Hokej MS u20 Slovensko Švédsko ONLINE dnes

27. 12. 2021 |

Hokej MS u20 Slovensko Švédsko. Slováci sa na hokejových MS u20 v noci na utorok od 3.30 SEČ stretnú so Švédskom. Online prenos začína v rovnakom čase live.

Slovenský hráč Šimon Nemec (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Martinom Chromiakom gól do bránky Kanady v zápase A-skupiny SLOVENSKO - Kanada na MSJ do 20 rokov v kanadskom Edmontone 27. decembra 2020. FOTO TASR/AP

Hokej MS u20 Slovensko Švédsko online dnes

Slovenskí hokejisti otvorili účinkovanie na juniorskom šampionáte v kanadskom meste Red Deer tesnou prehrou s USA 2:3. Zverenci trénera Ivana Feneša sa v B-skupine stretnú najbližšie

Slováci boli v úvode zápasu s obhajcami trofeje vyrovnaní súperi, no nepremenili dve presilovky po sebe, favorit naopak áno a ujal sa vedenia 2:0. V druhom dejstve mali hráči USA duel plne pod kontrolou, Slovákov prestrieľali 23:2 a pridali aj tretí gól.

Do záverečného dejstva však Fenešovi zverenci vstúpili výborne, po dvoch góloch Martina Chromiaka sa dotiahli na súpera a pri hre bez brankára siahali na body.

"V druhej tretine sme začali hrať hokej, ktorým sa nesmieme prezentovať. Dlhé striedania, riešili sme veci v panike, strácali sme puky na modrých čiarach. Toto je top level, kde musíme využívať šance, aké sme mali v prvej tretine. My sme ich nepremenili a potom nás potrestali za fauly.

Ten zápas sa mohol skončiť inak, v ďalších sa musíme zlepšiť. V tretej tretine sme začali hrať to, čo sme si hovorili pred príchodom do Red Deeru. Mali sme hráčov pred bránkou a tlačili sa tam.

Na úvod sme dostali obhajcu a top favorita, výkon musí byť stopercentný celých 60 minút. Verím, že sa s tímom USA ešte stretneme. Chromiak ukázal, že má inštinkt zabijaka, pretože sa 40 minút trápil, ale potom ukázal svoje kvality.

Brankárovi sme veľmi nepomohli v prvej a druhej tretine tým, že sme strácali veľa pukov," povedal po zápase proti USA Ivan Feneš, tréner Slovenska.

MS v hokeji u20

Slovensko - Švédsko -:-, online prenos a výsledok dnes od 3:30

Švédsko
3 : 0
(1:0, 1:0, 1:0)
Slovensko

Góly a asistencie: 7. Niederbach (W. Eklund, Grans), 27. A. Sjöberg (Nyström), 59. Ljungman. Rozhodca: Kova (FIN), Yudakov (RUS) – Jackson (CAN), Persson (SWE).
Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Leo Lööf, Nyström, Andrae (C), A. Olsson, Sjöholm – Olausson, W. Eklund, Holtz (A) – Stakkestad, Ljungman, A. Sjöberg – Torgersson, Niederbach, I. Rosén – O. Magnusson, Ekmark, Nybeck – Stenman.
Slovensko: Latkóczy (Boľo) – Petrovický, Š. Nemec (A), Kňažko (C), Stacha, Bakala, J. V. Kmec, Štrbák – Mešár, Demek, Slafkovský – Chromiak, Myklucha, Kašlík – Jedlička, Dvorský, Faith (A) – J. Lašák, Petrovský, A. Sýkora – Štetka.
58:45 gól Švédsko dalo gól!
Švédsko sa ihneď zmocnilo puku, dvaja hráči sa dostali cez Nemca, išli sami na našu bránu a DANIEL LJUNGMAN doviezol puk za bránkovú čiaru. 3:0.
52:11 dôležité Chromiak strieľa, triafa žŕdku.
51:07 dôležité Hráme vabank, útočíme so šiestimi korčuliarmi.
50:36 dôležité Demek triafa žŕdku, 40 striel je na našom konte, stále sme bez streleného gólu.
47:31 dôležité Lööf tvrdo atakoval Nemca, rukami ho zasiahol do hlavy, rozhodcovia sa radia o výške trestu. Nemec je našťastie v poriadku. Situácia je prezeraná na videu.
45:11 dôležité Obrovská smola pre Slafkovského, po jeho strel zvonila žŕdka.
41:03 dôležité Po strele Myklukhu zasiahol Wallstedt, následne sa presunul na druhú stranu a zlikvidoval dorážku Chromiaka.
40:30 dôležité Šanca Slovenska, dvaja proti jednému, no Slafkovský netriafa bránu.
38:31 dôležité Kňažko si úplne vylepšil streleckú pozíciu, bol medzi kruhmi a blízko brány, no ani z tohto nie je gól. Zahadzujeme obrovské šance, akou bola aj táto.
34:37 dôležité Veľká príležitosť Nemca, nepretlačil však puk za bránkovú čiaru.
34:15 dôležité Dvojnásobná šanca pre Chromiaka, ale Wallstedt chytá výborne. Zlikvidoval Chromiakovu strelu spomedzi kruhov, aj jeho dorážku.
26:50 gól Švédsko dalo gól!
Švédi rýchlo otočili hru, ALBERT SJÖBERG si poradil s Bakalom, dostal sa cez neho, išiel sám na bránu a Latkóczyho prekonal strelou k žŕdke na vyrážačku. Prehrávame 0:2.
Asistencia: J. Nyström
11:31 dôležité Ale dobrá kontra Slovenska, aj my sme mali prečíslenie, Myklukha prihrávku nedostal, Chromiak zakončil sám, Wallstedt predviedol úspešný zákrok lapačkou.
10:35 dôležité Štrbák urobil chybuna modrej,, dvaja Švédi išli do prečíslenia, po prihrávke na Stakkestada a strele z prvej musel Latkóczy predviesť nie jednoduchý zákrok. Opäť nás podržal.
06:25 gól Švédsko dalo gól!
Švédske presilovky sú veľmi dobré, ani nám sa nepodarilo dlho odolávať. THEODOR NIEDERBACH dostal presnú prihrávku od Gransa spoza bránkovej čiary a zo stredu pravého kruhu trafil presne do vzdialenejšieho horného rohu brány.
Asistencie: W. Eklund, H. Grans
05:46 dôležité Ďalšia výborná príležitosť našich, rýchla bekhendová prihrávka Demeka spoza brány, Mešár však zoči voči Wallstedtovi neuspel.
02:46 dôležité Slafkovský spoza brány nabil Demekovi, ten triafa do gólmana Wallstedta. Slušná šanca našich.