MS v hokeji 2021: Prvý raz od Petrohradu sme vyhrali dva úvodne zápasy

23. 5. 2021 |
 

Proti Veľkej Británii sa čakal v nedeľu hladký priebeh, ale húževnatý súper srdnato bojoval až do konca duelu. Brankár Ben Bowns vykryl 41 striel slovenských hráčov a v závere jeho spoluhráči neboli ďaleko od toho, aby zápas doviedli do predĺženia.

Slovenskí hokejisti oslavujú víťazstvo v druhom zápase základnej A-skupiny Veľká Británia - Slovensko (1:2). Foto TASR - Jaroslav Novák

Po úvodnom triumfe nad Bielorusmi (5:2) dokázali slovenskí hokejisti zdolať v Rige aj Britov (2:1) a prvýkrát od MS 2016 v Petrohrade zvíťazili v oboch úvodných zápasoch na svetovom šampionáte.

Slovensko - Veľká Británia: Brankár vychytal 41 striel

Proti Veľkej Británii sa čakal v nedeľu hladký priebeh, ale húževnatý súper srdnato bojoval až do konca duelu. Brankár Ben Bowns vykryl 41 striel slovenských hráčov a v závere jeho spoluhráči neboli ďaleko od toho, aby zápas doviedli do predĺženia.

Skóre stretnutia otvoril už po 25 sekundách Marek Hrivík, ale potom sa Slováci presadili už len raz. "Mohlo padnúť veľa gólov, mali sme množstvo šancí. Verím, že sme si to ušetrili na ďalšie zápasy," uviedol Hrivík na pozápasovej tlačovej konferencii.

V druhej tretine vyrovnal na 1:1 Liam Kirk, dve a pol minúty po jeho zásahu však skóroval Róbert Lantoši, čo sa napokon ukázal byť víťazný gól. "Bol to jeden z tých zápasov, keď súperov brankár zachytal a nám nešla koncovka. My musíme byť ten tím, ktorý bude čerpať z chýb súpera a dávať góly," povedal Lantoši.

Pondelok súboj proti Rusku

Hrivík verí, že v pondelkovom treťom súboji v A-skupine proti Rusku (15.15 SELČ) budú Slováci efektívnejší: "Každé zápasy sú iné, s Bielorusmi to bolo iné, teraz s Britmi tiež, s Rusmi to bude zasa iné. Tím sa spoznáva, dnes sme si vytvorili šance, mali sme dobrú ofenzívu, s Rusmi to bude skôr o našej defenzíve. Náš plán bude čakať na ich chyby a premieňať šance."

Práve útok Hrivíka s Lantošim a Cehlárikom bol najnebezpečnejší, Britov dostával pod tlak a bol aj strelecky najaktívnejší. "Každý sme robili niečo iné, našli sme spoločnú chémiu, vypracovali sme si šance. Nemali sme taký finiš, ako sme si predstavovali, ale máme tri body a to je dôležité," zdôraznil Hrivík.

Dobrú chémiu elitnej formácie SR vyzdvihol aj Lantoši, ktorý s ňou neabsolvoval v príprave ani jeden zápas. "Snažil som sa k chalanom zapadnúť, ale môže to byť ešte lepšie. Verím, že sa to ukáže v ďalších zápasoch." Komplikáciu za slovenským triumfom nespôsobilo ani zranenie brankára Branislava Konráda, ktorý odstúpil po prvej tretine. Nahradil ho Július Hudáček. "Máme veľmi dobrých brankárov, nebál som sa. Pre Jula to bolo ťažké ísť do zápasu za týchto okolností, ale snažili sme sa mu pomôcť," uzavrel Lantoši.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo