Tour de France 2020 Peter Sagan 5. etapa dnes ONLINE Gap Privas LIVE cyklistika

2. 9. 2020 |
 

Tour de France 2020, Peter Sagan, 5. etapa, dnes, online prenos, Gap, Privas, live, cyklistika. Online prenos dnešnej 5. etapy cyklistických pretekov Tour de France 2020 aj s Petrom Saganom začína dnes od 13:30.

Slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom drese pre najlepšieho špurtéra máva pred štartom 4. etapy cyklistických pretekov Tour de France na trati dlhej 160,5 km so štartom v Sisterone a cieľom v meste Orcieres-Merlette 1. septembra 2020. FOTO TASR/AP

Tour de France 2020, Peter Sagan, 5. etapa, dnes, online prenos, Gap, Privas, live, cyklistika. Online prenos dnešnej 5. etapy cyklistických pretekov Tour de France 2020 aj s Petrom Saganom začína dnes od 13:30.

Tour de France 2020 Peter Sagan 5. etapa dnes ONLINE Gap - Privas LIVE

Tour de France 2020 pokračuje aj dnes 5. etapou 107. ročníka. V zelenom drese je opäť na štarte aj slovenský cyklista Peter Sagan. Na cyklistov dnes čaká 183 kilometrov celkovo v miernom klesaní a Slovák by dnes mohol útočiť na etapové víťazstvo.

V utorok bola na programe prvá horská etapa. Na pelotón čakalo päť stúpaní vrátane záverečného 1. kategórie, ktoré malo dĺžku 10,4 km a priemerný sklon 6,7 percenta. Celkovo pretekári nastúpali 3186 výškových metrov.

Slovenský jazdec tímu Bora-hasngrohe Peter Sagan nebojoval o čelné priečky, obsadil 125. miesto, ale udržal si zelený dres. Francúz Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick-Step bol piaty a udržal si dres lídra Tour.

Slovinský cyklista Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma zvíťazil. Triumf na 160,5 kilometrovej trase zo Sisteron do lyžiarskeho strediska Orciéres-Merlette si vybojoval v závere, keď prešpurtoval krajana Tadeja Pogačara zo SAE Team Emirates. Tretí bol domáci Guillaume Martin z Cofidisu.

Roglič si napravil chuť po pretekoch Criterium du Dauphine, keď musel pre zranenie odstúpiť po štvrtej etape. "Som späť. Každý deň sa cítim lepšie a dokázal som, že som sa dobre pripravil," citovala agentúra AP 30-ročného Slovinca, pre ktorého to bolo tretí etapový triumf na Tour v kariére.

Sagan získal na šprintérskej prémii v úvode etapy štyri body a v hodnotení bodovacej súťaže je na čele spoločne s Írom Samom Bennettom, obaja majú 83 bodov. Vďaka lepšiemu postaveniu v celkovej klasifikácii si Sagan oblečie zelený dres aj v stredu. Nór Alexander Kristoff za nimi zaostáva o tri body. Na čele celkovej klasifikácie má Alaphilippe náskok štyri sekundy pred Adamom Yatesom, tretí je už Roglič so sedemsekundovým odstupom. Sagan je na 101. pozícii.

"Dnes to bolo pre mňa len tak-tak. Naozaj náročná etapa. Apoň som získal nejaké body. Uvidíme, čo bude zajtra. Videl som finiš, ten by mi mohol vyhovovať," uviedol Sagan na webe TdF.

Pri stúpaní na Côte de Saint-Léger-les-Mélezes Sagan začal zaostávať za hlavným balíkom, keď už iba šetril sily. Na čele sa osamostatnili Pacher, Neilands a Vuillermoz po tom, ako Burgaudeau a Politt nedokázali udržať tempo. Pred záverečným stúpaním na Orcieres-Merlette tesne viedol osamotený Neilands, pelotón však zaostával iba o deväťdesiat sekúnd, manko postupne zmenšoval a sedem kilometrov pred koncom dokázal pohltiť únik. O víťazovi rozhodli až záverečné metre, keď nastúpil Roglič a súperom vo finiši nedal šancu.

Tour de France 2020

Peter Sagan 5. etapa dnes ONLINE Gap - Privas LIVE

Aktualizuj online prenos
dôležité Fenomenálny Wout van Aert víťazí v dnešnej etape.
0,4 Na Saganovom zadnom kolese sa drží Sam Bennett.
0,9 Sme v poslednom kilometri. O víťazovi rozhodne hromadný dojazd. Na čele je stále tím Sunweb.
1,4 Peter Sagan si zatiaľ počína pozične výborne. Drží sa zhruba na 10. až 15. mieste.
2,2 Pelotón sa aktuálne rúti rýchlosťou 50 km/h. Na čele vidíme jazdcov Sunwebu.
2,9 Sme v posledných troch kilometroch. O víťazstvo bude dnes bojovať aj Peter Sagan.
3,4 Do dojazdu si škrtáme Sonnyho Colbrelliho (Bahrain), ktorý stráca kontakt s pelotónom.
5,2 Snaha Ineosu ovocie nepriniesla. Britskej stajni sa nepodarilo výraznejšie nadeliť štartové pole.
5,9 Dobre zareagovala aj skupina okolo Primoža Rogliča. Jumbo – Visma priviezol na čelo vedľa Ineosu Tony Martin.
7 Peter Sagan si v týchto situáciach počína vždy výborne a tak je tomu aj teraz. Žilinčan je hneď za Ineosom.
7,9 Ineos rozbehol brutálne tempo na čele a skúša nadeliť pelotón na vetre.
8,6 Na čele je sformovaný tím Ineos. Carapaz sa dokázal prepracovať cez pelotón dopredu a je pri Bernalovi.
9,9 Sme v posledných desiatich kilometroch piatej etapy. Všetko sa schyľuje k hromadnému špurtu. Peter Sagan sa aktuálne pohybuje v prvej tretine pelotónu.
11,5 Jazdci v dnešnej etape celkovo nastúpajú 1388 metrov. Včera to bolo 3200 a zajtra to bude 3087 metrov.
13,3 V pelotóne sa odohráva boj o miesta. Do cieľa nám už veľa neostáva.
16 Výsledky horskej prémie (4. kat.) – Côte de Saint-Vincent-de-Barrès (2,7km a 4,2%):

1. B. Cosnefroy 1 bod.
17,4 Sklon aktuálne dosahuje okolo 5%. Na čele máme celky Astany, Bory a Ineosu.
18,9 Stúpame na Côte de Saint-Vincent-de-Barrès.
19,9 Carapaz je späť v pelotóne.
20,7 Sivakov počkal na Carapaza a snaží sa vrátiť svojho tímového kolegu do hlavnej skupiny.
22 dôležité Richard Carapaz, čo je minuloročný víťaz Gira, mal defekt na zadnom kolese a musel počkať na sprievodné vozidlo. Nepríjemná správa pre Ineos, pretože Carapaz by mohol mieriť vysoko v celkovom umiestnení.
22,8 Sepp Kuss (Jumbo – Visma) sa konečne pripojil do pelotónu.
24,9 Felix Großschartner (Bora – Hansgrohe) rieši technický problém a musel zastaviť pri krajnici, kde čakal na tímové vozidlo.
25,4 Stúpanie Côte de Saint-Vincent-de-Barrès (4. kat.) meria 2,7 kilometra a priemerný sklon dosahuje hodnotu 4,2%.
26,7 Vpredu ťahá tempo celok Jumbo – Visma. Sepp Kuss, ktorý je jazdcom práve tohto zoskupenia, zaostáva za pelotónom o 20 sekúnd.
28,8 Rýchlosť v hlavnej skupine nám poriadne stúpla. Pelotón je poriadne natiahnutý.
30,7 Sepp Kuss (Jumbo – Visma) nám dnes skončil niekde na zemi. Američan má roztrhnutý dres, ale pokračuje ďalej v sedle svojho Bianchi.
33,4 Omar Fraile (Astana) musel riešiť technické problémy. Španiel mal zrejme defekt na zadnom kolese.
36 Rastie aj rýchlosť v pelotóne. Teraz je na čele opäť zoskupenie Movistaru. 16 kilometrov pred páskou má vrchol horská prémia Côte de Saint-Vincent-de-Barrès, ktorá je klasifikovaná ako štvorka.
38,3 Na čelo sa nám nahrnuli tímy, ktoré majú šprintéra vo svojom družstve. Cofidis aktuálne diktoval tempo.
43 Stále pokračujúci všetci jazdci spolu. Dnes sa skúšal pustiť do úniku len Asgreen, Dána nik nenasledoval, pelotón ho nenechal odísť a nik iný zatiaľ nenašiel odvahu zaútočiť.
53 Výsledky horskej prémie (4. kat.) – Col de Serre Colon (4,1km a 3,7%):

1. B. Cosnefroy 1 bod.
53,2 Pre jediný bodík na vrchu horskej prémie vyrazil líder súťaže o bodkovaný dres Cosnefroy.
54,7 Na čele pelotónu sa nám sformovali celky Movistar, Bora – Hansgrohe, Jumbo – Visma a Bahrain – McLaren.
55,7 Tretiu hodinu dnešnej etapy absolvovali cyklisti priemernou rýchlosťou 38,5 km/h. Priemerná rýchlosť v etape je zatiaľ 40,3 km/h.
58,3 Col de Serre Colon (4. kat.) má vrchol 53 kilometrov pred cieľom. Stúpanie meria 4,1 kilometra a priemerný sklon dosahuje 3,7%.
71,7 Pelotón sa približuje k prvej horskej prémii dnešného dňa. Jej vrchol jazdci dosiahnu za približne 17 kilometrov.
78,6 Poďme sa pozrieť na úplný záver dnešnej etapy. Jazdci budú finišovať do mierneho stúpania, keď na posledných štyroch kilometroch nastúpajú zhruba 65 výškových metrov. Na poslednom kilometri čakajú na jazdcov dva kruhové objazdy. Na tom prvom využijú prvý výjazd vpravo a cez druhý preletí balík rovno. Druhý kruhový objazd je však na méte približne 200 metrov pred cieľom.
83 Do cieľa nám ostáva približne 83 kilometrov. Dnešná etapa je naozaj netypickou. Nevideli v nej totiž žiaden únik.
90 Včerajšia etapa s finišom na horskej prémii prvej kategórie veľa o tom, ako sú na tom jednotliví favoriti veľa nenapovedala. Z tímov rátali maličké straty jedine v celku Bora-Hansgrohe, kde ich líder na celkové umiestnenie, ktorým je Emanuel Buchmann, stratil na Rogliča deväť sekúnd.
99,9 Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike sa mali pôvodne konať vo Švajčiarsku. Švajčiarska vláda však prijala opatrenia, ktoré zakazujú usporadúvať podujatia s viac než 1000 účastníkmi. Šampionát tak bude hostiť talianska Imola.
106,1 V závere hlavného poľa sa pohybuje André Greipel. Nemec sa trápi so zraneniami, ktoré utrpel počas pádu v prvej etape. "Gorilla", ako znie prezývka tohto robustného Nemca, je tretím najstarší jazdcom na tohtoročnej Tour, keď 45 dní dozadu oslávil rodák z Rostoku 38 rokov.

Najstarším cyklistom v pelotóne je španielsky matador Alejandro Valverde, ktorý má 40 rokov a 126 dní. Druhým najskúsenejším borcom je William Bonet, ktorý je o 21 dní starší ako Greipel.
113,7 Na trati panuje priam ideálne počasie na cyklistiku. Teplomer ukazuje 24 stupňov a jazdcom fúka aktuálne vietor o rýchlosti 15 km/h.
116 Tempo na čele hlavnej skupiny diktujú jazdci Quick-Stepu. Celé štartové pole je stále pohromade.
Pozrime sa na to, ako vyzerá jedálniček cyklistov. Jazdci majú raňajky naplánované väčšinou okolo deviatej hodiny, avšak, samozrejme, záleží aj na tom, kedy štartuje etapa. Na raňajky jazdci konzumujú jedlo bohaté na sacharidy. Preferujú chlieb, muesli, ovocie, nesmie chýbať káva, džús alebo smoothies.

Potom prichádza obdobie pred štartom etapy. Tam si jazdci doprajú taktiež chlieb s niečím sladkým alebo aj ryžu s medom či športové tyčinky. Počas pretekov to už bývajú športové tyčinky, menšie pečivo so sladkým lekvárom, banány, ryžové koláčiky či gély. Na pitie využívajú väčšinou špeciálne nápoje.

Po pretekoch prichádza na rad doplnenie bielkovín a sacharidov. Na toto využívajú jazdci taktiež športové tyčinky a nápoje bohaté na bielkoviny a sacharidy. Jazdec musí po príjazde do cieľa skonzumovať až 25 gramov bielkovín.

Na večeru cyklistom nachystajú šéfkuchári jednotlivých tímov šaláty, polievky, džúsy, mäso alebo ryby. Stravu však nejde generalizovať, u každého cyklistu sa jedálniček líši na základe jeho preferencií či intolerancií.
131,3 Ani rýchlostná prémia nám nič na priebehu doterajšej etapy nič nezmenila. Jazdci pokračujú pohromade a čakáme stále na únik dnešného dňa.
Výsledky rýchlostnej prémie:

1. Bennett 20 bodov
2. Morkov 17
3. Ewan 15
4. Sagan 13
5. Coquard 11
6. Kristoff 10
7. Trentin 9
8. Bonifazio 8
9. Oss 7
10. Viviani 6
11. Laporte 5
12. Nizzolo 4
13. Oliveira 3
14. Barthe 2
15. Kluge 1
135 Peter Sagan obsadil na rýchlostnej prémii štvrté miesto.
135 dôležité Prémiu vyhráva Sam Bennett, ktorý sa virtuálne oblieka do zeleného dresu.
135,4 Rozbiehajú to jazdci Cofidisu, nechýba Bennet či Kristoff.
136 Ostáva kilometer do rýchlostnej prémie.
141 Prvá etapa tohtoročnej Tour de France mala priemernú rýchlosť 41,3 km/h. Druhá 37,8 km/h, tretia 37,4 km/h a včerajšia etapa sa niesla v priemernej rýchlosti 38,9 km/h. Dnešná etapa má zatiaľ priemer 40,7 km/h.
Premiéru dnes na Tour de France zažila novinka od automobilky Škoda. Z modelu na elektrický pohon, ktorým je Škoda Enyaq iV, dnes odštartoval etapu šéf pretekov Christian Prudhomme.
150 V pelotóne sa nám stále nič nedeje. Na méte 135 kilometrov pred cieľom je rýchlostná prémia.
Žilinská cyklistika to nie sú len bratia Saganovci. Svetové výkony predvádza aj ďalší Žilinčan, ktorý ale preteká na horských bicykloch. Ním je Tomáš Višňovský, ktorý zbiera úspechy na MTB maratónoch po celej Európe.

Višňovský cez uplynulý víkend skončil na MTB maratóne Malevil cup druhý, keď v samotnom závere nestačil na Filipa Adela. 21. ročník tohto podujatia bol zaradený aj v kalendári UCI a teda na štarte sa zišla špičková konkurencia z celej Európy.
160,5 V pelotóne vládne pohodička, jazdci debatujú a zatiaľ sa nikam neponáhľajú. Stále čakáme na sformovanie úniku.
161,5 Cyklisti majú za sebou úvodnú polhodinu v sedle. Priemerná rýchlosť je zatiaľ 38,9 km/h.
165 Stále čakáme na sformovanie úniku dnešného dňa. Okrem Asgreena to zatiaľ neskúsil nik.
169,3 Dnešná etapa by podľa skóre mala byť štvrtou najľahšou na tohtoročnej Tour, keď má skóre obtiažnosti 14. "Najľahšou" by mala byť etapa desiata, potom jedenásta a posledná. Najťažšou by mala byť etapa sedemnásta so skóre 437 a etapa pätnásta so skóre 405.
175,4 Zatiaľ sa žiadnemu z jazdcov nepodarilo odpútať sa do úniku. Pred chvíľou to skúšal Kasper Asgreen z Quick-Stepu.
5. etapa – 183 kilometrov – Gap – Privas

Piata etapa by mala byť určená pre šprintérov. Na trase nás čaká na 47. kilometri rýchlostná prémia, kde bude bojovať o body Peter Sagan. V závere sú pre cyklistov pripravené dve horské prémie štvrtej kategórie Col de Serre Colon (4,1km a 3,7%) a Côte de Saint-Vincent-de-Barrés (2,7km a 4,2%). Keď sa však pozrieme na záverečné kilometre, tie sa nesú v miernom stúpaní, čo sľubuje zaujímavý záver. Podarí sa Petrovi Saganovi udržať zelený dres a navýšiť náskok?
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo