Zápas Slovensko Rusko na MS u20 v hokeji vyhrali naši kontumačne, dôvodom je Covid

29. 12. 2021 |
 

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na juniorských MS v Kanade pripísali kontumačné víťazstvo 1:0 nad Ruskom. 

Na snímke druhý zľava slovenský brankár Šimon Latkóczy pri úspešnom zákroku, napravo jeho spoluhráč Marko Stacha, vľavo hráč Švajčiarska Lionel Marchand v zápase MS v hokeji hráčov do 20 rokov Švajčiarsko - Slovensko v kanadskom Edmontone 25. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na juniorských MS v Kanade pripísali kontumačné víťazstvo 1:0 nad Ruskom. Stredajší zápas B-skupiny (22.30 SEČ) sa nemohol odohrať, lebo útočník Matvej Mičkov mal pozitívny test na koronavírus a celý ruský tím musel zamieriť do karantény.

Slovensko Rusko hokej MS u20 online dnes LIVE

 

Oznámila to Ruská hokejová federácia, následne informáciu potvrdil slovenskej výprave organizačný výbor MS. O ďalšom osude šampionátu rozhodne direktoriát turnaja.

Niektoré ruské médiá hovoria až o dvoch pozitívnych prípadoch v tíme zbornej. Podľa webu sport-express.ru nemá Mičkov žiadne príznaky ochorenia Covid-19. "Cíti sa skvele. Nemá jediný príznak. V reprezentácii nám lekári robili pravidelne testy a doposiaľ všetky boli negatívne," uviedol pre portál hráčov agent Sergej Fedotov.

Je to už tretí skontumovaný zápas na MS "20" pre koronavírus. Ten prvý sa týkal obhajcov titulu z USA, ktorí mali dvoch pozitívne testovaných hráčov, museli do karantény a prehrali v utorok v B-skupine so Švajčiarmi kontumačne 0:1. V stredu vyhrali Fíni kontumačne v "áčku" nad Čechmi pre pozitívny nález českého hráča. Podľa portálu sport-express.ru sa viaceré hokejové federácie obrátili na IIHF so žiadosťou o zrušenie juniorského šampionátu, pretože je podľa nich v rozpore so športovými zásadami.

"Je to hrozné. Už sme sa chystali na zápas," povedal v reakcii pre Sportnet útočník SR Adam Sýkora. Podľa webu hockeyslovakia.sk namiesto cesty na štadión zostali slovenskí reprezentanti v hoteli v Red Deere, kde sú ubytovaní. Momentálne čakajú na ďalšie inštrukcie od organizátorov, ktoré by mali prísť z mimoriadneho zasadnutia direktoriátu turnaja. Namiesto zápasu mali popoludní v Peavy Mart Centrium absolvovať tréningovú jednotku.

Nejasný je nielen osud ruského tímu, ale i celého šampionátu. "Tu sa otvára otázka – aké tajné hry hrá organizačný výbor týchto majstrovstiev sveta mládeže v Kanade," vyhlásil Mičkovov agent Fedotov. "Technické prehry nie sú hokej, ale cirkus. Vykoná sa test, odošle sa do laboratória, potom sa objaví pozitívny výsledok. V tomto prípade Matvej Mičkov. Je to skvelý pocit... Myslím si, že do 24 hodín padne nejaké rozhodnutie o konaní šampionátu."

Možné zrušenie prebiehajúcich MS naznačil aj bývalý šéf a čestný prezident IIHF René Fasel. "Niekto mi hovoril, že dvaja ruskí hráči mali pozitívny test. Viac o tom neviem. Viem však, že Luc Tardiff (prezident IIHF) požiadal o zasadnutie Rady IIHF, aby prediskutovali status quo turnaja. O hodinu či dve bude známe viac," citoval Fasela web championship.com.

MS v hokeji do 20 rokov 2022

Slovensko - Rusko -:-, MS u20 online prenos dnes live od 22:30

Ms v hokeji do 20 rokov 2022 program Slovensko U20

Slovensko
0 : 0
(-:-, -:-, -:-)
Rusko

Góly & zostavy


Slovensko:
Rusko:
Aktualizuj online prenos
V treťom vystúpení na šampionáte nastúpi slovenská reprezentačná 20-tka na zápas proti Rusku. Stretnutie sa začína o 22:30.

Slovensko zatiaľ figuruje na poslednej piatej priečke skupiny B, na konte ešte nemá ani jeden bod. S Američanmi sme prehrali 2:3, so Švédmi 0:3. Najmä v zápase proti Švédsku sme doplatili na nulovú efektivitu, pretože Švédov sme jednoznačne prestrieľali.

Rusi sa nachádzajú na treťom mieste, v dvoch zápasoch nazbierali tri body. Najprv nestačili na Švédsko a podľahli mu 3:6, následne zdolali Švajčiarsko 4:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo