DAC Dunajská Streda MFK Michalovce ONLINE Fortuna liga dnes

27. 2. 2021 |

DAC Dunajská Streda dnes doma privíta MFK Michalovce. Sledujte ONLINE prenos od 14:00 hod.

Futbalisti DAC Dunajská Streda. Foto - TASR

Hráči DAC Dunajská Streda budú chceiť bodovať naplno a nie len remizovať ako naposledy s Trenčínom. Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1000 dňoch.

Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky. V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr.

DAC Dunajská Streda MFK Michalovce ONLINE Fortuna liga dnes LIVE NAŽIVO

Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány. Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom. Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti.

V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. O tri minúty bolo už 2:0.

Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige. V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila.

V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2. O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička. Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2.

Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič. Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 1
(1:0)
MFK Zemplín Michalovce

Góly: 10. Kružliak (Nicolaescu), 63. Andzouana (Kalmár) – 90+2. Žofčák (pen.). ŽK: 90+1. Beskorovajnyj (DUN) – 38. Neofytidis (MIC), 59. Trusa (MIC). Rozhodca: Bálint Kišš – Gabriel Ádám, Martin Vitko – Erik Gemzický.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo (79. Sommer), Kružliak, Müller (71. Davis), Beskorovajnyj – Christie-Davies (79. A. Balić), Schäfer – Divković (62. Taiwo), Kalmár (C), Ramírez – Nicolaescu (61. Andzouana).
MFK Zemplín Michalovce: Marković – Magda, Soler (C), Vaško, Vojtko – Popovits (70. Siopis), Spoljaric (83. Ntosis), Adekuoroye, Neofytidis (59. Žofčák), Oshima – Trusa (83. Tandir).
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+2 gól Michalovce dali gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je IGOR ŽOFČÁK, ktorý premenil svoju šancu s obrovským prehľadom.
90+1 zlta karta Žltú kartu dostáva Danylo Beskorovajnyj (FC DAC Dunajská Streda).
90+1 dôležité Bola nariadená penalta v prospech Michaloviec.
90+1 Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 60 sekúnd, teda jedna minúta.
90 Center z kopačky Taiwa skončil bez problémov v moci Markovića.
89 Dunajská Streda sa na záver zápasu nikam nenáhli. Je to viac než logické.
88 Dnešný zápas sa už viac-menej len dohráva. Musel by sa stať veľký futbalový zázrak, aby dnes Dunajská Streda nezískala všetky tri body.
87 Ťažisko hry sa teraz presunulo do stredu poľa, kde lopta často mení svojho majiteľa.
86 Davis napokon nevybojoval roh, pretože lopta išla za čiaru práve od domáceho hráča.
85 Päť minút pred koncom riadneho hracieho času kombinujú domáci.
84 dôležité Ntotis mohol napodobniť Andzouana, keď mohol jedným z jeho prvých dotykov vsietiť gól. Brejk Michaloviec však končí trestuhodne strelou vedľa.
83 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Matej Trusa, prichádza Ismar Tandir.
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danilo Spoljaric, prichádza Vasileios Ntosis.
82 Michalovciam sa teraz črtal nebezpečný brejk, ale celá ich akcia končí nezdarom.
81 Sommer vypálil z hranice šestnástky, ale jeho zakončenie len presvišťalo okolo bránky súpera.
80 Fanúšikom Michaloviec teraz tuhla krv v žilách. Brankár Marković sa totižto zahral na technické záložníka, keď kľučkoval cez troch hráčov. Aj napriek jeho nepresnej prihrávke skončilo všetko v prospech hostí.
79 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Isaac Christie-Davies, prichádza Andrija Balić.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Cesar Rodolfo, prichádza Niklas Sommer.
78 Dunajská Streda prostredníctvom rohového kopu veľa vody nenamútila.
77 Akcia domáceho tímu bude pokračovať prostredníctvom rohového kopu.
76 Michalovce ešte poslali do šestnástky domácich prízemný center, ale aj v tomto prípade boli úspešnejší domáci.
75 Kalmár ukázal, že je platný aj do defenzívy, keď odzbrojil prenikajúceho Trusu.
74 Vaškov dlhý pas na Vojtka dokázal Blackman zakryť. Nasledovať bude odkop od Jedličkovej bránky.
73 Obidva tímy majú možnosť ešte raz striedať. Domáci môžu do hry poslať dve čerstvé sily, hostia až tri.
72 Erick Davis okamžite posielal center z priameho kopu, ale Marković loptu vyboxoval.
71 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Jannik Müller, prichádza Erick Davis.
71 Blackman vnikol do šestnástky súpera, ale spätná prihrávka nebola presná.
70 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Dimitrios Popovits, prichádza Dimitrios Siopis.
70 Vďaka strele Taiwa si pripisuje Marković prvý úspešný zákrok.
69 Po akcii na malom priestore zakončoval Christie-Davies, ale jeho zakončenie bolo zblokované.
68 Christie-Davies vysoko napádal stopér Solera, ktorý bol nútený odovzdať loptu do autu.
67 Tentokrát dokázal Blackmanovu kolmicu Ramírez poslať pred bránku súpera, ale našiel ňou len nesprávneho adresáta.
66 Dunajksá Streda teraz poslala loptu do autu, pretože v ich šestnástke zostal ležať Trusa.
65 Na Blackmanovu kolmicu za obranu nabiehal Ramírez, ale nedokázal loptu usmerniť presnejšie ako vedľa.
64 Domácim sa tak bude dýchať o niečo lepšie. Predsa len je vedenie o dva góly pohodlnejšie.
63 gól Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil YHOAN ANDZOUANA. Ten dostal prihrávku na hranicu šestnástky, mierne si ju hodil na ľavú stranu a ranou k bližšej tyčke dáva druhý gól domácich! Brankár Marković si síce na loptu siahol, ale predsa len končí za jeho chrbtom. Asistencia: Zsolt Kalmár.
62 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Abdulrahman Taiwo.
61 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ion Nicolaescu, prichádza Yhoan Andzouana.
60 Hodina hry je úspešne za nami. Zatiaľ sú bližšie k zisku troch bodov domáci.
59 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Georgios Neofytidis, prichádza Igor Žofčák.
59 zlta karta Žltú kartu dostáva Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce).
58 Vysoký center si bez problémov postrážil brankár Jedlička.
58 Faulovali aj domáci. Hostia si z akcie vybojoval výhodu rohového kopu.
57 Michalovce sa dokázali s akciou súpera vysporiadať na výbornú.
56 Po nedovolenom zákroku na pravej strane budú mať domáci k dispozícii zaujímavý priamy kop.
55 Za obranu domáceho tímu išla dlhá kolmica, proti ktorej vybehol včas brankár Jedlička.
54 Vojtkov ofenzívny výpad na ľavej strane končí nezdarom.
53 V týchto fázach sú o niečo aktívnejší hostia. Práve oni sú tí, ktorí musia hrať.
52 Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.
51 Po Markovićovom odkope končí lopta opäť v moci domácich hráčov.
50 Podobný osud postihol aj útočnú akciu domáceho tímu.
49 Dlhý odkop od obrancov Michaloviec smeroval na Trusu, no ten stál v ofsajde.
48 Neofytidisova centrovaná lopta z pravej strany preletela celým pokutovým územím súpera.
47 Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí mali okamžite k dispozícii rohový kop, ale nevyužili ho.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo je úspešne za nami. Príliš veľa futbalového sme nevideli, ale tlak domáceho tímu predsa len vyvrcholil do jedného presného zásahu. Hostia si smerom dopredu zatiaľ nevytvorili vôbec nič. Po výmene strán sa však máme rozhodne na čo tešiť.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
44 Záver polčasu patrí domácim, ktorí kombinujú na polovičke súpera.
43 Po nepresnosti mohli ísť do rýchleho brejku Michalovčania, ale ich akcia končí taktiež nezdarom.
42 Rohový kop domáceho tímu nebol ani zďaleka taký nebezpečný ako predchádzajúca situácia. Domáci zostávajú naďalej pri lopte.
41 dôležité Christie-Davies napriahol z hranice pokutového územia. Jeho strela končí za prispenia menšieho teču mimo priestoru troch žrdí. Rohový kop.
40 Dlhý pas za obranu domáceho tímu končí len v moci Jedličku.
39 Dunajská Streda zahrala signál najhoršie ako mohla. Celé ich ofenzívne ťaženie skončilo zdvihnutou zástavkou postranného arbitra Martina Vitka.
38 zlta karta Žltú kartu dostáva Georgios Neofytidis (MFK Zemplín Michalovce).
38 Ofenzívne ťaženie domáceho tímu však končí útočným faulom.
37 dôležité Kalmár sa teraz blysol perfektnou individuálnou akciou. V čase strely mu bola do nej v hodine dvanástej vložená noha. Nasledovať bude rohový kop.
36 Center z ľavej strany dokázal Jedlička bez problémov stiahnuť do svojej moci.
35 Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prvého dejstva sú pri lopte hostia.
34 Po signály domácich hráčov napokon smeroval do šestnástky súpera len veľmi nepresný center.
33 Domáci celok bude zahrávať ďalší rohový kop.
32 Dunajská Streda teraz kombinuje v defenzívnych radoch a skúša svojho súpera vytiahnuť o niečo vyššie.
31 Teraz sledujeme prevažne medzi-šestnástkový futbal, v ktorom môžu obaja brankári odpočívať.
30 Pol hodina hry sa zapísala do štatistík dnešného zápasu ofsajdom domáceho tímu.
29 dôležité Obrovská šanca domáceho tímu! Po rýchlom brejku trielili domáci do prečíslenia, ale po Ramírezovej spätnej prihrávke dokázal Nicolaescu zakončiť len do obetavého obrancu. Následne Blackman ukončil celú akciu strelou spoza šestnástky nad bránu.
28 Christie-Davies padá v pokutovom území súpera, ale pokutový kop sa pískať nebude.
27 Taktovku nad zápasom pomaly, ale isto opäť preberajú domáci.
26 Útočná akcia domáceho tímu troskotá na ofenzívnom faule.
25 Po dlhšej dobe nazreli dopredu aj domáci, ale nasledovať bude len odkop Markovića.
24 Magdov center z pravej strany sa nevtesnal na hraciu plochu.
23 Lopta je teraz najmä v okolí poliacej čiary. V moci ju majú prevažne hostia.
22 Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde lopta často mení svojho majiteľa.
21 Tempo hry sa teraz mierne upokojilo. Lopta často mení svojho majiteľa.
20 Michalovce síce poslali loptu smerom dopredu, ale tá skončila len u brankára Jedličku.
19 Nedovolene bol zastavený aj hosťujúci kapitán Soler.
18 Po nedovolenom zákroku na Ramíreza budú domáci zahrávať priamy kop.
17 Príliš dlho sa pri lopte nezdržali a opäť kombinujú žltí.
16 Teraz sa hostia mierne osmelili a sú na polovičke súpera.
15 Štvrťhodina hry je úspešne za nami. Hostia prakticky nemali loptu.
14 Po nepresnom prenesení hry na pravú stranu končí lopta mimo hracej plochy.
13 Dunajská streda je neustále na polovičke súpera, kde kombinuje.
12 Medzičasom Dunajská Streda zahrávala ďalší rohový kop, ale tentokrát hostia odvrátili loptu do bezpečia.
11 Domáci dokázali svoj úvodný tlak pretaviť do rýchleho gólu. Uvidíme ako to zmení nasledujúci vývoj zápasu.
10 gól Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil DOMINIK KRUŽLIAK. Michalovce nedokázali odvrátiť rohový kop, keď lopta naďalej poletovala v okolí ich päťky. Využil to obranca Kružliak, ktorý aj za pomoci jemného teču obrancu otvára skóre zápasu. Asistencia: Ion Nicolaescu.
9 Po ďalšej akcii domáceho tímu bude nasledovať druhý rohový kop Dunajskej Stredy.
8 Spoza šestnástky napriahol Divković, no lopta z jeho kopačky letí len vysoko nad.
7 Dunajská Streda Michalovce zatiaľ k ničomu nepustila a neustále drží loptu.
6 Z následného rohového kopu domáci výraznejšie nepohrozili.
5 dôležité Prvá vážnejšia trma vrma v pokutovom území Michaloviec! Po centri z ľavej strany dával osamotený Divković spätnú prihrávku na Ramíreza, no jeho strela bola v hodine dvanástej zblokovaná.
4 Ten dokázala defenzíva Michaloviec odvrátiť bez väčších problémov. Dunajská Streda zostáva pri lopte.
3 Po nedovolenom zákroku Adekuoroyeho na Divkovića budú zahrávať domáci zaujímavý priamy kop.
2 Prvá vážnejšia akcia domáceho tímu prúdila po pravej strane, ale Kalmárov prízemný center našiel len jedného z hosťujúcich obrancov.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Kružliak, Müller, Beskorovajnyj – Christie-Davies, Schäfer – Divković, Kalmár (C), Ramírez – Nicolaescu.
Náhradníci: Száraz – Andzouana, Sommer, Taiwo, Nebyla, Davis, A. Balić.

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Magda, Soler (C), Vaško, Vojtko – Popovits, Spoljaric, Adekuoroye, Neofytidis, Oshima – Trusa.
Náhradníci: Dráb – Žofčák, Tandir, Siopis, Mendez, Ntosis, Vovkun.

Rozhodca: Bálint Kišš – Gabriel Ádám, Martin Vitko – Erik Gemzický.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 21. kola Fortuna ligy. Dnes sa proti sebe postavia futbalisti Dunajskej stredy a Michaloviec.

V rámci desiateho kola sa na východe Slovenska zrodila výhra Dunajskej Stredy 4:2. Do polčasu bolo pri tom skóre len najtesnejšie, keď sa strelecky presadil Divković. Krátko po výmene strán dokázal vyrovnať Trusa, no takmer okamžite prinavrátil vedenie svojmu tímu Friede. O desať minút bolo zásluhou Solera opäť vyrovnané. V záverečnej desaťminútovke sa o plný bodový zisk svojho tímu postarali Kalmár a Fábry. Tieto dva tímy proti sebe nastúpili aj v zimnej príprave, kedy sa zrodila bezgólová remíza.

Tabuľkovo sú na tom jednoznačne lepšie domáci. Tí sú druhí a majú už istú účasť vo vrchnej šestke. Naopak, hostia sú druhí od konca, kde majú 19 bodov. Na šieste miesto však strácajú len štyri body, a preto sú stále v hre o účasť v hornej šestke.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.