Petra Vlhová slalom dnes Are 2. kolo online

11. 3. 2023 |
 

Petra Vlhová pokračuje dnes v slalome Svetového pohára pretekom v Are. Online prenos 2. kola štartuje od 13:30.

Lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne v nedeľu 29. januára 2023. Foto TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová pokračuje dnes v slalome Svetového pohára pretekom v Are. Online prenos 2. kola štartuje od 13:30.

Petra Vlhová slalom dnes Are 2. kolo online

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitnej dvadsiatky 1. kola slalomu Svetového pohára vo švédskom Are na 11. mieste. Na suverénnu líderku Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 2,15 sekundy.

Druhá bola domáca Anna Swennová Larssonová s mankom 69 stotín, na treťom miesto figurovala Švajčiarka Wendy Holdenerová so stratou 0,94 s. Vlhová mala výborný štart, od úvodu mala ideálny rytmus, bránkami prechádzala ľahko a plynulo.

Pred tretím meraným medzičasom však urobila obrovskú chybu, keď vyletela zo stopy. Dokázala sa vrátiť, no nabrala veľkú stratu, ktorú mierne skresala v záverečnej pasáži.

Zaváhaniu sa nevyhla ani ďalšia z favoritiek Lena Dürrová z Nemecka, ktorá nabrala stratu na Američanku 1,62 sekundy a pokračuje aj trápenie Katariny Liensbergerovej. Rakúšanka skončila za Vlhovou, jej strata na Shiffrinovú bola 2,93 s. V druhom kole (13.30 h) sa nepredstaví Chorvátka Zrinka Ljutičová, ktorá po chybe minula bránku.

Slalom svetového pohára

2. kolo online Petra Vlhová slalom dnes Are

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Mikaela Shiffrinová mala náskok skoro sekundu a strácala z neho len minimálne. Štvrtý úsek bol najhorší, ale všetko to napravila a vyhráva slalom v Are o 0,92 sekundy! Shiffrinová si pripisuje 87. víťazstvo vo Svetovom pohári a stáva sa tak najlepšou a najúspešnejšou lyžiarkou sveta! Obrovská gratulácia!
1 dôležité Mikaela Shiffrinová na trati! Uvidíme novú rekordérku?
2 dôležité Anna Swenn-Larssonová na treťom meranom úseku stratila svoj náskok, ale bojovala ako mohla a v cieli to bolo veľmi tesné! Tri stotinky stratila na Holdenerovú a Švédka bude najhoršie tretia.
3 dôležité Wendy Holdenerová si dnes pripíše pódiové umiestnenie! Krásnou jazdou preberá líderskú štafetu a vedie s náskokom 62 stotín! Hodená rukavica pre posledné dve pretekárky.
4 dôležité Dnes druhá najlepšia Švédka po prvom kole Hanna Aronssonová Elfmanová rozjasala domácich fanúšikov, keď videli, že kúsok pred cieľom mala náskok skoro 70 stotín, ale body si nakoniec nepripíše, pretože sa s lyžami netrafila dobre do brány a vyradil ju špicar!
6 dôležité Majsterka sveta v slalome 2023 Laurence St. Germainová nemala veľký náskok na štarte, ale celú svoju jazdu si ho držala a nakoniec v cieli zabrala a ide jasne na prvú pozíciu s náskokom 0,44 sekundy!
12 dôležité Obrovská škoda pre Petru Vlhovú! Jej tréner staval trať, ale slovenská lyžiarka svoju jazdu nezvládla. Najprv urobila obrovskú chybu, po ktorej ešte pokračovala, išla ešte viac do toho tvrdo, ale nakoniec vypadáva a body si nepripíše.
12 dôležité Snáď Petra Vlhová svoje druhé kolo zvládne. Je práve na trati!
19 dôležité Česká reprezentantka Martina Dubovská o svoj malý náskok prišla na druhom úseku a jej strata sa navyšovala. Na lepšiu ako štvrtú pozíciu dnes nemala.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo