Podrážky ako pneumatiky? Toto je top 5 bežeckých topánok súčasnosti

28. 1. 2021 |
 

Behanie je čoraz populárnejším voľnočasovým športom. Pozrite sa, aké topánky sú na tento šport najvhodnejšie.

Bežecké topínky. FOTO: Decathlon, eobuv.sk.

Bežecké topánky MT2 využijú nároční bežci. Táto obuv je totiž vhodná na všetky druhy tratí. Kamenisté a horské totiž prekonáte bez akýchkoľvek problémov, aj vďaka stabilte, čomu dopomáha guma na podrážke.

Tá poskytuje dokonalú prilnavosť aj na vlhkých a klzkých povrchoch. Pocit z ľahkosti pri behaní zabezpečuje aj váha samotnej topánky, ktorá pri veľkosti 42 nepresahuje 310 g. Systém K-ring navyše v oblasti päty rozptyľuje nárazové vlny a tlmenie došľapu do 34 percent.

Pánska trailová obuv - MT 2, kliknite a objednajte si topánky ONLINE

Topánky Hoka One One je tréningová obuv do každého terénu. Topánka vďaka jednoliatemu zvršku perfektne obopne chodidlo. Vďaka vylepšenej technológii Vibram je priľnavosť ku chodidlu lepšia.

Vyvážená hustota podľa intenzity zaťaženia tiež zlepšuje ľahkosť samotných topánok. Pohodlný dopad pri akejkoľvek záťaži zaručuje zase technológia Speedgoat 4. Ak teda hľadáte najnovšiu a najkvalitnejšiu obuv na tréning, tieto topánky budú výbornou voľbou.

Topánky Hoka One One, kliknite a objenajte si topánky ONLINE

Dámska bežecká obuv pod svetoznámou značkou Nike patrí k jedným z najelpších na trhu. S typ Nike Revolution 5 si môžete vychutnať pohodlné behanie počas celého tréningu. Dôvodom je tlmenie každého kroku mäkkou penou a priedušnou penou, ktorá komfortne obopína celé chodidlo.

Vďaka gumovej podrážke zvládnete nerovný a šmykľavý terén úplne hravo. Podrážka tiež disponuje výrezmi na vzore, ktoré zlepšujú ohýbanie chodidla. Okrem funkčnosti výrobca nezabudol ani na vzhľad, ktorý každá dáma určite ocení.

Topánky Nike - Revolution 5, kliknite a objednajte si topánky ONLINE

Pre pohodlné a kvalitné behanie aj na dlhšie trate, sú topánky Kiprun KD500 výborná voľba. Vyznačujú sa najmä výborným tlmením došľapu, čím chránite svoje kĺby, chrbticu a kolená. Pohodlie chodidla zase zabezpečuje hrubšia podrážka a prepracované šitie na špičke.

Topánky tak nebudú konečne v prednej časti chodila tlačiť. Dynamiku behanie zvyšuje aj samotná hmotnosť topánok, ktorá sa pohybuje okolo 267 g. Univerzálnosť topánok podporuje aj funkcia K-Only, ktorá zabezpečuje bezpečný došľap pre rôzne typy bežcov.

Pánska bežecká obuv Kiprun KD500, kliknite a objednajte topánky ONLINE

Topánky špecializovanej značky Under Armour UA GS Charged Pursuit 2 upútajú najmä nežnejšie pohlavie. Topánky sú zhotovené zo sieťového materiálu, čím sa zabezpečuje dokonalá priedušnosť. Pohodlie chodidla pri tréningu zvyšuje penové polstrovanie okolo členka.

Funkcia Charged Curshioning vylepšuje pevnosť medzipodrážky. Klasicky je na päte hustejšia a pri špičke mäkšia. Podrážka inšpirovaná pneumatikami zvyšuje priľnavosť a stabilitu na rôznych náročnejších povrchoch.

Dámske Topánky Under - Armour, kliknite a objednajte topánky ONLINE