Gent Wevelgem 2022 ONLINE cyklistika Peter Sagan dnes

27. 3. 2022 |
 

Cyklistický kalendár pokračuje aj tento víkend významnou belgickou klasikou Gent Wevelgem. Zvedavý sme dnes najmä na Petra Sagana, ktorý tu zvíťazil už trikrát.

Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto - archív TASR/AP

Cyklistický kalendár pokračuje aj tento víkend významnou belgickou klasikou Gent Wevelgem. Zvedavý sme dnes najmä na Petra Sagana, ktorý tu zvíťazil už trikrát.

Gent Wevelgem 2022 ONLINE cyklistika Peter Sagan dnes

Profil trate z Gentu do Wevelgemu je prevažne rovinatý, čo bude nahrávať šprintérom a všeobecne cyklistom s rýchlym finišom. Sledovať budeme hlavne Petra Sagana, ktorý tu zvíťazil už trikrát.

V hre však bude mnoho ďalších skvelých pretekárov ako Wout van Aert, Sam Bennett, Fabio Jakobsen či Mads Pedersen. Prenos začína o 14:30 a jazdci by do cieľa mali prísť okolo 17:00.

Sezóna jarných klasík je v plnom prúde. Belgický cyklista Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma sa stal víťazom piatkovej klasiky E3 Harelbeke, patriacej do najvyššej kategórie World Tour. Slovenský reprezentant Peter Sagan prišiel do cieľa na 68. mieste s mankom 11,15 min.

Na druhom mieste skončil tímový kolega víťaza Christophe Laporte z Francúzska s rovnakým časom. Tretie obsadil Švajčiar Stefan Küng z Groupama-FDJ s mankom 1:35 min, ktorý uspel v šprinte skupiny prenasledovateľov.

Van Aert o svojom triumfe rozhodol na vrchu Patterberg 44 km pred cieľom, keď unikol súperom a tempo s ním udržal iba Laporte. Ten pochopiteľne úradujúcemu majstrovi Belgicka  nerobil v závere komplikácie a cieľovou páskou prešiel tesne druhý ruku v ruke s tímovým lídrom.

"V tomto regióne sa koná veľa pretekov a takmer všetky prebiehajú inak ako dnes. Nefúkalo, bolo slnečné počasie, napriek tomu sme mali všetko pod kontrolou. Všetci urobili maximum pre triumf, som hrdý na tento tím. Toto víťazstvo pre mňa veľa znamená," vyjadril v cieli spokojnosť Van Aert.

Cyklistika 2022

Peter Sagan Gent Wevelgem 2022 ONLINE cyklistika dnes od 14:30

Aktualizuj online prenos
Cieľ dôležité Nakoniec sme boli svedkami obrovského prekvapenia, keď Laportovi aj Stuyvenovi dokonale vypálil rybník Biniam Girmay Hailu a v záverečnom dlhom šprinte mal jednoznačne najviac síl.
Eritrejčan tak zapisuje jednoznačne najväčšie víťazstvo svojej kariéry.
Druhý končí sklamaný Laporte a tretí bude Van Gestel.
300 m Ako prvý vyrazil Biniam Girmay Hailu a pre eritrejského cyklistu to vyzerá pomerne nádejne.
1 km dôležité Čelná štvorica vstúpila do posledného kilometra a čaká nás záverečný šprint.
1,6 km O nástup sa pokúsil Kragh Andersen. Ani jemu sa ale už prvých štyroch cyklistov dobehnúť nepodarí.
3 km dôležité Strata početnej skupiny sa trochu zmenšila na približne 20 sekúnd a na špici tejto skupiny sa naozaj ide naplno. Na dobehnutie čelnej štvorice to už však bude neskoro.
5 km Za nasledujúci kilometer sa nič nezmenilo a skupina na špici už dorazila do cieľového mesta. Nasledovať tak budú technickejšie pasáže a táto štvorica tak začína taktizovať.
6 km Náskok čelnej skupinky je stále nejakých tridsať sekúnd a hlavná skupina sa už asi nebude pokúšať o ich dobehnutie.
7,6 km Jeden z dnešných veľkých favoritov Wout Van Aert je už na chvoste pelotónu a do bojov o triumf sa nezapojí. Bude tak dúfať, že sa zvíťaziť podarí jeho tímovému kolegovi Christophovi Laportovi.
10 km Pred nami je posledných 10 km pretekov Gent – Wevelgem a stále to vyzerá na triumf jedného zo štvorice Laporte, Stuyven, Van Gestel a Girmay Hailu.
12 km dôležité Do cieľa toho už príliš neostáva a hlavnému poľu sa únik nedarí dobehnúť. Ich strata sa už zvýšila na hodnotu takmer 40-tich sekúnd.
16 km Vyzerá to, že Van Avarmaet s Tillerom boli pohltený hlavným poľom a v úniku je tak už iba čelná štvorica s náskokom približne pol minúty.
20 km Za prvou štvoricou sa nachádza duo Van Avarmaet a Tiller, ktorí strácajú približne desať sekúnd.
15 sekúnd za nimi je potom veľká skupina s Van Aertom, Mohoričom, Demárom a Pedersenom.
24 km Odtrhnúť sa podarilo Christophovi Laportovi. Spolu s Francúzom jazdiacim za tím Jumbo-Visma máme na špici aj Girmaya Hailu, Stuyvena a Van Gestela.
25 km Na čele sa nám vytvorila skupina približne tridsiatich jazdcov. Približne 30 sekúnd za nimi je potom Tim Merlier, ktorý sa bude do tejto skupiny snažiť dotiahnuť.
28 km Väčšia čelná skupina sa nám poriadne roztrhala. V rozmedzí pol minúty tu máme až štyri skupiny.
32 km dôležité Van Aert bol napokon rýchlo dobehnutý a na špici pretekov je tak skupina cyklistov. Nachádzajú as v nej napríklad Pedersen, Van Baarle, Mohorič, či Asgreen.
34 km dôležité Počas stúpania sa na strmom úseku odtrhli od hlavnej skupiny Wout Van Aert. Za Belgičanom je ešte skupinka ďalších jazdcov, ale Belgičan je niečo vyše 30 km pred cieľom v samostatnom úniku a do konca už nebude ani jedno stúpanie.
37 km Ďalší kopec, ktorý čaká na pretekárov nesie názov Kemmelberg. Aj toto stúpanie môžeme zaradiť k tým kratším, ale veľmi strmým.
39 km Počas stúpania útočí Tiesj Benoot a Olivier Le Gac. Obaja sú však takmer ihneď pohltený.
40 km Onedlho tu máme ďalšie stúpanie na kopec Beneberg. Ten má dĺžku 1300m a prevýšenie v priemere 6%.
44 km Pokus o únik predviedli Greg Van Avarmaet a Tiesj Benoot. Početná skupina jazdcov za nimi ich však takmer hneď pohltila.
48 km Tieto prvé dve skupiny sa nám spojili a uvidíme, čo sa bude diať ďalej.
50 km Toto krátke stúpanie pomerne zaujímavo rozdelilo hlavnú skupinu. Na špici máme trojicu jazdcov v zložení Laporte, Campanaerts a Turgis. Tesne za nimi je početnejšia skupinka, kde nájdeme cyklistov ako Van Aert, Asgreen, Demare či Pedersen.
52 km Jazdci začínajú stúpať na Kemmelberg, ktorý má dĺžku približne pol kilometra a priemerný sklon je až 10 percent.
53 km Tesne pred piatym stúpaním si mierny 10-sekundový náskok na čele vypracoval Arjen Livyns.
59 km Pelotón sa spojil s väčšou čelnou skupinou jazdcov.
60 km Na špici máme celkovo až dvadsať jazdcov, ale ich náskok pred pelotónom je iba pätnásť sekúnd.
63 km Jacobs už bol pohltený druhou únikovou skupinou a pripojil sa tak k tejto početnej skupine jazdcov na čele.
66 km S miernym náskokom je na čele pretekov Johan Jacobs z tímu Movistar. Švajčiar sa tak bude pokúšať o prvé víťazstvo pre svoj tím od februára.
67 km Dávku smoly si vybral Dylan Groenewegen, ktorý dostal defekt.
70 km Z čelnej skupiny poodišiel Johan Jacobs, ktorý si už sám dokázal vypracovať mierny náskok.
72 km V strednej skupine je momentálne 18 jazdcov a pred hlavným poľom má náskok už takmer pol minúty.
75 km dôležité Z pelotónu sa nám odtrhla zauímavá skupina jazdcov. Nájdeme v nej jazdcov ako Van Avermaet, Mohorič, Asgren, Campenaerts či Van Baarle.
77 km Pelotón naďalej stupňuje tempo a náskok prvej šestice je už iba približne pol minúty.
80 km dôležité V jednej zo zaostávajúcich skupín je aj Peter Sagan. Slovenský cyklista tak bude musieť doháňať pomerne nepríjemnú stratu.
82 km Stúpania si vybrali daň aj na čelnej skupine. Vypadol z nej Nór Lars Saugstad.
83 km Kasper Asgreen to v závere stúpania poriadne rozbehol a hlavná skupina je čoraz menšia a menšia.
84 km Pádu sa bohužiaľ nevyhol jazdec Ineosu Jhonathan Narvaez. Ekvádorčan vyzerá byť otrasený, ale mal by pokračovať.
88 km Po stúpaní sa hlavné pole poriadne pretriedilo a roztiahlo. Na čelo sa dostali pretekári FDJ a náskok prvej sedmičky cyklistov sa už zmenšil na 70 sekund.
94 km Do prvého stúpania prichádza už aj pelotón. Na čele to momentálne ťahajú hlavne pretekári tímu Bahrain-Victorious a niektorí jazdci už začínajú odpadávať.
98 km Členmi líderskej skupiny sú Alexander Konychev, Nikias Anrdt, Ludovic Robeet, Lindsay De Vylder, Lars Saugstad, Johan Jacobs a Jelle Wallays.
Ich náskok sa kvôli stúpaniu zmenšil už na niečo vyše 90 sekúnd.
104 km Viac než 100 km pred cieľom na čele máme skupinu siedmich cyklistov, medzi ktorými však nie je nikto z hlavných favoritov.
Táto skupina má náskok dvoch minút a štrnástich sekúnd.
Všetkých priaznivcov cyklistiky vítam pri našom dnešnom online prenose z pretekov Gent – Wevelgem.

Cyklistický kalendár pokračuje aj tento víkend významnou belgickou klasikou. Profil trate je prevažne rovinatý, čo bude nahrávať šprintérom a všeobecne cyklistom s rýchlym finišom.
Sledovať budeme hlavne Petra Sagana, ktorý tu zvíťazil už trikrát. V hre však bude mnoho ďalších skvelých pretekárov ako Wout van Aert, Sam Bennett, Fabio Jakobsen či Mads Pedersen. Prenos začína o 14:30 a jazdci by do cieľa mali prísť okolo 17:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo