Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa ONLINE dnes LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual

3. 9. 2020 |
 

Peter Sagan, Tour de France 2020, 6. etapa, online prenos, dnes, live, cyklistika, Le Teil, Mont Aigoual. Online prenos dnešnej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 12:20.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe v zelenom drese vedúceho pretekára v priebežnom poradí bodovacej súťaže s ochranným rúškom na tvári prichádza na štart piatej etapy 107. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France z Gap do Privas (183 km) v stredu 2. septembra 2020. FOTO TASR/AP

Peter Sagan, Tour de France 2020, 6. etapa, online prenos, dnes, live, cyklistika, Le Teil, Mont Aigoual. Online prenos dnešnej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 12:20.

Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa online prenos dnes LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual

Tour de France 2020 pokračuje dnes 6. etapou svojho programu. 

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil včera štvrté miesto v stredajšej 5. etape 107. ročníka Tour de France, stratil však zelený dres. Na trati dlhej 183 kilometrov z Gap do Privas zvíťazil v záverečnom špurte Belgičan Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma.

Sagana vo finiši predstihli aj Holanďan Cees Bol (Sunweb) a Sam Bennett z Deceuninck-Quick Step. Ír nahradil slovenského jazdca z Bory-Hansgrohe v zelenom drese. Bennett je na čele bodovačky so 123 bodmi, druhý Sagan zaostáva o deväť bodov. Tretí je Nór Alexander Kristoff zo SAE Team Emirates (93 b).

"Ako sa očakávalo, finišovalo sa špurtom. Dnes som prišiel o nejaké body a nejaké som získal, takže je to v poriadku. V závere som bol v dobrej pozícii, ale Van Aert predviedol výborný šprint a vyhral. Tour je dlhá a čakajú nás horské etapy, takže si musím oddýchnuť," uviedol Sagan na webe Bory.

Domáci pretekár Julian Alaphillipe (Deceuninck-Quick Step) prišiel o žltý dres pre lídra celkového poradia po tom, ako dostal 20-sekundovú penalizáciu. Na čelo klasifikácie sa posunul Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott). Alaphilippe sa prepadol až na 16. miesto.

Yates má na čele celkového poradia náskok troch sekúnd pred Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma), tretí je ďalší Slovinec Tadej Pogačar (SAE Emirates) s mankom sedem sekúnd. Alaphilippea potrestali za to, že si sedemnásť kilometrov pred cieľom zobral z vozidla fľašku s vodou, to pravidlá zakazujú. Podľa nich sa jazdci môžu naposledy občerstviť dvadsať kilometrov pred cieľom.

Van Aert dosiahol svoje druhé etapové víťazstvo na Tour, na pódiu sa ocitol piatykrát. Tím Jumbo-Visma uspel po druhý raz za sebou, keď sa v utorkovej horskej etape tešil Roglič. "Bola to asi najľahšia etapa, akú som v živote absolvoval, celý čas sme išli spolu, neboli žiadne úniky. Záver bol však hektický, najmä pre vietor," zhodnotil Van Aert.

Po utorkovej horskej etape dostali príležitosť najmä šprintéri. Profil trate bol viac-menej rovinatý iba s dvoma kategorizovanými stúpaniami. Kartami mohol zamiešať záver so štvorpercentným sklonom, ktorý sa začal štyri kilometre pred cieľom.

Tour de France 2020

Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa online prenos LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual dnes od 12:20

Aktualizuj online prenos
dôležité Víťazí Alexey Lutsenko (Astana Pro Team).
0,9 Alexey Lutsenko je už v poslednom kilometri.
2,6 Alexey Lutsenko (Astana Pro Team) si ide po víťazstvo. Kazach má na Herradu náskok už takmer minútu.
4,6 Alexander Vinokurov, zlatý z Londýna 2012, povzbudzuje Lutsenka zo sprievodného vozidla.
5,9 Lutsenkov náskok pred Herradom je 28 sekúnd. Pelotón stráca na Kazacha vpredu 3 minúty a 15 sekúnd.
6,5 dôležité Problémy zažehnané. Pogačar sa bleskovo vracia do hlavnej skupiny.
7,3 dôležité Technické problémy postihli Tadeja Pogačara (UAE Emirates). Slovinec, tretí muž v priebežnom poradí a nositeľ bieleho dresu má stratu na pelotón 20 sekúnd.
7,5 Výsledky horskej prémie (1. kat.) – Col de la Lusette (11,7 km a 7,3%):

1. A. Lutsenko 10 bodov,
2. J. Herrada 8
3. G. van Avermaet 6
4. N. Powless 4
5. N. Roche 2
6. F. Aru 1
8,2 Stúpanie Col de la Lusette výraznejšiu selekciu neprinieslo. Všetci favoriti pokračujú v pelotóne, ktorý má približne 40-50 jazdcov.
9,9 Fabio Aru je už naspäť v pelotóne.
11,1 Jonathan Castroviejo (Ineos) naďalej diktuje tempo pelotónu. Výraznejšiu selekciu v hlavnej skupine však nespôsobuje.
13,3 Alexey Lutsenko (Astana) prešiel ako prvý vrcholom Col de la Lusette. Za ním zaostáva o 25 sekúnd Jesús Herrada (Cofidis).
14,1 Lutsenko to nemá na vrchol Col de la Lusette už ani jeden kilometer.
14,9 Aru stráca na Lutsenka dve a pol minúty. Strata pelotónu je vyše troch minút.
15,3 Sergio Higuita (EF Pro Cycling) odpadá z pelotónu.
16,3 Jesús Herrada si ide svoje tempo. Už sa predral cez Powlessa a pokračuje za Lutsenkom. Strata Španiela je okolo 15 sekúnd.
16,7 Náskok Fabia Arua na pelotón je okolo 50 sekúnd.
17,1 Alexey Lutsenko (Astana) sa osamostatňuje na čele. Na vrchol stúpania ešte ostávajú štyri kilometre. V pelotóne sa zatiaľ nič nedeje. Odstup hlavného poľa je stále okolo troch minút.
17,8 Neilson Powless (EF Pro Cycling) však ihneď zaútočil. Drží sa ho Lutsenko (Astana).
18,1 Jesús Herrada sa opäť dokázal nalepiť na zadné kolesá jazdcov v úniku.
18,8 Fabio Aru by mal mať stratu na čelo dve minúty a dvadsať sekúnd.
19,1 Jonathan Castroviejo (Ineos) aktuálne diktuje tempo hlavnej skupiny, ktorá stráca tri minúty.
19,4 Jesús Herrada (Cofidis) opäť nedokáže akceptovať tempo štvorice vpredu a opäť meter po metri stráca kontakt.
19,8 Fabio Aru už prefrčal okolo Hagena. Dočkáme sa útoku Pogačara, ktorému by mohol Aru pomôcť v prípadnom útoku?
20,2 Jesús Herrada sa pripojil k skupine vpredu. Z pelotónu sa rozhodol zaútočiť Fabio Aru (UAE Emirates).
21,3 Kúsoček na čelo chýba aj Jesúsovi Herradovi, ktorý stráca pár metrov na štvoricu vpredu.
21,7 Jazdci vpredu sa nám opäť spojili. Odpadol iba Rémi Cavagna.
21,9 Neilson Powless (EF Pro Cycling) dnes oslavuje 24. narodeniny.
22,1 Neilson Powless sa rozhodol zaútočiť. Drží sa ho Lutsenko a Roche.
22,5 Vpredu sa nám teda už drží len šestica pretekárov: Nicolas Roche (Sunweb), Neilson Powless (EF), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Greg Van Avermaet (CCC), Jesus Herrada (Cofidis) a Alexey Lutsenko (Astana).
24,8 Hneď na začiatku stúpania na Col de la Lusette si z tempa skupiny na čele vystúpili Daniel Oss a Edvald Boasson Hagen.
25,3 Pelotón už tiež prešiel vrcholom Col des Mourèzes a má odstup na vedúcu skupinu 02:37.
27,6 Výsledky horskej prémie (3. kat.) – Col des Mourèzes (6,1km a 4,8%):

1. N. Roche 2 body,
2. J. Herrada 1 bod.
29 Prakticky ihneď po Col des Mourèzes príde najťažšie stúpanie dnešného dňa. Col de la Lusette je stúpanie prvej kategórie, meria 11,7 kilometra a má priemer 7,3%. Najťažší kilometer má priemer 11%.
31,2 Kontakt s pelotónom už nedrží ani Peter Sagan. Viacero jazdcov už nebolo schopných akceptovať tempo Ineosu na čele hlavnej skupiny.
32,4 Stúpame už na predposledné kategorizované stúpanie dnešného dňa. Tým je Col des Mourèzes, ktoré meria 6,1 kilometra a priemerný sklon činí 4,8%.
36,6 Enric Mas (Movistar), ktorý je lídrom španielskej stajne, skončil na zemi a musel sa doťahovať na hlavné pole. Už je však naspäť v pelotóne a hlavné je, že mladý Španiel je v poriadku.
40,2 V podstate posledných 36 kilometrov je už len do kopca. Na trase sú dva kratučké zjazdy z dvoch horských prémií a dojazd do kopca, ktorý však nie je kategorizovaný.
41,4 Na čele hlavného poľa sa nám už formujú celky Ineos, Jumbo-Visma a Mitchelton-Scott.
45 Únik už prešiel vrcholom v nadmorskej výške 359 metrov nad morom. Prvý prešiel vrcholom Roche a za ním van Avermaet. Pripomínam, že cieľ dnešnej etapy je vo výške 1560 metrov nad morom.
46,2 Greg van Avermaet i Edvald Boasson Hagen už vedia, aké je to vyhrať etapu na Tour de France. Podarí sa im dnes zaknihovať ďalšie víťazstvo, pridá niekto z úniku svoje premiérové víťazstvo na Tour alebo sa bude tešiť niekto z pelotónu? Odpoveď sa dozvieme v najbližších dvoch hodinách.
48,6 Pelotón sa blíži do stúpania tretej kategórie – Cap de Coste. Vrchol jazdci dosiahnú 45 kilometrov pred cieľom a parametre hovoria jasne – 2,1 km a 7,3%.
55,8 Roger Kluge (Lotto Soudal) po prejazde rýchlostnou prémiou počkal na pelotón a pokračuje v hlavnej skupine.
57,5 V priebežné poradie súťaže o zelený dres:

1. Sam Bennett 129 bodov
2. Peter Sagan 117 bodov
3. Alexander Kristoff 93 bodov.
Výsledky rýchlostnej prémie:

1. Hagen 20
2. Oss 17
3. van Avermaet 15
4. Lutsenko 13
5. Roche 11
6. Cavagna 10
7. Powless 9
8. Herrada 8
9. Kluge 7
10. Bennett 6
11. Morkov 5
12. Coquard 4
13. Sagan 3
14. Bonifazio 2
15. Trentin 1
60,2 Dyer Quintana (Team Arkéa Samsic) trafil bidon a končí na zemi. Brat Naira Quintanu už sedí na svojom bicykli a pokračuje ďalej.
61,8 Sagan na rýchlostnej prémii zrejme na 13. mieste. Počkáme si ešte na oficiálne výsledky. Každopádne, šprint v pelotóne vyhral Bennett.
62 Peter Sagan je už v úvodnej časti pelotónu. Pelotón to má na rýchlostnú prémiu menej ako kilometer.
62,4 Roger Kluge (Lotto Soudal) sa rozhodol zaútočiť z pelotónu. Nemec chce zrejme konkurentom Ewana zobrať body na rýchlostnej prémii.
64,5 Edvald Boasson Hagen víťazí na rýchlostnej prémii. Druhý finišoval Oss a tretí Greg van Avermaet. Na pelotón si ešte nejaké štyri minútky počkáme.
69,3 Pelotón dnes naozaj zatiaľ letí. Priemerná rýchlosť je 48,29 km/h. Jazdci však idú po vetre a kopce ich ešte len čakajú.
73,5 Na 90. kilometri bol náskok vedúcej skupiny temer sedem minút. Momentálne už klesol na päť a pol minúty.
78,4 Dnešná etapa má profilové skóre 209. To ju radí na ôsme miesto v poradí obtiažnosti. Prvých a najťažších sedem etáp nás na tohtoročnej Tour ešte len čaká.
80,4 Pred dnešnou etapou najmenej strácal Greg van Avermaet, ktorý strácal pred etapou tri minúty a sedemnásť sekúnd. To znamená, že Belgičan je virtuálnym lídrom pretekov.
85,4 65,5 kilometra pred cieľom je na programe šprintérska prémia. Peter Sagan, ak hlavné pole nedobehne úniku, bude v hre o deviate miesto na prémii.
91,9 Odstup skupiny vpredu je momentálne šesť a pol minúty. Priemerná rýchlosť etapy je 48,4 km/h.
92,5 Včera obdržal časovú penalizáciu 20 sekúnd Julian Alaphilippe, ktorý sa prepadol v celkovom poradí na 16. priečku.

Priebežné poradie po 5. etape:

1. A. Yates
2. P. Roglič +3"
3. T. Pogačar +7"
4. G. Martin +9"
5. E. Bernal +13"
6. T. Dumoulin +13"
7. E. Chaves +13"
8. N. Quintana +13"
9. M. A. Lopez +13"
10. Romain Bardet +13"
95,8 V úniku dnešného dňa máme osem jazdcov: Nicolas Roche (Sunweb), Neilson Powless (EF), Edvald Boasson Hagen (NTT), Daniel Oss (Bora-Hansgrohe), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Greg Van Avermaet (CCC), Jesus Herrada (Cofidis) a Alexey Lutsenko (Astana).
6. etapa – 191 kilometrov – Le Teil – Mont Aigoual

Vyše 150 kilometrov dnešnej etapy bude po rovine s výnimkou krátkej horskej prémie tretej kategórie – Cap de Coste, ktorej vrchol je 146 kilometrov po štarte (2,1km a 7,3%). Záverečné kilometre etapy budú do kopca. Jazdci zdolajú Col des Mourézes (3. kat. – 6,1km a 4,8%) a Col de la Lusette (1. kat. – 11,7km a 7,3%), kde sa budú rozdávať aj bonusové sekundy. Po kratučkom zjazde budú jazdci pokračovať do cieľa, ktorý je taktiež v stúpaní, ktoré má na vyše ôsmich kilometroch priemer 4%.

Pred horskými prémiami bude na trase šprintérska prémia, ktorá je na programe 125,5 kilometra po štarte šiestej etapy.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:20.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo