Petra Vlhová vyhrala v Levi. Predviedla bezchybnú jazdu VIDEO

21. 11. 2021 |

Petra Vlhová predviedla absolútne bezchybnú jazdu a vyhrala jednoznačne  aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára.

Petra Vlhová vyhrala v nedeľu aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Foto - TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v nedeľu aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi zdolala o 47 stotín spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA a zopakovala triumf zo soboty.

Vlhová vyhrala, porazila Shiffrinovú

Tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka (+0,78 s). Vlhová vo fínskom stredisku vyhrala celkovo už päťkrát a štvrtýkrát za sebou. Získala už svoj 22. triumf vo SP v kariére, na konte má spolu 47 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia. V Levi triumovala aj v roku 2017 a dvakrát vlani.

V roku 2016 obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá. Na čele priebežného hodnotenia SP majú Vlhová so Shiffrinovou zhodne 260 bodov.

Vlhová: Bol to veľký boj

"Milujem Levi, mám to tu veľmi rada. Bol to veľký boj, ale dokázala som to. Chcem sa poďakovať trénerovi, celému tímu i rodine, lebo bez nich by som to nedokázala. Som naozaj veľmi šťastná," uviedla obhajkyňa veľkého glóbusu tesne po pretekoch pre Eurosport.

Petra Vlhová mala pred druhým kolom náskok 18 stotín. Slalomová kráľovná predviedla absolútne bezchybnú jazdu a po včerajšom triumfe bude opäť na najvyššom stupienku víťazov! Tentokrát pokorila svoju americkú súperku o 47 stotín!