Španielsko Nemecko ONLINE dnes Liga národov LIVE

17. 11. 2020 |

Španielsko, Nemecko, Liga národov, UEFA, online prenos, dnes, live. Španielsko dnes privíta Nemecko. Šláger Ligy národov v 4. skupine A divízie sa odohrá na štadióne v Seville. Všetko podstatné sa dozviete počas online prenosu live, ktorý začína od 20:45 hod.

Zápas Španielsko-Anglicko.  Foto - TASR/AP

Španielsko, Nemecko, Liga národov, UEFA, online prenos, dnes, live. Španielsko s Nemeckom sa dnes pobijú o konečné prvé miesto v tabuľke. Kým Nemci vyhrali predošlý zápas nad Ukrajinou 3:1, domáci vstupujú do duelu po remíze vo Švajčiarsku 1:1.

Domácich Švajčiarov poslal v 26. minúte do vedenia Remo Freuler po centri Breela Embola, hostia mohli vyrovnať po prestávke, no Sergio Ramos nepremenil dva pokutové kopy.

Oba pokusy mu zneškodnil brankár Yann Sommer. Skúsený obranca tak gólovo neozdobil svoj 177. zápas za národný tím, ktorým prekonal európsky rekord talianskeho brankára Gianluigiho Buffona (176 štartov).

Domáci dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, v 79. minúte videl druhú žltú kartu Nico Elvedi. Novými lídrami 4. skupiny sú Nemci. V Lipsku síce prehrávali s Ukrajinou od 12. minúty, keď po aktivite Oleksandra Zubkova nekompromisnou strelou rozvlnil sieť Roman Jaremčuk, no ešte v prvom polčase dokázali skóre otočiť.

Najprv zakončil rýchly brejk Leroy Sané a následne po centri Leona Goretzku skóroval hlavou Timo Werner. Ten istý hráč pridal v 64. minúte gólovú poistku. Miestne úrady dali zápasu zelenú až niekoľko hodín pred výkopom.

V piatok mali totiž pozitívny test na koronavírus Andrej Jarmolenko, Viktor Cigankov, Viktor Kovalenko a Sergej Sidorčuk a nebolo isté, či nebude musieť ísť celý ukrajinský tím do karantény. Ostatní hráči však mali v sobotu popoludní negatívne testy a tak sa mohol duel odohrať.

V tomto zápase vyrovnal brankársky rekord v počte štartov za nemeckú futbalovú reprezentáciu  Manuel Neuer. Tridsaťštyriročný kapitán Bayernu Mníchov nastúpil v sobotnom stretnutí Ligy národov proti Ukrajine na svoj 95. zápas a dotiahol sa na Seppa Meiera. Neuera dosiahnutý míľnik môže tešiť o to viac, že jeho tím zdolal Ukrajinu 3:1.

Ten chytal za národný tím v rokoch 1966 až 1979 a pomohol Západnému Nemecku k triumfu na ME 1972 a MS 1974. "Rekord som vytvoril pred 41 rokmi, aj to svedčí o jeho výnimočnosti. Gratulujem Manuelovi Neuerovi," povedal 76-ročný Meier podľa agentúry DPA.

K prekonaniu jeho zápisu bol dosiaľ najbližšie Oliver Kahn, no na MS 2006 dostal prednosť v bránke Nemecka Jens Lehmann a Neuerov predchodca v Bayerne Mníchov následne ukončil kariéru s 86 zápasmi v najcennejšom drese.

Neuer je nemecká jednotka od roku 2010. "Je výnimočný brankár a patril k najvýraznejším faktorom našich úspechov v uplynulom desaťročí. Dosiahnuť na takýto rekord je mimoriadny výkon," povedal o svojom zverencovi tréner Nemcov Joachim Löw.

Meier sám tuší, že Neuer nielen vyrovnal jeho zápis, ale ho aj výrazne zveľadí. Nemecko v utorok čaká záverečný duel LN proti Španielsku. Na budúci rok sa Nemecko predstaví na ME a dá sa očakávať, že Neuer bude súčasťou výberu.

"Som si istý, že odohrá minimálne 120 zápasov. Je v dobrej kondícii a nemá dôvod rozmýšľať nad koncom kariéry," uviedol Meier.

Španielsko
6 : 0
(3:0)
Nemecko

Góly: 17. Morata, 34. F. Torres, 39. Rodri, 55. F. Torres, 72. F. Torres, 89. Oyarzabal. ŽK: 37. Koch (GER), 67. Tah (GER). Rozhodca: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg – Kristoffer Karlsson (vš. Švédsko).
Španielsko: Simón – Roberto, Ramos (C) (43. García), P. Torres, Gayá – Rodri, Canales (12. Ruiz) – Olmo (73. G. Moreno), Koke, F. Torres (73. Asensio) – Morata (73. Oyarzabal).
Nemecko: Neuer (C) – Ginter, Süle (46. Tah), Koch, Max – Goretzka (61. Neuhaus), Gündoğan, Kroos – Gnabry, Werner (76. Henrichs), Sané (61. Waldschmidt).
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90+1 Nemci odpočítavajú sekundy do konca zápasu. Dnes to absolútne nezvládli.
90 Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 2 minúty.
89 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil MIKEL OYARZABAL, ktorý nemal príliš náročnú úlohu, pretože dostal loptu presne pred odkrytú bránku.
87 Asensio posielal center na Morena, no druhý menovaný sa k lopte nedostal.
86 Následný rohový kop domáceho tímu nebol príliš nebezpečný.
85 Moreno sa snažil o zakončenie, ktoré zblokoval Tah.
84 V krátkom časovom slede je pískaný ofsajd aj na opačnej strane, konkrétne Gnabrymu.
83 Ofsajd aj na strane Španielska. Príliš rýchly bol Asensio.
82 Tempo zápasu sa mierne upokojilo. Hru kontrolujú domáci hráči.
81 Neuhaus bol príliš rýchly, keď vnikol za obranu súpera ešte pred prihrávkou. Ofsajd.
80 Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva približne 10 minút.
79 Ťažisko hry sa presunulo do stredového kruhu, kde držia loptu domáci.
78 Gayá nenašiel centrom správneho adresáta.
77 dôležité Nemci si mohli pripísať čestný úspech. Gnabryho strela končí len na brvne.
76 striedanie Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Timo Werner, prichádza Benjamin Henrichs.
75 Španieli držia loptu na svojich kopačkách a nechcú pustiť súpera do hry.
74 Hostia by sa najradšej videli už v šatni. Na to si však počkajú minimálne ešte štvrťhodinu.
73 striedanie Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Ferrán Torres, prichádza Marco Asensio.
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Gerard Moreno.
73 striedanie Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Álvaro Morata, prichádza Mikel Oyarzabal.
72 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil FERRÁN TORRES a kompletizuje tak hetrik! Hetrik, ale asistencií, skompletizoval Ruiz. Ten prihral nezištne svojmu spoluhráčovi a Torres sa zachoval ako skutočný kanonier.
70 Nemci sa v tomto prípade dokázali ubrániť.
69 Tentokrát bol Morata v pozícii centrujúceho hráča. Domáci si tak vybojovali rohový kop.
68 dôležité Španieli mohli pridať ďalší presný zásah! To by však Moratovi nemohli chýbať azda len centimetre.
67 zlta karta Žltú kartu dostáva Jonathan Tah (Nemecko).
66 Prízemný center Sergiho Roberta dokázal Koch odvrátiť.
65 Aktuálne držanie lopty vyznieva 63:37% v prospech domáceho tímu. Ešte drvivejšie čísla sú však pri štatistike striel na bránku, ktorá vyznieva 8:0.
64 Individuálne sa skúšal presadiť Olmo, avšak teraz nepochodil.
63 Španieli síce vyhrávajú o 4 góly, ale zo svojho tlaku vôbec neuberajú.
62 dôležité Ferran Torres je dnes veľmi nebezpečný! Po kombinácii s Kokem tentokrát mieri len o pár centimetrov vedľa tyčky.
61 striedanie Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Leroy Sané, prichádza Gian-Luca Waldschmidt.
Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Leon Goretzka, prichádza Florian Neuhaus.
60 Hodina hry je úspešne za nami. Španieli zatiaľ maximálne dominujú.
59 Gintera ošetrovali hosťujúci lekári, no všetko je v poriadku.
58 dôležité Do hlavičkového zakončenia sa po štandardnej situácii dostal Rodri, ale svoj druhý presný zásah hlavou zatiaľ nepridáva.
57 Koch bol v súboji príliš agresívny a ponúka tak súperovi štandardnú situáciu.
56 S Nemcami to vôbec nevyzerá dobre! Španieli si kráčajú sebavedomo za celkovým triumfom v tabuľke.
55 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil FERRÁN TORRES. Ten sa dokázal dostať k zakončenia zvnútra šestnástky a nádherne namierenou strelou od tyčky zvyšuje na 4:0.
53 Werner sa dostal do zakončenia, po ktorom končí lopta mimo hracej plochy.
52 Gnabryho center do šestnástky je domácou defenzívou odvrátený.
51 Španieli kontrolujú hru a nikam sa výrazne nenáhlia.
50 Gayá si pripísal na svoje konto nebezpečný nedovolený zákrok.
49 Zatiaľ to vyzerá tak, že sa s priebehom zápasu nič nezmení.
48 dôležité Neuer si pripísal ďalší výborný zákrok! Tentokrát dokázal vychytať zakončenie Olma.
47 Pri lopte sú aj po výmene strán Španieli, ktorí pokračujú v aktívnej hre.
46 striedanie Striedanie v tíme Nemecko: z ihriska odchádza Niklas Süle, prichádza Jonathan Tah.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
V prvom polčase sme mohli sledovať jasnú dominanciu Španielov. Tá vyvrcholila vsietením troch gólov. Domáci však prišli o Canalesa a na záver polčasu aj o kapitána Ramosa. Nemci sa musia jednoznačne spamätať, ak dnes nechcú utŕžiť debakel.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+2 Ferrán Torres na záver prvého polčasu ešte chcel ohroziť bránku súpera, no jeho pokus bol zablokovaný.
45+1 Španielsky tím kontroluje záver prvého dejstva.
45 Nad rámec prvého dejstva sa bude hrať ešte 120 sekúnd, teda 2 minúty.
44 Riadny hrací čas prvého dejstva sa blíži ku koncu.
43 striedanie Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Sergio Ramos, prichádza Eric García.
42 V súboji sa ocitol aj Sergio Ramos, ktorý bude pravdepodobne potrebovať opateru lekárov.
41 Ginter bol v súboji s Olmom o niečo neskôr, preto je pískané proti Nemecku.
40 Do konca prvého dejstva zostáva približne 5 minút.
39 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil RODRI. Ten napodobnil Moratu a vyskočil pri rohovom kope najvyššie a následne ho usmernil do nemeckej bránky.
38 Po akcii Ruiza budú zahrávať španielski reprezentanti rohový kop.
37 zlta karta Žltú kartu dostáva Robin Koch (Nemecko).
36 Sané bol v súboji s Kokem o niečo neskôr, a preto mu je pískaný nedovolený zákrok.
35 Španielsko spravilo výborný krok za dnešným víťazstvom.
34 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil FERRÁN TORRES, ku ktorému sa dostala odrazená lopta a v tomto prípade Španiel vedel, ako má naložiť s poskytnutou príležitosťou.
33 Domáci sa dožadujú pokutového kopu, ale hlavný arbiter Andreas Ekberg jasne ukazuje, aby sa hralo ďalej.
32 Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý centimeter štvorcový.
31 V tomto prípade bol rohový kop omnoho menej nebezpečnejší ako predchádzajúca situácia.
30 dôležité Torres mal na kopačke zvýšenie vedenia svojho tímu! To by však nemohol proti nemu stáť výborný Neuer, ktorý zakončenie k tyčke vyráža na rohový kop.
29 Sané chcel prejsť cez Gayu, no z tohto mikrosúboja vzišiel úspešnejšie Španiel.
28 Po signály nakrátko sa Nemci k priamemu ohrozeniu domácej bránky nedostali.
27 Dopredu sa vydali aj hostia, ktorí si zásluhou Maxa vybojovali rohový kop.
26 Koke bol v súboji o niečo neskôr, a preto mu je pískaný nedovolený zákrok.
25 Morata v ďalšom zakončení. Tentokrát páli ale len vysoko nad.
24 Prvé dejstvo je už vo svojej druhej polovici. Španieli zatiaľ hrajú veľmi sympaticky.
23 dôležité Álvaro Morata s druhým presným zásahom! V tomto prípade mu však nemôže byť uznaný, pretože mu je odmávaný ofsajd.
22 Loptu držia prevažne Španieli, ktorí kombinujú na polovičke súpera.
21 Torres bol teraz prirýchly, keď vbehol za obranu súpera ešte pred prihrávkou.
19 Asistenciu si navyše pripísal čerstvý muž na trávniku Fabián Ruiz, ktorý zahral rohový kop skutočne adresne. Na ťahu sú hostia.
18 Španielsko sa tak vo veľmi dôležitom zápase ujalo vedenia.
17 gól Španielsko dalo gól!
Gól strelil ÁLVARO MORATA, ktorý pri rohovom kope vyskočil najvyššie a presným zakončením otvára stav dnešného zápasu.
16 Tentokrát to Španielsko skúšalo centrom Torresa, no s tým sa obrana Nemecka popasovala, keď ho odvrátila na rohový kop.
15 Morata sa dnes javí veľmi aktívne. Dôkazom toho je aj jeho ďalší strelecký pokus.
14 Gnabry to skúšal opäť individuálnou cestou. Ani tentokrát však neprešiel.
13 Max posielal center z ľavého kraja, ktorý ale zapadol len do rukavíc Simóna.
12 striedanie Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Sergio Canales, prichádza Fabián Ruiz.
11 Všetko nasvedčuje tomu, že Canales bude nahradený rozcvičujúcim Ruizom.
10 Na trávniku zostal ležať Canales, ktorý potrebuje opateru tímových lekárov.
9 Defenzíva španielskeho tímu dokázala loptu odvrátiť do bezpečia.
8 Pohrozili aj hostia, keď zakombinoval Werner a Sané. Druhému menované bola lopta odobratá, no nasledovať bude ešte rohový kop.
7 dôležité Po faule na Olma zahrávali domáci nebezpečne vyzerajúci priamy kop, ktorý Ramos zahral pekne k tyčke, no Neuer ho krásne vychytal.
6 Španielsko svoj prvý rohový kop nedokázalo pretaviť do gólového zakončenia.
5 Morata opäť pohrozil. Tentokrát ale získava pre svoj tím aspoň rohový kop.
4 Individuálnou cestou to skúšal Gnabry, no nepochodil podľa predstáv.
3 V úvode zápasu držia loptu najmä domáci Španieli.
2 Prvé zakončenie evidujeme po strele Moratu, ktorý prevetral rukavice Neuera.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

Španielsko: Simón – Roberto, Ramos (C), P. Torres, Gayá – Rodri, Canales – Olmo, Koke, F. Torres – Morata.
Náhradníci: Arrizabalaga, de Gea – D. Llorente, I. Martínez, Cucurella, G. Moreno, Asensio, Traoré, Oyarzabal, García, Ruiz, Merino.

Nemecko: Neuer (C) – Ginter, Süle, Koch, Max – Goretzka, Gündoğan, Kroos – Gnabry, Werner, Sané.
Náhradníci: Leno, Trapp – Uduokhai, Tah, Neuhaus, Amiri, Brandt, Waldschmidt, Henrichs, Stark, Dahoud.

Rozhodca: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg – Kristoffer Karlsson (vš. Švédsko).
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z posledného zápasu Ligy národov UEFA. Dnes sa v rámci ligy A pobijú o celkové prvenstvo futbalisti Španielska a Nemecka.

Situácia v skupine 4 je veľmi vyrovnaná. Posledné Švajčiarsko má 3 body, no bude hrať proti Ukrajine, ktorá ma 6 bodov. V prípade výhry ju môže preskočiť. Ukrajina však prehrala obidva zápasy s Nemecko, a preto lepšie ako druhá skončiť nemôže. Aktuálne druhé Španielsko má na svojom konte 8 bodov, a teda stráca len bod na lídra z Nemecka.

Nemci doposiaľ neprehrali, keď po dvoch remízach 1:1 so Španielskom a Švajčiarskom vyhrali 2:1 na Ukrajine, opäť remizovali so Švajčiarskom (3:3) a naposledy vyhrali s Ukrajinou presvedčivo 3:1. Nemecký tím síce dal najviac gólov zo všetkých štyroch tímov (10), ale zároveň ich aj veľa dostal, a to 7.

Španieli uhrali v prvom kole spomínanú remízu s Nemeckom. Potom dvakrát vyhrali, najprv 4:0 s Ukrajinou a potom 1:0 so Švajčiarskom. V odvete s Ukrajinou však prišla tvrdá facka v podobne najtesnejšej prehry. V poslednom zápase sa zase zrodila len remíza 1:1 vo Švajčiarsku, kde Ramos nepremenil dva pokutové kopy.

Vo vzájomnom zápase sme boli svedkami bezgólového prvého dejstva. Približne 5 minút po výmene strán otvoril skóre zápasu Werner. Už-už to vyzeralo, že domáci si výhru udržia, no v šiestej minúte nadstaveného zápasu rozhodol o remízovom výsledku Gaya.

Stávkové kancelárie naklonili misky váh mierne na stranu domáceho tímu. Na ten sa pohybujú okolo hodnoty 2,4. Naopak, na hostí je to až miestami 3. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.