Hokej MS u20 Slovensko Švédsko ONLINE dnes

27. 12. 2021 |

Hokej MS u20 Slovensko Švédsko. Slováci sa na hokejových MS u20 v noci na utorok od 3.30 SEČ stretnú so Švédskom. Online prenos začína v rovnakom čase live.

Slovenský hráč Šimon Nemec (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Martinom Chromiakom gól do bránky Kanady v zápase A-skupiny SLOVENSKO - Kanada na MSJ do 20 rokov v kanadskom Edmontone 27. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Hokej MS u20 Slovensko Švédsko online dnes

Slovenskí hokejisti otvorili účinkovanie na juniorskom šampionáte v kanadskom meste Red Deer tesnou prehrou s USA 2:3. Zverenci trénera Ivana Feneša sa v B-skupine stretnú najbližšie

Slováci boli v úvode zápasu s obhajcami trofeje vyrovnaní súperi, no nepremenili dve presilovky po sebe, favorit naopak áno a ujal sa vedenia 2:0. V druhom dejstve mali hráči USA duel plne pod kontrolou, Slovákov prestrieľali 23:2 a pridali aj tretí gól.

Do záverečného dejstva však Fenešovi zverenci vstúpili výborne, po dvoch góloch Martina Chromiaka sa dotiahli na súpera a pri hre bez brankára siahali na body.

"V druhej tretine sme začali hrať hokej, ktorým sa nesmieme prezentovať. Dlhé striedania, riešili sme veci v panike, strácali sme puky na modrých čiarach. Toto je top level, kde musíme využívať šance, aké sme mali v prvej tretine. My sme ich nepremenili a potom nás potrestali za fauly.

Ten zápas sa mohol skončiť inak, v ďalších sa musíme zlepšiť. V tretej tretine sme začali hrať to, čo sme si hovorili pred príchodom do Red Deeru. Mali sme hráčov pred bránkou a tlačili sa tam.

Na úvod sme dostali obhajcu a top favorita, výkon musí byť stopercentný celých 60 minút. Verím, že sa s tímom USA ešte stretneme. Chromiak ukázal, že má inštinkt zabijaka, pretože sa 40 minút trápil, ale potom ukázal svoje kvality.

Brankárovi sme veľmi nepomohli v prvej a druhej tretine tým, že sme strácali veľa pukov," povedal po zápase proti USA Ivan Feneš, tréner Slovenska.

MS v hokeji u20

Slovensko - Švédsko -:-, online prenos a výsledok dnes od 3:30

Švédsko
3 : 0
(1:0, 1:0, 1:0)
Slovensko

Góly a asistencie: 7. Niederbach (W. Eklund, Grans), 27. A. Sjöberg (Nyström), 59. Ljungman. Rozhodca: Kova (FIN), Yudakov (RUS) – Jackson (CAN), Persson (SWE).
Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Leo Lööf, Nyström, Andrae (C), A. Olsson, Sjöholm – Olausson, W. Eklund, Holtz (A) – Stakkestad, Ljungman, A. Sjöberg – Torgersson, Niederbach, I. Rosén – O. Magnusson, Ekmark, Nybeck – Stenman.
Mužom zápasu je dnes brankár Tre Kronor Wallstedt, ktorý kryl všetkých našich 48 striel, Švédi ich na našu bránu vyslali 26, no tešia sa z víťazstva 3:0.
časová značka Koniec zápasu.
58:45 gól Švédsko dalo gól!
Švédsko sa ihneď zmocnilo puku, dvaja hráči sa dostali cez Nemca, išli sami na našu bránu a DANIEL LJUNGMAN doviezol puk za bránkovú čiaru. 3:0.
58:35 Už hráme v šestici, Latkóczy je na striedačke.
58:04 Najprv bola Slafkovského strela zblokovaná, potom po strele od modrej skončil puk vo Wallstedtovej lapačke.
57:07 Švédi chybovali na modrej čiare, puku sa dotkol Sýkora, no potom ho už nedokorčuľoval.
56:09 Holtz strieľal už dvakrát, podarilo sa nám ubrániť sa a vyhadzujeme.
55:47 Vylúčenie v tíme Slovensko (Roman Faith – 2 min., hákovanie).
55:42 Švédi prešli do rýchleho brejku, ale Latkóczy zasahovať nemusel.
54:47 Jedlička z dorážky netrafil bekhendom odkrytú bránu.
54:28 Mešár doráža z ostrého uhla, Švédi iba odstreľujú puky.
53:45 Sýkora dobre vystrelil, išiel aj za dorážkou, ale Wallstedt puk nevyrazil.
53:25 Švédi sú už v plnom počte, Mešár krúti hlavou, jeho strela skončila v moci Wallstedta.
52:47 Extrémny tlak našich, neuveriteľné, že sme, doposiaľ ešte v zápase nestrelili gól.
52:11 dôležité Chromiak strieľa, triafa žŕdku.
51:37 Chromiakovu strelu z prvej zblokoval obetavo Andrae.
51:21 Latkóczy sa vrátil do brány, budeme hrať 5 na 3.
Oddychový čas hostí.
51:21 Vylúčenie v tíme Švédsko (Elias Stenman – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
51:07 dôležité Hráme vabank, útočíme so šiestimi korčuliarmi.
50:36 dôležité Demek triafa žŕdku, 40 striel je na našom konte, stále sme bez streleného gólu.
50:08 V tejto pasáži sme vôbec nevystrelili, Švédi potom zblokovali krížnu Slafkovskému prihrávku.
49:00 Švédi odpaľujú puk cez všetky čiary.
48:45 Jedličkovu strelu dorážal Demek, skóre sa nemení.
48:15 Chromiakova strela švihom, zasiahol ale Jedličku. Náš tlak pokračuje.
47:44 Kňažkova strela z osi klziska bola zrazená na ochrannú sieť.
47:31 Vylúčenie v tíme Švédsko (Leo Lööf – 5 min. + DKZ, nebezpečný útok na hlavu).
47:31 dôležité Lööf tvrdo atakoval Nemca, rukami ho zasiahol do hlavy, rozhodcovia sa radia o výške trestu. Nemec je našťastie v poriadku. Situácia je prezeraná na videu.
47:21 Chyba Švédska na obrannej modrej čiare, ale nepotrestali sme ju.
45:55 Latkóczy nemal puk pod kontrolou, ale situáciu sme ustáli. Švédski hráči boli poriadne dotieraví.
45:11 dôležité Obrovská smola pre Slafkovského, po jeho strel zvonila žŕdka.
45:07 Petrovický sa natlačil s pukom pred bránku, veľká skrumáž, strieľal potom Mešár, no Wallstedt zatiahol roletu.
44:42 Nemec zaútočil, ale skôr ako prihral Kašlíkovi, bol zbavený puku.
44:11 Pomer striel na bránu je v náš prospech: 34 – 21.
43:48 Rosén prihrával spoza brány, našťastie Niederbach netrafil.
43:05 Latkóczy zastavil strelu Holtza, ktorý strieľal po spätnej prihrávke.
42:34 Mešár zakončil z ostrého uhla, Švédsko sa následne oslobodilo.
41:51 Po prihrávke Kňažka pálil z prvej Chromiak, strela mu ale vôbec nesadla.
41:03 dôležité Po strele Myklukhu zasiahol Wallstedt, následne sa presunul na druhú stranu a zlikvidoval dorážku Chromiaka.
40:41 Vylúčenie v tíme Švédsko (Simon Edvinsson – 2 min., podrazenie).
40:30 dôležité Šanca Slovenska, dvaja proti jednému, no Slafkovský netriafa bránu.
40:17 Mešárova strela bola zblokovaná, na druhej strane takisto pokus Olaussona.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Festival našich zahodených šancí pokračoval aj v druhej tretine, zato my sme raz inkasovali z hokejky Sjöberga a prehrávame 0:2.
Tretia tretina sa začne o 5:21.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:58 Ešte jedna strela z pravej strany, jej autorom bol Faith, no puk je v moci Wallstedta.
38:31 dôležité Kňažko si úplne vylepšil streleckú pozíciu, bol medzi kruhmi a blízko brány, no ani z tohto nie je gól. Zahadzujeme obrovské šance, akou bola aj táto.
38:13 Slafkovský len nastrelil puk, striedame. Švédsko sa previnilo zakázaným uvoľnením.
37:19 Dobré manévre Edvinssona, dostal sa k strele z osi klziska, tou však Latkóczyho neprekonal.
36:43 Dvorský získal puk pri mantineli, posunul ho Bakalovi, ktorý to skúsil, keďže Wallstedt mal zakrytý výhľad.
35:35 Prepadli sme v útoku, Holtz sa razom z uhla rútil na našu bránu, ale prudkou strelou ju netrafil.
34:37 dôležité Veľká príležitosť Nemca, nepretlačil však puk za bránkovú čiaru.
34:15 dôležité Dvojnásobná šanca pre Chromiaka, ale Wallstedt chytá výborne. Zlikvidoval Chromiakovu strelu spomedzi kruhov, aj jeho dorážku.
33:34 Vylúčenie v tíme Slovensko (Maroš Jedlička – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (Leo Lööf – 2 min., hrubosť).
33:34 Bakala postupoval dopredu, puk sa dokĺzal k Wallstedtovi, ktorý ho prikryl.
32:15 Petrovický strieľal, puk sa odrazil k Mešárovi, ten sa z otočky do koncovky nedostal.
31:42 Nevyužili sme ani druhú presilovku, no šance sme mali. Stále prehrávame 0:2.
31:13 Kašlíkova nepresná prihrávka nás vyhadzuje z útočnej tretiny.
30:42 Mešár strieľal, zasypávame švédskeho gólmana strelami, no bez efektu.
30:24 Nemec nabil Slafkovskému, jeho strela z prvej minula bránu.
29:41 Vylúčenie v tíme Švédsko (Simon Edvinsson – 2 min., hákovanie).
28:56 Pásmo sme získali nastrelením na zadný mantinel, potom prišla strela Petrovického priamo do lapačky švédskeho gólmana.
28:20 Točíme Švédov pred ich bránou, ale nebolo z toho nič nebezpečné, Mešár so Slafkovským boli vytlačení. Získali sme aspoň buly v útočnom pásme po icingu Švédska.
26:50 gól Švédsko dalo gól!
Švédi rýchlo otočili hru, ALBERT SJÖBERG si poradil s Bakalom, dostal sa cez neho, išiel sám na bránu a Latkóczyho prekonal strelou k žŕdke na vyrážačku. Prehrávame 0:2.
Asistencia: J. Nyström
26:25 Chyba v našom obrannom pásme, Stacha puk odpálil radšej na švédsku striedačku.
25:45 Strela Švédska od modrej a dorážka Ekmarka, Latkóczy ju zlikvidoval.
24:47 Dvorský našliapol popri mantineli, no nedokázal už prestrčiť puk na Faitha. O malú chvíľu strieľal Bakala, Wallstedt zasahuje.
23:33 Holtz zostal zabudnutý, mieril na bližšiu žŕdku, Latkóczy musel zasahovať.
23:13 Mešár si vylepšoval pozíciu, jeho strela ale bola nepresná.
22:39 Petrovský mieril dobre na betón, škoda, že sa puk neodrazil k Lašákovi na dorážku.
21:35 Chyba Švédska pri rozohrávke, ale ani teraz ju netrestáme. Jedlička netrafil priestor troch žrdí.
20:45 Kašlík mieril z ľavej strany medzi betóny, ale Wallstedt ich včas sklepol a strelu vyrazil.
20:35 Nemec miesto strely volil prihrávku, na druhej strane zakončoval Olausson, Latkóczy prerušuje hru.
20:08 Latkóczy už po 8 sekundách musel kryť strelu Holtza.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme Švédov prestrieľali 13 – 4, no na góly prehrávame 0:1. V 7. minúte sme inkasovali v oslabení z hokejky Niederbacha.
Druhá tretina sa začne o 4:27.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:08 Jedličkovo nastrelenie, Slafkovský bol zaparkovaný pred bránkou, ale puk v sieti neskončil.
18:54 Nemec zadovkou hľadal pred bránou Kašlíka, ten sa do zakončenia nedostal, zato Petrovský od modrej už áno. Wallstedt zasiahol lapačkou.
18:10 Chromiak si spracoval ťažký pas, následne poslal puk na zadný mantinel.
17:11 Strelu Andraea Latkóczy vyrazil.
16:52 Nepresnou prihrávkou sa Švédsko pripravilo o útočné pásmo.
16:20 Podarilo sa nám však oslobodiť sa a získavame čas.
15:57 Švédi veľmi ľahko prešli do útočného pásma, kde sa rozostavili a kombinujú.
15:18 Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Demek – 2 min., držanie).
15:09 Zaváhanie pri švédskej rozohrávke, následnú pohotovú Slafkovského strelu nadvihol nad bránu Olausson.
14:42 Šanca pre Švédov, našťastie puk po prihrávke pristál na hokejke dobre postaveného Petrovského.
14:21 Kňažko veľmi dobre vypálil z prvej, Kašlík s Chromiakom dorážali, ale Wallstedt napokon puk lapil pri ľavej žŕdke. Je po presilovke.
13:50 Chromiak prihral na modrú Nemcovi, jeho strela smerovala mimo. Jedlička clonil.
13:02 Ešte sme nezakončili, Švédi vyhadzujú puk cez všetky čiary.
12:20 Vylúčenie v tíme Švédsko (Joel Nyström – 2 min., podrazenie).
12:07 Pokus bez prípravy nevyšiel Nyströmovi, puk išiel ďaleko od brány.
11:32 Na strely na bránu aktuálne vyhrávame 9:3.
11:31 dôležité Ale dobrá kontra Slovenska, aj my sme mali prečíslenie, Myklukha prihrávku nedostal, Chromiak zakončil sám, Wallstedt predviedol úspešný zákrok lapačkou.
10:35 dôležité Štrbák urobil chybuna modrej,, dvaja Švédi išli do prečíslenia, po prihrávke na Stakkestada a strele z prvej musel Latkóczy predviesť nie jednoduchý zákrok. Opäť nás podržal.
09:13 Kmecova strela z uhla bola zrazená vedľa brány, držíme Švédov pred ich bránou.
08:05 Vyhrali sme súboj v strednom pásme pri mantineli, Dvorský o potom skúšal strelou z veľkého uhla, Wallstedt pozorný pri svojej pravej žŕdke.
07:48 Stále sme aktívni a dokonca viac útočíme, ako Švédi.
06:25 gól Švédsko dalo gól!
Švédske presilovky sú veľmi dobré, ani nám sa nepodarilo dlho odolávať. THEODOR NIEDERBACH dostal presnú prihrávku od Gransa spoza bránkovej čiary a zo stredu pravého kruhu trafil presne do vzdialenejšieho horného rohu brány.
Asistencie: W. Eklund, H. Grans
06:08 Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Demek – 2 min., podrazenie).
05:46 dôležité Ďalšia výborná príležitosť našich, rýchla bekhendová prihrávka Demeka spoza brány, Mešár však zoči voči Wallstedtovi neuspel.
04:53 Strela od modrej sa na našu bránu nedostala, no dorážka zblízka už áno. Latkóczy zakročil betónmi na bránkovej čiare.
03:55 Petrovský mal dobrú pozíciu, no ešte prihrával Kňažkovi, ten už zakončoval z veľkého uhla a aj spoza brány sa snažil.
02:46 dôležité Slafkovský spoza brány nabil Demekovi, ten triafa do gólmana Wallstedta. Slušná šanca našich.
02:23 Petrovský schoval svoju strelu tesne nad ľadom za Edvinssona, ktorý puk tečoval na ochrannú sieť.
01:37 Prvý náznak šance pre Švédov, mal ju Rosén, no jeho prihrávka z veľkého uhla prešla cez bránkovisko na druhú stranu klziska.
01:06 Andrae nahadzoval puk na bránu, ktorú však minul.
00:44 Oba tímy sa oťukávajú, nás zastavil ofsajd.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Latkóczy (Boľo) – Petrovický, Š. Nemec (A), Kňažko (C), Stacha, Bakala, J. V. Kmec, Štrbák – Mešár, Demek, Slafkovský – Chromiak, Myklucha, Kašlík – Jedlička, Dvorský, Faith (A) – J. Lašák, Petrovský, A. Sýkora – Štetka..
Boje v základných skupinách pokračujú, najbližším súperom Slovenska sú hokejisti Švédska. Duel sa začína v utorok o 3:30 nášho času.

Švédsko odohralo úvodný duel s rovesníkmi z Ruska, v zápase bohatom na góly sa mu podarilo zvíťaziť 6:3. O góly Tre Kronor sa postaralo šesť rôznych strelcov.

Slovensko nastúpilo včera proti úradujúcim šampiónom z USA, napokon podľahlo tesne 2:3. Po dvoch tretinách sme s Američanmi prehrávali už 0:3, no po dvoch presných zásahoch Chromiaka v tretej tretine sme boli späť v hre, no záverečnú powerplay sme nevyužili.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 03:30.