Craig Ramsay sa vracia na Slovensko. Šampionát bez divákov? Som z toho nervózny

3. 3. 2021 |
 

Craig Ramsay berie MS v hokeji 2021 ako jednu z najväčších výziev kariéry. Podľa jeho slov totiž ešte nikdy predtým nešiel na turnaj bez divákov.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto TASR - František Iván

Návrat trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho pod Tatry sa blíži. Čoskoro 70-ročný Kanaďan priletí na Slovensko koncom marca a po absolvovaní povinnej karantény začne pripravovať národný tím na majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige.

Nedávno ho zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19, druhú dostane ako "darček" k jubilejným sedemdesiatinám 17. marca, presne v deň ich dovŕšenia. Po návrate do Bratislavy ho čakajú oveľa drsnejšie podmienky a opatrenia v porovnaní s tými, ktoré momentálne zažíva v Tampe.

"V Tampe je všetko otvorené, v podstate si môžeme robiť, čo chceme. Rúško musíme nosiť akurát pri vstupe do obchodu, inak všetko beží normálne. Sme tu veľmi šťastní. Som obklopený rodinou, môžem sa stretávať s priateľmi, hrať golf. Skutočne sme tu veľmi spokojní," uviedol Ramsay v rozhovore pre portál hockeyslovakia.sk.

Na Slovensko tentoraz dorazí bez manželky Susan, ktorá zostane doma, aby pomáhala dcére s dieťaťom. Ramsay sa však na Slovensko teší: "Najmä preto, že uvidím všetkých svojich kolegov a priateľov.

Craig Ramsay berie MS v hokeji 2021 ako veľkú výzvu

Dúfam, že dáme dokopy skvelý tím a budeme pokračovať v nedokončenej práci. Zahráme si niekoľko prípravných zápasov a pôjdeme na majstrovstvá sveta."

Šampionát sľubuje veľkú výzvu. Napokon sa odohrá len v jednom dejisku, ktorým je lotyšská Riga, hoci v hre o spoluorganizovanie šampionátu bola donedávna aj Bratislava. Momentálne nie je známe, či sa vrchol hokejovej sezóny uskutoční v takzvanej bubline, alebo s divákmi na tribúnach. Definitívu má v polovici apríla odklepnúť lotyšská vláda.

"Bude to dozaista jedna z najväčších výziev mojej kariéry. Ani neviem, čo môžem očakávať. Trénujem už dlho, ale toto som ešte nikdy nezažil. Bude to jedinečné. Priznám sa, že som aj trošku nervózny. Najmä v situácii, keď máme niečo robiť, pritom netušíme, čo všetko sa vlastne môže stať. Stále však platí, že pôjdeme do toho naplno a odvedieme najlepšiu robotu, akú vieme," dodal Ramsay.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo