DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes

21. 2. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta MŠK Žilina, Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 15:00 hod.

MŠK Žilina v zápase s DAC Dunajská Streda. FOTO: TASR.

Domáci potrebujú plný počet bodov a preto budú chcieť zlepšiť výkon ako proti AS Trečnín, s ktorým len remizovali 3:3.

Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1000 dňoch. Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky.

DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr. Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány.

Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom.

Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0.

O tri minúty bolo už 2:0. Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige. V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila.

V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2. O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička.

Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič.

Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

FC DAC Dunajská Streda
1 : 1
(1:0)
MŠK Žilina

Góly: 11. Nicolaescu (Christie-Davies) – 47. Jibril (Rusnák). Rozhodca: Smolák – Bednár, Poláček.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak (C), Beskorovajnyj – Schäfer, Christie-Davies, Nebyla (72. Andzouana) – Divković, Nicolaescu (72. Taiwo), Ramírez.
MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Bichakhchyan (75. Bernát), Gono (75. Slebodník) – Jibril (82. Kaprálik), Kurminowski (46. Ďuriš), Iľko (46. Rusnák).
47 gól Žilina dala gól!
Matúš Rusnák vymyslel parádny center, k lopte sa pred bránkou DAC dostal TAOFIQ JIBRIL a bez problémov vyrovnáva na 1:1!
11 gól Dunajská Streda dala gól!
Šikovná akcia domáceho tímu, Schäfer získal loptu v strede poľa, Christie-Davies našiel parádnou kolmicou IOANA NICOLAESCUA a ten otvára skóre zápasu!