Petra Vlhová sa v Lech-Zürs kvalifikovala do hlavnej súťaže paralelného obrovského slalomu

26. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, Lech-Zürs, paralelný obrovský slalom, kvalifikácia, lyžovanie, SP. Petra Vlhová sa kvalifikovala do hlavnej súťaže paralelného obrovského slalomu v Lech-Zürs. Na trati dosiahla tretí najlepší čas, keď pred ňou skončili Švédka Sara Hectorová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Petra Vlhová na trati počas kvalifikácie paralelného obrovského slalomu Svetového pohára v Lech-Zürs. FOTO TASR.

Petra Vlhová, Lech-Zürs, paralelný obrovský slalom, kvalifikácia, lyžovanie, SP. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po troch týždňoch za polárnou kružnicou dočkala slnka v rakúskom stredisku Lech-Zürs.

Okrem výborného počasia ju však potešili aj štvrtkové kvalifikačné časy paralelného obrovského slalomu Svetového pohára. V súčte dvoch jázd mala tretí najlepší čas a večer od 17.45 h mohla zabojovať o ďalší triumf.

Počas kvalifikácie ukazoval teplomer 7 stupňov Celzia, ale pocitovo bolo ešte o čosi teplejšie. Spôsobovalo to ostré horské slnko, ktoré svietilo aj na trať. "Ja som šťastná, že konečne svieti, pretože po troch týždňoch vo Fínsku je toto pre mňa balzam na dušu.

Petra Vlhová ide paralelný obrovský slalom v Lech-Zürs, kompletné informácie o štarte a pretekoch - kliknite >>

Teším sa, ale je trošku teplo a to mi veľmi nevyhovuje. Ale trať je pripravená výborne," povedala Vlhová pre TASR.

Petra Vlhová mala tretí najlepší čas v kvalifikácii paralelného slalomu

Slovenská lyžiarka zvíťazila cez víkend v dvoch slalomoch SP vo fínskom Levi a na dobrý výsledok mohla pomýšľať aj vo štvrtok v jedinom paralelnom obrovskom slalome sezóny. "Sebavedomie mám dostatočné, ale neznamená to, že budem všetko vyhrávať. Dám do toho všetko, ale nemám žiadne očakávania.

Tu mi stačí jedno zaváhanie a som vonku. Je to iná disciplína a môže sa stať čokoľvek. Uvidíme," uviedla líderka celkového poradia SP.

V prvom kole kvalifikácie dosiahla Vlhová v červených bránkach čas 23,55 s, v druhom kole išla v modrej dráhe a bola lepšia o 34 stotín sekundy: "Časovo to vyzerá, že modrá strana je rýchlejšia. Celkovo v nej mali pretekárky lepšie časy a aj mne sa v nej išlo lepšie."

Najrýchlejšia v kvalifikácii bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (46,52 s), lepší čas od Vlhovej mala ešte Švédka Sara Hectorová (46,68 s).

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo