VIDEO Slováci reagujú na výhru s Rakúskom. Mali sme dať viac gólov, hovorí tréner

2. 5. 2021 |
 

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotnom prípravnom zápase pred MS v Rige nad Rakúskom 3:1. V Piešťanoch sa gólovo presadili Marek Hrivík, Adrián Holešinský a Miloš Roman.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto TASR - František Iván

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotnom prípravnom zápase pred MS v Rige nad Rakúskom 3:1. V Piešťanoch sa gólovo presadili Marek Hrivík, Adrián Holešinský a Miloš Roman.

Odveta je na programe v nedeľu 2. mája o 20.15 h. Slováci sa pred MS stretnú ešte v Prahe v dvojzápase proti domácemu Česku, tieto zápasy sú na programe 6. a 7. mája.

Hokej Slovensko Rakúsko

Craig Ramsay, tréner SR: "Som spokojný s výsledkom i hrou. Mrzí ma, že sme nedali viac gólov. Najmä v presilovkách nám pomohli noví hráči Cehlárik s Hrivíkom. Páčil sa mi aj výkon Regendu. Takého hráča sme potrebovali do štandardných situácií. Potešil ma aj Holešinský, ktorý dal pekný gól z trestného strieľania."

Adrián Holešinský, strelec druhého gólu Slovenska: "Pri trestnom strieľaní som vedel dopredu, že zakončím takto. Mám to takto 'zmáknuté'. Bolo cítiť, že Rakúšania hrali fyzický hokej, dohrávali nás. Ak by som sa dostal na MS, bolo by to pekné, ale nezaoberám sa tým. Hrám najlepšie ako viem a uvidíme, čo bude."

Miloš Roman, strelec tretieho gólu Slovenska: "Pri mojom góle som videl priestor pred sebou, snažil som sa zakončiť hore. Rakúšania boli nepríjemní a celkom šikovní v útočnom pásme. Ale inak sme mali prevahu. Akurát sa musíme vyvarovať chýb."

Marek Ďaloga, kapitán Slovenska, ktorý odohral stý zápas v reprezentácii: "Môj míľnik je veľmi pekný, je to dobrý pocit. Teší ma, že sme tento zápas dokázali vyhrať, a že som to aj takto mohol osláviť. Rakúšania neboli ľahký súper, ale mohli sme dať viac gólov, v niektorých fázach sme si zbytočne prihrávali, mali sme ísť viac do koncovky."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo