DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes

21. 2. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta MŠK Žilina, Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 15:00 hod.

MŠK Žilina v zápase s DAC Dunajská Streda. FOTO: TASR.

Domáci potrebujú plný počet bodov a preto budú chcieť zlepšiť výkon ako proti AS Trečnín, s ktorým len remizovali 3:3.

Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1000 dňoch. Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky.

DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr. Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány.

Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom.

Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0.

O tri minúty bolo už 2:0. Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige. V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila.

V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2. O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička.

Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič.

Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

FC DAC Dunajská Streda
1 : 1
(1:0)
MŠK Žilina

Góly: 11. Nicolaescu (Christie-Davies) – 47. Jibril (Rusnák). Rozhodca: Smolák – Bednár, Poláček.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak (C), Beskorovajnyj – Schäfer, Christie-Davies, Nebyla (72. Andzouana) – Divković, Nicolaescu (72. Taiwo), Ramírez.
MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Bichakhchyan (75. Bernát), Gono (75. Slebodník) – Jibril (82. Kaprálik), Kurminowski (46. Ďuriš), Iľko (46. Rusnák).
S konštatovaním, že Dunajská Streda na domácom trávniku remizovala so Žilinou 1:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia!
90+4 časová značka Koniec zápasu.
90+4 Po centri hostí Ramirez loptu upratal do bezpečia.
90+3 Na opačnej strane ešte priamy kop pre Žilinu. Je to však približne 30 metrov od bránky Martina Jedličku.
90+3 V samom závere zápasu ešte rohový kop domáceho tímu. Centrovaná lopta sa kadejako poodrážala v šestnástke MŠK, hostia ju následne upratali do stredu poľa.
90+2 Po rohu však hostia prišli o loptu a musia sa rýchlo vrátiť do obrany.
90+1 V útoku dôrazne zapracoval žilinský Tibor Slebodník a získal pre svoj tím rohový kop.
90 Hlavný rozhodca bude v druhom polčase nadstavovať minimálne tri minúty.
90 Andzouana skúsil strelu, Taiwo však loptu nešťastne tečoval vedľa žilinskej bránky.
89 Remíza je dnes veľmi pravdepodobný rezultát, i keď domáci sa smerom dopredu ešte snažia niečo vymyslieť.
88 Hra sa prelieva zo strany na stranu.
87 dôležité Následne sa však Marko Divković dostal do zakončenia, ale delovkou opečiatkoval len brvno žilinskej bránky!
87 Rýchly útok DAC ťahal po pravej strane Marko Divković, center mu však zblokoval Adam Kopas.
86 Nuž a po rohovom kope Žiliny domáci získavajú loptu a idú dopredu.
85 dôležité Adam Kopas trafil loptu ideálne cez dieru v obrannom múre. Mieril k pravej tyči domácej bránky, ale pohotový Martin Jedlička loptu krásne vyrazil na rohový kop!
84 Po faule DAC majú hostia výhodu priameho kopu z dobrej pozície.
84 Na opačnej strane útočný faul Abdulrahmana Taiwa.
83 Enis Fazlagić faulovaný v strede poľa, dopredu idú Žilinčania. Ich snaha však pomerne rýchlo končí, pretože Matúš Rusnák bol v postavení mimo hru.
82 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Taofiq Jibril, prichádza Adrián Kaprálik.
81 Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času.
80 Rýchla akcia Žiliny, loptu potiahol rýchlonohý Matúš Rusnák, ktorý z ľavej strany našiel Enisa Fazlagića. Následná strela severomacedónskeho futbalistu v drese MŠK končí nad Jedličkovou bránkou.
79 Snahu Žilinčanov o vysunutie Taofiqa Jibrila do úniku vyriešil Müller, ktorý však zastavil loptu.
79 Strelecký pokus Marka Divkovića bol zblokovaný.
78 Rýchla akcia Žiliny, Tibor Slebodník však nemal dobré spracovanie lopty a dopredu tak pôjdu hráči DAC.
77 Žilinčania kombinujú v strede poľa.
76 dôležité Marko Divković naznačil strelu, zbavil sa obrancu Žiliny a následne vystrelil, gólovú radosť mu pohotovým zákrokom pokazil výborný Samuel Petráš!
76 Loptu od vlastnej bránky odkopáva český gólman v službách DAC Martin Jedlička.
75 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Vahan Bichakhchyan, prichádza Ján Bernát.
75 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Miroslav Gono, prichádza Tibor Slebodník.
74 dôležité Taiwo sa predral cez Fazlagića, následne sa k lopte dostal Eric Ramirez, ale pozorného Samuela Petráša neprekonal!
73 Tréner Bernd Storck teda striedaním posilnil ofenzívne úmysly svojho tímu, uvidíme aká príde reakcia zo strany žilinského kouča Pavla Staňa.
72 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ion Nicolaescu, prichádza Abdulrahman Taiwo.
72 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Yhoan Andzouana.
71 Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Dunajská Streda hrá so Žilinou nerozhodne 1:1. Tento výsledok hrá do karát najmä futbalistom Slovana Bratislava, ktorí by znovu navýšili svoj náskok na čele tabuľky.
70 Adam Kopas zatočil z ľavej strany z rohu pred Jedličku nepríjemný center, český brankár však loptu odvážne vyboxoval do bezpečia.
69 Jibril sa snažil uvoľniť cez Müllera. To sa mu síce nepodarilo, ale získal pre Žilinu aspoň rohový kop.
69 Na trávniku ostáva znovu ležať striedajúci Dávid Ďuriš, no bude napokon pokračovať v zápase.
68 Blackman sa na pravej strane dostal cez Ďuriša, centrom našiel Beskorovajneho, ale následná strela mladého Ukrajinca bola nepresná.
68 Na trávniku ostáva ležať jeden z hráčov Žiliny, ale musí vstať, pretože v hre sa pokračuje ďalej.
67 Rýchla akcia Žiliny, Šošoni sa dostali až pred Martina Jedličku, no príliš celú situáciu napokon prekombinovali.
66 Hostia v týchto momentoch operujú na pravej strane, spolupráca Ananga s Kopasom však finálnu prihrávku nepriniesla.
66 Nuž ale ani tentoraz rohový kop domácim futbalistom šťastie nepriniesol.
65 dôležité Obrovská šanca domáceho tímu! Ion Nicolaescu sa dostal s loptou do šestnástky Žiliny po pravej strany, jeho následnú krížnu strelu Petráš len s námahou vyškriabal na rohový kop!
64 Ani Žilinčanom tentoraz rohový kop nevyšiel podľa predstáv, loptu získali hráči Dunajskej Stredy a idú dopredu.
63 dôležité Vahan Bičachčjan z veľkého uhla mieril priamo k ľavej tyči Jedličkovej bránky, gólman DAC loptu skvele vyrazil na rohový kop!
62 Anang sa v útoku prehnal okolo Schäfera a bol následne faulovaný. Hostia majú výhodu priameho kopu takmer z hranice šestnástky z pravej strany.
61 Po hodine hry máme na Žitnom ostrove nerozhodný stav 1:1.
60 Rohový kop hráčom DAC tentoraz nevyšiel podľa predstáv, loptu získali Žilinčania a snažia sa o rýchly prechod do útoku.
59 dôležité Loptu z priameho kopu zatočil Marko Divković. Trafil Kopasa v obrannom múre, tečovaná lopta následne mierila pod brvno žilinskej bránky, no Petráš ju pohotovo vyrazil na rohový kop!
58 Faul hostí pred vlastnou šestnástkou. Jakub Kiwior fauloval Divkovića, pre Petráša je to stav maximálneho ohrozenia.
57 Po rohu domáceho tímu sa snažil k lopte dostať Ramirez, ale bol dobre bránený Enisom Fazlagićom.
56 Nebyla zakombinoval s Divkovićom, následne zakončenie Marka Divkovića však obranca DAC zblokoval na rohový kop.
55 Enis Fazlagić skúsil center, trafil však brániaceho Andrása Schäfera. Lopta sa následne odrazila späť do futbalistu Žiliny a od neho za čiaru. Odkopávať ju od vlastnej bránky tak bude Martin Jedlička.
54 Domáci futbalisti kombinujú v strede poľa.
53 Blackman prešiel do šestnástky Žiliny pohodlne cez dvoch hráčov MŠK, následne zakončenie krídelného obrancu Dunajskej Stredy však bolo nepresné. Medzičasom sa Jibril vrátil späť na trávnik.
52 Útočník Žiliny však po dopade na zem ostáva ležať na trávniku a zdá sa, že má problém s členkom. Po krátkom ošetrení je späť na nohách a bude pokračovať v zápase. Najskôr však bude ošetrený za postrannou čiarou.
51 DAC sa musel znovu brániť, po centri z ľavej strany skúšal zakončenie hlavou Jibril, ale nemieril presne.
50 Priamy kop Žiliny napokon neznamenal pre obranu DAC žiadny problém, lopta končí v moci Martina Jedličku.
49 Žilina má výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. K lopte sa postavil Vahan Bičachčjan.
48 V 48.minúte zápasu teda začíname prakticky od začiatku. Blackman poslal z pravej strany dobrý center pred Petráša, no brankár Žiliny bol faulovaný Nicolaescuom.
47 gól Žilina dala gól!
Matúš Rusnák vymyslel parádny center, k lopte sa pred bránkou DAC dostal TAOFIQ JIBRIL a bez problémov vyrovnáva na 1:1!
47 Jibril sa dostával za chrbát Kružliaka, obranca DAC napokon náročnú situáciu zvládol.
46 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dawid Kurminowski, prichádza Dávid Ďuriš.
46 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Matúš Rusnák.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase Dunajská Streda vedie nad Žilinou 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:00.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 V samom závere prvého polčasu ešte priamy kop pred DAC takmer zo stredu ihriska.
45 Žilinčania v kombinácii pred šestnástkou domáceho tímu, Gonova finálna prihrávka však končí na obrancovi domáceho tímu!
44 Dominik Javorček na ľavej strane bojoval s Blackmanom. Skúsený reprezentant Panamy ho však bez problémov zbavil lopty.
43 Ďalší faul v strede poľa, loptu získavajú do svojej moci hráči Žiliny.
42 Žilinčania sa snažia postupnou kombináciou dostať na polovicu súpera.
41 Domáci futbalisti v tomto momente kombinujú pred pokutovým územím Žiliny, ku strele sa však nedostali.
40 Dlhý center Bičachčjana na hrot Žiliny našiel Kurminowskeho, lenže ten bol dobre bránený Müllerom a k lopte sa nedostal.
40 Máme pred sebou posledných 5 minút prvého polčasu, Dunajská Streda stále vedie nad Žilinou 1:0.
39 Ďalší ďalekonosný strelecký pokus žilinského Adama Kopasa, ktorý obľubuje takéto palebné pozície. Ani tentoraz však stopér MŠK netrafil priestor Jedličkovej bránky.
38 Trošku hluché minúty na oboch stranách, zápas by potreboval trošku lepšie tempo a hlavne viac streleckých príležitostí.
37 Eric Ramirez sa snažil kolmicou vysunúť Christieho-Daviesa, ale lopta bola až príliš rýchla.
36 Center dunajskostredského hráča z rohového kopu končí v moci pozorného Samuela Petráša.
35 Domáci futbalisti sa však dostávajú znovu trošku viac do tempa, po zákroku Adama Kopasa budú kopať ďalší rohový kop.
34 Kombinácia DAC na ľavej strane, v šestnástke MŠK však Fazlagić pohodlne odzbrojil Nebylu.
33 Adam Kopas sa odhodlal z priameho kopu ku strele z veľkej diaľky. Minul však bránku Martina Jedličku o hodný kus.
33 Christie-Davies fauloval v strede poľa Enisa Fazlagića. Žilina má výhodu priameho kopu.
33 Žilinčania kombinujú v strede poľa.
32 Gono v strede poľa fauloval Andrása Schäfera.
31 Žilinčania po rohu DAC získali loptu, okamžite sa vyhrnuli do útoku, no po nepresnej kombinácii loptu veľmi rýchlo strácajú.
30 Pred Samuelom Petrášom vzniká menší konflikt, Beskorovajnyj mal potrebu si vysvetliť niektoré nezrovnalosti s hráčmi Žiliny.
29 Hráči DAC sa postupnou kombináciou blížia ku šestnástke Žiliny. Po zákroku obrancu Javorčeka budú domáci kopať rohový kop.
28 Adam Kopas sa snažil po pravej strane vysunúť Ananga, výborným zákrokom v poslednej chvíli loptu zastavil jeden z domácich hráčov.
27 Hráči DAC sa snažia o vysoké napádanie Žiliny pri rozohrávke, Anang s Kopasom a Kiwiorom však náročnú situáciu zvládli.
26 Priamy kop Žiliny z ľavej strany. Je to však príliš ďaleko na priame ohrozenie Martina Jedličku. Po rozohrávke lopta padla pred Vahana Bičachčjana, ktorý ju následne stratil.
25 Obrovská šanca DAC! Ramirez z pravej strany našiel Nebylu, ktorému však gólovú radosť výborným zákrokom pokazil Samuel Petráš!
24 Anang si na hranici šestnástky Žiliny musel dať veľký pozor na Beskorovajneho, na prvý pokus to zvládol.
24 Blackman na pravej strane vo svojej typickej pozícii, jeho prízemný center však tentoraz nebol presný. Žilinčania sa následne snažili o rýchle presunutie lopty na hrot MŠK, takisto to však bolo nepresné.
23 Máme za sebou polovicu prvého polčasu, Dunajská Streda stále vedieť nad Žilinou 1:0.
22 Hráči zo Žitného ostrova kombinujú v strede poľa.
21 Hra sa prelieva zo strany na stranu, Beskorovajnyj v súboji s Gonom padol na trávnik, faul to však podľa názoru hlavného rozhodcu nebol.
20 Žilinčania sa ale snažia zo všetkých síl o vyrovnanie, strela Jakuba Kiwiora bola však veľmi nepresná.
19 Rýchly útok MŠK po ľavej strane, následný center však Jibril nedokázal umiestniť presne.
18 Priamy kop DAC takisto neznamenal pre žilinskú bránku žiadne nebezpečenstvo.
17 Nicolaescu sa predieral s loptou cez dvojicu žilinských hráčov. Bol faulovaný, DAC má výhodu priameho kopu. Je to však príliš ďaleko na priame ohrozenie Petrášovej bránky.
16 Rohové kopy Žiliny však zatiaľ pre obrancu DAC nie sú žiadnym vážnejším problémom.
15 Ďalšia útočná snaha Šošonov, bude to tretí rohový kop pre hostí v priebehu niekoľkých minút.
14 Žilinčania po inkasovanom góle zvýšili tempo a snažia sa o vyrovnanie.
13 Po rohu MŠK sa snažil o zakončenie Taofiq Jibril, minul však loptu a následne sa nedokázal zorientovať v spleti tiel.
12 Hostia sa čoraz viac osmeľujú, center Vahana Bičachčjana zblokoval Christie-Davies. Šošoni budú zahrávať druhý rohový kop.
11 gól Dunajská Streda dala gól!
Šikovná akcia domáceho tímu, Schäfer získal loptu v strede poľa, Christie-Davies našiel parádnou kolmicou IOANA NICOLAESCUA a ten otvára skóre zápasu!
11 Dawid Kurminowski operoval na pravej strane žilinskej ofenzívy, centrom však Jibrila pred bránkou domáceho tímu nenašiel.
10 Máme za sebou 10 minút zápasu, DAC hrá so Žilinou zatiaľ nerozhodne 0:0.
9 Rohový kop zahral Žilinčan Adam Kopas. Center z jeho kopačky však pred Jedličkom nenašiel adresáta.
8 Rýchla akcia Žiliny, po odkope Schäfera majú hostia výhodu prvého rohového kopu v zápase.
6 Hráči zo Žitného ostrova ale pokračujú v nápore a kombinujú na polovici súpera.
5 Prvá strela v zápase patrí futbalistom DAC, Divković však mieril nepresne.
4 V úvode zápasu sú mierne aktívnejší domáci futbalisti. Úvod nášho prenosu bude dnes trošku strohejší, zo zápasu zatiaľ nie je dostupný žiadny stream.
2 V drese Dunajskej Stredy dnes chýba pre kartový trest Andrija Balić. Pre menšie svalové zranenie laboruje doterajší kapitán Zsolt Kalmár.
1 Úvodný výkop zápasu patril futbalistom Žiliny.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak (C), Beskorovajnyj – Schäfer, Christie-Davies, Nebyla – Divković, Nicolaescu, Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Sommer, Braun, Brunetti, Andzouana, Njie, Taiwo.

MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Bichakhchyan, Gono – Jibril, Kurminowski, Iľko.
Náhradníci: Belko – Leitner, Kaprálik, Bernát, Slebodník, Ďuriš, Rusnák.

Rozhodca: Smolák – Bednár, Poláček.
Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 20.kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FC DAC Dunajská Streda privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa na Žitnom ostrove začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 40 bodov. Zverenci trénera Bernda Storcka v poslednom doterajšom zápase remizovali na Sihoti v Trenčíne s AS 3:3. Najlepším strelcom tímu je kapitán DAC a maďarský reprezentant Zsolt Kalmár, ktorý má na svojom konte 12 gólov.

Žiline patrí v tabuľke Fortuna ligy tretie miesto so ziskom 33 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Staňa zvíťazili na domácom trávniku nad Zlatými Moravcami 4:1 a zaistili si tak postup do elitnej šestice súťaže. Najlepším strelcom tímu je Vahan Bičachčjan, ktorý má na svojom konte 9 gólov.

Zápas sa začína v MOL Aréne o 15:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.