Peter Sagan Miláno San Remo 2022 online dnes

19. 3. 2022 |
 

Peter Sagan nastúpi dnes na štart pretekov Miláno - San Remo 2022. Online prenos cyklistických pretekov seriálu World Tour začíname od cca od 13:50.

Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov Miláno - San Rémo v minulosti. FOTO: TASR/AP.

Peter Sagan nastúpi dnes na štart pretekov Miláno - San Remo 2022. Online prenos cyklistických pretekov seriálu World Tour začíname od cca od 13:50.

Miláno San Remo 2022 Peter Sagan online dnes

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu TotalEnergies obsadil v generálke na sobotňajšie preteky seriálu World Tour Miláno - San Remo 5. miesto v stredajších pretekoch Miláno - Turín.

Na 199 km dlhej rovinatej trati sa rozhodovalo až v záverečnom špurte, ktorý najlepšie zvládol Brit Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl) a vo veku 36 rokov sa stal najstarším víťazom v histórii podujatia.

Približne 20 km pred cieľom v Miláne sa skončil celodenný únik trojice Daniel Viegas, Martin Marcellusi a Juan Diego Alba.

Potom sa ešte o samostatnú jazdu pokúsil Ben Healy z tímu Education-EasyPost, no štyri kilometre pred páskou sa pelotón opäť spojil a popredné priečky sa delili medzi šprintérov.

Sagan sa síce pohyboval v popredí, no v koncovke zostal príliš zatvorený a na pódium nedosiahol. Za Cavendishom finišoval na druhej priečke Francúz Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic) pred Nórom Alexandrom Kristoffom (Intermarché-Wanty-Gobert).

Cavendish si v Rivoli na predmestí Turína pripísal 159. víťazstvo v kariére: "Som šťastný, dnes nám to vyšlo. Je neuveriteľné, ako dobre mi kolegovia z tímu rozbehli šprint. Už som v kariére vyhral Miláno - San Remo, teraz som uspel aj tu a som rád, že moje meno pribudlo na listinu víťazov vedľa veľkých mien."

Cyklistika

Peter Sagan Miláno San Remo 2022 Peter Sagan online dnes

Aktualizuj online prenos
Cieľ dôležité Druhé miesto patrí Anthonymu Turgisovi, pódium dopĺňa Mathieu van der Poel.
Cieľ dôležité Matej Mohorič je víťazom klasiky Miláno – San Remo!
800 m Zdá sa, že Mohorič svoje vedenie udrží, hoci Turgis maže malý náskok.
1,4 km Mohorič stále vedie.
2,4 km Van der Poel vedie skupinu prenasledovateľov za Morohičom!
3,4 km dôležité Svoje šance chcel skúsiť Mohorič, takmer však spadol pri ataku. Mohorič napriek tomu prvý a minimálnym náskokom.
5,7 km Zrýchľuje aj Andersen, spolu s ním sú vpredu už len Pogačar, van Aert a van der Poel. Za nami je posledné stúpanie a ideme do roviny.
6,5 km Reaguje aj Roglič, ktorý je nasledovaný van der Poelom.
7 km Útoky Pogačara pokračujú, ten sa však nevie zbaviť van Aerta.
8 km dôležité Pogačar atakuje a spoločne s ním sa dvíha zo sedla aj van Aert.
10 km Tonelli a Rivi stále na čele, hoci už iba s pätnástimi sekundami. Nasleduje ich skupina tridsiatich cyklistov.
12 km Peter Sagan už bez šance na návrat, Slovák dnes o triumf nezabojuje.
14 km Pogačarovi a van Aertovi zostali na blízku už len niekoľkí tímoví kolegovia.
16 km V hlavnej skupine stále nájdeme päticu veľkých favoritov – Arnaud Demare, Michael Matthews, Pedersen, van der Poel a van Aert.
18 km Za nami ďalšie stovky metrov a náskok Tonelliho a Riviho na úrovni dvadsiatich sekúnd.
20 km Dvadsať kilometrov do cieľa, všetko je otvorené.
22 km Už iba dvojčlenný únik má náskok 44 sekúnd. Z pelotónu zostalo nanajvýš štyridsať pretekárov.
25 km Na čele zostali z úniku už iba Tonelli a Rivi. Pelotón tvorí nanajvýš stovka pretekárov, z hlavného balíka odpadol aj Jakobsen z Quick-Stepu.
27 km Tempu nestačia prví šprintéri na čele s Vivianim, Sagan obieha prvých pretekárov pri snahe o návrate do pelotónu.
29 km dôležité Nie dobrá správa pre Petra Sagana, ktorý hlási mechanické problémy. Slovák stratil veľa času, ktorý musí dobiehať.
31 km Vpredu už nie je ani Conca, ktorý má problémy s bicyklom. Vedúca skupina sa zužuje takmer s každým kilometrom.
34 km Pomaly, ale isto sa blížime do cieľa. Náskok úniku klesol pod tri a pol minúty.
36 km Prekvapivo v dnešných pretekoch avizuje svoj koniec Tom Pidcock.
38 km Problémy má aj Zakharov, čo znamená, že vpredu zostáva už iba pätica pretekárov.
41 km Filippo Tagliano a Ricardo Alejandro Zurita z tímu Androni Giocattoli strácajú kontakt s hlavou časťou úniku.
44 km Po Capo Mele nasledovali rýchlo po sebe aj Capo Cervo a najprudší kopec dňa Capo Berta. Únik so štvorminútovým náskokom.
50 km Päťdesiat kilometrov pred cieľom vedie osem pretekárov pred pelotónom už iba o štyri a pol minúty.
53 km Pred únikom krátke stúpenie. Pelotón pridáva a pridáva na tempe.
60 km Mikkel Honoré s tvrdým pádom, no veľmi rýchlo sa vrátil späť na svoje sedlo.
66 km Päť a pol minúty pre vedúcu osmičku, ktorá stále dúfa v šťastný koniec. Pelotón naďalej so všetkými favoritmi vrátane Petra Sagana.
76 km Prešlo ďalších sedem kilometrov a prešvihli sme sa cez ďalšiu dôležitú úroveň – už sme pod šiestimi minútami. Podľa oficiálnych stránok Miláno – San Remo sa priemerná rýchlosť pohybuje na úrovni 44 km/h.
83 km Pelotón začína naplno pracovať. Náskok v ostatných desiatich kilometrov padol o štyridsať sekúnd.
Zopakujme si osem pretekárov v úniku dňa:

Jevgenij Gidich, Artyom Zakharov (obaja Astana Qazaqstan Team), Alessandro Tonellli (Bardiani-CSF-Faizanè), Filippo Tagliano, Ricardo Alejandro Zurita (obaja Drone Hopper – Androni Giocattoli), Samuele Rivi, Diego Pablo Sevilla (obaja EOLO-Kometa) a Filippo Conca (Lotto Soudal)
90 km časová značka V tejto chvíli začíname náš LIVE textový prenos.
94 km Sedem minút rozdielu medzi únikom a hlavným poľom sa ukazuje ako maximálny.
101 km Sto kilometrov pred cieľom sa rozdiel stabilizoval na siedmich minútach. Na čele pelotónu robí najviac roboty Jos van Emden a Jan Tratnik.
107 km Prvý vážnejší pád v dnešných pretekoch, zasiahol predovšetkým tím Bardiani a jedného z cyklistov Movistaru. Žiaden z favoritov nebol zapletený v tomto chaose.
123 km Konečne sa niečo začína diať aj v pelotóne, ktorý nebadane, ale predsa zrýchľuje. Aj z tohto dôvodu sa konštantne navyšujúci sa náskok vedúcich pretekárov začal zužovať.
148 km Po Turchine si únik navýšil svoj náskok, ktorý činil sedem minút.
156 km Pretekári sa dostávajú pod prvý kopec pretekov – Passo del Turchino. Nie je to však žiadne vážne stúpanie.
166 km Pedersen s defektom zadného kolesa. Vzhľadom na to, že sa toho v hlavnom poli veľa nedeje, tak sa Pedersen bez problémov vracia späť na svoju pozíciu.
183 km Osemčlenný únik vpredu už vyše sto kilometrov, náskok sa naďalej pohyboval na hranici 6:00.
204 km Rozsiahla rovina pred pretekármi, pred nami je ešte veľa minút cyklistického divadla.
215 km Zaujímavosťou je, že aj minulý rok boli v celodennom úniku dvaja pretekári z tohtoročného. Sú nimi Tonelli a Tagliano.
235 km Veľa sa toho v pelotóne nedialo ani v druhej hodine klasiky, únik naďalej v čele s takmer šiestimi minútami.
244 km Pozornosť sa obracia aj na Petra Sagana. Slovák pred štartom povedal, že sa má dobre, počasie cyklistike praje a vraví, že nás čaká pekná sobota.
256 km Osem pretekárov na čele pretekov malo k dobru takmer päť minút.
276 km V úniku boli títo jazdci:

Jevgenij Gidich, Artyom Zakharov (obaja Astana Qazaqstan Team), Alessandro Tonellli (Bardiani-CSF-Faizanè), Filippo Tagliano, Ricardo Alejandro Zurita (Drone Hopper – Androni Giocattoli), Samuele Rivi, Diego Pablo Sevilla (obaja EOLO-Kometa) a Filippo Conca (Lotto Soudal).
282 km Už po prvých kilometroch sa odtrhla prvá skupina jazdcov, pelotón jej nechával trojminútový náskok.
293 km Krátko po 10:15 sa preteky naplno rozbehli. Ako hovorí cyklistická múdrosť: najjednoduchšia klasika na dokončenie je zároveň najťažšia na zisk triumfu.
Štart časová značka Vážení diváci, vitajte pri začiatku nášho textového prenosu, ktorý začíname písať, keď pretekárom zostáva do cieľa klasiky približne 130 kilometrov. V úvodných príspevkoch si zhrnieme doterajší priebeh.
Šprintérska klasika, ktorej najväčšou zbraňou je dĺžka. Na cyklistov čaká nekonečných 293 kilometrov prevažne po rovine. Prvý raz sa bude stúpať až v polovici pretekov, rozhodovať však môže krátky kopec Poggio. Len 3 700 metrov stúpania s osempercentným prevýšením môže priniesť finálne rozuzlenie. Ak sa nestane tam a ani predtým, tak nasledovať bude šesť finálnych kilometrov na rovine.
Pre Petra Sagana pôjde už o dvanásty štart na tomto monumente. Na päty Slováka sa posledné tri ročníky lepila smola, keď zakaždým skončil tesne pod pódiom na štvrtom mieste. Sagan bude na Miláno – San Remo jazdiť prvý raz v drese nového tímu – TotalEnergies.
Posledných päť víťazov Miláno – San Remo:

2021 – Jasper Stuyven
2020 – Wout Van Aert
2019 – Julian Alaphilippe
2018 – Vincenzo Nibali
2017 – Michal Kwiatkowski
Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose z cyklistických pretekov Miláno – San Remo aj s naším Petrom Saganom.

Náš textový prenos sa začne o 13:50.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo