MS v hokeji 2021 - Všetky informácie na jednom mieste

18. 5. 2021 |
 

MS v hokeji 2021. Všetky informácie o MS v hokeji 2021 v Rige na jednom mieste. Zoradili sme pre vás všetky správy portálu športinak.sk na jednom mieste. Máme pre vás tabuľky, výsledky i rozpis zápasov. 

MS 2019 v hokeji. Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov zľava Mislav Rosandič, Martin Bakoš, strelec gólu Adam Liška a Matúš Sukeľ v zápase Euro Hockey Challenge  Rakúsko - Slovensko v rakúskom Salzburgu 19. apríla 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

MS v hokeji 2021. Všetky informácie o MS v hokeji 2021 v Rige na jednom mieste. Zoradili sme pre vás všetky správy portálu športinak.sk na jednom mieste. Máme pre vás tabuľky, výsledky i rozpis zápasov. 

MS v hokeji 2021 - Všetky informácie

Súpermi Slovákov o štvrtú miestenku by podľa teoretických vízií mali byť najmä Švajčiari, za nimi Dáni a Bielorusi, podceniť však nemožno ani Veľkú Britániu.

Tá si pred dvomi rokmi udržala príslušnosť medzi svetovou elitou víťazstvom nad Francúzskom vo svojom záverečnom zápase v košickej skupine. Tento rok záchranárske práce odpadajú, keďže z elitnej kategórie MS sa nevypadáva.

Pred dvomi rokmi sa Slováci v domácom prostredí neprebojovali zo základnej skupiny, v kľúčovom dueli s Nemcami premárnili v záverečných dvoch minútach tesný náskok a prehrali 2:3. Slováci odštartujú svoje účinkovanie v otvárací deň šampionátu v piatok 21. mája o 19.15 SELČ súbojom s Bieloruskom.

 

Radi by zažili podobne vydarený vstup do MS ako pred dvomi rokmi, keď v Košiciach začali triumfom 4:1 nad USA. Po dni voľna nastúpia v nedeľu 23. mája o 11.15 proti outsiderovi z Veľkej Británie. Postupová matematika jednoznačne velí vyťažiť z prvých dvoch duelov maximálny počet 6 bodov.

Pretože už v pondelok 24. mája ich čaká prvý favorit, a Rusko je vážny ašpirant na zlato (15.15). Potom si Slováci užijú dvojdňovú pauzu, po ktorej nasleduje možno kľúčový duel z hľadiska boja o postup do štvrťfinále proti Švajčiarsku (štvrtok 27. mája o 15.15).

Slovensko a MS v hokeji 2021

Po ňom môže byť situácia jasnejšia pred záverečným májovým víkendom, ktorý prinesie severský dvojboj so zápasmi s Dánskom (v sobotu 29. mája o 19.15) a Švédskom (v nedeľu 30. mája o 19.15).

Pri úspešnom vývoji skupiny môže ísť v záverečnom skupinovom súboji, ktorým bude federálne derby s Českom (v utorok 1. júna o 15.15), ešte o veľa, pri tej horšej možnosti to bude rozlúčkové stretnutie Slovákov v Rige.

MS v hokeji 2021 - všetky dôležité informácie

Prečítajte si aktuálne spravodajstvo z MS v hokeji 2021

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo