Petra Vlhová slalom 2. kolo ženy Aare ONLINE lyžovanie dnes

12. 3. 2021 |
 

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, ženy, Aare, ONLINE, online prenos, lyžovanie, dnes, LIVE, NAŽIVO, výsledky. Petra Vlhová vyhrala 1. kolo slalomu v Aare, sledujte ako zvládne 2. kolo ONLINE od 16:20 hod.

Petra Vlhová počas slalomu v Semmeringu. FOTO TASR.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole piatkového slalomu Svetového pohára. V Are viedla o 41 stotín sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, priebežne tretia bola Rakúšanka Katharina Liensbergerová s odstupom 0,57 s.

Priebeh 1. kola ste mohli sledovať ONLINE aj so Športiank - kliknite

Vlhová odštartovala prvý z dvoch slalomov vo švédskom stredisku, kde v roku 2015 slávila svoje premiérové víťazstvo v pretekoch SP, s číslom 1. Od úvodných bránok sa pustila agresívne, na mäkšej podložke sa na rytmickej trati s terénnymi vlnami snažila o krátke zábery.

Petra Vlhová slalom 2. kolo ženy Aare ONLINE lyžovanie dnes LIVE NAŽIVO

Vypracovala si značný náskok, úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne Liensbergerová spravila dve viditeľnejšie chyby. Shiffrinová išla typicky čisto, no najmä v dolnej pasáži jej chýbalo viac šťavy. Pod sekundu sa zmestila už jedine Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá na štvrtej pozícii zaostala 0,68 s.

"Teraz som oveľa spokojnejšia, ako keď som preťala cieľovú pásku. Bolo ťažké vyrovnať sa so snehom a s podmienkami celkovo. Nemala som pocit, že som išla až tak rýchlo, ale keď to teraz porovnám s ostatnými dievčatami, bolo to veľmi dobré," povedala 25-ročná Slovenka pre portál laola1.at.

Česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá žije v Liptovskom Mikuláši, sa prvýkrát v kariére predstavila v žrebovanej skupine 8-15. Trať sa však rýchlo rozbíjala a už s číslom 9 sa musela popasovať s nerovnosťami. Figurovala na ôsmej priečke s mankom 1,75 s na Vlhovú.

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Druhé kolo sa skončilo.
1 dôležité Na treťom medzičase to bolo už len 33 stotín, ale v cieli to stačí na prvenstvo o rovné dve desatiny! Petra je víťazkou slalomu vo švédskom Åre!
1 Slovenka na druhom medzičase stále prvá s pôvodným náskokom 57 stotín.
1 Peťa navyšuje náskok na 72 stotín!
1 A máme tu Petru Vlhovú, ktorá má na štarte k dobru 57 stotín sekundy.
2 dôležité Mikaela Shiffrinová na pokraji vypadnutia, Američanka udržala aspoň druhú priečku s mankom 44 stotín sekundy, iba o päť stotín predbehla Holdenerovú. Výrazné rozčarovanie na tvári americkej hviezdy.
2 Američanka začala zostra, po dvoch medzičasoch ale zaostáva o 24 stotín.
2 Prichádza samotný záver celého piatku. Pripravená je už Mikaela Shiffrinová.
3 dôležité Opatrnejší začiatok, ale masívny finiš! Katharina Liensbergerová potvrdila svoje pozície z priebehu sezóny a je prvá! Rakúšanka predbehla Holdenerovú o takmer rovných pol sekundy.
Priebežné poradie:

1. Wendy Holdenerová (SUI) 1:45,85

2. Lena Dürrová (GER) +0,98
3. Franziska Gritschová (AUT) +1,11
4 dôležité Hodená rukavica do boja možno aj o víťazstvo! Čas 1:45,85 a Wendy Holdenerová zo Švajčiarska dnes bude chcieť skončiť na pódium! Náskok 98 stotín sekundy na Dürrovú.
Priebežné poradie:

1. Lena Dürrová (GER) 1:46,83

2. Franziska Gritschová (AUT) +0,13
3. Ana Buciková (SLO) +0,24
3. Michelle Gisinová (SUI) +0,24
5 O pódium nezabojuje Michelle Gisinová. Švajčiarka s rovnakým odstupom, ako tretia Ana Buciková – 24 stotín sekundy.
6 Rakúšanku strieda na prvom mieste Nemka. Lena Dürrová s časom 1:46,83 a teraz na nás čaká 5 najlepších slalomárok po prvom kole!
7 Franziska Gritschová ako prvá pretekárka prekonáva hodnotu 1:47,0 o štyri stotiny a je priebežne na čele! Rakúšanka sa náramne teší.
8 Menšie rozostupy v prvej šestke, Martina Dubovská ju práve uzatvára. Slovenka reprezentujúca Česko je momentálne šiesta so stratou 79 stotín sekundy.
Priebežné poradie:

1. Ana Buciková (SLO) 1:47,07

2. Paula Moltzanová (USA) +0,32
3. Kristin Lysdahlová (NOR) +0,48

4. Laurence St. Germainová (CAN) +0,59
5. Ali Nullmeyerová (CAN) +0,72
9 V prvej desiatke neskončí ani Andreja Slokarová. Odstup Slovinky až na hranici sekundy a štvrť, je z toho siedme miesto.
10 Zaváhanie už na úvodných bránkach, Kristin Lysdahlová z Nórska nešla úplne najlepšie. Severanka však berie tretiu priečku po manku 48 stotín sekundy.
11 Irene Curtoniová od úvodu zaostávala a po problémoch na poslednom sektore si vo Švédsku body nepripíše. Piata vypadávajúca pretekárka v druhom kole.
12 Ďalší tuhý boj o prvenstvo, Laurence St. Germainová ho v cieli nezvládla. Ešte na poslednom medzičase viedla o stotinu sekundy, Kanaďanka po následnej obrovskej chybe až tretia.
13 Ana Buciková predbieha Moltzanovú o 32 stotín sekundy a je prvá! Slovinka evidentne šťastná, z tohto bude posun dopredu!
14 Svoju slabšiu formu potvrdila v druhom kole Rakúšanka Chiara Mairová. Strata až sekundy a jednej desatiny, len šiesta priečka.
15 Vyše sekundový náskok pretavila Paula Moltzanová na prvú pozíciu! Druhá najlepšia Američanka v slalome preberá vedenie od Kanaďanky Nullmeyerovej o 4 desatiny sekundy, vedie s časom 1:47,39 a môže prehovoriť do poradia v prvej desiatke.
Priebežné poradie:

1. Ali Nullmeyerová (CAN) 1:47,79

2. Elsa Fermbäcková (SWE) +0,11
3. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +0,64

4. Katharina Gallhuberová (AUT) +0,65
5. Marie-Therese Sporerová (AUT) +0,71
16 Švédski fanúšikovia smútia. Sara Hectorová so "špicarom" v strede slalomu, skúsená pretekárka si body v domácom prostredí nepripíše.
17 Ani 87 stotín k dobru na štarte nestačí na lepšiu ako šiestu priečku. Tú si uchmatla Francúzka Nastasia Noensová. Nebola tam výraznejšia chyba, ale nebol tam ani potrebný spád...
18 Camille Rastová zabojovala a napokon berie šieste miesto. Vôbec prvá švajčiarska reprezentantka v cieli s odstupom 85 stotín sekundy.
19 Jednoznačne najhorší čas ukázala aktuálne až deviata Nemka Andrea Filserová. Strata 1,61 stotiny sekundy... Záverečný sektor ale ukázal, že tam sa dá niečo nahrať v prospech pretekárok.
20 Po troch vypadnutiach nasledujú tri pretekárky, ktoré to úspešne dotiahli do konca. Priebežná piata pozícia pre Marie-Therese Sporerovú z Rakúska, ktorá zaostala o 71 stotín sekundy za stále vedúcou Nullmeyerovou.
21 Kristina Riisová-Johannessenová bola prvou Nórkou v druhom kole. Severanka mala takmer polsekundový náskok na štarte a už to vyzeralo, že z toho bude odstup sekundy po finiši. Napokon ale prvá Nórka v štartovej listine stratila len 64 stotín sekundy a je tretia.
22 Po vyše štyroch minútach sme sa dočkali pretekárky v cieli. Je ňou Nina O'Brienová z USA, ktorá nazbierala manko 0,96 stotín sekundy.
23 Do tretice druhé kolo nedokončí Foreste Petersonová z Talianska. Tá vypadáva na záverečnej bráne pred druhým sektorom. Toto je nepriaznivá šnúra.
24 Podobne dopadla aj Jessica Hilzingerová z Nemecka. Vyzerá to tak, že trať sa každou pretekárkou zhoršuje a pre úplne záverečné pretekárky to dnes bude peklo.
25 Katie Hensienová z USA vypadáva na piatej bráne. Američanka v predklone neuveriteľne smutná... Škoda.
26 Iba stotiny nad jednu sekundu stráca na Nullmeyerovú Britka Charlie Guestová. Štvrtá priečka.
27 Ešte horšie dopadne chorvátska lyžiarka Leona Popovićová. Pretekárka z Balkánu zaostala o vyše sekundu a je jasne posledná.
28 Spokojná nebude vôbec Katharina Gallhuberová z Rakúska. Až 65 stotín straty na Nullmeyerovú, z toho veľa bodov nebude.
29 O jedenásť stotín bola rýchlejšia Kanaďanka Ali Nullmeyerová. Zámorská pretekárka si tak aspoň na niekoľko minút vyskúša pocit byť na čele pretekov.
30 Domáca Elsa Fermbäcková to má za sebou. Švédka v cieli so súčtom časov 1:47,90.
Štart časová značka Druhé kolo sa práve začalo.
Pred druhým kolom piatkového slalomu vo švédskom Åre sú karty rozdané jasne. Slovenka Petra Vlhová má výrazný náskok 41 stotín sekundy na druhú Američanku Mikaelu Shiffrinovú a tretiu Katharinu Liensbergerovú z Rakúska má k dobru ešte 16 stotín viac.

Do boja o pódium by ešte mohla prehovoriť aj zástupkyňa Švajčiarska, ktorou je Wendy Holdenerová. Ostatné pretekárky strácajú už vyše sekundu.

Na ôsmej priečke sa po prvom kole umiestnila Martina Dubovská, Slovenka reprezentujúca Česko. Martina môže dosiahnuť na severe Európy životný výsledok, rovnako jej budeme držať palce.
Poradie po 1. kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 49,72 s


2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,41
3. Katharina Liensbergerová (AUT) +0,57

4. Wendy Holdenerová (SUI) +0,68
5. Michelle Gisinová (SUI) +1,15
6. Lena Dürrová (GER) +1,31
7. Franziska Gritschová (AUT) +1,65
8. Martina Dubovská (CZE) +1,75
9. Andreja Slokarová (SLO) +1,81
10. Kristin Lysdahlová (NOR) +1,86

11. Irene Curtoniová (ITA) +1,88
12. Laurence St. Germainová (CAN) +1,90
13. Ana Buciková (SLO) +1,92
14. Chiara Mairová (AUT) +1,98
15. Paula Moltzanová (USA) +2,11
16. Sara Hectorová (SWE) +2,30
17. Nastasia Noensová (FRA) +2,31
18. Camille Rastová (SUI) +2,36
19. Andrea Filserová (GER) +2,62
20. Marie-Therese Sporerová (AUT) +2,66

21. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2,74
22. Nina O'Brienová (USA) +2,83
23. Martina Peterliniová (ITA) +2,91
24. Jessica Hilzingerová (GER) +2,93
25. Katie Hensienová (USA) +3,02
26. Charlie Guestová (GBR) +3,07
27. Leona Popovićová (CRO) +3,11
28. Katharina Gallhuberová (AUT) +3,14
29. Ali Nullmeyerová (CAN) +3,18
30. Elsa Fermbäcková (SWE) +3,28
...
37. Gabriela Capová (CZE) +3,76
Petra Vlhová môže vo Švédsku prevziať späť vedenie vo Svetovom pohári. Slovenka má na Laru Gutovú-Behramiovú manko len 36 bodov, pričom Švajčiarka v slalomoch ani neštartuje.

Bitka to bude ešte aj o malý krištáľový glóbus v slalome, o ktorý tri preteky do konca bojuje ešte pätica pretekárok na čele s Vlhovou (480 bodov), Američankou Mikaelou Shiffinovou (435) a Katharine Liensbergerovou (410) z Rakúska. Práve prvé dve menované predviedli uplynulý víkend v Jasnej najväčšiu formu a vyhrali slalom (Shiffrinová, Vlhová druhá) a obrovský slalom (Vlhová, Shiffrinová tretia).

Po horšom výsledku na Slovensku sa bude chcieť vrátiť minimálne na pódium Rakúšanka Liensbergerová, podceňovať nesmieme ani Švajčiarky Holdenerovú a Gisinovú.
Priebežné poradie v slalome (6/9):

1. Petra Vlhová (SVK) 480 bodov


2. Mikaela Shiffrinová (USA) 435
3. Katharina Liensbergerová (AUT) 410

4. Michelle Gisinová (SUI) 375
5. Wendy Holdenerová (SUI) 305
6. Chiara Mairová (AUT) 155
...
10. Martina Dubovská (CZE) 117
Priebežné poradie Svetového pohára (27/33):

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1 256 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 1 220
3. Michelle Gisinová (SUI) 969

4. Marta Bassinová (ITA) 840
5. Federica Brignoneová (ITA) 817
6. Mikaela Shiffrinová (USA) 775
7. Sofia Goggiaová (ITA) 740
...
11. Ester Ledecká (CZE) 453
44. Martina Dubovská (CZE) 117
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z druhého kola ženského slalomu vo švédskom Åre.

Prvá pretekárka sa pustí dolu svahom o 16:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo