Mikaela Shiffrinová vynechá ďalšie preteky, Vlhovej najväčšia konkurentka bude chýbať v St. Moritzi

1. 12. 2020 |
 

Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová, St. Moritz, lyžovanie, SP. Mikaela Shiffrinová opäť nebude súťažiť. Nezúčastí sa dvoch Super-G v St. Moritz, ktoré sa konajú tento víkend. Najväčšia konkurentka Petry Vlhovej tak vynechá už tretiu zastávku tejto sezóny. Chce sa však ukázať vo francúzskom Courcheveli. 

Mikaela Shiffrinová. FOTO TASR/AP,

Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová, St. Moritz, lyžovanie, SP.  Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová po absencii v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lech-Zürs vynechá aj nasledujúce dve podujatia Svetového pohára. Trojnásobná celková víťazka SP nebude štartovať ani v oboch super-G, ktoré sa uskutočnia najbližší víkend vo švajčiarskom stredisku St. Moritz (5. a 6. decembra).

Podľa agentúry DPA sa chce Shiffrinová viac sústrediť na točivé disciplíny. Rada by sa predstavila v oboch obrovských slalomoch, ktoré sú na programe 12. a 13. decembra vo francúzskom Courcheveli 

Mikaela Shiffrinová sa zatiaľ ukázala iba v Levi

Dvadsaťpäťročná Američanka v januári prerušila uplynulý ročník SP po tom, ako jej zomrel otec, neskôr zasiahla do sezóny pandémia koronavírusu. Shiffrinovej nevyšiel návrat ani v úvode tejto zimy, keď ju pred prvými pretekmi v Söldene zastavilo zranenie.

Do súťažného diania po 300-dňovej prestávke sa vrátila vo fínskom Levi, kde skončila v slalomoch na druhom a piatom mieste, z triumfov v nich sa tešila Petra Vlhová.

Slovenka pridala ďalšie víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome v Lech-Zürs a so ziskom 360 bodov si upevnila vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu. Piata Shiffrinová na ňu momentálne stráca 235 bodov.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo