VIDEO Rusko poslalo po nájazdoch Švédsko domov z MS v hokeji 2021

31. 5. 2021 |

Hokejisti Olympijského výberu Ruska zdolali v pondelkovom zápase A-skupiny na MS v Rige Švédsko 3:2 po nájazdoch a vybojovali si postup do štvrťfinále. Okrem Ruska majú vďaka tomuto výsledku istotu štvrťfinále aj Slovensko, Švajčiarsko a Česko.

Na snímke zľava Magnus Nygren (Švédsko) a brankár Adam Reideborg (Švédsko) počas gólu v zápase základnej A-skupiny Švédsko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v nedeľu 30. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Rusko Švédsko dnes MS v hokeji 2021

Hokejisti Olympijského výberu Ruska zdolali v pondelkovom zápase A-skupiny na MS v Rige Švédsko 3:2 po nájazdoch a vybojovali si postup do štvrťfinále. Okrem Ruska má vďaka tomuto výsledku istotu štvrťfinále aj Slovensko, Švajčiarsko a Česko.

O celkovom umiestnení prvej štvorky rozhodnú utorkové zápasy, okrem duelu Slovensko - Česko (15.15 SELČ) sa bude hrať aj súboj Švajčiarsko - Veľká Británia (11.15 SELČ) a Rusko - Bielorusko (19.15 SELČ).

Valerij Bragin, tréner Ruska: "Ďakujem hráčom k peknému darčeku na narodeniny. Útok Slepyšev - Voronkov - Grigorenko dnes fungoval dobre, potom sme to zmenili a tiež to fungovalo. Budeme premýšľať a analyzovať, ako ďalej. Prišli noví hráči, nie je ľahké nájsť správnu chémiu. Na nájazdy bola vopred určená päťka, všetci sa presadili podľa plánu. Tarasenko išiel ako posledný, pretože zodpovednosť je vždy na poslednom hráčovi."

Victor Olofsson, strelec jedného z gólov Švédska: "Sme veľmi sklamaný, toto je obrovský neúspech. Zlyhali sme."

Prvá tretina patrila spočiatku Švédom, hoci prvú šancu zápasu mal Burdasov. Tre Kronor išli do vedenia v 9. minúte, Frödén využil presilovku šikovnou dorážkou.

Potom sa hra otočila, taktovku prevzali Rusi. Najskôr nebezpečne pálil Orlov, ale najväčšiu šancu mal Gavrikov. Jeho delovka od modrej čiary opečiatkovala žŕdku bránky Reideborna.

V druhej tretine mali Rusi prevahu, miestami až drvivú. V rozmedzí od 26. do 29. minúty zavreli Švédov v ich tretine, pričom ruskí hráči dokázali trikrát vystriedať počas hry bez toho, aby prišli o útočné pásmo. Ale vyťažili z toho iba nepresnú strelu Voronkova.

Potom sa Švédi dostali z tlaku, veľkú šancu mal Wingerli, keď sa natlačil pred Samonova, ale Rusi odvrátili nebezpečenstvo. Aj ďalšie šance mali potom Švédi, najväčšiu Frödén, ale Samonov zastavil jeho pokus z tesnej blízkosti.

V úvode tretej tretiny hrali Švédi presilovku, Tre Kronor si v nej vytvorili tlak, ale Samonov podržal Rusov. Rovnako aj v 48. minúte pri ďalšej početnej výhode Švédov, dvakrát po sebe nebezpečne pálil Nygren. Švédi držali Rusov na dištanc, ale v 53. minúte rozmedzí 12 sekúnd najskôr Slepyšev a po ňom Barabanov otočili výsledok. Duel však do predĺženia poslal Olofsson.

V ňom hrali Švédi o druhý bod, ktorým by im ešte dal nádej, ale v extračase gól nepadol a rozhodovať museli nájazdy. V nich uspeli Morozov, Burdasov a Tarasenko, Švédi uspeli len dvakrát zásluhou Adriana Kempeho a Pudasa.

MS v hokeji 2021

ROC (Rusko) - Švédsko 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 53. Slepyšev (Orlov), 53. Barabanov (Tarasenko, Nesterov), rozh. nájazd Tarasenko - 9. Frödén (Lindberg, A. Kempe), 56. Olofsson (Sellgren). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Bruggeman – Oliver (obaja USA), Constantineau (Fr.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Rusko: Samonov – Zadorov, Nesterov, Gavrikov, Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev – Tolčinskij, Karnauchov, Barabanov – Morozov, Burdasov, Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, Galimov – Kamenev

Švédsko: Reideborn – Tömmernes, Nygren, Dahlbeck, Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell – Lundeström, Hallander, Olofsson – Lindholm, Lindberg, M. Kempe – Rasmussen

Rusko
3 : 2
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
[ po s.n. 3 : 2 ]
Švédsko

Góly a asistencie: 53. Slepyšev (Orlov), 53. Barabanov (Tarasenko, Nesterov), rozh. náj. Tarasenko – 9. Frödén (O. Lindberg, A. Kempe), 56. Olofsson (Sellgren).
Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Nesterov, Gavrikov (A), Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev (C) – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, E. Galimov – Kameněv.
Švédsko: Reideborn (Fasth) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell (A) – Lundeström, Hållander, Olofsson – P. Lindholm, O. Lindberg, M. Kempe – Rasmussen.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rusko.
Autorom víťazného gólu je VLADIMIR TARASENKO.
55:17 gól Švédsko dalo gól!
Gólové hody v poslednej tretine pokračujú! VICTOR OLOFSSON sa zmocnil puku v strednom pásme, rýchlou kľučkou sa dostal do útočného a spomedzi kruhov vypálil. Trafil presne pod lapačku Samonova.
AsistenciA: Jesper Sellgren
52:46 gól Rusko dalo gól!
Neuveriteľné, Rusi v priebehu 12 sekúnd otočili zápas a vyhrávajú 2:1! Strelu Tarasenka Reideborn vyrazil a ALEXANDER BARABANOV puk bekhendom dorazil popod jeho betóny.
Asistencie: Vladimir Tarasenko, Nikita Nesterov
52:34 gól Rusko dalo gól!
Orlov výborne zvládol súboj jedna na jedna, zbavil sa brániaceho hráča a naservíroval puk do čistej šance ANTONOVOVI SLEPYŠEVOVI, ktorý ho síce ideálne netrafil, no dopravil ho do siete. Asistencia: Dmitrij Orlov
08:06 gól Švédsko dalo gól!
Švédsko napokon presilovú hru využíva a ujíma sa vedenia! Výborná krížna prihrávka od A. Kempeho na hokejku Lindberga, ktorý pálil z prvej, Samonov sa fantasticky presunul a strelu vyrazil betónom pred seba, no tam zostal nepokrytý JESPER FRÖDÉN a bez problémov trafil odkrytú bránu!
Asistencie: O. Lindberg, A. Kempe