Spartak Trnava Slovan Bratislava dnes online

18. 9. 2022 |
 

Spartak Trnava a Slovan Bratislava nastúpia dnes na vzájomný súboj futbalovej Fortuna ligy. Dnešný online prenos súboja Trnava Slovan začíname od 17:30.

Hráči Spartaku Trnavy po strelení gólu. Foto TASR - Lukáš Grinaj

Spartak Trnava a Slovan Bratislava nastúpia dnes na vzájomný súboj futbalovej Fortuna ligy. Dnešný online prenos súboja Trnava Slovan začíname od 17:30.

Trnava Slovan online

Trnavská polícia sa pripravuje na nedeľný (18. 9.) futbalový zápas medzi futbalovými mužstvami FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava, pri ktorom organizátor stretnutia premiérovo využije biometriu tváre. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Na základe informácií a po dohode s organizátorom bol zápas označený ako rizikový. "Aj na základe operatívnych informácií a skúseností z predošlých zápasov rozhodol veliteľ bezpečnostných opatrení o nasadení viacerých útvarov. Vypomáhať budú počas podujatia aj desiatky policajtov z najbližších krajov. Okrem poriadkovej polície budú k dispozícii aj policajti z odboru služobnej kynológie a hipológie. V uliciach mesta bude niekoľko hliadok dopravnej polície, ale aj operatívnych hliadok z kriminálnej polície. Pripravení budú zasiahnuť aj policajti antikonfliktného tímu," uviedla Linkešová.


S cieľom zvýšenia bezpečnosti na štadióne a identifikácie problémových fanúšikov zaviedol organizátor na vstupe povinnú biometriu tváre. "Okrem bezpečnostnej prehliadky na zakázané predmety, ako sú alkohol a pyrotechnika, sa každý na vstupe podrobí aj snímaniu tváre. Proces vstupu sa pre účastníkov podujatia predĺži. Organizátor otvorí preto turnikety dve hodiny pred zápasom," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku a sprevádzania fanúšikov na futbalový štadión bude približne v čase od 14.00 do 21.00 h úplne uzavretá Kollárova ulica. "Vzhľadom na to, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní," informovala Linkešová.

Fortuna liga

Spartak Trnava Slovan Bratislava

FC Spartak Trnava
0 : 0
(0:0)
ŠK Slovan Bratislava

Góly & zostavy

ŽK: 15. Procházka (TRN), 80. Paur (TRN), 89. Iván (TRN) – 59. Kucka (SBA), 78. Medveděv (SBA), 87. Mustafič (SBA). Rozhodca: P. Ziemba – P. Bednár, A. Jekkel.
FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (C) – Daniel, Štefánik (57. Taiwo), Savvidis, Procházka – Paur (88. de Azevedo), Ristovski (75. Boateng).
ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Lovat – Kucka, Mustafič (90+1. Agbo), Čakvetadze (90+1. Morlacchi) – Čavrić (C) (86. Šaponjić), E. Ramírez (70. Weiss), Zmrhal (71. Barseghjan).