Petra Vlhová skončila v Söldene na 3. mieste, vyhrala Shiffrinová

23. 10. 2021 |
 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola  obrovského slalomu, ktorým odštartovala nová sezóna Svetového pohára alpských lyžiarok na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene v sobotu 23. októbra 2021. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome.

V rakúskom Söldene vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, svoju veľkú súperku odstavila o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).   

Vlhová dosiahla už 45. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, z toho 20-krát vyhrala. To sa práve v sobotu 70.krát v kariére podarilo Shiffrinovej a na rekordnú krajanku Lindsey Vonnovú jej chýba rovný tucet triumfov. 

Petra Vlhová 2. kolo Sölden video obrovský slalom

Preteky odštartovali za optimálnych slnečných podmienok a na trati, ktorú americký tréner "našil" na čistý a vyvážený štýl svojej zverenky Mikaely Shiffrinovej. A najúspešnejšia pretekárka epochy s číslom jeden naozaj určila súťažné parametre, išla bez viditeľného zaváhania, kým nasledujúce talianske súperky robili chyby a víťazka malého glóbusu Marta Bassinová dokonca vypadla. Až Gutová-Behramiová, ktorá tiež vyznáva čistotu techniky, šla so Shiffrinovou takmer identickú jazdu na oboch medzičasoch, v cieli mala 2 stotiny navrch.

Petra Vlhová vyrazila so sedmičkou na kombinéze a spravila v prejazde do strmej časti chybu, ktorú však bleskovo skorigovala. Pomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu. Na priebežné pódium to nestačilo, mala ho však na šiestej pozícii vo výhľade 27 stotín.

Slovenská zjazdárka sa do druhej jazdy pustila razantne a na prvom medzičase bola v ohromnom predstihu. Hoci ani v ďalších úsekoch výrazne nechybovala, postupne náskok strácala, aj pod vplyvom difúzneho svetla a zhoršujúceho sa povrchu. To sa potvrdilo aj v jazdách domácich spolufavoritiek a pred jazdami dvoch suveréniek mala Slovenka isté stupne víťaziek. Obe hviezdy prvého kola svoje pozície nepustili, akurát si ich po dramatickom priebehu vymenili a Shiffrinová slávila úctyhodné jubileum. Vo veku 26 rokov má Vlhovej vrstovníčka ešte množstvo perspektív, napríklad  absolútny rekord Švéda Ingemara Stenmarka (86 víťazstiev v pretekoch SP).  

Petra Vlhová dnes 2. kolo obrovský slalom online prenos od 13:15

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Veľký súboj o víťazstvo medzi Larou Gutovou-Behramiovou a Mikaelou Shiffrinovou dopadol v prospech Američanky o štrnásť stotín sekundy, ale videli sme fantastickú drámu na záver obrovského slalomu v Söldene!
2 dôležité Mikaela Shifrinová nič nenechala na náhodu, predviedla najrýchlejšiu jazdu druhého kola a Petru Vlhovú zdolala o sekundu a tri desatiny, čo je naozaj priepastný rozdiel!
3 dôležité Ani ďalšia domáca nádej nepotešila fanúšikov v Söldene, pretože Stephanie Brunnerová je v cieli až na pätnástom mieste, čo znamená, že Petra Vlhová má isté pódium a skončí najhoršie tretia!
4 dôležité Ani domáca Katharina Liensbergerová nestačila na Petru Vlhovú, bolo to napínavé až do cieľovej čiary, ale rakúska reprezentantka prehrala o deväť stotín!
5 Kanadská lyžiarka Valerie Grenierová nedokázala zopakovať vynikajúci výkon z prvého kola a končí na štvrtom mieste so stratou 55 stotín na Vlhovú.
6 dôležité Petra Vlhová to dokázala a ako prvá zdolala výborný čas Tvibergovej, ide do čela pretekov obrovského slalomu v Söldene s náskokom pätnástich stotín a neskončí horšia ako šiesta!
7 Alice Robinsonová zvykne riskovať a väčšinou to prináša chyby, ktorým sa nevyhla ani v tomto druhom kole a v cieli končí na šiestom mieste so stratou 96 stotín.
8 dôležité Konečne sme videli útok na čas Tvibergovej, ale Slovinka Meta Hrovatová nezvládla hlavne spodnú časť trate a na nórsku líderku stratila štrnásť stotín!
9 Na štarte mala Andreja Slokarová náskok troch desatín oproti Tvibergovej, ale v cieli je pomalšia o viac ako jednu sekundu, preto iba odsunula Haaserovú zo siedmeho miesta.
10 Vstupujeme do najlepšej desiatky z prvého kola a domáca Haaserová neprekvapila divákov v Söldene, pretože je iba na siedmom mieste.
11 Ani Nina O'Brienová nedostala šancu pomýšľať na vedúcu pozíciu, ale v cieli je na peknom treťom mieste so stratou 86 stotín.
12 Švédska reprezentantka Sara Hectorová sa nemohla merať s časom Tvibergovej a bola horšia aj ako Worleyová a Siebenhoferová, preto je zatiaľ štvrtá.
13 Krajanke Tvibergovej sa nedarilo podľa predstáv, pretože Mowinckelová je v cieli na priebežnom šiestom mieste so stratou približne sekundy a troch desatín.
14 dôležité Veľmi príjemne prekvapila nórska lyžiarka Tvibergová, ktorá postupne zrýchľovala a nakoniec porazila Worleyovú až o 61 stotín sekundy!
15 dôležité Federica Brignoneová mala určite tiež vysoké ambície, ale zavadila o červenú bránku v spodnej časti trate, čo ju rozhodilo až tak, že druhé kolo vôbec nedokončila!
16 dôležité Ďalšia z favoritiek Tessa Woleyová z Francúzska išla veľmi peknú jazdu, preto ide do vedenia s časom 2:09:28, čo je o 32 stotín lepší čas v porovnaní so Siebenhoferovou!
17 Veľmi nespokojná bude po dnešných pretekoch Michelle Gisinová, ktorá úplne pokazila druhé kolo a je iba na slabom desiatom mieste.
18 Stejrnesundová síce prekonala Hurtovú, ale nestačila na trojicu pretekárok, preto je štvrtá so stratou štyroch desatín.
19 Hurtovej chyba znamená, že nemohla ohroziť vedúcu pozíciu Siebenhoferovej a Američanka končí na priebežnom štvrtom mieste.
20 dôležité Plynulú jazdu bez zaváhania predviedla domáca Rabona Siebenhoferová, čím porazila o deväť stotín Tilleyovú a ide do čela pretekov obrovského slalomu v Söldene!
21 Veľkú chybu predviedla Holtmannová, ktorá je vôbec rada, že bude klasifikovaná a s veľkým odstupom je na poslednom mieste.
22 Sofia Goggiaová neudržala náskok oproti Tilleyovej z prvého kola, aj keď ich súboj bol celkom vyrovnaný až do konca, ale napokon Talianka bola horšia o šestnásť stotín.
23 Francúzska lyžiarka Sombetová nemala žiadnu šancu v porovnaní s Tilleyovou, ale priebežné druhé miesto ju môže aspoň trochu potešiť, pretože bola lepšia o štyri stotiny ako Robniková.
24 dôležité Konečne sa nám mení poradie a to po vynikajúcej jazde Britky Alexandry Tilleyovej, ktorá porazila Robnikovú o jednu sekundu a jednu stotinu!
25 Vôbec zatiaľ najhoršiu jazdu v druhom kole zaznamenala Marlene Schmotzová, ktorá sa postupne prepadla až na posledné miesto so stratou 84 stotín na Robnikovú.
26 Druhé kolo vôbec nevyšlo mladej švédskej lyžiarke Elfmanovej, ktorá dokázala zdolať iba Truppeovú a je na priebežnom predposlednom mieste.
27 Tina Robniková si pripisuje skalp aj americkej lyžiarky Pauly Moltzanovej, ktorá tiež neudržala svoj náskok z prvého kola a na Slovinku stratila osem stotín.
28 Ellenbergerová útočila na čas Robinkovej, ale ani ona neprekonala čas Slovinky, pretože jej nevyšiel úplný záver a v cieli je na priebežnom druhom mieste s odstupom jednej desatiny.
29 Rakúska reprezentantka Katharina Truppeová urobila niekoľko chýb, takže o svoj minimálny náskok osem stotín ihneď prišla a do cieľa prišla so stratou približne sedem desatín na Robnikovú.
30 Svoju jazdu v druhom kole už má za sebou ako prvá Tina Robniková a jej výsledný čas v súčte je 2:10:70, teraz už bude len čakať, či sa dokáže posunúť v poradí vyššie.
Druhé kolo odštartuje o 13:15 a ako prvá pretekárka sa predstaví Tina Robniková zo Slovinska, ktorá z posledného 30. miesta stráca 2 sekundy a 58 stotín na vedúcu Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú.
Poriadie po prvom kole:

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:02.80
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.02
3. Stephanie Brunnerová (AUT) +0.54
4. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.63
5. Valérie Grenierová (CAN) +0.74
6. Petra Vlhová (SVK) +0.81
7. Alice Robinsonová (NZL) +0.90
8. Meta Hrovatová (SLO) +0.98
9. Andreja Slokarová (SLO) +1.16
10. Ricarda Haaserová (AUT) +1.30
11. Nina O'Brienová (USA) +1.31
12. Sara Hectorová (SWE) +1.32
13. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1.42
14. Maria Therese Tvibergová (NOR) +1.46
15. Federica Brignoneová (ITA) +1.52
16. Tessa Worleyová (FRA) +1.65
17. Michelle Gisinová (SUI) +1.69
18. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +1.77
19. A.J. Hurtová (USA) +1.89
20. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1.91
21. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +1.94
22. Sofia Goggiaová (ITA) +1.97
23. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +2.02
24. Alexandra Tilleyová (GBR) +2.03
25. Marlene Schmotzová (GER) +2.36
26. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE) +2.38
27. Paula Moltzanová (USA) +2.46
28. Andrea Ellenbergerová (SUI) +2.47
29. Katharina Truppeová (AUT) +2.50
30. Tina Robniková (SLO) +2.58
dôležité Petra Vlhová je po prvom kole na skvelom šiestom mieste, čo jej dáva reálnu šancu zabojovať o pódium! Lepší čas dosiahlo iba päť žien: Lara Gutová-Behramiová, Mikaela Shiffrinová, Stephanie Brunnerová, Katharina Liensbergerová a Valerie Grenierová. Boj o víťazstvo by mal byť medzi Gutovou-Behramiovou a Shiffrinovou, pretože rozdiel medzi nimi sú len dve stotiny sekundy v prospech Švajčiarky a majú už väčší náskok oproti tretej Brunnerovej. Vlhová stráca na tretie miesto iba 27 stotín sekundy a v jej silách je určite zabojovať o bronzovú priečku.
Vitajte pri sledovaní online prenosu z obrovského slalomu žien v rakúskom Söldene, ktorý štartuje novú sezónu Svetového pohára v alpskom lyžovaní 2021/2022. Touto disciplínou začína aj obhajoba veľkého krištáľového glóbusu pre Petru Vlhovú, ktorej budeme držať palce po celú sezónu, aby tešila Slovensko rovnako skvelými výkonmi. Aj keď sa Vlhovej v minulej sezóne až tak nedarilo v tejto disciplíne, tak vieme, že vie v obrovskom slalome dokonca aj zvíťaziť, preto patrí medzi favoritky pred dnešnými pretekmi v Söldene. Konkurencia je však v obrovskom slalome silná a Vlhovej najväčšími súperkami budú obhajkyňa malého glóbusu v tejto disciplíne Marta Bassinová, Mikaela Shiffrinová, Tessa Worleyová, Michelle Gissinová či Federica Brignonenová. Veľa nám napovie už prvé kolo, ktoré štartuje o 10:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo