René Fasel a Alexander Lukašenko budú v januári osobne diskutovať o organizácii MS v hokeji 2021

29. 12. 2020 |
 

René Fasel, Alexander Lukašenko, IIHF, MS v hokeji 2021, hokej. René Fasel a Alexander Lukašenko prediskutujú organizáciu budúcoročných MS v hokeji. Dôvodom návštevy prezidenta IIHF sú posledné informácie o možnom preložení turnaja do inej krajiny z dôvodu napätej politickej situácie v Bielorusku po posledných prezidentských voľbách.

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF René Fasel. FOTO TASR.

René Fasel, Alexander Lukašenko, IIHF, MS v hokeji 2021, hokej. Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel sa v januári stretne s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Spolu chcú prediskutovať prípravy na majstrovstvá sveta 2021.

Svetový šampionát by sa mal konať od 21. mája do 6. júna v Minsku a Rige. Lotyšský premiér Krisjanis Karinš v auguste vyhlásil, že si nevie predstaviť organizáciu MS spolu s Bieloruskom pre rozsiahle politické protesty a obvinenia z porušovania ľudských práv v krajine.

"Prídem do Bieloruska po 7. januári. Návšteva je naplánovaná a uskutoční sa, tým som si stopercentne istý. Stretnem sa s Alexandrom Lukašenkom a prediskutujeme súčasnú situáciu. Urobíme všetko pre to, aby sa svetový šampionát konal v Minsku," citoval Fasela portál ria.ru.

Bielorusko MS v hokeji 2021 mať nebude

Viceprezident IIHF Kalervo Kummola si však myslí, že šampionát sa v Minsku neuskutoční. "Prezident IIHF by mal pánovi Lukašenkovi povedať pravdu. Hrať v Bielorusku momentálne nie je možné, aj keď sa im to samozrejme nebude páčiť," citoval Kummolu portál iltalehti.fi.

Podľa funkcionára však je nemožné, aby Lotyšsko zorganizovalo celé MS: "Majú len jednu halu, v ktorej je možné usporiadať šampionát. Ale Lotyši oznámili, že sú pripravení na futbalovom štadióne postaviť dočasné klzisko pre 6000 divákov.

Ak bude situácia s koronavírusom v Európe naďalej zložitá, jednou z možností je hrať na MS bez divákov. Dúfajme, že budeme môcť hrať aspoň s polovicou divákov. 'Bublinu' zatiaľ nepovažujem za možnosť číslo jeden."

Prezident IIHF mal spolu s generálnym sekretárom Horstom Lichtnerom absolvovať plánované stretnutie s Lukašenkom už na začiatku decembra, obaja funkcionári však napokon museli cestu odložiť pre pozitívne testy na koronavírus.

MS v hokeji 2021 môže organizovať Slovensko

V uplynulých dňoch sa objavila správa, že MS v hokeji 2021 sa nemusia v Bielorusku uskutočniť a v hre o organizáciu je aj Slovensko. Dôvodom mali byť nízke náklady za halu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Bieloruská hokejová federácia následne reagovala na informáciu švajčiarskeho periodika Watson, ktoré v pondelok zverejnilo správu, že Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) o preložení šampionátu už rozhodla.

"Bielorusko nedostalo žiadne oficiálne oznámenie o preložení šampionátu. Naďalej pokračujeme s prípravami podujatia v súlade s odporúčaniami IIHF," zverejnila podľa TASS Bieloruská hokejová federácia.

Šampionát v roku 2021 pôvodne mali hostiť mestá Minsk a Riga, no Lotyši sa v auguste organizácie vzdali, keď v Bielorusku vypukli protesty proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo