Výsledky všetkých zápasov MS v hokeji 2021 Slovensko a ostatné

21. 5. 2021 |
 

 Výsledky všetkých zápasov MS v hokeji 2021. Skóre a zápasy svetového hokejového šampionátu. Slovensko štartuje hokejový šampioonát s Bieloruskom. 

Na snímke zľava brankár Július Hudáček, Adam Jánošík (obaja Slovensko) a Marco Richter (Rakúsko) počas šiesteho prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta 2021 v lotyšskej Rige Slovensko - Rakúsko v Piešťanoch v nedeľu 2. mája 2021. FOTO TASR/SZĽH - Andrej Galica

Výsledky všetkých zápasov MS v hokeji 2021. Skóre a zápasy svetového hokejového šampionátu. Slovensko štartuje hokejový šampioonát s Bieloruskom. 

Výsledky zápasov MS v hokeji 2021 Slovensko

Tretí májový piatok je netradične deň, keď po ročnej pauze opäť vypukne hokejový ošiaľ. Športová eufória zavládne vo viacerých účastníckych krajinách MS, no najmä v usporiadateľskom Lotyšsku, ktoré druhýkrát v histórii hostí svetovú elitu. V roku 2006 zorganizovala Riga šampionát takisto samostatne.

Tento rok mala pôvodne usporiadať MS spoločne s Minskom, no IIHF štyri mesiace pred ich štartom odobrala Bielorusku spoluorganizátorské práva pre nestabilnú politickú situáciu v krajine. Sporné víťazstvo prezidenta Alexandra Lukašenka vo voľbách vyvolalo v krajine masívne protesty, proti ktorým vládny režim tvrdo zasiahol. IIHF nechcela za danej situácie riskovať bezpečnosť hráčov a divákov.

Šampionát sa koná vo výnimočne neskorom čase (väčšinou MS štartovali v prvý májový piatok) a za výnimočných podmienok. Uskutoční sa v tieni pandémie koronavírusu, ktorá úplne zmarila organizáciu minuloročných MS vo Švajčiarsku.

Ďalší rok si už IIHF nemohla dovoliť zrušenie hokejového sviatku a Riga tak bude hostiť turnaj, i keď za mimoriadne prísnych hygienických opatrení. Výpravy na približne tri týždne uzatvoria do bezpečnostnej „bubliny“, pred vstupom absolvujú procedúru testovaní. Minimálne v skupinovej fáze je vylúčená účasť divákov, fanúšikovia tak budú odkázaní výhradne na televízne prenosy.

Tí domáci budú na obrazovky prvýkrát uprene hľadieť v piatok 21. mája o 19.15 h, keď Lotyši vo svojom úvodnom súboji v B-skupine narazia v Aréne Riga na Kanaďanov. Domáci priaznivci veria, že ich miláčikovia sa po troch rokoch opäť prebojujú do vyraďovacej fázy. Pred 15 rokmi sa im to na premiérovom šampionáte v Lotyšsku nepodarilo, keď skončili pred štvrťfinálovými bránami a obsadili 10. miesto.

Či bude Riga pamätná aj pre slovenskú verejnosť, to záleží od výkonov výberu, ktorý tretíkrát za sebou povedie na MS Craig Ramsay. Lebo hokejový ošiaľ sa automaticky zdvíha a padá s výsledkami reprezentantov a tí svojich prvých sedem zápasov odohrajú v A-skupine v Olympijskom športovom centre.

Či budú hrať aj ôsmy, to je základnou tajničkou fanúšikov a zároveň cieľovou platformou samotných hráčov už niekoľko rokov. Z osemčlennej skupiny postúpia do štvrťfinále prvé štyri tímy, z nich veľmi silný "papier" predpokladá úspech Ruska, Švédska a Česka.

Zloženie skupín na MS 2021

  • A-skupina (Olympijské športové centrum): Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia
  • B-skupina (Aréna Riga): Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Výsledky MS v hokeji 2021 v Rige - skupinová fáza

piatok 21. mája

A-skupina

Rusko - Česko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) - Góly: 5. Burdasov (Morozov, Grigorenko), 36. Švec-Rogovoj (Kamenev), 46. Barabanov (Voronkov), 60. Grigorenko (Provorov) – 10. Flek (Špaček), 38. Vrána (Kubalík, Hájek), 58. Kubalík (Hronek, Kovář).

Bielorusko - SLOVENSKO 2:5 (0:3, 0:0, 2:1) - Góly: 54. Stefanovič (S. Kosticyn), 55. Šarangovič - 4. Pospíšil (Nemec), 10. Cehlárik (Gernát, Studenič), 12. Pospíšil (Rosandič, Krištof), 46. Hrivík (Lantoši, Cehlárik), 60. Cehlárik (Grman).

B-skupina

Nemecko - Taliansko 9:4 (2:2, 5:0, 2:2) - Góly: 16. Kühnhackl (Krämmer), 19. M. Müller (Eisensmid, Loibl), 25. Rieder (Kühnhackl, Krämmer), 28. Tiffels (Eisenschmid, Plachta), 36. Noebbels (J. Müller, Pföderl), 38. Reichel (Seider), 39. Noebbels (Pföderl, Reichel), 43. Plachta (Noebbels, Holzer), 49. Pföderl (Noebbels, Reichel) - 18. Petan (Miceli), 19. Frigo (Magnabosco, Bardaro), 44. Bardaro (Deluca), 45. Frank (Frigo).

Kanada - Lotyšsko 0:2 (0:1, 0:2, 0:0) - Góly: 20. Indrašis (Kenins, Freibergs), 29. Batna (Kenins)

sobota 22. mája

A-skupina

Dánsko - Švédsko 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly: 31. Nicklas Jensen (Jakobsen, Nicholas Jensen), 38. Nicklas Jensen (Boedker), 39. Kristensen (Nicklas Jensen), 49. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Boedker) – 23. Klingberg, 36. Tömmernes (Klingberg), 51. Klingberg (Lundkvist)

Veľká Británia - Rusko 1:7 (1:4, 0:1, 0:2)

Góly: 19. Kirk (Dowd, Connolly) – 6. Burdasov (Grigorenko, Ožiganov), 8. Grigorenko (Voronkov), 10. Burdasov (Kuzmenko, Gavrikov), 11. Tolčinskij (Barabanov), 31. Karnauchov (Zadorov, Zub), 50. Kuzmenko (Burdasov, Ožiganov), 54. Slepyšev (Karnauchov)

Česko - Švajčiarsko 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 15. Chytil (Kovář, Vrána), 55. Smejkal (Chytil, Sklenička) – 18. Hofmann (Ambühl, Simion), 25. Meier (Hischier), 39. Scherwey (Praplan, Bertschy), 51. Meier (Corvi, Kurashev), 58. Hofmann (Simion, Ambühl)

B-skupina 

Nórsko - Nemecko 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Góly: 37. Lilleberg (M. Olimb, Haga) - 20. Plachta (M. Müller, Seider), 24. Gewanke (Brandt, Noebels), 26. Pföderl (Reichel, Noebels), 31. Reichel, 45. Bergmann (Nowak, Krämmer).

Fínsko - USA 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Ohtamaa (Mäenalanen, Anttila), 36. Pakarinen (Määtä, Pokka) - 38. Robertson (Wolanin)

Lotyšsko - Kazachstan 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Darzinš (Daugavinš), 46. Rih. Bukarts (Cibulskis) - 39. Šin (Starčenko, Dietz), 46. Blacker (Svedberg, Sagadejev), rozh. sam. nájazd Makljukov

nedeľa 23. mája

A-skupina

Veľká Británia – SLOVENSKO 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) online prenos - kliknite si

Góly: 23. Kirk (Perlini, Richardson) – 1. Hrivík (Lantoši), 25. Lantoši (Cehlárik)

Švédsko - Bielorusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 41. Nesterov (Stefanovič, Lopačuk)

Dánsko - Švajčiarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Meier (Hischier, Müller)

B-skupina

Nórsko - Taliansko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 11. Trettenes (Olden, Lesund), 26. Rosseli Olsen (K.A. Olimb, Espeland), 37. Trettenes (Olden, Lindström), 41. Trettenes (Lesund, Lindström) - 52. Frank (Andergassen, Marchetti)

Kazachstan - Fínsko 2:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 36. Paňjukov (Michailis), rozhodujúci nájazd Michailis - 34. Lundell (Lindbohm, Ruohomaa)

Kanada - USA 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Comtois (Beaudin) - 8. Robertson (Garland), 22. Clendening (Hellickson), 24. Moore (Robertson), 39. Moore (Garland), 58. Tennyson (Clendening, Labanc)

pondelok 24. mája

A-skupina SLOVENSKO - Rusko 3:1, online prenos

Góly: 31. Kelemen (Roman), 54. Gernát (Hrivík, Cehlárik), 59. Ďaloga (Cehlárik, Hrivík) - 32. Barabanov (Tolčinskij, Slepyšev)

Česko – Bielorusko 3:2 pp  (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Góly: 30. Jan Kovář (Hronek, Moravčík), 34. Zadina (Hronek), 62. Kubalík – 26. Šarangovič (S. Kosticyn), 52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič)

B-skupina

Lotyšsko - Taliansko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Karsums (Krastenbergs), 59. Dārziņš (Džerinš), 60. Karsums

Nemecko – Kanada 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Loibl (Kühnhackl, Rieder), 12. Plachta (Eisenschmid), 58. Holzer (Plachta) 

utorok 25. mája

A-skupina

Veľká Británia - Dánsko 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 3. O'Connor (D. Phillips, Dowd), 57. Hammond (Lake) – 11. Jakobsen (Nicklas Jensen, Boedker), 14. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Boedker), 65. M. Lauridsen (Nicklas Jensen)

Švajčiarsko - Švédsko 0:7  (0:2, 0:2, 0:3)

Góly: 9. Frödén (Pilut, Nygren), 10. A. Kempe (Tömmernes, Lundkvist), 23. Olofsson (Lundkvist), 31. Frödén (Wingerli, Dahlbeck), 42. Nygren (Rakell, A. Kempe), 48. Lundkvist (A. Kempe, Tömmernes), 51. Tömmernes (Frödén, Lundkvist)

B-skupina

USA - Kazachstan 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Clendening (Robertson, Moore), 22. Moore (Jones), 42. Drury (Donato, Tennyson)

Fínsko - Nórsko 5:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 15. Pakarinen (Ohtamaa, Kaski), 22. Lundell (Ruotsalainen), 26. Nousiainen (Sallinen), 48. Innala (Kontiola, Sund), 54. Björninen (Mäenalanen, Koivisto) - 2. M. Olimb (Haga), 42. Lindström (Trettenes, Olden)

streda 26. mája

A-skupina

Rusko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - online prenos, kliknite

Bielorusko - Veľká Británia 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 30. Kodola (Bailen, Prince), 52. Platt (Paré, Kodola), 58. Prince (Šarangovič, Protas) – 14. Kirk, 38. Davies (Myers, J. Phillips), 39. Kirk (O'Connor), 49. Hammond

B-skupina

Kazachstan - Nemecko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 27. Šin (Stepanenko, Šalapov), 41. Starčenko (z tr. strieľania), 56. Akolzin (Makljuchov) - 30. Kühnhackl (Rieder, Holzer), 35. Eisenschmid (Loibl, Seider)

Kanada - Nórsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 1. Brown (Henrique, Power), 11. Henrique (Brown, Power), 35. Mangiapane (Brown), 51. Henrique (Foudy, Kuemper) - 30. Valkvae Olsen (Haga), 31. Rosseli Olsen (Krogdahl, Ostby)

štvrtok 27. mája

A-skupina

Švajčiarsko – SLOVENSKO 8:1, (1:0, 3:0, 4:1)

Góly: 10. Diaz (Hofmann, Andrighetto), 21. Andrighetto (Diaz, Hofmann), 26. Loeffel (Scherwey, Bertschy), 37. Hofmann (Corvi, Loeffel), 41. Meier (Alatalo, Kurashev), 45. Kurashev (Untersander, Ambühl), 53. Hofmann (Ambühl, Andrighetto), 55. Loeffel (Moser, Bertschy) - 46. Krištof (Cehlárik)

Švédsko - Česko 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Góly: 13. Wingerli (Friberg), 16. Rakell (A. Kempe, Nygren) - 42. Vrána (Stránský), 45. Kovář (Sekáč, Kubalík), 49. Klok (Kovář), 59. Flek (Kubalík)

B-skupina

USA - Lotyšsko 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Tennyson (Moore, Garland), 15. Boyle (Labanc, Abdelkader), 32. Moore (Garland, Robertson), 34. Beniers (Chmelevski, Boyle) - 5. Indrašis (Darzinš), 17. Krastenbergs (Batna, Freibergs)

Fínsko - Taliansko 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 7. Sund (Kontiola, Innala), 9. Ruotsalainen (Ojamäki),  29. Sund (Mäenalanen, Koivisto)

piatok 28. mája

A-skupina

Švédsko - Veľká Británia 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Sörensen (Olofsson, Tömmernes), 27. Pudas (Pilut, Wingerli), 33. M. Kempe, 53. M. Kempe (Sörensen) – 8. Kirk (D. Phillips)

Dánsko - Bielorusko 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Góly: 6. Meyer (M. Lauridsen), 45. Asperup (From, Jensen Aabo), 48. From (True), 50. M. Lauridsen (Hardt, Lassen), 53. True (Lassen, Hardt) – 3. Demkov (Kodola, Korobov), 31. Stefanovič (Falkovskij, Protas), 31. Stefanovič (Falkovskij, Protas)

B-skupina

Kazachstan - Kanada 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Michailis, 42. Michailis (Valk, Savickij) - 7. Mangiapane (Henrique, Brown), 22. Henrique (Power, Mangiapane), 48. Perfetti (Anderson-Dolan), 60. Brown (Henrique)

Lotyšsko - Nórsko 3:4 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Krastenbergs (Rubins, Keninš), 18. Keninš (Abols, Sotnieks), 50. Rubins (Balinskis) – 4. Olden (Kaasastul, Trettenes), 22. K. A. Olimb (Rosseli Olsen), 42. Pettersen (Rosseli Olsen, K. A. Olimb), rozh. nájazd Haga

sobota 29. mája

A-skupina

Česko - Veľká Británia 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 9. Klok (Špaček), 21. Hronek (Zadina), 25. Šulák (Špaček, Sekáč), 33. Chytil (D. Musil), 52. Lenc Hanzl), 58. Šulák (Hanzl, Klok) – 40. Myers (Richardson, Kirk)

Švajčiarsko - ROC (Rusko) 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 49. Hischier (Ambühl) – 36. Burdasov (Galimov), 51. Karnauchov (Tolčinskij, Barabanov), 53. Tolčinskij (Slepyšev, Provorov), 60. Tolčinskij (Barabanov)

SLOVENSKO – Dánsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), online prenos, kliknite

Góly: 48. Cehlárik (Hrivík, Lantoši), 53. Jánošík (Lantoši, Hrivík)

B-skupina

Taliansko - Kazachstan 3:11 (0:1, 1:2, 2:8)

Góly: 25. Miceli (Petan, Frank), 42. Hochkofler (Gander), 51. Petan - 3. Starčenko (Valk, Michailis), 33. Petuchov (Asetov, Stepanenko), 35. Rymarev (Šin, Blacker), 42. Michailis (Starčenko, Valk), 47. Valk (Starčenko), 48. Lichotnikov, 50. Lichotnikov (Makljuchov, Šalapov), 55. Paňjukov (Dietz, Starčenko), 57. Starčenko (Valk), 58. Svedberg (Šestakov, Sagadejev), 60. Šalapov (Asetov, Lichotnikov)

Nórsko - USA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 55. K.A. Olimb (Rosseli Olsen) - 11. Garland (Jones, Thompson), 28. Thompson (Donato, Roy)

Nemecko – Fínsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), online prenos, kliknite

Góly: 28. Holzer (Loibl, Plachta) - 7. Lundell (Sund, Innala), 52. Ruotsalainen (Lundell)

nedeľa 30. mája

A-skupina

Bielorusko - Švajčiarsko 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 1. Bertschy (Herzog, Scherwey), 19. Vermin (Meier), 22. Andrighetto (Vermin), 33. Hofmann (Corvi), 53. Vermin (Meier), 58. Herzog (Hischier)

Švédsko - SLOVENSKO 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), online prenos, kliknite

Góly: 31. Sörensen (Friberg), 52. Olofsson (Tommernes), 60. Lundeström (Hallander) - 20. Cehlárik

B-skupina

Taliansko - Kanada 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Góly: 31. Miceli (Pitschieler) - 3. Perfetti (Schneider, Foudy), 9. Mangiapane (Brown, Henrique), 12. Stecher (Anderson-Dolan), 12. Henrique (Mangiapane), 35. Mangiapane (Brown, Ferraro), 38. Comtois (Mangiapane, Brown), 56. Pirri (Brown, Henrique)

Fínsko - Lotyšsko 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 4. Mäenalanen (Anttila, Tiivola), 36. Pakarinen (Pokka, Innala), 65. Lundell (Määttä) - 19. Dzierkals, 54. Dzierkals (Darzinš, Sotnieks)

pondelok 31. mája

A-skupina

Česko - Dánsko 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 46. Kubalík (Chytil, Vrána), rozh. nájazd Chytil – 4. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Olesen)

ROC (Rusko) - Švédsko 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 53. Slepyšev (Orlov), 53. Barabanov (Tarasenko, Nesterov), rozh. nájazd Tarasenko - 9. Frödén (Lindberg, A. Kempe), 56. Olofsson (Sellgren)

B-skupina

USA - Nemecko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 39. Robertson (Donato, Garland), 60. Blackwell (Robinson)

Nórsko - Kazachstan 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Valkvae Olsen (Trettenes), 42. Espeland (Trettenes, Rosseli Olsen), 59. M. Olimb (K. A. Olimb) - 16. Ševčenko (Svedberg)

utorok 1. júna

A-skupina

Švajčiarsko - Veľká Británia 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)

Góly: 11. Hofmann (Corvi), 17. Loeffel (Scherwey, Siegenthaler), 31. Alatalo (Corvi, Hischier), 31. Bertschy (Scherwey), 37. Bertschy (Diaz, Scherwey), 38. Hischier (Kurashev) – 12. Kirk, 26. Kirk (Richardson, Hammond), 54. Connolly (Kirk, Hammond)

Slovensko - Česko 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Góly: 27. Sukeľ (Faško-Rudáš), 49. Bučko (Holešinský, Buc), 59. Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec) – 1. Zadina (Hájek, Moravčík), 16. Špaček (Zadina), 23. Radil (Šustr, Šulák), 40. Šulák (Špaček), 44. Stránský, 46. Blümel (Stránský, Moravčík), 60. Hájek (Hanzl, Smejkal)

Rusko - Bielorusko 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Nesterov (Grigorenko), 5. Galimov (Gavrikov), 10. Šalunov (Zadorov, Nesterov), 11. Grigorenko (Slepyšev, Voronkov), 17. Nesterov (Tarasenko, Barabanov), 53. Voronkov (Slepyšev, Grigorenko)

B-skupina

Kanada - Fínsko 2:3 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Pirri (Vilardi, Ferraro), 29. Comtois (Brown, Mangiapane) - 22. Ruotsalainen, 56. Ruotsalainen (Lundell, Ojamäki), rozh. nájazd Ruotsalainen

Taliansko - USA 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

Góly: 42. Frigo (Trivellato), 47. Giliati - 7. Labanc (Shea), 11. Labanc (Beniers, Clendening), 20. Garland (Robertson, Tennyson), 30. Garland

Nemecko - Lotyšsko 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Peterka (Sieder), 7. Noebels (Pföderl, Reichel) - 26. Abols (Balinskis)

streda 2. júna voľný deň

MS v hokeji 2021 v Rige - program štvrťfinále

štvrtok 3. júna

USA - Slovensko 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 14. Boyle, 16. Blackwell (Labanc, Robinson), 20. Garland (Moore, Jones), 37. Blackwell (Robinson, Labanc), 46. Chmelevski (Wolanin), 59. Garland (Wolanin, Moore) - 33. Cehlárik (Lantoši)

Švajčiarsko - Nemecko 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)

Góly: 16. Untersander (Alatalo, Kurashev), 34. Herzog (Scherwey, Bertschy) - 38. Kühnhackl (Rieder, Nowak), 60. Gawanke (Kahun, Noebels), rozhodujúci sam. nájazd Noebels

ROC (Rusko) - Kanada 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 35. Timkin (Orlov, Kamenev) - 46. Henrique (Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher)

piatok 4. júna voľný deň

sobota 5. júna

semifinále (Aréna Riga)

USA - Kanada 2:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 18. Blackwell (Wolanin, Labanc), 44. Chmelevski (Rooney, Mackey) - 3. Pirri (Walker, Paul), 25. Mangiapane (Brown), 41. Mangiapane (Brown, Kuemper), 60. Danforth (Paul)

Fínsko - Nemecko 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Pakarinen (Lundell, Kaski), 19. Björninen (Anttila) - 32. Plachta (Seider).

nedeľa 6. júna

zápas o bronz

USA - Nemecko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 6. Wolanin, 27. Garland (Robertson, Wolanin), 29. Drury (Chmelevski), 32. Robertson (Garland, Thompson), 33. Moore (Garland, Thompson), 50. Donato (Clendening, Thompson) - 50. Bittner (Plachta, Kahun)

Finále

Fínsko - Kanada 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) - titul získala Kanada

Góly: 9. Ruohomaa (Kaski), 46. Lindbohm (Nousiainen, Ruohomaa) - 25. Comtois (Brown, Walker), 53. Henrique (Comtois, Brown), 67. Paul (Brown)