 13:45.

Tour de France 2020 8. etapa ONLINE Peter Sagan cyklistika dnes od 13:45

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej 7. etape 107. ročníka Tour de France 13. miesto a opäť si obliekol zelený dres pre lídra bodovacej súťaže. Z triumfu sa tešil Belgičan v službách Jumbo-Visma Wout van Aert, ktorý zvládol trať z mesta Millau do Lavaur dlhú 168 km časom 3:32:03 h. Druhý finišoval Nór Edvald Boasson Hagen (NTT) a tretí bol domáci Bryan Coquard (B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM). Na čele celkového poradia zostal Brit Adam Yates z Mitcheltonu-Scott.

Sagan v závere nevyťažil z výbornej práce svojich tímových kolegov, ktorí od začiatku udávali vysoké tempo a vďaka nim odpadli mnohí šprintéri. Tridsaťročného Slováka zradila v špurte reťaz, no znovu si obliekol zelený dres. Na čele súťaže má 138 bodov a pred druhým Írom Samom Bennettom z QuickStepu má náskok deväť bodov.

"Podobnú etapu sme predviedli v roku 2013 a ja som ju vyhral. Celý deň sme ťahali na čele, aby sme sa zbavili šprintérov a vtedy som zvíťazil. Teraz to bolo podobné, no bez výhry. Som šťastný z mojich kolegov, pretože odviedli skutočne mimoriadnu prácu. Spoločne sme sa dohodli, že to spravíme. Športový riaditeľ najprv veľmi nesúhlasil, ale etapa prebiehala veľmi dobre. V šprinte som nemal šťastie, pretože mi spadla reťaz. Bol to mechanický problém, áno, ale to nebol celý príbeh. Bol som za van Aertom, no potom som sa dostal mimo pozíciu a všetci išli naľavo. Snažil som sa nespadnúť, no do niekoho som vrazil. Neviem, kto to bol, a potom mi spadla reťaz. Mal som šťastie, že som nehavaroval. Potom už bolo nemožné dostať sa dopredu," povedal Sagan pre TV France.

Dvadsaťpäťročný van Aert opäť potvrdil svoje nesmierne kvality, na prebiehajúcej Tour zaznamenal ako prvý jazdec dva etapové triumfy, vlani vyhral raz. "Na toto víťazstvo som skutočne hrdý. Musím povedať, že od Bory to bola veľmi pôsobivá etapa, pretože išli od prvej horskej prémie naplno a striasli mnohých šprintérov. Potom to bolo neustále hektické a všetci sa báli bočného vetra. V závere sme videli, že sa oplatí dať veľa energie do udržania pozícií. Celú etapu som bol na čele s Rogličom. Zopár favoritov na celkové poradie stratilo dosť času. Bol to pre dobrý záver a neskutočné víťazstvo. Zostala dosť malá skupina a bola by škoda nepokúsiť sa o to v špurte. Myslím si, že ho odštartovali príliš skoro, ja som si našiel medzeru na pravej strane a finiš som si načasoval perfektne," uviedol víťaz v televíznom rozhovore.

V piatok sa očakával klasický hromadný dojazd, na trati boli totiž len tri stúpania 3. a 4. kategórie a to posledné vyše 60 km pred cieľom. Karty však mohol zamiešať vietor, ktorý fúkal najmä v záverečnej rovinatej časti.

V prvej skupine zostalo len okolo 40 jazdcov, z ašpirantov na výhru Bryan Coquard, Wout van Aert alebo Edvald Boasson Hagen, no aj zopár klasikárov, ktorí dokážu zašpurtovať. Defekt zadného kolesa vyradil Richarda Carapaza z Ineosu, ktorý tak nabral stratu na celkové poradie. V závere smerovalo všetko k hromadnému špurtu okliešteného pelotónu, v ktorom mal veľké šance na triumf práve Sagan. Finiš mu však nevyšiel, keď mal mechanický problém, takmer spadol a zostal zavretý. Nakoniec to stačilo len na 13. miesto, čo je po výbornej práci, ktorú Bora odviedla, sklamanie. Spokojní neboli ani v tímoch na celkové poradie, keďže Mollema, Porte (obaja Trek-Segafredo), Pogačar (SAE-Team Emirates) či Landa (Bahrajn-McLaren) nabrali stratu 1:21 minúty.

Tour de France 2020

8. etapa ONLINE Peter Sagan cyklistika dnes od 13:45

Aktualizuj online prenos
dôležité Nans Peters (AG2R) vyhráva 8. etapu Tour de France 2020.
0,9 Tadej Pogačar by mal mať náskok na Quintanu s Rogličom náskok približne 40 sekúnd.
1,6 dôležité Quintana s Rogličom sa dokázali v zjazde zbaviť Landu a Porteho.
2 dôležité Nans Peters to už má do cieľa len 2000 metrov. Francúz si ide po víťazstvo.
2,1 Roglič s Quintanom sa po prejazde vrcholu stúpania dotiahli na Porteho s Landom.
2,5 Favoriti na celkové poradie už majú stúpanie taktiež za sebou. Ideme do zjazdu.
3,1 dôležité Nastupuje Quintana a Roglič, ktorí sa vzdialili Yatesovej skupine.
3,2 dôležité Tadej Pogačar má náskok minútu na skupinu Rogliča s Yatesom, ktorý sa opäť dokázal k Slovincovi v drese Jumba pripojiť.
4,8 K Rogličovej skupine sa pripojili už aj Uran a Lopez.
6,7 Martina dobehol Roglič s Quintanom. Yates opäť stráca kontakt.
7,1 dôležité Guillaume Martin (Cofidis) útočí zo skupiny žltého Yatesa.
7,8 Pogačar si naďalej drží náskok zhruba 20 sekúnd pred skupinou žltého Yatesa.
11,2 Nans Peters je prvý na horskej prémii Col de Peyresourde. Už ho čaká len 11,2 kilometra do cieľa.
11,3 V skupine s Rogličom je aj Yates, Mollema či Bardet.
11,6 Pogačar má na skupinu náskok už zhruba 20 sekúnd. Za ním ide Landa s Portem a až za nimi skupina s Rogličom a Bernalom.
12,2 Na čele etapy je naďalej Nans Peters, ktorý má pred Zakarinom náskok 12 sekúnd. Na vrchol stúpania ostáva Francúzovi už len 800 metrov.
12,4 Teraz na Pogačarov únik nikto nezareagoval. Slovinec má pred skupinou drobný náskok.
12,6 dôležité Tadej Pogačar opäť nastupuje.
12,8 Favoriti teraz taktizujú a to je šanca pre Yatesa, aby sa Brit dotiahol späť.
12,9 Rogličova skupina sa rozrástla o Landu, Urana, Martina, Bernala a Lopeza.
13,4 dôležité Adam Yates stratil kontakt už aj s Bernalom a má stratu okolo 20 sekúnd na Rogliča s Pogačarom a Quintanom.
13,8 Pogačar znova nastupuje.
13,9 Skupinku s Landom a Lopézom ťahá Egan Bernal. Strata na Rogličovu skupinu je pár sekúnd.
14,2 Na Pogačara dokázala zareagovať len dvojica Quintana a Roglič.
14,3 dôležité Adam Yates stráca kontakt a ihneď nastupuje Tadej Pogačar.
14,4 Alaphilippe sa vydal dopredu, ihneď ho dobehli a teraz stráca kontakt so skupinou.
14,6 Jeho nástup si postrážil Tom Dumoulin a dotiahol ihneď Francúza. Alaphilippov nástup však pripravil Jumbo o Georga Bennetta.
14,8 dôležité Útočí z pelotónu Julian Alaphilippe.
14,9 Thibaut Pinot (FDJ) stráca na skupinu žltého Yatesa už deväť minút.
15,2 Ilnur Zakarin sa približuje k Petersovi. Rus stráca už len 11 sekúnd na Francúza.
15,4 Aj ďalšie francúzske želiezko v ohni je v pelotóne. Guillaume Martin (Cofidis) zatiaľ zvláda etapu bravúrne.
15,9 Daniel Felipe Martínez (EF Pro Cycling), víťaz tohtoročného Critérium du Dauphiné, stráca kontakt so skupinou žltého Yatesa.
16,3 Wout van Aert má odpracované a tempa sa ujali George Bennett a Tom Dumoulin.
16,4 Aj Diego Rosa (Arkea-Samsic) nedokončí dnešnú etapu a odstupuje z Tour de France 2020.
17,7 V pelotóne sú podľa rececenter Tour títo jazdci: Wout van Aert, Primož Roglič, Tom Dumoulin, George Bennett (Jumbo-Visma), Egan Bernal, Richard Carapaz (Ineos), Esteban Chaves, Adam Yates (Mitchelton-Scott), Guillaume Martin (Cofidis), Nairo Quintana (Arkéa-Samsic), Romain Bardet (AG2R), Miguel Ángel López (Astana), Rigoberto Urán, Sergio Higuita, Daniel Martínez (EF Pro Cycling), Enric Mas, Alejandro Valverde, Marc Soler (Movistar Team), Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe), Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), Bauke Mollema, Richie Porte (Trek-Segafredo), Damiano Caruso, Mikel Landa (Bahrain-McLaren) a Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept).
20,1 Nans Peters (AG2R) už stúpa na Col de Peyresourde. Náskok pred Zakarinom má 37 sekúnd.
22,5 Ihneď, ako jazdci ukončia zjazd z Port de Balès, tak začnú stúpať na poslednú horskú prémiu dnešného dňa. Tou je Col de Peyresourde. Ide o stúpanie prvej kategórie, ktoré má dĺžku 9,7 kilometra, priemerný sklon 7,8 % a vrchol je vo výške 1569 metrov nad morom. Na vrchole horskej prémie sa udeľujú časové bonifikácie. Z Col de Peyresourde to bude do cieľa už len 11,5 kilometra.
24,3 Ilnur Zakarin stráca na Petersa už 30 sekúnd. Skupina s Veronom stráca 51 sekúnd.
25,9 Už aj pelotón so žltým Yatesom prešiel vrcholom Port de Balès.
26,6 Thibaut Pinot (FDJ) stráca už vyše 6 minút. Ďalšie dve francúzske želiezka v ohni – Bardet a Alaphilippe, sú v pelotóne.
27,6 Tempo Wouta van Aerta (Jumbo – Visma) poriadne preriedilo pelotón. V tom už je zhruba len 30-40 jazdcov.
Výsledky horskej prémie (HC kat.) – Port de Balès (11,7 km a 7,7%):

1. N. Peters 20 bodov
2. I. Zakarin 15
3. T. Skujins 12
4. C. Verona 10
5. N. Powless 8
6. S. K. Andersen 6
7. Q. Pacher 4
8. B. Hermans 2
31,9 Ilnur Zakarin (CCC Team) stráca na Petersa už zhruba desať sekúnd. Zjazd je poriadne úzky a technický.
33,9 Robert Gesink (Jumbo – Visma) má odpracované. Tempa v pelotóne sa ujal víťaz včerajšej etapy – Wout van Aert.
34,3 Zakarin už stráca v zjazde pár metrov na Petersa.
35,2 Na Tour de France nám končí aj Lilian Calmejane (Team Total Direct Energie).
35,7 Horskú prémiu Port de Balès vyhráva Peters. Druhý prešiel vrcholom Zakarin. Náskok dvojice pred skupinou prenasledovateľov je 36 sekúnd. Zakarin však nepatrí k dobrým zjazdárom.
36,4 Neilson Powless sa pripojil k druhej skupine.
36,9 Pinot stráca na pelotón už dve minúty. Zdá sa, že je po ambíciách Francúza na dobré umiestnenie v celkovej klasifikácii.
37,2 Dnes nebude posledným mužom pre Rogliča Sepp Kuss. Američan odpadol z hlavnej skupiny.
37,7 Skupinu prenasledovateľov za Zakarinom a Petersom tvoria Carlos Verona, Tom Skujins a Søren Kragh Andersen.
38,8 Zakarin a Peters to majú na vrchol stúpania 2500 metrov. Náskok pred skupinou prenasledovateľov je 23 sekúnd.
39,6 Na čele hlavnej skupiny nastolil tempo Robert Gesink a jeho tím Jumbo – Visma. Pinot stráca už vyše minútu.
40,1 dôležité Thibaut Pinot (FDJ) stratil kontakt s pelotónom. Veľké problémy hlási líder francúzskeho celku. Strata by mala byť okolo pol minúty na pelotón.
40,3 William Bonnet odstupuje z Tour de France.
41,1 Peter Sagan už stratil kontakt s pelotónom a pokračuje v skupine so zvyšnými šprintérmi.
41,4 Na vrchol stúpania ostáva 5 kilometrov.
42,1 Vpredu máme teda dvojicu jazdcov Nansa Petersa a Ilnura Zakarina. Tí majú náskok približne 15 sekúnd pred Powlessom, Pacherom, Andersenom, Skujinšom a Veronom.
43,6 Pacher už nie je schopný akceptovať tempo čelnej skupiny a stráca kontakt.
45,3 Nans Peters (AG2R) nastupuje zo skupiny. Nasleduje ho Zakarin a Pacher.
45,4 Jérôme Cousin bol skupinou dostihnutý. K tej sa pripojil aj Ben Hermans.
45,9 Za Cousinom je sedemčlenná skupina, ktorú tvoria Zakarin, Skujins, Powless, Verona, Andersen, Peters a Pacher.
46,7 Skupina za Cousinom sa nám hneď v úvode stúpania Port de Balès roztrhala.
49,9 V pelotóne sa pred nájazdom do stúpania Port de Balès formujú na čele tímy Ineos, Jumbo – Visma a Bora-Hansgrohe.
51,1 Najvyššiu rýchlosť v zjazde z Col de Menté dosiahol Kasper Asgreen (Quick – Step), ktorý sa rútil rýchlosťou 97,1 km/h.
52,3 Náskok Cousina pred skupinou prenasledovateľov je minúta a tri sekundy. Pelotón stráca na Francúza na čele takmer trinásť minút.
57,3 Jérôme Cousin sa rozhodol vpredu zaútočiť a pokračuje s 30 sekundovým náskokom pred skupinou prenasledovateľov.
58,8 Romain Bardet je akurát na návšteve v "medical car", kde mu lekár ošetruje ľavý lakeť a ľavé koleno. Verme, že toto zranenie neobmedzí Francúza v stúpaniach, ktoré budú nasledovať.
59,1 Port de Balès je na Tour veľmi známy kopec. V roku 2010 tu zvádzali súboj Andy Schleck a Alberto Contador. Luxemburčanovi v stúpaní spadla reťaz, čo Španiel využil a v cieli vyzliekol Schlecka zo žltého. Contadora "odmenili" fanúšikovia v cieli mohutným piskotom. Paradoxné je, že Contador sa po tomto dostal do vedenia o 39 sekúnd a v Paríži mal náskok práve 39 sekúnd pred Schleckom.
61,3 Pomaly sa blížime k papierovo najťažšiemu kopcu dnešného dňa. Ním je prémia HC kategórie – Port de Balès. Stúpanie má dĺžku 11,7 kilometra a priemerný sklon 7,7 %. Najstrmším je deviaty kilometer, ktorý má priemer 10,2%. Vrchol Port de Balès je vo výške 1755 metrov.
62,9 Aj hlavná skupina nám už absolvovala klesanie z Col de Menté. Odstup aktuálne činí 11:47.
69,5 Bardetov aj Rojasov pád neprišiel v zjazde, ale ešte v stúpaní na Col de Menté.
70,4 dôležité Romain Bardet (AG2R) skončil na zemi. Odniesol to jeho ľavý lakeť, ktorý si bude vyžadovať ošetrenie. Francúz pokračuje ďalej.
Výsledky horskej prémie (1. kat.) – Col de Menté (6,9km a 8,1%):

1. B. Cosnefroy 10 bodov
2. Q. Pacher 8
3. J. Cousin 6
4. F. Grellier 4
5. I. Zakarin 2
6. N. Peters 1
78,1 Pelotón sa naďalej neponáhľa. Strata hlavnej skupiny, ktorú vedie Tony Martin (Jumbo – Visma), je vyše 13 minút.
79,5 José Joaquín Rojas (Movistar) sa ocitol na zemi. O nič vážne sa nejednalo a pokračuje ďalej.
80,4 Benoît Cosnefroy (AG2R) vyšpurtoval zo skupiny a pridáva ďalšie víťazstvo na horskej prémii na tohtoročnej Tour.
82,6 dôležité Na Tour už neuvidíme dres európskeho šampióna. Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) odstupuje z pretekov.
85,4 Vedúca skupina to má na vrchol prvej horskej prémie 5000 metrov.
88,7 Výsledky rýchlostnej prémie:
1. Jérôme Cousin 20 bodov
2. Michael Morkov 17
3. Toms Skujins 15
4. Kevin Reza 13
5. Benoît Cosnefroy 11
6. Neilson Powless 10
7. Nans Peters 9
8. S.K. Andersen 8
9. Ben Hermans 7
10. Fabien Grellier 6
11. Quentin Pacher 5
12. Ilnur Zakarin 4
13. Carlos Verona 3
14. Sam Bennett 2
15. Bryan Coquard 1
16. Peter Sagan – bez bodov
90,3 Z pelotónu bol najrýchlejší na rýchlostnej prémii Bennett. Sagan končí na prémii na 16. mieste a body teda nezapisuje.
93,5 Borci v úniku o chvíľu začnú stúpať na prvú horskú prémiu dnešného dňa. Col de Menté je stúpanie prvej kategórie, meria 6,9 kilometra a priemerný sklon dosahuje 8,1%. Vrchol Col de Menté je vo výške 1349 metrov nad morom.
97 Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) víťazí na rýchlostnej prémii. Na kompletné poradie si budeme musieť ešte hodnú chvíľu počkať, keďže pelotón stráca vyše 11 minút.
103,1 Tempo v pelotóne určuje zostava Mitchelton-Scott. Náskok vedúcej skupiny už stúpol nad desať minút.
106,9 V úniku máme teda aj bodkovaného muža. Benoît Cosnefroy (AG2R) bude chcieť získať ďalšie body do klasifikácie o dres najlepšieho vrchára.
113,7 Čelná skupina má náskok už vyše sedem minút. Na méte 99 kilometrov pred cieľom nás čaká šprintérska prémia. Sagan je v pelotóne a bude bojovať len o štrnáste miesto na prémii.
122,7 Náskok na čele sa už vyšplhal na štyri minúty.
124,2 Vpredu máme 13 jazdcov: Ilnur Zakarin (CCC Team), Neilson Powless (EF Pro Cycling), Ben Hermans (Israel Start-Up Nation), Toms Skujiņš (Trek – Segafredo), Carlos Verona (Movistar Team), Søren Kragh Andersen (Team Sunweb), Quentin Pacher a Kévin Reza (B&B Hotels – Vital Concept), Nans Peters a Benoît Cosnefroy (AG2R), Fabien Grellier a Jérôme Cousin (Team Total Direct Energie) a Michael Mørkøv (Deceuninck – Quick Step).
133,9 Ďalší ľudia sa snažia dostať z pelotónu dopredu. Sagan ostáva v pelotóne.
134,5 Na čele sa nám formuje skupina zhruba 15-20 jazdcov.
135,6 Zakarin, Peters, Pacher, Cousin a Hermans javia od úvodu snahu dostať sa do úniku.
8. etapa Tour de France nás opäť privedie do hôr. Na pretekárov čaká 141 kilometrov s troma horskými prémiami:

Col de Menté – 1. kat., 6,9km a 8,1%
Port de Balés – HC kat., 11,7 km a 7,7%
Col de Peyresourde – 1. kat., 9,7km a 7,8%

Posledná horská prémia vrcholí po 129.5 kilometroch a do cieľa to teda bude už len dole kopcom. Na 42. kilometri je prichystaná šprintérska prémia. Predpokladaný dojazd je po 16:45.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:45.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo