Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa ONLINE dnes LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual

3. 9. 2020 |

Peter Sagan, Tour de France 2020, 6. etapa, online prenos, dnes, live, cyklistika, Le Teil, Mont Aigoual. Online prenos dnešnej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de France s Petrom Saganom štartuje dnes od 12:20.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe v zelenom drese vedúceho pretekára v priebežnom poradí bodovacej súťaže s ochranným rúškom na tvári prichádza na štart piatej etapy 107. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France z Gap do Privas (183 km) v stredu 2. septembra 2020. FOTO TASR/AP

Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa online prenos dnes LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual

Tour de France 2020 pokračuje dnes 6. etapou svojho programu.

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil včera štvrté miesto v stredajšej 5. etape 107. ročníka Tour de France, stratil však zelený dres. Na trati dlhej 183 kilometrov z Gap do Privas zvíťazil v záverečnom špurte Belgičan Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma.

Sagana vo finiši predstihli aj Holanďan Cees Bol (Sunweb) a Sam Bennett z Deceuninck-Quick Step. Ír nahradil slovenského jazdca z Bory-Hansgrohe v zelenom drese. Bennett je na čele bodovačky so 123 bodmi, druhý Sagan zaostáva o deväť bodov. Tretí je Nór Alexander Kristoff zo SAE Team Emirates (93 b).

"Ako sa očakávalo, finišovalo sa špurtom. Dnes som prišiel o nejaké body a nejaké som získal, takže je to v poriadku. V závere som bol v dobrej pozícii, ale Van Aert predviedol výborný šprint a vyhral. Tour je dlhá a čakajú nás horské etapy, takže si musím oddýchnuť," uviedol Sagan na webe Bory.

Domáci pretekár Julian Alaphillipe (Deceuninck-Quick Step) prišiel o žltý dres pre lídra celkového poradia po tom, ako dostal 20-sekundovú penalizáciu. Na čelo klasifikácie sa posunul Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott). Alaphilippe sa prepadol až na 16. miesto.

Yates má na čele celkového poradia náskok troch sekúnd pred Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma), tretí je ďalší Slovinec Tadej Pogačar (SAE Emirates) s mankom sedem sekúnd. Alaphilippea potrestali za to, že si sedemnásť kilometrov pred cieľom zobral z vozidla fľašku s vodou, to pravidlá zakazujú. Podľa nich sa jazdci môžu naposledy občerstviť dvadsať kilometrov pred cieľom.

Van Aert dosiahol svoje druhé etapové víťazstvo na Tour, na pódiu sa ocitol piatykrát. Tím Jumbo-Visma uspel po druhý raz za sebou, keď sa v utorkovej horskej etape tešil Roglič. "Bola to asi najľahšia etapa, akú som v živote absolvoval, celý čas sme išli spolu, neboli žiadne úniky. Záver bol však hektický, najmä pre vietor," zhodnotil Van Aert.

Po utorkovej horskej etape dostali príležitosť najmä šprintéri. Profil trate bol viac-menej rovinatý iba s dvoma kategorizovanými stúpaniami. Kartami mohol zamiešať záver so štvorpercentným sklonom, ktorý sa začal štyri kilometre pred cieľom.

Tour de France 2020

Peter Sagan Tour de France 2020 6. etapa online prenos LIVE cyklistika Le Teil Mont Aigoual dnes od 12:20

dôležité Víťazí Alexey Lutsenko (Astana Pro Team).
6,5 dôležité Problémy zažehnané. Pogačar sa bleskovo vracia do hlavnej skupiny.
7,3 dôležité Technické problémy postihli Tadeja Pogačara (UAE Emirates). Slovinec, tretí muž v priebežnom poradí a nositeľ bieleho dresu má stratu na pelotón 20 sekúnd.