DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes

21. 2. 2021 |

FC DAC Dunajská Streda dnes doma privíta MŠK Žilina, Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 15:00 hod.

MŠK Žilina v zápase s DAC Dunajská Streda. FOTO: TASR.

Domáci potrebujú plný počet bodov a preto budú chcieť zlepšiť výkon ako proti AS Trečnín, s ktorým len remizovali 3:3.

Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1000 dňoch. Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky.

DAC Dunajská Streda MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr. Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány.

Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom.

Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0.

O tri minúty bolo už 2:0. Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige. V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila.

V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2. O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička.

Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič.

Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

FC DAC Dunajská Streda
1 : 1
(1:0)
MŠK Žilina

Góly: 11. Nicolaescu (Christie-Davies) – 47. Jibril (Rusnák). Rozhodca: Smolák – Bednár, Poláček.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak (C), Beskorovajnyj – Schäfer, Christie-Davies, Nebyla (72. Andzouana) – Divković, Nicolaescu (72. Taiwo), Ramírez.
MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček – Fazlagić, Bichakhchyan (75. Bernát), Gono (75. Slebodník) – Jibril (82. Kaprálik), Kurminowski (46. Ďuriš), Iľko (46. Rusnák).
87 dôležité Následne sa však Marko Divković dostal do zakončenia, ale delovkou opečiatkoval len brvno žilinskej bránky!
85 dôležité Adam Kopas trafil loptu ideálne cez dieru v obrannom múre. Mieril k pravej tyči domácej bránky, ale pohotový Martin Jedlička loptu krásne vyrazil na rohový kop!
76 dôležité Marko Divković naznačil strelu, zbavil sa obrancu Žiliny a následne vystrelil, gólovú radosť mu pohotovým zákrokom pokazil výborný Samuel Petráš!
74 dôležité Taiwo sa predral cez Fazlagića, následne sa k lopte dostal Eric Ramirez, ale pozorného Samuela Petráša neprekonal!
65 dôležité Obrovská šanca domáceho tímu! Ion Nicolaescu sa dostal s loptou do šestnástky Žiliny po pravej strany, jeho následnú krížnu strelu Petráš len s námahou vyškriabal na rohový kop!
63 dôležité Vahan Bičachčjan z veľkého uhla mieril priamo k ľavej tyči Jedličkovej bránky, gólman DAC loptu skvele vyrazil na rohový kop!
59 dôležité Loptu z priameho kopu zatočil Marko Divković. Trafil Kopasa v obrannom múre, tečovaná lopta následne mierila pod brvno žilinskej bránky, no Petráš ju pohotovo vyrazil na rohový kop!
47 gól Žilina dala gól!
Matúš Rusnák vymyslel parádny center, k lopte sa pred bránkou DAC dostal TAOFIQ JIBRIL a bez problémov vyrovnáva na 1:1!
11 gól Dunajská Streda dala gól!
Šikovná akcia domáceho tímu, Schäfer získal loptu v strede poľa, Christie-Davies našiel parádnou kolmicou IOANA NICOLAESCUA a ten otvára skóre zápasu!