Nemecko Lotyšsko ONLINE dnes MS v hokeji 2021

1. 6. 2021 |
 

O posledných dvoch postupujúcich do štvrťfinále MS v hokeji 2021 sa rozhodne v súboji Nemecko - Lotyšsko. Online prenos zápasu štartujeme dnes live od 19:15.

Hokejisti Nemecka.  Foto - TASR/AP

O posledných dvoch postupujúcich do štvrťfinále MS v hokeji 2021 sa rozhodne v súboji Nemecko - Lotyšsko. Online prenos zápasu štartujeme dnes live od 19:15.

Nemecko Lotyšsko online dnes MS v hokeji 2021

Hokejisti USA si na MS v Rige zabezpečili postup do štvrťfinále. V pondelok zdolali Nemecko 2:0 a pripísali si piate víťazstvo na šampionáte za sebou. Američania majú na čele B-skupiny rovnako ako Fínsko 15 bodov, Nemci zostali s deviatimi na štvrtej priečke.

Aktívnejší Nemci prestrieľali svojho súpera 33:15, no nedokázali skórovať ani raz a druhé čisté konto v Rige tak zaznamenal brankár USA Cal Petersen. O triumf Američanov sa gólmi postarali Jason Robertson a do prázdnej bránky Colin Blackwell. Nemecko prehralo tretíkrát za sebou.

Američania odohrajú svoj záverečný duel v skupinovej fáze v utorok 1. júna o 15.15 SELČ proti jasne poslednému Taliansku. Nemecko nastúpi v ten istý deň o 19.15 h v dôležitom súboji o postup do štvrťfinále proti domácemu Lotyšsku, už aj za prítomnosti divákov na tribúnach.

MS v hokeji 2021

Nemecko Lotyšsko -:-, online prenos dnes z MS v hokeji 2021

Nemecko
2 : 1
(2:0, 0:1, 0:0)
Lotyšsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 4. Peterka (Seider), 7. Noebels (Pföderl, Reichel) – 26. Abols (Balinskis). Rozhodca: Heikkinen, Vikman – Nikulainen, Sormunen (FIN).
Nemecko: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Rieder, Krämmer, Kühnhackl – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Peterka, Loibl, Kastner – Bergmann.
Lotyšsko: Kalniņš (Punnenovs) – Balinskis, Kulda, Sotnieks, Cibuļskis, Freibergs, Zile, Jaks – Krastenbergs, Abols, Keninš – Dārziņš (C), Indrašis, Dzierkals – Karsums (A), Džerinš (A), Rēdlihs – Rihards Bukarts, Batna, Roberts Bukarts – Marenis.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:41 Jonas Müller vypichol puk Robertsovi Bukartsovi a vysunul do úniku Loibla. Ten puk zatiahol k mantinelu v útočnom pásme, kde ho drží.
59:21 Jaksova tečovaná strela od modrej skončila v rohu útočnej tretiny. Tam puk vybojovali Lotyši.
58:53 Pföderl vytlačil Lotyšov do stredného pásma. Oba tímy rýchlo striedajú a Lotyši sa medzitým tlačia naspäť do útočného pásma.
58:35 Lotyši sú nasťahovaní v útočnom pásme, strela z ich hokejok ale ešte neprišla.
58:14 dôležité Kalniņš odchádza na striedačku. Lotyši hrajú so šiestimi korčuliarmi!
57:50 Nemci vybojovali puk pri mantineli, vzápätí ho ale stratili a našťastie pre nich bola Freibergs odpískaná prihrávka rukou.
57:22 Keninš hneď potiahol puk do útočného pásma a z ľavého kruhu nahodil puk na Niederbergera, ktorý ho chytil.
56:48 Moritz Müller nahodil puk mimo Kalniņšovej bránky. Lotyši rýchlo otáčajú ru na opačnú stranu.
56:20 Nahodenie za Niederbergerovu bránku ale Lotyši nevybojovali. Nemci sa už ani nesnažia priamočiaro útočiť, namiesto toho prihrávkami získavajú čas.
55:55 Nemci vytlačili Lotyšov s pukom až do ich obranného pásma. Pobaltský tím nahodil puk na zadný mantinel.
55:30 Nemecko v plnom počte.
55:08 Rieder vystihol prihrávku Lotyšov a puk pohotovo vyhodil až za lotyšskú bránku. Nemci odišli okamžite striedať.
54:42 Indrašis trafil Holzera, i tentoraz sa ale puk odrazil naspäť k Lotyšom. Nemci už začínajú byť zjavne unavení.
54:13 Kastner sa obetavo vrhol do Džerinšovej strele. Puk sa odrazil naspäť k Lotyšom, ktorý pokračujú v tlaku.
53:44 Lotyšom sa podarilo buly v útočnom pásme vyhrať a už môžu kombinovať.
53:30 Vylúčenie v tíme Nemecko (John Peterka – 2 min., podrazenie).
52:53 Seider vyhodil puk z vlastného obranného pásma tak prudko, že zrejme zaskočil i lotyšského brankára Kalniņša. Ten si s týmto prekvapivým streleckým pokusom poradil.
52:21 A i teraz prišla len jedna lotyšská strela od modrej, ktorú brankár Niederberger videl a s prehľadom vyrazil.
51:48 Lotyši sú síce iniciatívnejším tímom, cez výborne organizovanú nemeckú obranu sa ale nedostávajú k žiadnym nebezpečným streleckým pokusom.
51:15 Dzierkalsovo nahodenie za nemeckú bránku zastavil gólman Niederberger, jeho spoluhráči z obrany ale puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
50:36 Batna pri súboji s Peterkom pri svojej bránke spadol a narazil nohou do mantinelu. Krívajúc a s bolestivou grimasou okamžite zamieril spolu s lekárom do šatne.
50:11 Nemecko v plnom počte.
49:30 Aj tretí pokus Lotyšov skončil neúspechom. Rieder mohol dokonca i zaútočiť, namiesto strely ale radšej zaviezol puk za lotyšskú bránku, kde ho chvíľu podržal.
49:01 Ďalší pokus Lotyšov o prienik do útočného pásma nevyšiel a puk znovu skončil v obrannom pásme domácej reprezentácie.
48:30 Nemci začali oslabenie vyhodením puku do stredného pásma.
48:11 Vylúčenie v tíme Nemecko (Jonas Müller – 2 min., podrazenie).
47:35 Dārziņš prenechal v útočnom pásme puk Indrašisovi, ktorý sa cez Krämmera nedostal. Jeden z Nemcov potom spáchal nedovolený zákrok a Lotyši majú signalizovanú výhodu.
46:55 Víťazom tohto súboja sa stal Krastenbergs, ktorý puk posunul dozadu na spoluhráčov z obrany. Ich rozohrávka bola zastavená v strednom pásme.
46:23 Nemecký tím sa potom usadil v útočnom pásme. Plachtovo nahodenie od modrej skončilo mimo Kalniņšovej bránky a hráči oboch tímov bojujú o puk pri mantineli.
45:51 Nemci potom puk vyhodili do útočného pásma, odkiaľ chceli Lotyši rýchlo rozohrať. Puk však poslali nevydarenou rozohrávkou na zakázané uvoľnenie.
45:19 Puk sa po nahodení Lotyšov dostal do rohu útočného pásma, kde ho Nemci držali pri mantineli do momentu, než rozhodcovia hru prerušili.
44:35 Kastner našiel prihrávkou spoza lotyšskej bránky na vrchole kruhov Gawankeho, ktorého pokus vyrazil gólman Kalniņš.
43:50 Nemci nahodili puk na zadný mantinel, pri ktorom ho zobrali Lotyši. Tým sa rozohrávka nevydarila a hrací predmet v strednom pásme získali naspäť Nemci.
43:12 Strelec zatiaľ jediného lotyšského gólu Abols si naviedol puk okolo bránky medzi kruhy, svojou strelou ale minul Niederbergerovu svätyňu.
42:49 Lotyši sa po vyhranom buly dostali do útočného pásma a Nemci ich vytláčajú aspoň k mantinelom.
42:14 Abols sa po prihrávke na ľavú stranu útočného pásma dostal k strele z ľavého kruhu, tú ale nemecký brankár Niederberger vyrazil do rohu vlastného obranného pásma.
41:49 Lotyši okamžite vyrazili s pukom do útočnej tretiny, ich aktivita ale nateraz skončila na zadnej mantineli, kde bojuje dvojica hráčov z oboch tímov o puk.
41:16 Lotyšsko v plnom počte.
40:51 Lotyši potom dostali Nemcov do ich obranného pásma, kde ich rozohrávku zdržali vysokým napádaním.
40:26 Nemci ešte pokračujú v presilovej hre, ktorú začali na konci druhej tretiny. Eisenschmidova strela od modrej skončila mimo Kalniņšovej bránky
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:53.
V druhej tretine boli Lotyši aktívnejším tímom a dočkali sa gólu, ktorý strelil v prečíslení 3 proti 1 Rodrigo Abols. Pobaltský tím mal po tomto góle pasáže, kedy si vytvoril v útočnom pásme solídny tlak, nemecká obrana však Lotyšom viac nebezpečných príležitostí už nepovolila. Samotní Nemci si toho smerom dopredu v tomto dejstve príliš nevytvorili a Kalniņšovu bránku poriadne ani neohrozili. Napriek tomu sú stále bližšie k postupu ako domáci, ktorí musia streliť v poslednej tretine aspoň jeden gól, ak chcú postúpiť do štvrťfinále.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 5:9 (16:17)
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:46 Marenis však vypichol Seiderovi puk do stredného pásma a Nemci sa už v tejto tretine zrejme k presilovkovej strele nedostanú.
39:32 Nemci vyhrali vhadzovanie a už sa rozostavili do presilokovej formácie.
39:16 Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Miks Indrašis – 2 min., podrazenie).
38:55 A znovu zakázané uvoľnenie. Tie sa v posledných chvíľach poriadne množia.
38:13 Hra sa teraz dosť kúskuje a po ďalšom zakázanom uvoľnení Lotyšov bude nasledovať opäť vhadzovanie pred ich bránkou.
37:46 Preto to skúsili nahodením z vlastnej polovice ihriska za nemeckú bránku, Karstenbergs bol ale pri puku neskôr a ten skončil opäť zakázaným uvoľnením.
37:19 Lotyši sa síce ďalej tlačia do útoku, nedarí sa im ale preniknúť na dlhšiu dobu do útočného pásma.
36:40 Po dlhšej dobe sa v útočnom pásme usadili Lotyši, ich nápor sa ale skončil tým, že Cibuļskisovi puk odskočil na modrej čiare do stredného pásma.
36:15 Dzierkals hľadal prudkým pasom na útočnú modrú čiaru kapitána Dārziņša, ktorý si ale puk nespracoval a končí tak na zakázanom uvoľnení.
35:43 Balinskis spadol v súboji o puk pri mantineli, ani tentokrát sa ale nejednalo o faul. Nemci postupne preberajú iniciatívu.
35:20 Holzerovi pri náprahu na strele odskočil puk do stredného pásma. Svoj tím tak vystavil do ofsajdu.
34:42 Oba tímy si vymenili nepresnými rozohrávkami puk, až skončil za lotyšskou bránkou. Tam ho Kahun vybojoval.
33:55 Nemci ale Lotyšov o puk obrali a sami sa dostali do útočného pásma. Lotyši vytláčajú protihráčov k mantinelom.
33:26 Lotyši dostali Nemcov do obrany a prihrávkami po krídlach sa snažia dostať do streleckej pozície.
33:01 Jaks po vyhranom buly v útočnom pásme nahodil puk na teč, žiadny z jeho spoluhráčov ale puk nezasiahol a ten tak skončil v lapačke brankára Niederbergera.
32:38 Holzer potom nepresnou rozohrávkou na spoluhráčov na útočnej modrej vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
32:05 Nemci sa dvakrát za sebou vôbec nedostali cez útočnú modrú čiaru a tretí pokus skončil nepresným nahodením Plachtu.
31:38 Pföderl predĺžil puk do útočného pásma, pri mantineli ho ale opäť získali lotyšskí obrancovia, ktorí rýchlo otáčajú hru na opačnú stranu.
30:58 Nemci vytlačili Lotyšov až do ich obranného pásma. V posledných minútach sú Lotyši jednoznačne aktívnejším mužstvom.
30:28 Rēdlihsova prvá strela z pravého kruhu bola zablokovaná a keďže sa puk odrazil naspäť k Rēdlihsovi, tak vystrelil znovu. Druhý pokus skončil mimo nemeckej bránky.
29:45 Krastenbergs sa tlačil po pravom krídle k nemeckej bránke. V súboji s Moritzom Müllerom spadol, podľa názoru hlavných rozhodcov sa ale jednalo o čistý zákrok.
29:13 dôležité Jaks nahodil puk od modrej čiary na nemeckú bránku a aj keď bol puk snáď trikrát tečovaný, tak napokon skončil v lapačke nemeckého gólmana Niederbergera.
28:38 Lotyšom sa nepodarilo prejsť stredným pásmom, obrancovia domáceho tímu tak museli zacúvať do vlastného obranného pásma.
28:09 Karsums nechtiac pri spracovávaní puku zasiahol Noebelsa zrejme do hlavy. Nemecký útočník zostal ležať na ľade a potom v sprievode lekára odišiel do šatne.
27:55 Pföderl sa za lotyšskou bránkou otočil okolo lotyšského obrancu, jeho prihrávku na modrú čiaru ale nespracoval žiadny z jeho spoluhráčov.
27:24 Bergmann potiahol puk za lotyšskú bránku, odkiaľ prihral puk na útočnú modrú. Keď sa k nemu na ľavé krídlo vrátil hrací predmet, tak ho nahodil na Kalniņšovu bránku.
26:59 Lotyši odpovedajú svojim útokom, ktorým sa síce dostali do útočného pásma, nie však do nebezpečnej streleckej príležitosti.
26:30 Kühnhackl si potiahol puk do ľavého krídla, jeho strelu k bližšej žŕdke ale vyrazil do rohu lotyšský brankár Kalniņš.
25:55 gól Lotyšsko dalo gól!
Lotyši znižujú a vracajú sa do hry! RODRIGO ABOLS získal puk pri vlastnej modrej čiare a so spoluhráčmi vyštartoval do prečíslenia 3 proti 1. V útočnom pásme si potom vymenil puk s Balinskisom a tento útok zakončil presnou strelou zápästím k pravej žŕdke Niederbergerovej bránky. Asistencia: Uvis Janis Balinskis.
25:35 Nemcom sa to na rozdiel od Lotyšov podarilo a prihrávkami popri mantineli si posúvajú puk okolo pätice domácich hráčov.
25:07 Lotyši za skandovania svojich fanúšikov pridali v tvrdosti, stále sa im ale nedarí usadiť sa ku kombinácii v útočnom pásme.
24:21 Noebels si zo vzduchu spracoval ťažkú prihrávku a potiahol puk do útočného pásma. Tam ho Lotyši vytlačili do rohu.
23:50 Jaksova prudká strela skončila mimo Niederbergerovej bránky a Nemci puk následne znovu vyhodili do lotyšského obranného pásma.
23:23 Holzer nepresnou prihrávkou za obranu Lotyšska vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
22:58 V druhej tretine sa hra odohráva hlavne v strednom pásme. Ani jeden z tímov nedokáže získať nad touto časťou klziska prevahu, a tak sme zatiaľ videli minimum striel.
22:24 Keninš obkrúžil s pukom celé útočné pásmo, k strele sa ale nedostal a nakoniec ho Nemci vytlačili až do strednej tretiny.
21:53 Batna sa dostal do súboja s Nemcom, po ktorom spadol na ľad. Napriek protestom lotyšských hokejistov hra pokračuje ďalej.
21:17 Indrašis zobral na vlastnej modrej Nemcom puk a založil útok svojho tímu. Ľahké nahodenie na nemeckú bránku zastavil gólman Niederberger.
20:54 Nemci majú puk naďalej na hokejkách, stále sa ale nedokážu dostať cez zoradenú lotyšskú obranu do stredného pásma.
20:20 Jonas Müller trafil svojou rozohrávkou Krastenbergsa, našťastie pre Nemcov sa však puk odrazil smerom k brankárovi Niederbergerovi.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:03.
Nemci v prvej tretine výrazne vykročili za postupom. Do zápasu vstúpili aktívnejšie a už na konci 7. minúty viedli 2:0 zásluhou gólov Peterku a Noebelsa. Lotyši sa dostali do hry až po dvoch inkasovaných góloch, k čomu im pomohli hlavne dve presilovky, domáci tím ale potvrdil, že je najhorším tímom turnaja v presilových hrách a do vyložených streleckých príležitostí sa ani v jednej presilovke nedostali. Po prvom dejstve tohto zápasu je tak na postupových priečkach Nemecko a Kanada.

Strely na bránku v 1. tretine: 11:8
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:49 dôležité Freibergsova strela od modrej bola zrazená medzi kruhy k Rēdlihsovi, ktorý bekhendom z prvej vystrelil tesne mimo Niederbergerovej bránky.
19:21 Lotyši sa nasťahovali do útočného pásma, Nemci ich ale zatiaľ vytláčajú k mantinelom.
18:59 Lotyšsko v plnom počte.
18:25 Po Kahunovej prihrávke na pravú stranu strieľal z prvej Seider, bránku Lotyšska ale minul a puk následne vyletel až do stredného pásma.
17:59 Nemci sa rýchlo vrátili do útočného pásma a nebezpečnú Seiderovu strelu od modrej musel lotyšský gólman Kalniņš vyraziť do rohu.
17:28 Džerinš vyhodil puk po nepresnej Eisenschmidovej prihrávke. Oba tímy rýchlo striedajú.
17:06 Hneď po vyhranom buly posunul Kahun prihrávkou do pravého kruhu puk na Plachtu, ktorý z prvej namieril do lapačky presúvajúceho sa lotyšského brankára Kalniņša.
16:59 Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Roberts Bukarts – 2 min., sekanie).
16:16 Nemecko v plnom počte.
16:05 Následne Nemci vyhodili puk zo svojho obranného pásma a Lotyši tak zatiaľ i v tomto zápase potvrdzujú pozíciu najhoršieho tímu šampionátu v presilovkách.
15:37 Lotyši sa vrátili do útočnej tretiny a Cibulskisova veľmi nevydarená strela spadla oblúčikom pred brankára Niederbergera, ktorú puk vyrazil do pravej strany.
15:07 Nemci však zrazili jednu z prihrávok do hľadiska a po ďalšom buly vyhodili puk ku Kalniņšovej bránke.
14:37 Lotyši sa po vyhranom buly v útočnom pásme rozostavili do presilovkovej formácie.
14:16 Vylúčenie v tíme Nemecko (Leonhard Pföderl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
13:33 Nemecko v plnom počte.
13:20 A ani ďalšia lotyšská rozohrávka neuspela. Nemci už toto oslabenie zrejme prežijú bez inkasovaného gólu.
13:01 Nemecko sa opäť oslobodzuje vyhodením puku do lotyšského obranného pásma.
12:37 Jaks sa pretlačil po osi ihriska až medzi kruhy, jeho strelu však nadvihol na ochrannú sieť Wagner.
12:11 Lotyši sa dostali naspäť do útočného pásma. Ich kapitán Dārziņš hľadal strieľanou prihrávkou z pravého krídla pred bránkou Džerinša, ten ale puk nezasiahol a nakoniec tak skončil v lapačke brankára Niederbergera.
11:45 Nemci začali oslabenie vyhodením puku do lotyšského obranného pásma.
11:33 Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Lukas Reichel.
10:59 Lotyši majú signalizovanú výhodu. Puk majú obrancovia Lotyšska, ktorí si ho prihrávajú vo vlastnom obrannom pásme.
10:29 Reichel prenechal puk za útočnou modrou čiarou na Noebelsa, ktorého prihrávka na spoluhráča ale cez lotyšských obrancov neprešla.
10:03 Noebels po vyhranom buly zaviezol puk do útočného pásma a jeho strela z ľavej strany bola zrazená na ochrannú sieť.
09:42 Cibuļskis trafil od modrej Kastnera a Nemci potom puk vyhodili aspoň na zakázané uvoľnenie.
09:21 Lotyši majú v tejto chvíli solídny tlak a obliehajú nemeckú obranu. Pätica Nemcov už začína byť zjavne unavená.
08:54 Balinskis prenechal na útočnej modrej čiare puk Robertsovi Bukartsovi, ktorého strelu gólman Niederberger vyrazil.
08:21 Peterkovo nahodenie z pravého krídla vyrazil brankár Lotyšska Kalniņš do rohu útočnej tretiny. Tam puk získali Lotyši.
07:48 Dzierkals vybojoval puk za nemeckou bránkou, jeho prihrávka ale šla priamo medzi spoluhráčov pred bránkoviskom. Zaútočiť tak môžu Nemci.
07:23 Lotyšom sa rozohrávka nevydarila a nechtiac puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
06:40 gól Nemecko dalo gól!
Nemci vedú už o dva góly! Pföderl zobral puk Balinskisovi, ktorý bol v súboji s napádajúcim Reichelom a hneď spoza bránkovej čiary prihral popri ľavej žŕdke lotyšskej bránky na MARCELA NOEBELSA. Ten ho z prvej nasmeroval za chrbát pomedzi betóny brankára Kalniņša do siete. Asistencie: Leonhard Pföderl, Lukas Reichel.
06:20 Indrašis našiel presnou kolmicou na útočnú modrú čiaru kapitána svojho tímu Dārziņša, ten ale bol v ofsajdovej pozícii.
05:54 Domácim sa ho napokon podarilo vybojovať, nahodenie Batnu z ľavého krídla ale bolo zrazené na ochrannú sieť.
05:32 Lotyši bojujú o puk v rohu útočnej tretiny, kde ho Nemci zastavili po nahodení na zadný mantinel.
04:53 dôležité Moritzovi Müllerovi odskočil puk pri rozohrávke spoza bránky a Batna ho okamžite prihral pred bránkovisko na voľného Rihardsa Bukartsa. Ten zblízka namieril do nemeckého brankára Niederbergera.
04:21 dôležité Moritz Müller nahodil puk od modrej a Kalniņš vyrazil puk pred seba. Puk sa snažil doraziť Eisenschmid, ktorý ho ale nasmeroval mimo lotyšskej bránky.
03:48 Nemci sú pri chuti a znovu sa dostali do útočného pásma. Strelu Pföderla od modrej čiary vyrazil brankár Kalniņš do rohu.
03:16 gól Nemecko dalo gól!
Nemci otvárajú skóre! Seider získal puk v strednom pásme a prihral ho na ľavú stranu na JOHNA PETERKU. Ten vyštartoval do útočného pásma a strelou z ľavého kruhu namieril do pravého horného rohu lotyšskej bránky. Asistencia: Moritz Seider.
02:55 Brankár Lotyšska Kalniņš zastavil puk za svojou bránkou a vyhodil ho z vlastného obranného pásma. V strednom pásme hrací predmet získali Nemci.
02:24 Roberts Bukarts vysunul do útočného pásma Batnu, ktorý však nemal rýchlosť na to, aby utiekol do samostatného nájazdu. Nakoniec len z bekhendu namieril do brankára Niederbergera.
01:44 Lotyšsku sa napokon podarilo puk získať, k strele sa ale domáci nedostali a puk získali naspäť pod svoju kontrolu nemeckí obrancovia.
01:08 Lotyši vysokým forčekingom držia Nemcov v ich obrannom pásme. Hráčom v čiernych dresoch sa vôbec nedarí rozohrať.
00:32 Nemci sa prvýkrát dostali do útočného pásma, o puk ale prišli a na konci rýchleho protiútoku Lotyšov bola nepresná strela Cibuļskisa od modrej.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Nemci budú hrať v čiernych dresoch, Lotyši v bielych.
Oba tímy už sú na ľade, zápas sa tak o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Rieder, Krämmer, Kühnhackl – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Loibl, Bergmann, Peterka – Kastner.

Lotyšsko: Kalniņš (Punnenovs) – Balinskis, Kulda, Sotnieks, Cibuļskis, Freibergs, Zile, Jaks – Krastenbergs, Abols, Keninš – Dārziņš (C), Dzierkals, Indrašis – Karsums (A), Rēdlihs, Džerinš (A) – Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Batna – Marenis.

Rozhodca: Heikkinen, Vikman – Nikulainen, Sormunen (FIN).
dôležité Lotyšská vláda v rámci uvoľňovania opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 schválila, že od 1. júna môžu byť na dejiskách MS diváci v obmedzenom počte. Maximálna kapacita Areny Riga bola stanovená na 2 660 miest.


Vzájomné zápasy

Nemecko a Lotyšsko sa na veľkých turnajoch doteraz stretli 12-krát a vzájomná bilancia hovorí v prospech Nemecka, ktoré vyhralo nad Lotyšskom sedemkrát (z toho raz po nájazdoch), prehralo s ním štyrikrát a raz – v roku 2004 – sa ich zápas skončil remízou. Z posledných piatich vzájomných súbojov na MS vyhrali Nemci štyri, Lotyši však vyhrali úplne posledný zápas na MS 2018 v dánskom Herningu (3:1).

Posledných 5 vzájomných zápasov na MS:
MS 2013 (skupina): Nemecko – Lotyšsko 2:0
MS 2014 (skupina): Nemecko – Lotyšsko 3:2
MS 2015 (skupina): Nemecko – Lotyšsko 2:1
MS 2017 (skupina): Nemecko – Lotyšsko 4:3 po nájazdoch
MS 2018 (skupina): Lotyšsko – Nemecko 3:1


Lotyšsko

Lotyši na domácom turnaji vyhrali len dvakrát – nad Kanadou 2:0 a Talianskom 3:0 – až trikrát ale získali bod za prehru po predĺžení / nájazdoch, a tak sú na tom bodovo rovnako ako ich dnešní súperi. Domáci pritom začali turnaj veľmi dobre a po troch odohraných zápasoch mali na konte už sedem bodov, z ďalších troch zápasov proti USA, Nórsku a Fínsku však vyťažili už len dva. Aj oni tak dnes potrebujú na potvrdenie postupu vyhrať, k čomu im môže konečne pomôcť i podpora domácich fanúšikov na tribúnach Areny Riga.

Doterajšie zápasy na MS 2021:
Kanada – Lotyšsko 0:2
Lotyšsko – Kazachstan 2:3 po nájazdoch
Lotyšsko – Taliansko 3:0
USA – Lotyšsko 4:2
Lotyšsko – Nórsko 3:4 po nájazdoch
Fínsko – Lotyšsko 3:2 po predĺžení


Nemecko

Nemci vstúpili do šampionátu skvelým spôsobom a vyhrali prvé tri zápasy v skupine (nad Talianskom, Nórskom a Kanadou), od výhry nad Kanadou už ale nezískali ani bod, pričom prehrali i s Kazachstanom (2:3). S 9 bodmi na konte tak ich postup stále nie je istý a dnes na jeho potvrdenie potrebujú vyhrať nad domácim tímom. Paradoxom je, že v posledných štyroch zápasoch sa počet ich strelených gólov postupne znižoval, až napokon včera Američanom nestrelili ani jeden gól.

Doterajšie zápasy na MS 2021:
Nemecko – Taliansko 9:4
Nórsko – Nemecko 1:5
Nemecko – Kanada 3:1
Kazachstan – Nemecko 3:2
Nemecko – Fínsko 1:2
USA – Nemecko 2:0
Vitajte pri on-line prenose z posledného zápasu skupiny B Majstrovstiev sveta medzi Nemeckom a Lotyšskom. Stretnutie sa začne o 19:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo