Slovensko Kanada U20 live

2. 1. 2023 |

Slovensko a Kanada sa v noci na utorok o 0.30 stretnú vo štvrťfinále MS20 v hokeji. Slováci nastúpia proti domácej Kanade v Halifaxe live aj v našom online prenose.

Na snímke vľavo slovenský útočník Filip Mešár a švajčiarsky obranca Lian Bichsel v zápase základnej B-skupiny Švajčiarsko - Slovensko (4:3) na MS hráčov do 20 rokov v kanadskom Monctone v sobotu 31. decembra 2022. FOTO TASR/AP

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov siahala na víťazstvo v základnej B-skupine majstrovstiev sveta juniorov v Kanade. V tretej tretine záverečného súboja so Švajčiarmi viedla 3:1, ale neudržala dvojgólový náskok a napokon prehrala 3:4 po samostatných nájazdoch.

V noci na utorok o 0.30 SEČ tak nastúpi vo štvrťfinále v Halifaxe proti domácej Kanade. "Kanada je najsilnejší možný protivník, ktorého sme mohli dostať. Za tretiu tretinu so Švajčiarmi sme si to však asi zaslúžili. Mali sme situáciu vo vlastných rukách a naše ego nás zdolalo,“ zhodnotil hlavný tréner Ivan Feneš pre portál hockeyslovakia.sk

Zápas Kanada – Slovensko je naplánovaný na záver štvrťfinálového programu. "Čaká nás hokejové peklo, na ľade aj na tribúnach. Treba sa na to pripraviť. Môžeme mať rešpekt, ale nesmieme nastúpiť so strachom. Ak v hlavách neuveríme tomu, že môžeme uspieť, potom sa to neudeje ani v zápase. Určite nám však nebude stačiť hrať obyčajný hokej,“ zdôraznil kouč.

Slovenská výprava by v prípade víťazstva nad Švajčiarskom zotrvala v monctonskom Avenir Center. Namiesto toho musela stráviť novoročné dopoludnie v autobuse na ceste do Halifaxu. Z dôvodu presunu mladí Slováci v nedeľu nebudú trénovať. Pred duelom s Kanadou absolvujú iba pondelňajšie rozkorčuľovanie.

Štvrťfinále MS20 Slovensko - Kanada

Slovenský tím má čerstvú skúsenosť s kanadskými rovesníkmi, proti ktorým nastúpil v rámci prípravy pred šampionátom. V Monctone prehral s favoritom na zisk zlatých medailí 1:6.

„Dôležité bude postrážiť si najväčšie hviezdy súpera a dbať na dobrú defenzívu. Ak budeme držať čo najdlhšie bezgólový stav, Kanaďania budú frustrovaní a potom môžeme udrieť z protiútokov. Myslím si, že určite máme šancu zvíťaziť,“ tvrdí útočník Filip Mešár, ktorý si dobre uvedomuje kvalitu protivníka na čele s Connorom Bedardom.

„Kanaďania majú každý rok kvalitný tím plný talentovaných hráčov. Prezentujú sa rýchlym kombinačným hokejom, ktorý je ich najväčšou zbraňou. Zároveň hrajú šampionát v domácom prostredí a bude ich hnať dopredu zaplnená aréna. Nesmie nás to však zastaviť. Potrebujeme hrať naďalej tímovo ako dobrá partia,“ dodal prvokolový draftový výber Montrealu Canadiens.

MS20 v hokeji

Slovensko - Kanada live od 0:30

Kanada
4 : 3
(1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Slovensko

Góly a asistencie: 7. Bedard (Stankoven), 26. Guenther (Othmann, Bedard), 29. Ostapchuk (Dean), 66. Bedard – 27. L. Nemec (Š. Nemec, Petrovský), 34. Bačo (Repčík, Nátny), 52. L. Nemec (Mešár, Groch). Rozhodca: Iwert (GER), Šindel (CZE), Klouček (CZE), Waleski (USA). Diváci: 10349.
Kanada: Milic (Gaudreau) – Del Mastro, Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright, Guenther (C) – Roy, Stankoven (A), Bedard – Dean, Gaucher (A), Ostapchuk – Schaefer, Bankier, Fantilli – Beck.
Slovensko: Gajan (Marinov) – Funtek, Š. Nemec (C), Nátny, Štrbák, Groch, Kmec, Bečár – L. Nemec (A), Petrovský, Mešár (A) – Čiernik, Dvorský, Sýkora – Mišiak, Repčík, Žlnka – Štefančík, Bačo, Dej – Šotek.
65:17 gól Kanada dala gól!
Neuveriteľná krasojazda. CONNOR BEDARD je kanadským hrdinom. Po nádhernom slalome posiela Kanadu do semifinále.
64:43 Zakázané uvoľnenie nášho tímu.
64:23 dôležité Mešár našiel Petrovského pred Milicom. Fantastický kanadský brankár!
63:48 Stále kontrolujeme puk. Netlačíme sa bezhlavo do šancí.
63:15 Dvorský vyťahuje puk. Máme ho stále na hokejkách.
63:00 Sme v útočnom pásme.
62:30 Zellweger mohol rozhodnúť. Gajan!
62:03 Bedard s pukom v útočnom pásme.
61:26 Strely: 52 – 24
61:26 Oddychový čas pre tím Slovensko.
61:26 Slovensko v plnom počte!
61:15 dôležité Wright sa natlačil pred bránu a zvoní horná tyč!
61:00 Bedard z pravého kruhu. Gajan chytá.
60:40 Štrbák vyhadzuje cez všetky čiary.
60:33 Zellweger páli od modrej. Repčík blokuje na ochrannú sieť.
60:20 Kanada už v útočnom pásme.
60:10 Funtek vyhadzuje.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Stav stretnutia je po troch tretinách vyrovnaný. V oslabení však odštartujeme predĺženie. Trvať to bude 94 sekúnd.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:40 Repčík zaľahol puk na dlhé sekundy a do konca riadnej hracej doby sme prežili.
59:26 Čakajú nás okamihy hrôzy. Kanada môže o všetkom rozhodnúť v presilovej hre.
59:26 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Šimon Nemec – 2 min., krosček.
59:19 Bedard v tisícpercentnej šanci. Gajan chytá. Následne pálil Hinds, perfektný Gajan!
58:30 Wright strieľal. Gajan si jeho strely našiel.
58:09 Clarke cez Grocha. Gajan si pripisuje úspešný zákrok.
57:45 Opäť sme odolali. Pálil Groch, ale nad.
57:19 Zakázané uvoľnenie Kanady.
57:11 Dvorský žabkou do stredného pásma.
56:53 Zakázané uvoľnenie nášho tímu.
56:43 Sýkora dočahoval puk. Chýbali mu centimetre na brejk.
55:56 Icing Kanady.
55:38 dôležité Bedard pred odkrytou bránou! Fantastický Gajan!
55:15 Bedard hľadal Stankovena. Odolali sme.
54:54 Roy nahodil na Gajana. Ten prerušuje hru.
54:47 Dnešné stretnutie sleduje 10349 divákov.
54:47 Reklamná prestávka.
54:47 Guenther sa dostal príležitosti. Výborne mu do nej siahol Kmec.
54:05 Opäť len odovzdaný puk od Kanady.
53:36 Šotek dostal puk z pásma. Kanaďania sa snažia o tlak.
53:07 Roy si nespracoval puk. Funtek mu pichol do puku.
52:59 Stankoven buly vyhral. Milic musel zakročiť.
52:56 Bačo sa dostal do šance. Milicova lapačka.
52:46 dôležité Zellweger v dvoch šanciach. Prvú blokuje Štrbák, druhú kryje Gajan!
52:14 Mešárov pokus z ľavého kruhu. Milic chytá.
52:07 dôležité Mišiak zoči-voči Milicovi! Semafor kanadského brankára!
51:35 gól Slovensko dalo gól!
Žijeme!!! Inak sa to ani opísať nedá. Enormný tlak našich končí gólom! Mešár našiel LIBORA NEMCA, ktorý vyrovnal na 3:3!
Asistencie: Mešár, Groch
51:15 Icing Kanady.
50:56 Funtek pálil od modrej. Puk sa odrazil medzi kruhy, odkiaľ sme ho nedorazili.
50:10 Repčík hľadal Bača. Kanadský obranca zachytil puk v poslednej chvíli.
50:00 Kanaďania opäť len oblúkom z obranného pásma.
49:15 Bedard len odovzdal puk na naše hokejky.
48:31 dôležité Kanaďania prežili obrovské šance Sýkoru. Teraz to v ich bránkovisku horelo.
47:58 dôležité Bankier dostal puk do veľkej šance. Opäť zvoní tyč našej brány!
47:24 Súboj pri mantineli v našom útočnom pásme.
46:42 Mešárove nastrelenie. Nechýbalo veľa a puk by si našiel Repčík.
46:11 Othmann cez Grocha. Gajan vyráža.
46:00 Šotek vypálil na Milica. Ten nemal puk pod kontrolou, ale napokon prerušil hru.
44:50 Nemcov pokus od modrej čiary. Nepresný.
44:50 dôležité Dean sám pred Gajanom. Prežili sme aj túto šancu!
44:37 Mešár teraz zbytočne čakal. Do ofsajdu mu vbehol Petrovský.
44:18 Schaeffer spoza Nemca. Len na ochrannú sieť.
43:52 Čiernik v pozícii medzi kruhmi. Netriafa bránu.
43:10 Aktívny forčeking našich. Kanaďania len nahadzujú puk.
42:38 dôležité Del Mastro vypálil od modrej čiary. Bol tam nepríjemný teč a zvonila tyč!
42:00 Kanada sa do útočného pásma dostala len pretečovaním. Puk máme my.
41:27 Kanadská šanca. Allanovu strelu blokuje Štrbák.
41:03 Nátnemu puk ušiel do stredného pásma. Ofsajd.
40:40 Zellweger čaká s pukom za vlastnou bránou.
40:08 Zakázané uvoľnenie nášho tímu.
Kanada vedie po druhej tretine nad Slovenskom 3:2. Naši mladíci dokážu s favoritom držať krok a hoci majú viac z hry, stále sme v zápase.
39:10 Guenther cez Štrbáka prešiel. Gajan však chytá.
38:31 Kanada v plnom počte.
38:15 Šimon Nemec hľadal Žlnku na druhej tyči. Neúspešne.
37:52 Tlačenica za Milicom. Puk máme my.
37:15 Mešárovi sa nepodarilo nahodiť puk. Kanaďania získavajú potrebné sekundy.
36:40 Kanaďania sa oslobodzujú.
36:31 Vylúčenie v tíme Kanada:
Brandt Clarke – 2 min., nebezpečná výstroj.
36:18 Slovensko v plnom počte.
35:50 Rpečík získal puk a Milic prerušuje hru. Skvelá robota!
35:15 Wright dostal puk medzi kruhy. Výborne blokuje Štrbák.
34:50 Bedard sa opäť dostal do streleckej pozície. Gajan uspel.
34:18 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Šimon Nemec – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
34:05 Mišiak zabojoval v útočnom pásme. O puk prišiel.
33:41 Othmann chcel hneď odpovedať. Gajan odolal.
33:18 gól Slovensko dalo gól!
Neuveriteľný prehľad Petra Repčíka, ktorý obkrúžil bránu Kanady a našiel RÓBERTA BAČA, prehrávame už len o gól!
Asistencie: Repčík, Nátny
32:50 Bačo prešiel s pukom do pásma. Nedostal sa však z rohu do šance,
32:33 Fantilli poslal puk na ochrannú sieť. Nasleduje komerčná prestávka.
32:10 Schaeffer sa dostával do šance. Funtek ho dobre telom odstavil.
31:26 Icing kanadského celku.
31:11 Žlnka sa snažil dostať na os klziska. Kanaďania ho odstavili.
30:06 Nátny vystihol kanadskú rozohrávku. Dostávame sa z obranného pásma.
29:30 Gajanova chybička. Našiel len Bedarda, ktorý ho ihneď z rohu preveril.
29:00 gól Kanada dala gól!
Naši hráči prepadli na modrej čiare. Dean získal puk a ZACK OSTAPCHUK v prečíslení nedal Gajanovi presnou strelou šancu.
Asistencie: Dean
28:30 Dostali sme puk na Milicovu bránu. Ten prerušuje hru.
28:20 Opäť icing. Tentokrát veľmi prísny.
28:12 Zakázané uvoľnenie nášho tímu.
27:26 Ofsajd nášho tímu.
26:58 gól Slovensko dalo gól!
Znižujeme na rozdiel jediného gólu! Petrovský zvládol vhadzovanie a Šimon Nemec pálil a LIBOR NEMEC tečoval a skóroval!
Asistencie: Nemec Š., Petrovský
26:55 Vylúčenie v tíme Kanada:
Dylan Guenther – 2 min., podrazenie.
26:13 Strkanice medzi Clarkeom a Nátnym. Predchádzal tomu úspešný zákrok Gajana.
26:07 Gaucher z otočky bekhendom. Gajan je pripravený.
25:35 Nemec odzbrojil Clarkea na modrej. Do šance sa ale nedostal.
25:02 gól Kanada dala gól!
Predsa len je z toho presilovkový gól Kanady. Bedard posunul puk dole na Othmanna a DYLAN GUENTHER poslal puk medzi betóny Gajana.
Asistencie: Othmann, Bedard
24:55 dôležité Ohtmann dostal krížny pas. Fantastický zákrok Gajana!
24:40 Štrbák blokuje Zellwegerov pokus. Kanada ďalej tlačí.
24:01 Bedardov strelecký pokus z pravého kruhu mieri nad.
23:48 Funtek vyhodil puk len na kanadskú striedačku.
23:43 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Dávid Nátny – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
23:38 Bomba Gauchera končí v náručí Gajana.
23:05 dôležité Nemec našiel Šoteka! Puk skákal po kanadskom bránkovisku. Dnu však nepadol.
22:42 Stankoven medzi kruhmi. Skvelý blok Grocha.
22:00 Tretie zakázané uvoľnenie nášho tímu.
21:51 dôležité Othmann páli. Následnú dorážku mal Wright. Fantastické zákroky Gajana!
21:27 Ďalší icing nášho výberu.
21:24 Sýkora tečoval Grochov pokus. Milic odolal.
21:06 Dvorský našiel Štrbáka, tomu puk Kanaďania vypichli na modrej čiare.
20:43 Icing slovenského výberu.
20:36 Mešár sa do šance neprekľučkoval.
Kanadskí hokejisti po prvej tretine vedú nad Slovenskom 1:0. Do listiny strelcov sa zo samostatného úniku zapísal zatiaľ Connor Bedard. Šance mali aj Slováci, ale Milic drží čisté konto.
19:26 Othmann sa natlačil a jednoruč skúšal nachytať Gajana. Ten má ďalší úspešný zákrok.
18:50 Mešár nahodil puk. Milic vyrazil a Nemec dorážal. Bez úspechu.
18:46 Icing Kanady.
17:47 Slovensko v plnom počte.
17:10 Stankovenovi sa odrazil puk do výbornej pozície, ale míňa našu bránu.
16:50 dôležité Repčík vypichol Kanaďanom puk a rútil sa sám na Milica! Skúsil bekhendový blafák medzi betóny, ale neuspel.
16:27 Bedard našiel Guenthera v ľavom kruhu. Skvelý presun od Gajana!
16:00 Výborná práca hokejkou, dostávame puk do stredného pásma.
15:47 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Libor Nemec – 2 min., sekanie.
15:00 Beck preveril Gajana. Ten si pripisuje úspešný zákrok.
14:11 Dobrá strela od Kmeca. Dorážali ešte Dvorský a Čiernik. Milic odolal.
13:27 Dvorský hľadal Čiernika. Ten nespracoval a opäť je z toho zakázané uvoľnenie.
12:55 Kanaďania ešte šperkovali akciu do prázdnej brány. Dean na puk nedosiahol.
12:31 Groch posiela pas do krížom. Triafa len kanadskú striedačku.
11:54 Groch sa snažil zrýchliť hru. Zakázané uvoľnenie Slovenska.
11:14 Bedard v ďalšej šanci. Výborne reagovali Gajan s Nátnym.
10:45 Stankoven z väčšej vzdialenosti. Gajan zasahuje. Nasleduje reklamná prestávka.
10:21 Nedorozumenie na kanadskej strane. Zakázané uvoľnenie javorových listov.
09:53 Gajan prerušuje hru. Slovensko v plnom počte.
09:23 Slovensko vyhadzuje puk.
09:17 Fantilli mal pred sebou odkrytú bránu. Netrafil puk ideálne.
08:45 Stankovenov pokus. Zblokovaný na ochrannú sieť.
08:25 Wright v dobrej pozícii. Míňa bránu.
08:00 Ohtmann pálil od modrej. Gajan úspešný.
07:53 Vylúčenie v tíme Kanada:
Connor Bedard – 2 min., sekanie.

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Martin Mišiak – 2 min., údery,
07:53 Bedard teraz zaskočil Gajana strelou na bližšiu tyč. Slovenský brankár ale chytá.
07:36 To isté na opačnej strane skúšal Fantilli. Po Gajanovom zákroku prichádza reklamná prestávka.
07:25 Mišiak sa natlačil a skúsil to bekhendom. Milic pripravený.
07:03 Dostávame puk do stredného pásma. Tam ho majú opäť Kanaďania.
06:07 gól Kanada dala gól!
Chyba v našej defenzíve znamená prvý gól v našej sieti. Stankoven získal puk a našiel CONNORA BEDARDA, ktorý sa zoči-voči Gajanovi nemýlil.
Asistencie: Stankoven
05:49 Clarkeovo nahodenie. Wright dorážal. Gajan pripravený.
05:11 Mešár hľadal spoluhráčov v útočnom pásme. Jeho pas ale napokon išiel až za modrú.
04:25 Začíname naozaj nebojácne. Šimon Nemec preveril Milica.
04:00 dôležité Dvorský zoči-voči Milicovi. Nemal však dostatok síl na lepšie zakončenie!
03:37 Guenther sa natlačil do zakončenia. To letelo nad.
03:00 Fantilli dostával pas na hokejku. Dej mu nadvihol hokejku.
02:22 Bačova strela vypadla Milicovi. Puk mieril len kúsok vedľa.
02:00 Kmec nastreľoval od modrej. Kanaďania zblokovali jeho strelu.
01:45 Zakázané uvoľnenie Kanady.
01:04 Štrbák zachytil pas od Roya. Ten hľadal voľného Stankovena.
00:30 V úvode zápasu nastreľujeme puk do útočného pásma.
Hráči oboch tímov sú na ľadovej ploche. Všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie dnešného duelu.

Kanada: Milic (Gaudreau) – del Mastro, Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright, Guenther – Roy, Stankoven, Bedard – Dean, Gaucher, Ostapchuk – Schaeffer, Bankier, Fantilli – Beck
Tréner: Dennis Williams

Slovensko: Gajan (Marinov) – Funtek, Nemec Š., Nátny, Štrbák, Groch, Kmec, Bečár – Mešár, Petrovský, Nemec Li. – Čiernik, Dvorský, Sýkora – Mišiak, Repčík, Žlnka – Šotek, Dej, Bačo – Štefančík
Tréner: Ivan Feneš

Rozhodca: Iwert (GER), Šindel (CZE), Klouček (CZE), Waleski (USA).
Posledné štvrťfinále rozohrajú aj naši hokejisti. Slováci budú čeliť úradujúcemu majstrovi sveta z Kanady.

Kanada začala prekvapujúco turnaj porážkou s Čechmi, no následne sa výrazne pozdvihla. Rakúsku nastrieľala 11:0, Nemecku 11:2 a Švédom 5:1. V drese javorového listu žiari Connor Bedard, ktorý už prepisuje historické tabuľky a bude v tom chcieť pokračovať aj naďalej.

Slovensko preváhalo obrovskú šancu na víťazstvo v skupine a napokon obsadil až tretiu pozíciu. Zverenci Ivana Feneša boli blízko obrovského úspechu, no momentálne sú najväčšími smoliarmi turnaja. Najskôr sme prehrali s Fínskom 2:5, potom zaknihovali výhry 6:3 s USA a 3:0 s Lotyšskom, ale na Švajčiarov sme nestačili a prehrali 3:4 po nájazdoch, hoci sme viedli už 3:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.