Švajčiarsko Nemecko online prenos program na MS v hokeji 2021 dnes

3. 6. 2021 |

V štvrťfinálovom súboji proti sebe nastúpi Švajčiarsko a Nemecko. Sledujte s nami online prenos dnes o 15:15 hod.

Švajčiarski hokejisti.  Foto - TASR/AP

Na majstrovstvách sveta sa Švajčiarsko a Nemecko stretlo dvanásťkrát. Z toho sedemkrát vyhrali Švajčiari. Do dnešného súboja tak nastupujú ako favoriti.

Viaceré tímy priviedli na šampionát najmä mladíkov a menej skúsených hráčov, no Švajčiari i Nemci vsadili na mnohé osvedčené mená. V súčte odohraných zápasov na MS sú švajčiarski hráči najskúsenejší zo všetkých štvrťfinalistov (581), Nemci sú druhí (431).

Švajčiari by si v Rige radi napravili chuť po trpkom štvrťfinálovom vypadnutí na MS v Košiciach. Na Slovensku prišli v pozícii obhajcov strieborných medailí a opäť mierili vysoko, no stopli ich hráči Kanady, ktorí vyrovnali štvrťfinálový duel sekundu pred koncom riadneho hracieho času na 2:2 a následne rozhodli v predĺžení.

Do MS v Rige vstúpili víťazstvami nad Českom (5:2) a Dánskom (1:0), potom však striedali lepšie výkony so slabšími. Od Švédov dostali facku 0:7,  no už na druhý deň sa rehabilitovali na Slovensku, ktoré zdolali 8:1. Následne podľahli tímu Ruského olympijského výboru 1:4, no na Bielorusoch si zgustli 6:0. Na záver skupiny si bez problémov poradili s Veľkou Britániou (6:3).

S viacerými kreatívnymi hráčmi sú ich veľkou zbraňou presilovky a s 35,71-percentnou úspešnosťou ich využitia boli po základných skupinách najlepší. Tímy sa v nedávnych rokoch stretávali najmä v prípravnom období.

Od roku 2010 sa na MS stretli len trikrát: na MS 2010 vyhrali domáci Nemci 1:0, na šampionátoch v rokoch 2014 a 2015 zvíťazili Švajčiari 3:2, resp. 1:0. Nemci sa zatiaľ naposledy radovali  postupu do semifinále v roku 2010. Odvtedy štyrikrát vypadli vo štvrťfinále, päťkrát sa doň ani nedostali.

Nemci, rovnako ako Švajčiari, prehrali vo štvrťfinále na predošlých MS 2019. V Bratislave podľahli Česku 1:5, keď nezvládli tretiu tretinu. Do šampionátu v Rige mali ideálny vstup, keď vyhrali tri zápasy po sebe, no po troch následných prehrách museli o postup bojovať v poslednom zápase. Domácich Lotyšov v ňom zdolali 2:1 a do vyraďovačky postúpili z 3. miesta v B-skupine.

Nemecko

Góly a asistencie: 16. Untersander (Alatalo, Kurashev), 34. Herzog (Scherwey, Bertschy) – 38. Kühnhackl (Rieder, Nowak), 60. Gawanke (Noebels), rozh. náj. Noebels. Rozhodca: Ansons (LAT), Romansko (ROC) – Lazarev (ROC), Shalagin (ROC).
Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Untersander, Moser, Diaz (C), Müller, Loeffel, Siegenthaler, Alatalo – Ambühl (A), Hischier (A), Kurashev – Hofmann, Simion, Corvi – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Herzog, Bertschy – Rod.
Nemecko: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Rieder, Loibl, Kühnhackl – Kastner, Krämmer, Bergmann – Peterka.
časová značka Konec zápasu.
gól V samostatných nájezdech zvítězil tým Německa.

Autorem vítězné branky je tedy MARCEL NOEBELS, který jel celkově jako desátý. Předvedl ale neskutečný nájezd – Forsbergovu kličku!
Enzo CORVI neproměňuje.
časová značka Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení i přes velké šance na obou stranách vítěznou branku nepřineslo, čekají nás nájezdy! Pět střelců na obou stranách...
70:00 časová značka Prodloužení skončilo.
69:48 Švýcaři ještě zkoušejí jednu rychlou akci.
69:10 Genoni si připisuje další zákrok, tentokrát si proti německému útočníkovi musel pohlídat mezeru mezi betony.
68:47 Christoph Bertschy vzal další akci na sebe, zbavil se dvou soupeřů a střílel z mezikruží přes obránce, mířil ale těsně vedle tyče.
68:35 Švýcarský kapitán Diaz s pukem na holi čeká, až se mu spoluhráči nabídnou lépe.
68:06 dôležité Po Hischierově pasu byl na druhé straně úplně sám před brankou Mose, zblízka netrefil místo nad ramenem brankáře!
67:30 Němci rozjíždí další akci až zpoza vlastní branky.
67:21 dôležité Reichel se skvělou kličkou zbavil obránce a jel sám na branku, Hofmann m však na poslední chvíli nadzvedl hokejku!
66:31 Kahun kombinuje u modré čáry, se Seiderem si několikrát vyměnili pozice i puk.
65:44 Hofmann našlápnul do rychlosti, pokryl si kotouč a bekhendem po zemi zakončil.
65:08 Švýcaři jsou stále na kotouči, Hischier se s ním však dostává mimo útočnou třetinu.
64:45 Švýcaři vyjeli s pukem až do středního pásma.
64:40 Němci si dobře přebírali hráče a Švýcarům tak nezbylo nic jiného, než změnit tempo hry.
64:31 Sven Andrighetto si vybruslil za osu hřiště a z levého kruhu vystřelil, Mathias Niederberger udržel kotouč ve svém náručí.
64:15 Švýcaři krouží v útočném pásmu.
64:00 Reichel nabral rychlost a z pravého kruhu trefil Genoniho jen do výstroje.
63:53 Německo zkouší rozjet další akci.
63:30 Švýcaři teď za vlastní brankou uklidnili hru a poté šli dopředu po levém mantinelu, Corvimu ale přihrávka nesedla.
63:25 Dominik Kahun si od mantinelu vybruslil na střed a prudkou střelou jen o kousek minul švýcarskou klec.
62:37 Kurashev poté sebral puk a šel do brejku, Andres Ambühl jeho pokus nezpracoval.
62:25 Raphael Diaz zezadu povalil k zemi Tobiase Riedera a Němci se hodně zlobili, že rozhodčí nepískli faul.
61:52 Holzer zavezl puk do pásma a vymýšlel, komu by jej dále přihrál. Švýcaři ale všechny jeho spoluhráče pokryli.
61:00 dôležité Švýcaři se tlačili do šance, ale Mathias Niederberger skvěle zasáhl nadvakrát u levé tyče!
60:18 Němci vyhráli buly a jsou v útoku, dá se ale očekávat hodně opatrný hokej zejména v úvodu.
60:01 časová značka Začalo prodloužení.
Střely na branku za 60 minut hry vyznávají jasně pro Němce. Ti jich mají dvakrát více (36), než Švýcaři (18), kteří po většinu utkání drželi vedení.
Němcům se nakonec podařilo vyrovnat, a tak tento napínavý duel rozhodne desetiminutové prodloužení, případně nájezdy. Němci mohou dokonat velký obrat a psychická výhoda bude rozhodně na jejich straně.
60:00 časová značka Třetí třetina skončila.
59:40 Obrovská rána pro Švýcary a radost pro Němce, duel pomalu směřuje do prodloužení.
59:17 gól Německo právě vstřelilo branku!
Necelou minutu před koncem srovnal na 2:2 LEON GAWANKE, který se opřel do odraženého kotouče po akci Noebelse. Ten celý závar před Genonim vytvořil, když se zpoza branky obtočil kolem tyče a zakončil do brankářova betonu. Asistence: Marcel Noebels.
58:30 dôležité Němci hrají bez gólmana!
58:25 Nepříjemnou střelou do ruky Genoniho se blýskl Leonhard Pföderl.
58:15 Puk vletěl na střídačku Švýcarů, vhazuje se ve střední třetině.
58:00 Do konce utkání zbývají dvě minuty, Němci musejí být agresivnější.
57:44 dôležité Poté Švýcaři bleskově otočili hru a Dario Simion byl úplně sám před brankou, německého gólmana střelou na vyrážečku nepřekonal!
57:30 dôležité Moritz Seider nahodil na Genoniho od mantinelu, Tom Kühnhackl pak ještě z otočky dorážel do betonu brankáře Švýcarů.
57:05 Němci se dostali opět ke střele, ale obětavý blok Švýcarů srazil kotouč do ochranné sítě.
56:23 Na druhé straně si podobně snadný zákrok připsal také Leonardo Genoni, následuje komerční brejk.
56:10 Hischier se vydal vpřed po pravé straně, rychle vypálil, nicméně Mathias Niederberger vytřepal kotouč z rukavic a rozehrál.
55:27 Christoph Bertschy zajel s kotoučem až do rohu německého pásma, kde jej však ztratil.
55:12 Tom Kühnhackl mohl srovnat svou brankou v zápase, když vypálil příklepem z levé straně, ale Genoni jeho pokus schoval v náručí.
Střely na branku: 17:29.
55:12 Komerční přestávka.
54:37 Švýcaři si sice nerozuměli v rozehrávce, ale icing se nepíská. Dopředu míří opět Němci.
54:16 dôležité John Peterka od modré nahodil puk na Genonino a Lean Bergmann se pak dostal k dorážce, kterou si ale švýcarský brankář pohlídal!
53:20 Švýcaři teď výborně napadají a nese jim to ovoce, Němci se nemohou dostat do souvislejšího tlaku.
52:41 Corvi s Hofmannem šli do brejku po chybné rozehrávce Němců, druhý jmenovaný ale nedostal přesnou přihrávku na levý kruh.
52:35 Reichel nastřelil blokujícího Corviho, Švýcaři vyrážejí do protiútoku.
51:30 Nahození od modré vyslal Moser, prudký pokus srazil jeden z Němců rukavicí.
51:01 Mirco Müller vybojoval puk pro Hischiera, který zakládá akci Švýcarů. Ti se dostávají do útoku po delší odmlce.
50:06 Zakázané uvolnění Švýcarů necelých deset minut před koncem třetí části.
Střely na branku: 17:24.
49:56 Komerční přestávka.
49:55 Genoni musel rychle tasit lapačku proti Müllerově pumelici z voleje.
49:53 Marcel Noebels se otočil hbitě kolem branky a chvíli měl prázdnou branku, Genoni ale rychle přesunul beton k tyči a zacelil díru u tyče.
49:30 Moritz Müller od modré čáry minul branku.
49:20 Němci mají optickou převahu, Švýcaři jim však nic nedarují.
48:56 dôležité Hofmann dostal kotouč skvěle do jízdy po levém mantinelu, dostal se až před branku, ale německého gólmana nepřekonal ranou na bližší tyč.
48:30 Teď už Švýcaři kotouč získali a mohou uklidnit hru.
47:51 Jako další pálil ve velkém tlaku Němců v pásmu Plachta, Genoni opět nic neviděl, jenže rána zkušeného německého útočníka šla nad branku.
47:26 Kahun tečoval Nowakovo nahození jen vedle branky.
47:05 Seider nahazoval od modré, Genoni měl zakrytý výhled, ale zasahovat nemusel.
46:37 Ramon Untersander nedokázal pod tlakem dostat puk z pásma.
46:00 Obě mužstva si nic nedarují a hrají velmi tvrdě. Několik ostrých hitů po sobě předvedl například Hofmann.
45:04 Genoni vyjel z branky aby pomohl s rozehrávkou, puk ale nezachytil.
44:40 Útočná aktivita našich západních sousedů stále pokračuje, ale Genoni si ještě nemusel připsat těžší zákrok.
43:55 Hra má od úvodních minut třetí části parádní tempo, v útoku byli opět Němci, ale schovaný pokus Eisenschmida byl zablokován.
43:16 Jonas Siegenthaler vystřelil ze střední vzdálenosti jen do vyrážečky německého brankáře.
42:20 Moritz Müller zboural u vlastní střídačky Vermina, Němci tedy získali kotouč a zase se snaží dostat co nejblíže Genonimu.
41:43 dôležité Sven Andrighetto táhl akci tří proti dvěma, nakonec si to sám namířil na střed a z mezikruží pálil, jeho svižná střela skončila těsně vedle levé tyče!
41:00 Němci jsou zatím aktivnějším týmem, Genoni však ještě zasahovat nemusel.
40:30 Reichelova přihrávka bekhendem adrésata v mezikruží nenašla, Němci se tak hned museli zapojit do napadání.
40:15 Kurashev se v úvodu závěrečné části dostal na levém kruhu ke střele, pokus byl srážen do ochranné sítě.
40:01 časová značka Začala třetí třetina.
Poslední část hry začne přibližně v 16:52. Zvládnou Švýcaři uhájit těsný náskok?
Zajímavý průběh měla prostřední dvacetiminutovka, ve které se jednou radovala obě mužstva. V 34. minutě nejprve Švýcaři zvýšili na 2:0, když se ranou z první prosadil Herzog. Němci ale odpověděli již po čtyřech minutách, když před brankářem soupeře vytvořili přečíslení, které skončilo střelou od modré a následnou dorážkou Kühnhackla.
Střely na branku: 14:23.
40:00 časová značka Druhá třetina skončila.
39:50 Sven Andrighetto na závěr druhé části projel pásmem, obkroužil branku a pohotově zakončil, beton Niederbergera ale byl na místě.
39:27 Němci na konci třetiny pořádně zatápějí svému soupeři, Švýcarům se podařilo vyhodit.
39:11 Kahun a Seider poté zakombinovali znovu, německý obránce vyslal další svižnou střelu, Genoni schoval kotouč v náručí.
38:38 Tristan Scherwey obětavě skočil do rány německému obránci Moritzi Seiderovi.
38:10 Diaz na druhé straně nahazoval od modré čáry, branku Německa vůbec netrefil.
37:42 Lukas Reichel se rozjel s kotoučem po levé straně a měl možnost vypálil, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
37:23 gól Německo právě vstřelilo branku!
Závar před švýcarskou brankou Němci využili a snižují na 1:2. Zasloužil se o to pohotovou dorážkou TOM KÜHNHACKL poté, co od modré nebezpečně střílel Marco Nowak. Asistence: Tobias Rieder a Marco Nowak.
37:04 Jonas Müller nahodil od modré do klubka těl, Genonimu se ale na poslední chvíli otevřel prostor, a tak puk sebral lapačkou.
37:01 Seider sice nejprve od modré trefil jen soupeře a poté se musel rychle vracet, Corviho však přebruslil a je pískán icing.
36:30 Puk mají na hokejkách němečtí hokejisté, Švýcaři nyní jen brání tak, jak potřebují. V případě nouze jednoduše vyhazují o plexisklo do středního pásma.
35:46 Andres Ambühl a Nico Hischier sice drželi v krkolomné kombinaci u mantinelu chvíli pásmo, ani jeden z nich se ke střele nedostal.
35:25 Výborné střídání předvádí Ambühl, v útočném pásmu se prohání jako zamlada.
Němci mají na obrat skóre ještě 25 minut. Švýcaři ale hrají velmi organizovaně a nenechávají soupeři příliš prostoru.
Střely na branku: 12:11
34:58 Komerční přestávka.
34:52 V útoku jsou nyní opět Němci, ale jejich snažení je spíše platonické.
34:21 Leonhard Pföderl hledal přihrávkou spoluhráče na brankovišti, nikdo z nich ale puk nedokázal trefit.
33:41 Zakázané uvolnění Němců, kteří jsou teď ve složité situaci.
33:26 gól Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Jenže Švýcaři rázem vedou o dvě branky! Bertschy vytáhl kotouč středu hřiště a za modrou jej předal Scherweymu, který načasoval parádní žabičku na brankoviště na sjíždějícího FABIANA HERZOGA. Na toho německá obrana úplně zapomněla, a tak švýcarský útočník z první zakončil pohodlně nad rameno německého gólmana – 2:0. Asistence: Tristan Scherwey, Christoph Bertschy.
33:00 Němci jsou teď aktivnějším týmem a převzali iniciativu duelu.
32:45 Mirco Müller pod tlakem nedokázal rozehrát přesně.
32:15 Lean Bergmann napřáhl na modré a pálil příklepem, jeho pokus letěl vedle pravé tyče.
31:54 Jeden ze Švýcarů teď vyhodil kotouč na tribunu, Němci se hodně zlobili a chtěli přesilovku, ale rozhodčí si je jistý, že to bylo s tečí.
31:16 dôležité Corvi zachytil nepřesnou rozehrávku a rázem hledal najíždějícího Untersandera před prázdnou brankou, ten na kotouč těsně nedosáhl!
31:00 Simion udržel kotouč v obklíčení dvou Němců, Švýcaři tak mohou znovu zamířit přímo k brance soupeře.
30:47 Hischier se sice probil do útoku, akci ale přerušil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.
30:33 Švycarům se nepodařilo rozehrát, nyní to zkoušejí znovu a lépe.
29:39 Po přežití dvojnásobného oslabení vyrukovali Němci vpřed, nahození Riedera od levého mantinelu sebral Genoni do své lapačky.
29:20 Leonhard Pföderl přihrával do brejku na Johna Peterku, který ale nepřesný puk nedokázal zachytit.
28:38 Grégory Hofmann promáchl, puk ale získal Hischier.
28:31 Krátce poté pálil prudce z mezikruží Hofmann, ani ten ale německého gólmana na teploměr nepropálil.
28:20 Diaz vystřelil z boku do ramene německého brankáře.
28:00 Švýcaři kombinují, ale zatím jim naprosto chybí střelba...
27:26 dôležité Další německý faul přišel za švýcarskou brankou a uvidíme dlouhou přesilovka 5 na 3!
27:26 Vyloučení v týmu Německo (Tom Kühnhackl – 2 min., podrážení).
27:17 Po vyhození puku na střídačku se bude vhazovat před německým brankářem.
27:10 Ambühl vyhrál buly dopředu, u puku ale byli dříve Němci.
27:04 Plachta u boxu trestoměřičů sestřelil Corviho a je prvním hráčem, co dnes jde pykat na trestnou lavici. Dvě minuty plus osobní trest 10 minut za vražená na hrazení. Trest odpyká Peterka.
27:00 Grégory Hofmann nezpracoval puk na útočné modré, hra se tak obrací zpět ke Švýcarům.
26:36 Útočné kličky Kurasheva nic nepřinesly, Švýcaři poté znovu lacině přišli o kotouč.
Střely na branku: 8:8.
26:03 Komerční přestávka.
26:03 Lean Bergmann vyslal od levého mantinelu nahození přímo do náručí Geniniho. Následně se strhla před brankou velká mela, ale ani teď nepřijde první vyloučení duelu.
25:33 Scherwey se pořádně opřel do německého obránce. Ten si nenechal nic líbit a na oplátku jej lehce seknul.
25:20 Následně na druhé straně zajímavě střílel Meier, pravý beton Mathiase Niederbergera byl na správném místě.
25:00 Romain Loeffel od modré čáry trefil pouze blokujícího Riedera.
24:45 Dominik Kahun se v útoku dostal ke střele kousek za modrou, ale rána byla sražena do ochranné sítě.
24:30 Corvi nejprve v útoku ztratil puk, poté jej získal, ale stejně se ke střele nedostal.
24:00 Hofmann ztratil puk ve středním pásmu, pro Švýcary to je velká škoda, protože zrovna mohli vyrazit dopředu.
22:50 Andres Ambühl objel s kotoučem za branou, vybruslil si na střelu a z otočky pálil, Mathias Niederberger zasáhl pravým betonem.
22:00 Meier tvrdou střelou přes obránce otestoval vyrážečku německého brankáře.
21:45 Stefanu Loiblovi utekl puk, čehož hned využili Švýcaři a rozehráli protiútok.
21:15 Jenže přichází další nepřesná a pro změnu zakázané uvolnění.
21:08 Úmyslný ofsajd Němců vrací hru před branku Mathiase Niederbergera.
20:50 Markus Eisenschmid se prokličkoval až za branku Genoniho, odkud následně rozehrál na spoluhráče. Ti teď kombinují a snaží se najít prostor na střelu.
20:30 Následně šli dopředu opět Švýcaři, ale Kurashevovi přejel do pásma spoluhráč příliš rychle, a byl tak pískán ofsajd.
20:15 Andres Ambühl u mantinelu tvrdě dohrál Korbiniana Holzera.
20:01 časová značka Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:02.
Dokáží Němci odpovědět na inkasovaný gól ze 16. minuty?
Čtvrtfinále v Olympijském sportovním centru začalo velmi opatrně, ani jeden tým nechtěl nijak zaváhat. Jak Švýcaři, tak i Němci jsou navíc celky s velmi dobrou defenzivou. V prvních minutách jsme tak sledovali spíše osobní a bruslařské souboje o puky, to vše mimo nebezpečné pozice. Postupně se ale hra zrychlila a hráči dostali více odvahy, což znamenalo větší pravděpodobnost chyb. Jednu takovou využil osamocený Untersander, který po přihrávce Alatala poslal Švýcary do vedení 1:0.
20:00 časová značka První třetina skončila.
19:40 Na závěr třetiny pálil od modré Mirco Müller, pokus ale nesměřoval do prostoru tří tyčí, a tak Němci celou situaci ustáli.
19:00 Alatalo s rozehrávkou nespěchal a zkušeně si počkal, až se mu spoluhráči lépe uvolní.
18:49 Závěr třetiny se dohrává bez větších šancí a ve švýcarské režii, kteří jsou spokojeni s jednobrankovým vedením.
18:05 Raphael Diaz dostal nabito na vrcholku pravého kruhu, ranou z první ale nepropálil německý blok.
17:21 S rozehrávkou Švýcarů hned dvakrát krátce po sobě pomáhal i brankář Genoni.
16:27 Švýcarská akce v pásmu také nic nepřinesla, Mathias Niederberger zasahovat proti nepřesnému nahození nemusel.
15:46 Němci se pokoušejí o rychlou odpověď, jenže Švýcaři jsou dobře postaveni na obranné modré.
15:17 gól Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Střelou přímo k tyči otevírá skóre zápasu RAMON UNTERSANDER, kterého našel na kruhu volného Alatalo perfektní přihrávkou od modré čáry. Asistence: Santeri Alatalo a Philipp Kurashev.
15:00 Santeri Alatalo nahazoval od modré, ale žádný ze spoluhráč nedokázal jeho střílenou pobídku tečovat.
13:48 Utkání pomalu nabírá na tempu a teď zahrozili Němci, Lukas Reichel po rychlé otočce v mezikruží střílel jen do betonu Genoniho.
13:30 Protiútok Švýcarů 4 na 3 zakončoval Corvi střelou ze strany. Niederberger měl štěstí, protože puk se otřel o boční oblouk jeho branky, nedaleko pravé tyče.
13:11 Peterka si vyjel na osu hřiště a chtěl střílet, jeden ze Švýcarů mu však na hraně faulu přizvedl hokejku.
13:00 Na obou stranách se přitvrzuje, naposledy to u hrazení pocítil Moser.
12:02 Němci kombinovali v rohu hřiště, střela ale znovu nepřišla. Švýcaři nakonec získali kotouč a otáčejí hru.
11:38 Ramon Untersander rychle zareagoval na nebezpečí v podobě skákavého kotouče a z mezikruží jej odpálil k mantinelu.
Přestože zatím vystřelili na branku jen jednou, mají Švýcaři více ze hry. Posledních pár minut totiž drží puk na hokejkách spíše oni.
10:50 Komerční přestávka.
10:50 Jonas Siegenthaler měl na modré chvíli prostor na střelu, vyslal nahození, ale Mathias Niederberger s ní neměl žádné starosti.
10:00 Raphael Diaz odstavil Reichela od puku a poté dokázal rozehrát další akci svého mužstva.
09:15 Corvi mohl ze středního pásma prostrčit puk do šance Simionovi, německý obránce nicméně dokázal včas zasáhnout.
08:43 Jeden ze Švýcarů vyhodil nyní kotouč ze svého pásma na střídačku, rozhodčí chvíli celou situaci řešili s ohledem na možné vyloučení, ale to se nekoná.
08:17 Sven Andrighetto se v rohu útočné třetiny několikrát otočil s pukem na hokejce, žádnou další akci ale vymyslet nedokázal.
Střely na branku: 1:4.
07:49 Následuje komerční přestávka.
07:49 Hra vysokou holí ve středním třetině zastavil rozjetou akci Německa, následuje komerční brejk.
07:37 Marco Nowak od modré čáry trefil pouze Benoniho lapačku.
07:22 A nakonec ani nepřišla, vpřed tak vyráží Němci.
06:58 Teď už se Švýcaři do pásma dostali a kombinují v rohu hřiště, na střelu zatím marně čekáme.
06:21 Ani tentokrát nevyšel Švýcarům útok, stále marně hledají cestu nahuštěnou obranou. Další zakázané uvolnění.
06:08 Agresivním napadáním se Němcům povedlo získat kotouč u vlastní střídačky.
05:31 dôležité Grégory Hofmann nabral rychlost ještě ve vlastním pásmu, projel po ose hřiště přes tři hráče a nakonec vypálil na zadní tyč, branku Německa těsně minul!
05:00 Fabio Wagner využil předbrankové clony svého spoluhráče a švýcarského brankáře prověřil od modré hodně nepříjemnou střelou.
04:52 Leon Gawanke měl tentokrát prostor ke střele na pravém mantinelu kousek za modrou, vyslal další prudké nahození na branku, ale Genoni měl odkrytý výhled a pohodlně zasáhl.
04:40 I teď měla akce švýcarská ze střední třetiny jepičí život a je pískán ofsajd, který je nakonec vyhodnocen dokonce jako úmyslný.
04:25 Hischier vyslal křižnou přihrávku na Ambühla, který z první zamířil jen do betonu Niederbergera.
03:49 Markus Eisenschmid zavezl kotouč do pásma po pravém mantinelu, ale střela z jeho hole nepřišla. Puk sebrali Švýcaři.
03:28 Nepřesná rozehrávka Švýcarů končí icingem.
03:10 Úvod duelu je oboustranně hodně opatrný, oba celky moc dobře vědí, o co se dnes hraje.
03:05 Bertschy se neměl jak dostat k německému brankáři, a tak vyslal jen střelu přes obránce.
02:15 Po nepřesné rozehrávce Švýcarů, doslova plácl kotouč směr branka Leon Gawanke, Genoni si však s nevyzpytatelnou skákavou ránou nadvakrát poradil.
01:49 Maxmilian Kastner už se dostával do úniku, akci ale zastavil ofsajd.
01:32 Stefan Loibl sice udržel kotouč pro své spoluhráče v pásmu, ale Němci se ke střele nedostali. Švýcaři jdou vpřed.
01:00 Moser jednoduchým nastřelením dostává Švýcarsko do útočného pásma.
00:43 Dopředu se vydali poprvé také Švýcaři, Andres Ambühl však pouze nahodil za německou branku a oba týmy střídají.
00:15 K první střele se dostal na pravém kruhu Leonhard Pföderl, jeho svižný pokus skončil v náručí švýcarského brankáře.
00:05 Buly vyhráli Švýcaři, již po krátké době se však k puku dostal soupeř z Německa.
00:01 časová značka Utkání právě začalo.
Oba celky jsou na ledové ploše. Švýcaři vedeni jako domácí tým hrají v červeném, Němci v bílém.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Untersander, Moser, Diaz (C), Müller, Loeffel, Siegenthaler, Alatalo – Ambühl (A), Hischier (A), Kurashev – Hofmann, Simion, Corvi – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Herzog, Bertschy – Rod.

Německo: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Rieder, Loibl, Kühnhackl – Kastner, Krämmer, Bergmann – Peterka.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Romansko (ROC) – Lazarev (ROC), Shalagin (ROC).
Z dvanácti vzájemných utkaní na MS vyhráli hned sedm Švýcaři. Čtyři zápasy připadly ve prospěch Němců a jedno utkání skončilo remízou. Kdo ovládne dnešní čtvrtfinále a vybojuje tak postup do další fáze play-off?
Sestava Německa z posledního utkání: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Rieder, Krämmer, Kühnhackl – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Peterka, Loibl, Kastner – Bergmann.
Němci skončili ve skupině B na třetím místě se ziskem 12 bodů.

Výsledky Německa na MS: Itálie 9:4, Norsko 5:1, Kanada 3:1, Kazachstán 2:3, Finsko 1:2, USA 0:2, Lotyšsko 2:1.

Průběh posledního zápasu: Večerní duel Německa s Lotyšskem měl rozhodnout o třetím a čtvrtém postupujícím skupiny B. Němci byli v první dvacetiminutovce daleko aktivnější, měli více nebezpečnějších příležitostí. Z toho také pramenila jejich střelecká převaha, kterou zužitkoval už ve čtvrté minutě John-Jason Peterka, na kterého navázal po třech minutách také Marcel Noebels. Fanoušci Lotyše sice hnali kupředu, přes tuhou defenzivu Němců se jim ale povedlo skórovat jen jednou, když z úniku skóroval Abols. Lotyši už poté nevyužili ani nabídnuté přesilové hry, ani závěrečnou power-play. Do čtvrtfinále tak díky výsledku 2:1 postoupilo Německo, a také Kanada.
Sestava Švýcarska z posledního utkání: Berra (41. Nyffeler) – Diaz (C), Müller, Loeffel (A), Siegenthaler, Untersander, Moser, Alatalo – Ambühl, Hofmann, Corvi – Hischier (A), Kurashev, Herzog – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Mottet, Bertschy – Rod.
Švýcaři skončili ve skupině A na druhém místě se ziskem 15 bodů.

Výsledky Švýcarska na MS: Česko 5:2, Dánsko 1:0, Švédsko 0:7, Slovensko 8:1, Rusko 1:4, Bělorusko 0:6, Velká Británie 6:3.

Průběh posledního zápasu: Nezvyklý průběh mělo utkání mezi Švýcarskem a Velkou Británií. Hokejisté Jejího Veličenstva totiž vstoupili do zápasu velmi dobře a ještě ve 30. minutě drželi remízu 2:2. Ve druhé části druhé třetiny však Švýcaři zasypali jejich branku řadou nebezpečných střel, z nichž se ujaly hned čtyři. Britové už pak po zbytek zápasu neurčovali tempo a přestože se jim ještě povedlo snížit na 3:6, Švýcaři už zápas kontrolovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.