Petra Vlhová vyhrala v Levi a porazila Shiffrinovú VIDEO

21. 11. 2021 |

Slovenka Petra Vlhová kŕmi na pódiu sobie mláďa, ktoré dostala po triumfe v úvodnom slalome sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi v sobotu 20. novembra 2021. FOTO TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v nedeľu aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi zdolala o 47 stotín spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA a zopakovala triumf zo soboty. Tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka (+0,78 s).

Na čele priebežného hodnotenia SP majú Vlhová so Shiffrinovou zhodne 260 bodov. "Milujem Levi, mám to tu veľmi rada. Bol to veľký boj, ale dokázala som to. Chcem sa poďakovať trénerovi, celému tímu i rodine, lebo bez nich by som to nedokázala. Som naozaj veľmi šťastná," uviedla obhajkyňa veľkého glóbusu tesne po pretekoch pre Eurosport.

Zjazdové lyžovanie Petra Vlhová dnes 2 kolo slalom v Levi nedeľa

Prečítajte si

SP v zjazdovom lyžovaní 2021/22

Petra Vlhová vyhrala aj v nedeľu - výsledky slalomu v Levi

1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:45,22 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47 s, 3. Lena Dürrová (Nem.) +0,78, 4. Wendy Holdenerová +0,97, 5. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +1,24, 6. Martina Dubovská (ČR) +1,40, 7. Ana Buciková (Slov.) +1,46, 8. Katharina Liensbergerová +1,46, 9. Katharina Truppeová +1,66, 10. Katharina Huberová (všetky Rak.) +1,77

DNF Laurence St. Germainová
Druhý slalom vo fínskom Levi je úspešne za nami. Na pódiu sa ocitli rovnaké lyžiarky ako včera a čo nás najviac teší, že aj v rovnakom poradí. Petra Vlhová má za sebou úspešný víkend, kedy zvíťazila v Levi štvrtý, respektíve piatykrát. Výborný výsledok má za sebou aj Martina Dubovská, ktorá dnes skončila na krásnom šiestom mieste.
Koniec časová značka Dnešné preteky sa skončili.
30 dôležité Petra Vlhová mala pred druhým kolom náskok 18 stotín. Slalomová kráľovná predviedla absolútne bezchybnú jazdu a po včerajšom triumfe bude opäť na najvyššom stupienku víťazov! Tentokrát pokorila svoju americkú súperku o 47 stotín!
29 Mikaela Shiffrinová jazdila celý čas v zelených číslach, ale aj ona sa dopustila chyby. V konečnom dôsledku ju stála stotiny, ale aj napriek tomu je prvá!
28 Michelle Gisinová ide na priebežné tretie miesto. To znamená, že Lena Dürrová bude opäť na pódiu!
27 Anna Swenn-Larssonová začala na výbornú, ale potom prišlo fatálne zaváhanie, po ktorom sa jej strata vyšplhala až na 1 sekundu a 45 stotín!
26 Ešte len druhou pretekárkou, ktorá dnes nedokončila druhé kolo je Maria Therese Tvibergová!
25 Včera bronzová Lena Dürrová je o 19 stotín rýchlejšia ako Wendy Holdenerová!
24 Martina Dubovská, Slovenka s českým občianstvom, predviedla výbornú jazdu, po ktorej ide na druhé miesto! Vďaka tomu dnes neskončí na horšom ako ôsmom mieste.
23 Poslednou Rakúšankou na trati bola Katharina Huberová. Tá preťala cieľovú rovinku so stratou osem desatín sekundy na vedúcu Wendy Holdenerovú.
22 Po prvom kole deviata Wendy Holdenerová už neskončí horšie, pretože ide na líderskú priečku.
21 Katharina Liensbergerová bola počas celej jazdy v zelených číslach, ale ten najdôležitejší údaj je napokon červený! Rakúšanka ide o 18 stotín na druhé miesto!
20 Druhú desiatku uzavrela Sara Hectorová, ktorá zajazdila zatiaľ tretí najrýchlejší čas.
19 Štvrtá a zároveň posledná Slovinka na trati je Ana Buciková, ktorá sa stáva o dve desatiny novou líderkou.
18 Emma Aicherová pomaly navyšovala svoj náskok, ale potom prišlo zaváhanie, čo celkovo činí stratu 1,59 sekundy.
17 Chorvátka Leona Popovićová stratila na vedúcu Truppeovú 62 stotín, čo činí jej aktuálnu tretiu pozíciu.
16 Rakúšanka Katharina Truppeová mala pred Andrejou Slokarovou náskok 13 stotín, no dokázala ho navýšiť a ide o takmer 6 desatín na prvú priečku.
15 Prvú polovicu pretekárok uzavrela Andreja Slokarová, ktorá sa zaradila na druhú priečku.
14 Po dlhšom čase zmena aj na špici momentálneho poradia. Postaral sa o to Nórka Thea Louise Stjernesundová.
13 Domáca pretekárka Riikka Honkanenová je zatiaľ najpomalšia zo všetkých lyžiarok.
12 Erin Mielzynská začala v zelených číslach, ale v závere trate prišla strata, ktorá ju odsunula na šiestu priečku.
11 Druhú desiatku načala druhá Slovinka. Neja Dvorniková bola o deväť stotín rýchlejšia ako predchádzajúca lyžiarka.
10 Desiata pretekárka v poradí bola Britka Charlie Guestová, ktorá sa zaradila na štvrtú priečku.
9 Slovinka Meta Hrovatová síce nebola rýchlejšia ako aktuálna líderka, ale mala lepší čas ako všetky ostatné pretekárky.
8 Nastasia Noensová bola však ešte o desatinu sekundy pomalšia.
7 Švajčiarka Camille Rastová predviedla najpomalšiu jazdu druhého kola.
6 Martina Peterliniová, jediná Talianka v druhom kole, ide na priebežné prvé miesto, konkrétne s náskokom 35 stotín.
5 Kristin Lysdahlová stráca po preťatí cieľovej čiary na vedúcu Andreu Filserovú 41 stotín.
4 Paula Moltzanová ide na priebežné posledné miesto.
3 Tretia v poradí bola Laurence St. Germainová, no práve ona sa stáva prvou pretekárkou, ktorá druhé kolo nedokončí.
2 Nemka Andrea Filserová bola s výnimkou jedného úseku rýchlejšia ako jej predchodkyňa, ktorá mala v prvom kole rovnaký čas.
1 Jessica Hilzingerová otvárala druhé kolo aj včera. Uvidíme, či bude z toho napokon lepšie ako včerajšie 25. miesto.
Štart časová značka Preteky boli odštartované.