VIDEO Rusko poslalo po nájazdoch Švédsko domov z MS v hokeji 2021

31. 5. 2021 |
 

Hokejisti Olympijského výberu Ruska zdolali v pondelkovom zápase A-skupiny na MS v Rige Švédsko 3:2 po nájazdoch a vybojovali si postup do štvrťfinále. Okrem Ruska majú vďaka tomuto výsledku istotu štvrťfinále aj Slovensko, Švajčiarsko a Česko.

Na snímke zľava Magnus Nygren (Švédsko) a brankár Adam Reideborg (Švédsko) počas gólu v zápase základnej A-skupiny Švédsko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v nedeľu 30. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hokejisti Olympijského výberu Ruska zdolali v pondelkovom zápase A-skupiny na MS v Rige Švédsko 3:2 po nájazdoch a vybojovali si postup do štvrťfinále. Okrem Ruska majú vďaka tomuto výsledku istotu štvrťfinále aj Slovensko, Švajčiarsko a Česko. 

Rusko Švédsko dnes MS v hokeji 2021

Hokejisti Olympijského výberu Ruska zdolali v pondelkovom zápase A-skupiny na MS v Rige Švédsko 3:2 po nájazdoch a vybojovali si postup do štvrťfinále. Okrem Ruska má vďaka tomuto výsledku istotu štvrťfinále aj Slovensko, Švajčiarsko a Česko.

O celkovom umiestnení prvej štvorky rozhodnú utorkové zápasy, okrem duelu Slovensko - Česko (15.15 SELČ) sa bude hrať aj súboj Švajčiarsko - Veľká Británia (11.15 SELČ) a Rusko - Bielorusko (19.15 SELČ).

Valerij Bragin, tréner Ruska: "Ďakujem hráčom k peknému darčeku na narodeniny. Útok Slepyšev - Voronkov - Grigorenko dnes fungoval dobre, potom sme to zmenili a tiež to fungovalo. Budeme premýšľať a analyzovať, ako ďalej. Prišli noví hráči, nie je ľahké nájsť správnu chémiu. Na nájazdy bola vopred určená päťka, všetci sa presadili podľa plánu. Tarasenko išiel ako posledný, pretože zodpovednosť je vždy na poslednom hráčovi."

Victor Olofsson, strelec jedného z gólov Švédska: "Sme veľmi sklamaný, toto je obrovský neúspech. Zlyhali sme."

 

Prvá tretina patrila spočiatku Švédom, hoci prvú šancu zápasu mal Burdasov. Tre Kronor išli do vedenia v 9. minúte, Frödén využil presilovku šikovnou dorážkou.

Potom sa hra otočila, taktovku prevzali Rusi. Najskôr nebezpečne pálil Orlov, ale najväčšiu šancu mal Gavrikov. Jeho delovka od modrej čiary opečiatkovala žŕdku bránky Reideborna.

V druhej tretine mali Rusi prevahu, miestami až drvivú. V rozmedzí od 26. do 29. minúty zavreli Švédov v ich tretine, pričom ruskí hráči dokázali trikrát vystriedať počas hry bez toho, aby prišli o útočné pásmo. Ale vyťažili z toho iba nepresnú strelu Voronkova.

Potom sa Švédi dostali z tlaku, veľkú šancu mal Wingerli, keď sa natlačil pred Samonova, ale Rusi odvrátili nebezpečenstvo. Aj ďalšie šance mali potom Švédi, najväčšiu Frödén, ale Samonov zastavil jeho pokus z tesnej blízkosti.

V úvode tretej tretiny hrali Švédi presilovku, Tre Kronor si v nej vytvorili tlak, ale Samonov podržal Rusov. Rovnako aj v 48. minúte pri ďalšej početnej výhode Švédov, dvakrát po sebe nebezpečne pálil Nygren. Švédi držali Rusov na dištanc, ale v 53. minúte rozmedzí 12 sekúnd najskôr Slepyšev a po ňom Barabanov otočili výsledok. Duel však do predĺženia poslal Olofsson.

V ňom hrali Švédi o druhý bod, ktorým by im ešte dal nádej, ale v extračase gól nepadol a rozhodovať museli nájazdy. V nich uspeli Morozov, Burdasov a Tarasenko, Švédi uspeli len dvakrát zásluhou Adriana Kempeho a Pudasa.

MS v hokeji 2021

ROC (Rusko) - Švédsko 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 53. Slepyšev (Orlov), 53. Barabanov (Tarasenko, Nesterov), rozh. nájazd Tarasenko - 9. Frödén (Lindberg, A. Kempe), 56. Olofsson (Sellgren). Rozhodovali: Gouin (Kan.), Bruggeman – Oliver (obaja USA), Constantineau (Fr.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Rusko: Samonov – Zadorov, Nesterov, Gavrikov, Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev – Tolčinskij, Karnauchov, Barabanov – Morozov, Burdasov, Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, Galimov – Kamenev

Švédsko: Reideborn – Tömmernes, Nygren, Dahlbeck, Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell – Lundeström, Hallander, Olofsson – Lindholm, Lindberg, M. Kempe – Rasmussen

Rusko
3 : 2
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
[ po s.n. 3 : 2 ]
Švédsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 53. Slepyšev (Orlov), 53. Barabanov (Tarasenko, Nesterov), rozh. náj. Tarasenko – 9. Frödén (O. Lindberg, A. Kempe), 56. Olofsson (Sellgren).
Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Nesterov, Gavrikov (A), Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev (C) – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, E. Galimov – Kameněv.
Švédsko: Reideborn (Fasth) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell (A) – Lundeström, Hållander, Olofsson – P. Lindholm, O. Lindberg, M. Kempe – Rasmussen.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rusko.
Autorom víťazného gólu je VLADIMIR TARASENKO.
Vladimir TARASENKO premieňa.
Marcus SÖRENSEN nepremieňa.
Sergej TOLČINSKIJ nepremieňa.
Jonathan PUDAS premieňa.
Anton BURDASOV premieňa.
Adrian KEMPE premieňa.
Ivan MOROZOV premieňa.
Victor OLOFSSON nepremieňa.
Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
Rickard RAKELL nepremieňa.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
O víťazovi dnešného zápasu rozhodnú o malú chvíľu samostatné nájazdy.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:56 Ešte Nygren vypálil, Samonov jeho strelu zrazil do rohu klziska.
64:13 dôležité Tarasenko výborne načasoval prihrávku na Burdasova, ten z prvej trafil výborného Reideborna!
63:33 dôležité Provorov vysunul Grigorenka, ktorý išiel sám na bránu, no po kľučke na Reideborna bránu netrafil!
62:56 Švédsko kombinovalo v útočnom pásme, až napokon strieľal Olofsson, puk skončil na hrudi Samonova.
62:04 Švédi sa do zakončenia nehnali, vracajú puk do svojho obranného pásma.
60:50 Tömmernes hľadal pred bránou Olofssona, ten nebol v pozícii, aby mohol strieľať.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:58 dôležité Ešte jedna veľká šanca Švédov. Medzi kruhmi sa k puku dostal Sörensen, ale mieril vedľa brány!
58:33 Pudas zachytil puk rukavicou a naštartoval ďalšiu akciu Švédska.
56:53 Nygren skúšal šťastie od modrej, strela preletela okolo vzdialenejšej žŕdky.
55:17 gól Švédsko dalo gól!
Gólové hody v poslednej tretine pokračujú! VICTOR OLOFSSON sa zmocnil puku v strednom pásme, rýchlou kľučkou sa dostal do útočného a spomedzi kruhov vypálil. Trafil presne pod lapačku Samonova.
AsistenciA: Jesper Sellgren
52:46 gól Rusko dalo gól!
Neuveriteľné, Rusi v priebehu 12 sekúnd otočili zápas a vyhrávajú 2:1! Strelu Tarasenka Reideborn vyrazil a ALEXANDER BARABANOV puk bekhendom dorazil popod jeho betóny.
Asistencie: Vladimir Tarasenko, Nikita Nesterov
52:34 gól Rusko dalo gól!
Orlov výborne zvládol súboj jedna na jedna, zbavil sa brániaceho hráča a naservíroval puk do čistej šance ANTONOVOVI SLEPYŠEVOVI, ktorý ho síce ideálne netrafil, no dopravil ho do siete. Asistencia: Dmitrij Orlov
52:07 Pudasovi nesadol puk, dopredu mohli ísť Rusi, no iba nahodili puk za švédsku bránku, kde ho získal brankár Reideborn.
51:10 Tarasenkovi šprintoval na ľavej strane Morozov, no zamotal sa mu puk medzi korčule. Navyše Švédi výborne bránia svoju modrú čiaru.
50:05 Rusi mohli zaútočiť do rozhodenej švédskej obrany, no Burdasov vo finálnej fáze puk netrafil.
48:58 Švédi pekne vykombinovali ruskú defenzívu, po krížnej prihrávke pálil Sörensen, trafil presúvajúceho sa Samonova.
47:58 Ďalšia strela Nygrena bola tečovaná a Rusom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
47:32 Nygrenovu strelu z prvej Samonov vyrazil pred seba.
47:20 Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Nesterov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
46:12 Provorov jednoducho nastrelil puk do pásma, kde ho dokorčuľoval Tolčinskij, k ohrozeniu brány sa potom dostal Karnauchov, ale Reideborn si bez problémov poradil.
45:14 Tarasenkova spätná prihrávka zahnala Zuba až za ruskú bránku. Rusom to smerom dopredu v tretej tretine príliš nejde.
44:31 Slepyšev nastrelil puk od mantinelu pred bránu, kde bol Voronkov, ale nepodarilo sa mu puk tečovať za švédskeho gólmana.
43:55 Rusi chceli otočiť hru, ale nepresnosť v rozohrávke ich o puk pripravila už v strednom pásme.
43:32 Sellgren mal dostatok priestoru, potiahol si puk bližšie k bráne a vystrelil, Samonov skryl puk v lapačke.
42:41 Ešte Lindbergova snaha, ale Samonov bol na správnom mieste.
42:14 Rakell najprv strieľal Lindberg dorážal, následne opäť Rakell, ale tentokrát bránu netrafil.
41:28 Tömmernesovu strelu z osi klziska nik netečoval, tá skončila na zadnom mantineli.
40:34 Slepyšev hral, keď ešte stál na striedačke, čo sa samozrejme nesmie. Zbytočný trest pre ruského hráča.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina gól nepriniesla, Švédsko stále drží tesné jednogólové vedenie nad Ruskom.
Tretia tretina sa začne o 20:47.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:51 Provorov si posunul puk na os ihriska, no trafil len švédskeho brániaceho hráča, ktorý puk zrazil na ochrannú sieť.
38:33 Na opačnej strane bol v príležitosti Grigorenko po prihrávke Slepyševa, no Reideborna neprestrelil.
37:57 Švédi úplne zavreli Rusov v ich pásme, Dahlbeckovo nastrelenie však bolo zblokované, o malú chvíľu však už Samonov musel vytiahnuť zákrok.
36:37 Tömmernesovo nahodenie bolo zblokované, Švédi pokračujú v tlaku. Frödén sa dostal k dorážke, no zblízka trafil iba ruského brankára.
35:21 Samonov sa len obzrel za švédskou strelou spomedzi kruhov, tá však mierila mimo troch žrdí.
35:13 Lundeströmovi kor4u2oval na opa4nej strane Olofsson, no Lundeström to zobral na seba a trafil do Samonovovej lapačky.
34:33 Šanca Zuba zblízka z pravej strany, no netrafil bránu.
33:43 Švédi vydolovali puk v hĺbke vlastnej tretiny, no následne z protiútoku bránu neohrozili.
33:11 Tarasenko obkorčuľoval bránku a prihral na modrú Zadorovovi, ktorý posunul puk Nesterovovi.
32:47 Vylúčenie v tíme Rusko (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (Lawrence Pilut – 2 min., hrubosť).
32:46 Nesterov pálil po buly, Reideborn sa vyklonil, aby videl na puk a skryl ho v lapačke.
32:17 Sledujeme útočný hokej zo strany na stranu, Rakellova strieľaná prihrávka pi ľad tentokrát nikoho pred bránou nenašla.
31:26 dôležité Na druhej strane švédske prečíslenie 2 na 1, Friberg sa snažil blafákom oklamať Smonova a puk mu zasunúť medzi betóny, to sa mu však nakoniec nepodarilo.
31:10 Slepyšev sa tlačil pred súperovho brankára, no švédska obrana s ním nemala zľutovania a natlačila ho do konštrukcie brány, zvalil aj Reideborna.
30:32 Dvaja Rusi proti jednému Švédovi, no Timkinova prihrávka na hokejku Kameneva neprešla, puk skončil na konštrukcii brány.
30:10 dôležité Dahlbeckovo nastrelenie Samonov vyrazil pred seba, Lindholm mohol dorážať, no ruský brankár zlikvidoval aj tento pokus. Skóre sa nemení.
29:18 Po dlhšom čase zaútočili aj Švédi, pomerne dlho sa udržali v útočnom pásme, no vôbec nevystrelili.
28:17 Reideborn konečne pre Švédov prerušil hru úspešným zákrokom. Posledné minúty vyzerali, akoby Rusi hrali presilovku.
27:43 dôležité Grigorenkova strela bola zblokovaná, Voronkov dorážal, následne mieril nad bránu. Obrovský ruský tlak, Švédi sú už totálne vyčerpaní, nevedia vyhodiť puk.
26:45 Švec-Rogovoj našiel na modrej Orlova, jeho nastrelenie nemierilo na bránu, Rusi sa však v útočnom pásme udržali.
25:28 dôležité Tarasenko perfektnou bekhendovou zadovkou od mantinelu našiel Morozova, ten zakončoval z nebezpečnej pozície z ľavého kruhu len do Reideborna.
24:53 Sörensen zachytil puk a spoza hráča vystrelil na bližšiu žrď, jeho pokus ešte zrazil Nesterov, hra je prerušená.
24:11 Kamenev nabil Zubovi, tomu strela absolútne nesadla.
23:28 Nygren zachytil puk na útočnej modrej a okamžite strieľal, puk Samonovovi prepadol cez lapačku, no kĺzal sa vedľa brány.
22:23 Sellgren strieľal tesne mimo, Lundeström bol vytlačený až do stredného pásma.
21:39 Orlov napriahol, trafil zadný mantinel, puk sa na chvíľu dostal na hokejku Grigorenka.
20:59 Prvá minúta druhej tretiny bola v znamení hry zo strany na stranu.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 20:01.
Švédsko po góle Frödéna z 9. minúty vyhráva nad Ruskom 1:0. Rusi ukázali svoju útočnú silu, no šance nevyužili.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:52 Orlov sa natláčal cez brániaceho hráča do zakončenia, k nemu sa však nakoniec nedostal.
18:36 dôležité Príklep Gavrikova dokonca skončil na žŕdke! Švédi majú aj šťastie.
17:36 dôležité Zub strieľal, Reideborn strelu zlikvidoval, Tarasenko dorážal, no švédsky brankár vytesnil puk pravým betónom!
17:19 Slepyšev sa prehnal po ľavom krídle, no bol vytlačený k mantinelu, podarilo sa mu ešte prihrať, puk skončil u pozorného Reideborna.
16:27 Dahlbeck to urobil riskantne, využil to napádajúci ruský hráč, ktorý poslal propagačný pokus po ľade.
15:50 Švédska defenzíva zatiaľ pracuje veľmi dobre.
14:44 Tvrdá Slepyševova strela, Reideborn je bez hokejky, Ruský nápor pokračuje.
12:45 Provorov jedovito vystrelil z pravého kruhu, Reideborn len vyrážal pred seba, ruským hokejistom sa nepodarilo puk doraziť za bránkovú čiaru.
11:34 Slepyšev posielal puk žabičkou na korčuľujúceho Voronkova, tomu sa puk medzi kruhmi nepodarilo zasiahnuť ani tečovať.
11:08 Rusi puk len odovzdali na švédske hokejky a odchádzajú striedať.
09:59 Za pukom sa pretláčal Tolčinskij, no na zadnom mantineli bol pri ňom ako prvý Tömmernes.
08:06 gól Švédsko dalo gól!
Švédsko napokon presilovú hru využíva a ujíma sa vedenia! Výborná krížna prihrávka od A. Kempeho na hokejku Lindberga, ktorý pálil z prvej, Samonov sa fantasticky presunul a strelu vyrazil betónom pred seba, no tam zostal nepokrytý JESPER FRÖDÉN a bez problémov trafil odkrytú bránu!
Asistencie: O. Lindberg, A. Kempe
07:48 Švédi nastrelili puk až na ochrannú sieť, táto presilovka im ani zďaleka nevychádza.
07:04 Olofsson pálil z prvej po prihrávke Tömmernesa, jeho strela skončila na Karnauchovovi.
06:19 Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Zub – 2 min., hrubosť).
06:19 Friberg vyskúšal pozornosť Samonova z ostrého uhla, ruský gólman zasiahol pri bližšej tyčke. Opäť menšie strkanice.
05:49 Ruskí hráči boli odzbrojení pri mantineli, dopredu išli Švédi, ale do šance sa nedostali.
04:22 Orlov našiel zadovkou Zadorova, tomu puk ušiel do stredného pásma.
03:48 Rakell sa k strele spomedzi kruhov nedostal, narazil na červený múr pred sebou.
02:46 Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (Magnus Nygren – 2 min., hrubosť).
02:46 Švec-Rogovoj neprestrelil hráča pred sebou, o malú chvíľu strieľal Zadorov. Po odpískaní sa hráči do seba pustili, na ľade je cítiť riadnu nervozitu od prvých sekúnd.
02:09 Strelu Tömmernesa od modrej čiary Samonov chytil a prerušil hru.
00:48 V prvej ruskej príležitosti sa ocitol Burdasov. Začalo sa zostra.
00:31 Pudas nastrelil puk na bránu, Samonov vyráža.
00:14 Zakázané uvoľnenie – Švédsko.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Nesterov, Gavrikov (A), Provorov, Zub, Orlov, Ožiganov – Voronkov, Grigorenko, Slepyšev (C) – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), Tarasenko – Timkin, Švec-Rogovoj, E. Galimov – Kameněv.

Švédsko: Fasth (Reideborn) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Friberg, Frödén, Wingerli – A. Kempe, Sörensen, Rakell (A) – Lundeström, Hållander, Olofsson – P. Lindholm, O. Lindberg, M. Kempe – Rasmussen..
Dnes o 19:15 nás čaká zaujímavý súboj medzi Ruskom a Švédskom.

Rusko figuruje na 2. priečke A skupiny, na konte má 12 bodov. V minulom zápase zdolalo Švajčiarsko 4:1.

Švédsko poskočilo na 4. miesto, v šiestich doterajších zápasoch nazbieralo 9 bodov. Včera zdolalo našu reprezentáciu 3:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.