MSJ 20 v hokeji Slovensko Fínsko online

27. 12. 2022 |

MSJ 20 v hokeji štartuje dnes pre našich diuelom Slovensko Fínsko. Online prenos zápasu štartuje rovnako ako samotný súboj od 17:00.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov. Foto TASR – Milan Kapusta

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odohrá prvý zápas na MS s omladeným výberom Fínska. Duel ich čaká v kanadskom Monctone v utorok 27. decembra o 17:00 SEČ. Slovenskí mladíci sa budú snažiť využiť menšie skúseností súpera, pričom nezabúdajú na jeho kvalitu. Útočník Filip Mešár však vyzýva, aby sa slovenský tím, vzhľadom na ofenzívnu kvalitu, nebál hrať v útočnom pásme súpera.

Fíni nastúpili v dejisku šampionátu na dva prípravné zápasy, proti USA aj Kanade však ťahali za kratší koniec. Ešte pred zápasom proti Slovensku nastúpili "Suomi" na otvárací duel šampionátu proti Švajčiarsku. Prehrali ho 3:2 po predĺžení.

"Očakávam od Fínov korčuliarsku aktivitu. Extrémne nás preveria v napádaní. Budú silní aj v ofenzívnej fáze. Netreba zabúdať ani na ich veľmi kvalitné presilové hry z predošlého šampionátu. To budú kľúčové veci, na ktoré sa musíme pripraviť," uvedomuje si hlavný tréner Ivan Feneš. Práve v presilových hrách by mal byť najväčšou hrozbou pre slovenský tím fínsky útočník Joakim Kemell. Najvyššie draftovaný hráč na súpiske Fínska absolvoval aj uplynulý šampionát a bol s 12 bodmi (4+8) druhým najproduktívnejším hráčom turnaja.

Slovensko a Fínsko na MSJ U20

Slováci sa stretli s Fínskom aj na preloženom šampionáte v auguste. Na nevydarených MS však podľahli neskoršiemu vicemajstrovi vysoko 3:9. Severania majú v tíme iba šesť hráčov a jedného brankára, ktorí sa predstavili na augustovom turnaji. Celkový vekový priemer fínskej súpisky klesol o viac ako rok, čo by chceli Slováci využiť. Fíni sa odvážili nominovať aj 16-ročného obrancu Arona Kiviharjuho, ktorý by sa mohol zapojiť do boja o post draftovej jednotky v roku 2024. "Pozeral som si ich zostavu a majú v nej veľa chlapcov z ročníka 2004 alebo mladších, dokonca aj jedného 2006. Môže to byť naša výhoda, že Fíni nemajú skúsenosti s takýmto turnajom," povedal pre TASR útočník Filip Mešár, ktorý by mal patriť medzi lídrov slovenskej ofenzívy.

Aj napriek nižšiemu veku však nemožno uprieť fínskemu tímu vysokú mieru hokejových zručností. "Dvadsiatka" naposledy triumfovala nad Fínskom (2:1) ešte v roku 2014 pri úspešnom štarte do turnaja zakončeného ziskom bronzovej medaily. "Fíni majú veľmi dobrý tím, ako každý rok. Sú výborní korčuliari a my budeme musieť byť pozorní v defenzíve. Nemôžeme sa báť hrať u nich v pásme, pretože silu v ofenzíve máme veľmi dobrú. Rozhodovať budú tiež špeciálne formácie," dodal bývalý popradský útočník.

Bojovnosť môže byť významným prvkom zvyšujúcim šance slovenských mladíkov na úspech. Uvedomuje si to aj útočník Adam Sýkora, ktorého štýl hry sa vyznačuje práve energickým pohybom. "Musíme sa tlačiť do bránky a strieľať z každej pozície. Vieme, že to v týchto priestoroch bolí, ale neexistuje iný spôsob, ako dávať góly. Musíme ísť cez bolesť, čo je jediná hra, ktorou sa môžeme prezentovať a zdolať Fínov. Každý má veľkú motiváciu a verím, že ju prenesieme na ľad," uzavrel tretí najvyššie vybraný Slovák na tohtoročnom drafte NHL.

MSJ U20 2023

Slovensko - Fínsko -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

Fínsko
5 : 2
(1:1, 3:0, 1:1)
Slovensko

Góly a asistencie: 9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin), 28. O. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilén, O. Kapanen), 46. Lambert (Ervasti) – 20. Repčík (Dvorský, Štrbák), 44. Repčík (Štrbák, Čiernik). Rozhodca: Schlittenhardt (USA), Šindel (CZE), Grillo (USA), Klouček (CZE).
Fínsko: Lampinen (Koskenvuo) – Heimosalmi (A), Vilén, Salin, Malinen, Ervasti, Suomi, Ruotsalainen – Kemell, O. Kapanen (C), Koivunen (A) – Nyman, Miettinen, Huuhtanen – Hämeenaho, Rönni, Lambert – Väisänen, Päivärinta, K. Kapanen.
Slovensko: Andrisík (34. Marinov) – Š. Nemec (C), Bečár, Štrbák, Nátny, Funtek, Groch, Kmec – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec (A) – Štefančík, Dej, Bačo.
Slovenskí hokejisti v tretej tretine dokázali znížiť zásluhou Petra Repčíka na 4:2, následne si však nedokázali ustrážiť Lamberta, ktorý strelou na bližšiu tyč definitívne uzavrel podobu dnešného výsledku.
59:15 Fíni opäť len vyhadzujú, hru tvoríme v posledných okamihoch my, chýbajú šance.
58:27 Mešár doviezol puk do útočného pásma, posunul ho do obrany na Nemca, ale Lampinen ostal pripravený.
57:46 Ofsajd nášho tímu a nasledovať bude posledná reklamná prestávka dnešného duelu.
56:30 dôležité Sýkora našiel odrazený puk a hľadal pred odkrytou bránou Mešára, ten nedokázal zasiahnuť puk!
55:36 Fíni opäť kontrolujú puk na hokejkách. Smerom dopredu sa už neponáhľajú.
54:30 dôležité Kemell našiel v obrovskej šanci Olivera Kapanena, fantastický Marinov!
52:18 dôležité Prečíslenie dvoch proti nikomu. Petrovský zakombinoval s Honzekom, ale Lampinen sa bleskovo presunul!
51:38 Rönni to skúšal rovnako ako Kapanen pri treťom góle. Jeho obtočenie úspech neslávilo. Reklamná prestávka.
51:00 Dobrý úsek našej reprezentácie, Dvorský si ale puk spoza brány medzi kruhmi nedokázal prevziať.
50:17 Kapanen s Koivunenom išli do útočného pásma, ich snahu zastavil ofsajd. Reklamná prestávka.
49:15 Nyman si hodil puk na os ihriska. Jeho strelu si Marinov dokázal ustrážiť.
48:52 Čiernik hľadal spoluhráčov pred bránou, dorážka však neprišla.
48:14 Čiernik sa snažil vykorčuľovať od mantinelu medzi kruhy, Fíni ho dokázali odstaviť.
46:42 Funtek strieľal od modrej čiary, Lampinen nedovolil Repčíkovi dorážku.
46:00 dôležité Kmecova strela vypadla Lampinenovi, puk dorážal Dvorský, ale Fíni odolali!
45:01 gól Fínsko dalo gól!
Veľmi nenápadná strela BRADA LAMBERTA, ktorý prekorčuľoval cez stredné pásmo a strelou k bližšej tyči upravuje na 5:2.
Asistencie: Ervasti
43:59 dôležité Kemell sa rútil sám na Marinova, vyskúšal forhendový blafák, ale slovenský brankár odolal!
43:22 gól Slovensko dalo gól!
Nádej na body mierne ožíva! Slovensko opäť využíva presilovú hru! Čiernik posunul puk na Štrbáka, ktorý vystrelil a PETER REPČÍK doráža spred brány puk za chrbát Lampinena!
Asistencie: Štrbák, Čiernik
42:52 dôležité Honzek dostal puk medzi kruhy a vyslal veľmi nebezpečný pokus. Lampinen mal veľké problémy!
42:23 Petrovský to dostal na strelu z prvej. Lampinenov výborný presun!
41:50 Fíni sa ihneď oslobodzujú.
41:38 Vylúčenie v tíme Fínsko:
Aleksi Heimosalmi – 2 min., krosček.
41:38 Dvorský zbytočne kľučkoval pred modrou čiarou. Čiernik vbehol do útočného pásma a rozhodcovia pískajú ofsajdu.
41:02 Fínsko v plnom počte.
40:42 Ďalšia nepresnosť v útočnom pásme, opäť ideme až od Marinova.
40:25 Dostali sme sa do útočného pásma, ale Fíni výborne hokejkami dostali puk von.
Tretia tretina začne približne o 18:50.
V druhej tretine Fíni jednoznačne vyškolili našich reprezentantov. Ofenzíva slovenského výberu prakticky neexistovala a po dvoch tretinách prehrávame pomerom 4:1.
39:54 Petrovský to skúšal z rohu. Lampinen pripravený.
39:28 Fíni sa druhýkrát oslobodili, nedokážeme sa usadiť do pásma.
39:02 Vylúčenie v tíme Fínsko:
Niko Huuhtanen – 2 min., podrazenie.
38:28 dôležité Teraz to v našej defenzíve horelo. V skrumáži bolo päť hráčov a Marinov reflexívne vyrazil strelu Heimosalmiho!
37:59 Grochov pokus letel len na plexisklo. Fíni sa oslobodili a založili ďalšiu akciu.
37:23 Mešár sa dostal k rýchlemu brejku po ľavom krídle. Jeho bekhend si Lampinen dokázal ustrážiť.
36:59 Žlnka dostal puk od Nemca. Jeho strela zo sťahovačky nemohla ohroziť Lampinena.
36:12 Séria nepresností na oboch stranách.
35:00 Ruotsalainen hľadal Kapanena. Sýkkora siahol do tejto prihrávky Fínov.
34:25 Mešárovu strelu defenzíva zblokovala a puk končí na ochrannej sieti.
34:08 Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.
33:56 striedanie Striedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Patrik Andrisík, prichádza Matej Marinov.
33:56 gól Fínsko dalo gól!
Suomi bleskovo využívajú presilovú hru. JANI NYMAN si vymenil puk s obrancom Vilénom a z pravého kruhu nezadržateľne skóruje!
Asistencie: Vilén ,Kapanen O.
33:51 Tak pozor, Honzekov puk napokon skončil na tribúne a čaká nás prvé oslabenie v zápase.
33:51 Honzekov pas končí na striedačke fínskeho tímu. Hra je opäť prerušená.
33:12 Naša kombinácia viazne. Čiernik so Sýkorom si dvakrát po sebe nedokázali presne prihrať v strednom pásme. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
32:00 Vilén vystrelil od modrej čiary, puk letel vysoko nad. Následne nás Fíni opäť zatlačili v obrannom pásme, ale naša defenzíva odolala.
31:09 Libor Nemec sa dostal do útočného pásma, Fíni mu výborne nadvihli hokejku.
30:40 Nemec bol schovaný na druhej modrej, puk od Petrovského nedokázal spracovať.
30:02 Honzek si našiel puk medzi kruhmi. Jeho strelecký pokus Fíni dokázali zablokovať.
28:53 Pokračujeme po reklamnej prestávke.
28:53 Andrisík musel prerušiť hru. Huuhtanen ho ohrozil strelou spoza modrej čiary.
27:45 gól Fínsko dalo gól!
Ohromná fínska rýchlosť znamená tretí gól v našej sieti. Kemell v strednom pásme posunul puk na OLIVERA KAPANENA, ktorý sa obtočil okolo našej brány a zasunul puk za Andrisíka.
Asistencie: Kemell
27:30 Nemcovo nastrelenie chcel pred bránou tečovať Petrovský. Naša akcia úspech neslávila.
26:16 Lambert teraz prekorčuľoval našich obrancov a natlačil sa pred bránu. Andrisík ostal pripravený.
25:17 Dvorského strelecký pokus z väčšej vzdialenosti. Lampinen si pripisuje prvý úspešný zákrok v druhej tretine. Pokračujeme po reklamnej prestávke,
24:17 Ďalší icing nášho tímu.
23:34 gól Fínsko dalo gól!
Opäť po našom zakázanom uvoľnení Fíni skórujú. JOAKIM KEMELL sa výborne uvoľnil medzi kruhmi, kde ho našiel Koivunen a fínska hviezda nedala Andrisíkovi ranou z prvej šancu.
Asistencie: Koivunen, Salin
23:28 Zakázané uvoľnenie nášho tímu.
23:20 Fíni nás teraz zatlačili. Vilénovu strelu zblokoval Žlnka.
22:24 Funtek výborne zapracoval proti Kapanenovi. Hoci Fín bol rýchlejší, náš obranca ho telom odsstavil.
21:50 Naši sa dobre teraz ubránili. Väisänen sa k puku v útočnom pásme nedostal.
21:18 Nyman sa dostal do príležitosti, jeho strela z pravého kruhu neslávila úspech.
20:24 Mešárov výborný forčeking. Fíni majú problémy s rozohrávkou.
Druhá tretina začne približne o 17:57.
V úvodnej časti hry mali dlho navrch Fíni. Odmenou im bol presný zásah Päivärintu. V druhej polovici sme však začali preberať iniciatívu a 10 sekúnd pred koncom presilovej hry vyrovnal Repčík.
19:50 gól Slovensko dalo gól!
Gól do šatne! Slovensko dokázalo vyrovnať počas presilovej hry! Výbornú strelu poslal na bránu Dvorský, Lampinen vyrazil puk priamo na hokejku PETRA REPČÍKA, ktorý ho dorazil do fínskej brány!
Asistencie: Dvorský, Štrbák
18:57 Nemec to zobral na seba. Jeho ranu z prvej vyráža brankár Lampinen na ochrannú sieť.
18:41 Mešár hľadal Žlnku pred bránou. Jeho strieľaný pas adresáta nenašiel.
18:08 Honzek s Mešárom sa rútili do prečíslenia, bude sa však vylučovať!
17:59 Rýchly fínsky prienik zastavili rozhodcovia. Ofsajd.
17:27 Suomi je veľmi nebezepčný! Spomedzi kruhov mieri tesne nad!
16:54 Kmec sa snažil nastreľovať, jeho pokus bol zblokovaný.
16:20 Výborný forčeking Repčíka, po ktorom sme sa usadili v útočnom pásme, Fíni nás zatiaľ dobre vytláčajú mimo pozície.
15:39 Petrovský sa dostal do streleckého pokusu spomedzi kruhov. Jeho ranu si našiel efektným semaforom Lampinen. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.
14:40 Suomi si od modrej čiary vypracoval pozíciu v ľavom kruhu. Andrisík kryje.
13:54 Prvý dlhší pobyt Slovenska v útočnom pásme. O strelu od modrej sa postaral Bečár, následne strieľal ešte Štefančík, ale Lampinen je pripravený.
13:26 Čiernik sa dostal do útočného pásma, jeho strela mala len propagačný charakter.
12:28 Štrbák hľadal v strednom pásme Repčíka, ten však bol odzbrojený fínskou defenzívou.
11:26 Repčík teraz zaváhal pri rozohrávke, našťastie Fínom ušiel puk po nepresnom pase do stredného pásma.
10:49 Nemec dvakrát pálil od modrej čiary, najmä jeho druhý pokus robil Lampinenovi problémy.
10:40 Dvorský strieľal spoza obrancu, ale Lampinen ostáva pripravený. Po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.
09:52 Fíni odzbrojili Nemca v obrannom pásme, strelu Malinena však vyrazil výborne Andrisík.
09:17 Slováci po prvý raz ohrozili Lampinena. Ten prerušil hru a pokračovať budeme po reklamnej prestávke.
08:54 gól Fínsko dalo gól!
Logické vyústenie diania na ľade. Fíni sa ujímajú vedenia! Štvrtá formácia Suomi dokázala zatlačiť našich reprezentantov, a SAMI PÄIVÄRINTA si prebral puk od Suomiho a vymietol roh Andrisíkovej brány.
Asistencie: Suomi, Ervasti
08:32 Zakázané uvoľnenie aj na našej strane.
08:08 Miettinen sa uvoľnil a vystrelil z pravého kruhu po ľade. Andrisík si pripísal dôležitý zákrok.
07:10 Malinen sa zbavil Mešára a vystrelil. Jeho ranu z dobrej pozície vyrazil Andrisík!
06:40 Nátny zastavil Rönniho, dostali sme puk do stredného pásma.
06:06 Zakázané uvoľnenie Fínov.
05:52 Kapanen hľadal medzi kruhmi Väisänena, do prihrávky výborne vložil hokejku brániaci hráč a prerušil fínsku akciu.
05:11 Stále čakáme na prvý strelecký pokus nášho tímu, Fíni sa výborne bránia.
04:28 Dvorský videl puk za Ruotsalainenom. Fín však nášho útočníka do šance nepustil.
03:46 Fíni teraz zatlačili elitnú formáciu. Od modrej pálil Salin, Andrisík si jeho pokus ustrážil.
02:59 dôležité Čiernik po tvrdom hite jedného z Fínov odišiel do šatne, bude potrebné ošetrenie.
02:59 Menšia chybička v našej defenzíve vyústila do strely Kemella. Andrisík si pohodlne siahol na puk.
02:13 Funtek posunul puk na Nemca, naši prestriedali a založili novú akciu.
01:36 Bekhendom spomedzi kruhov vystrelil Nyman, Andrisík bez problémov zasiahol.
00:37 Pohrozili aj Fíni, následne sa naši hokejisti dopustili zakázaného uvoľnenia.
00:09 Mešár ako prvý zaútočil. Jeho strelu defenzíva Fínov zblokovala nad Lampinenovu bránu.
Aktéri dnešného stretnutia vykorčuľovali na ľadovú plochu a všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie.

Tréner: Tomi Lamsa

Slovensko: Andrisík (Marinov) – Š. Nemec (C), Bečár, Štrbák, Nátny, Funtek, Groch, Kmec – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, Repčík, L. Nemec (A) – Štefančík, Dej, Bačo.
Tréner: Ivan Feneš

Rozhodca: Schlittenhardt (USA), Šindel (CZE), Grillo (USA), Klouček (CZE).
POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS:

Reprezentácie Fínska a Slovenska sa naposledy na veľkom turnaji kategórie do 20 rokov stretli v lete. V záverečnom vystúpení v základnej skupine nás však Suomi jednoznačne predčili a zvíťazili vysoko 9:3.

Slovensko – Fínsko 3:9 (1:2, 1:4, 1:3)
Góly:
1. Simontaival (Hirvonen), 15. Määttä, 21. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 32. Määttä (Järventie, Kemell), 37. Räty (Kemell, Niemela), 39. Kapanen (Rafkin, Järventie), 47. Väisänen (Mäenpää, Rajaniemi), 52. Simontaival (Puutio, Räty), 56. Puutio (Räty, Niemela) – 8. Repčík (Groch), 28. Petrovský (Petrovický, Nemec), 50. Nemec (Petrovický, Mišiak)
Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov čaká vstup do svetového šampionátu. Zverencov Ivana Feneša vyzvú Fíni, ktorí budú v stretnutí považovaní za papierového favorita.

Fínsko už do turnaj vstúpilo. V pondelok Suomi v otváracom zápase na turnaj nastúpili proti Švajčiarsku. Severania však tento duel absolútne nezvládli a Helvétom napokon podľahli 2:3 po predĺžení. Fínom nefungovalo v tomto stretnutí prakticky nič a proti Slovensku budú musieť predviesť ďaleko lepší výkon.

Slovensko má pred sebou prvý zápas. Tím Ivana Feneša pricestoval s jednoznačným cieľom. Tým je odčinenie blamáže, ktorá sa udiala v lete, kedy náš tím nepostúpil ani do štvrťfinále. V našom tíme nastala obmena a prišli lídri ako Šimon Nemec či Filip Mešár. V príprave sme postupne podľahli Nemecku 0:5, Kanade 1:6 a porazili Rakúsko 5:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.