DAC Dunajská Streda MFK Michalovce ONLINE Fortuna liga dnes

27. 2. 2021 |

DAC Dunajská Streda dnes doma privíta MFK Michalovce. Sledujte ONLINE prenos od 14:00 hod.

Futbalisti DAC Dunajská Streda. Foto - TASR

Hráči DAC Dunajská Streda budú chceiť bodovať naplno a nie len remizovať ako naposledy s Trenčínom. Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1000 dňoch.

Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky. V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr.

DAC Dunajská Streda MFK Michalovce ONLINE Fortuna liga dnes LIVE NAŽIVO

Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány. Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom. Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti.

V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. O tri minúty bolo už 2:0.

Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige. V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila.

V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2. O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička. Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2.

Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič. Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

FC DAC Dunajská Streda
2 : 1
(1:0)
MFK Zemplín Michalovce

Góly: 10. Kružliak (Nicolaescu), 63. Andzouana (Kalmár) – 90+2. Žofčák (pen.). ŽK: 90+1. Beskorovajnyj (DUN) – 38. Neofytidis (MIC), 59. Trusa (MIC). Rozhodca: Bálint Kišš – Gabriel Ádám, Martin Vitko – Erik Gemzický.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo (79. Sommer), Kružliak, Müller (71. Davis), Beskorovajnyj – Christie-Davies (79. A. Balić), Schäfer – Divković (62. Taiwo), Kalmár (C), Ramírez – Nicolaescu (61. Andzouana).
MFK Zemplín Michalovce: Marković – Magda, Soler (C), Vaško, Vojtko – Popovits (70. Siopis), Spoljaric (83. Ntosis), Adekuoroye, Neofytidis (59. Žofčák), Oshima – Trusa (83. Tandir).
90+2 gól Michalovce dali gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je IGOR ŽOFČÁK, ktorý premenil svoju šancu s obrovským prehľadom.
63 gól Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil YHOAN ANDZOUANA. Ten dostal prihrávku na hranicu šestnástky, mierne si ju hodil na ľavú stranu a ranou k bližšej tyčke dáva druhý gól domácich! Brankár Marković si síce na loptu siahol, ale predsa len končí za jeho chrbtom. Asistencia: Zsolt Kalmár.
10 gól Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil DOMINIK KRUŽLIAK. Michalovce nedokázali odvrátiť rohový kop, keď lopta naďalej poletovala v okolí ich päťky. Využil to obranca Kružliak, ktorý aj za pomoci jemného teču obrancu otvára skóre zápasu. Asistencia: Ion Nicolaescu.