USA, alebo Fínsko by nám mohli vyhovovať, povedal po postupe Pardavý

31. 5. 2021 |
 

Pri papierových predpokladoch vychádza Slovákom vo štvrťfinále USA, alebo Fínsko. "Mohli by nám spôsobom hry vyhovovať. Hrajú rýchly hokej,

Na snímke hokejista Peter Cehlárik (Slovensko) sa teší z gólu v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Dánsko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v sobotu 29. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Slovenskí hokejisti majú po pondelkových zápasoch v A-skupine na MS v Rige istotu štvrťfinále, ale v utorok chcú proti Česku zvíťaziť. Asistent trénera Ján Pardavý uviedol, že napriek niektorým drobným zraneniam hráčov chcú Slováci postaviť do derby zápasu najsilnejšiu možnú zostavu.

Hokej MS v hokeji 2021 štvrťfinále

Pardavý spolu s trénerským štábom sledoval zápase Ruska so Švédskom priamo na tribúne v Olympijskom športovom centre. Videl tak naživo duel, v ktorom Rusi zdolali Tre Kronor 3:2 po nájazdoch.

"Sú to dobré pocity. Rusom to veľmi nešlo, ale nakoniec to zvládli a pomohli nám. Aj keď ja som presvedčený, že by sme si pomohli sami. Zajtra však môžeme hrať uvoľnene a pripraviť sa na play off," povedal Pardavý pre RTVS.

Slováci si v pondelok ráno zatrénovali, mysleli pri tom už na utorkový zápas. "Mali sme tréning, pripravovali sme sa na Čechov s tým, nech to dopadne akokoľvek. My sme sa pripravovali na to, aby sme si to uhrali sami. Chceli sme ísť do zápasu v plnej sile, teraz uvidíme, v akej zostave pôjdeme. Ale chceme vyhrať," dodal Pardavý.

Štvrťfinále MS v hokeji 2021 hokej Slovensko

Asistent hlavného trénera priznal, že viac šrámov majú útočníci, v obrane je dobrý stav: "Máme nejaké varianty, v útoku však rezervy nie sú. Nejakí hráči sú zranení, uvidíme, ako sa dohodneme na rannom mítingu. Ale myslím, že pôjdeme v najsilnejšej možnej zostave. Kto bude mať nejaký problém, bude oddychovať."

Situácia v B-skupine ešte nie je jasná, ale pri papierových predpokladoch vychádza Slovákom vo štvrťfinále USA, alebo Fínsko. "Mohli by nám spôsobom hry vyhovovať. Hrajú rýchly hokej, sú silní v súbojoch, ale my proti nim vieme zabrať. Kto to napokon bude, to sa necháme prekvapiť."