Petra Vlhová musí zvýšiť pozornosť, Mikaela Shiffrinová plánuje návrat

26. 10. 2020 |
 

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, zjazd, lyžovanie, obrovský slalom, SP. Petra Vlhová sa musí mať na pozore. Potom ako vstúpila do novej sezóny zjazdárskeho Svetového pohára tretím miestom, jej najväčšia rivalka Mikaela Schiffrinová plánuje návrat. Do kolotoča SP chce naskočiť v novembri v Levi.

Na snímke vpravo americká slalomárka Mikaela Shiffrinová oslavuje víťazstvo, v pozadí vľavo tretia v cieli slovenská slalomárka Petra Vlhová. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, zjazd, lyžovanie, obrovský slalom, SP. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa chce vrátiť do kolotoča Svetového pohára v Levi. Vo fínskom stredisku je 21. novembra na programe slalom.

Veľká rivalka Slovenky Petry Vlhovej pre bolesti chrbta vynechala októbrový obrovský slalom v rakúskom Süldene. "Teraz sa venujem rehabilitácii a fyzioterapii. Snažím sa robiť všetko pre to, aby som mohla súťažiť v Levi," citovala agentúra DPA slová Shiffrinovej, ktoré odzneli v rozhovore pre Olympic Channel.

Kým americká lyžiarka laboruje pre zranenie spomínaného chrbta, slovenská reprezentantka odštartovala sezónu v obrovskom slalome výborným tretím miestom. Pred minulým víkendom v rakúskom Söldene po desiatom mieste v prvej jazde sa v tej druhej posunula vďaka najrýchlejšiemu času kola na konečné pódiové umiestnenie.

Petra Vlhová odštartovala sezónu tretím miestom 

Vlhovaj nesadol ľadovcový štart SP nesedeli a v söldenskom obrovskom slalome skončila štrnásta. Teraz hrozil opäť výsledok hlboko pod jej možnosti, keď sa v prvej jazde nedokázala stotožniť s náročnými podmienkami.

Mimoriadne ťažký svah s dlhými "zatvorenými" úsekmi pokryla v hornej časti hmla, z ktorej však slovenská pretekárka vyšla do prvého medzičasu ešte s relatívne nízkou stratou 31 stotín.

Potom však Petre Vlhovej v druhom kole zažiarilo na trať slnko a 25-ročná zjazdárska superstar nasadila už v hornom úseku optimálne tempo.

Vošla ním do strmého previsu tak, že tiahle oblúky rysovala agresívnejšie a napriek tomu takmer nerobila drobné chybičky, len raz ju viditeľne trochu rozhodilo v pozícii hornej časti tela. Na medzičasoch jasne dominovala a v cieli jej na zeleno zasvietila hodnota 1,34 s.

Najrýchlejší čas 2. kola Vlhovej vydržal až do konca a žiadna súperka ho vážnejšie neohrozila. "Urobila som, čo som chcela a čo som mala v pláne, dala som najlepšie druhé kolo. Som spokojná s tým, že som to vytiahla na tretie miesto. Mrzí ma o to viac to prvé kolo, ale už to nezmením. Veľmi sa teším, že som konečne bola v Söldene na pódiu."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo