VIDEO Slovensko nestačilo na Švédsko, o postup musíme bojovať MS v hokeji 2021

30. 5. 2021 |

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom šiestom zápase na MS v Rige so Švédskom 1:3. Bola to ich druhá prehra na turnaji a s 12 bodmi figurujú na 3. mieste tabuľky B-skupiny. Švédi majú o tri menej a sú štvrtí.

Slovensko - Švédsko hokej MS v hokeji 2021

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom šiestom zápase na MS v Rige so Švédskom 1:3. Bola to ich druhá prehra na turnaji, s 12 bodmi figurujú na 3. mieste tabuľky B-skupiny a stále nemajú istú účasť vo štvrťfinále. Švédi majú o tri menej a sú štvrtí.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa dostali do vedenia v poslednej minúte prvej tretiny, keď sa presadil Peter Cehlárik. "Tri korunky" vyrovnali v 31. minúte zásluhou Marcusa Sörensena a v 52. rozhodol o ich triumfe v presilovke Victor Olofsson. V závere pridal tretí gól do prázdnej bránky Isac Lundeström.

Slováci uzavrú boje v základnej skupine v utorok o 15.15 h federálnym derby s Českom, na istotu postupu im stačí jeden bod. Švédi nastúpia v pondelok o 19.15 h proti hráčom Ruského olympijského výboru.

Slováci boli od úvodu zápasu aktívni a už v 3. minúte mohli ísť do vedenia, keď Kelemen prihral bekhendom pred bránku Romanovi, no Reideborn mu v poslednej chvíli vypichol puk. Ďalšia veľká šanca prišla v 6. minúte pri prvej presilovke v zápase, švédsky brankár vyrazil Kelemenovu strelu, Hrivíkovu dorážku zablokoval jeden z obrancov.

MS v hokeji 2021 Slovensko Švédsko

Duel sa hral aj naďalej vo veľmi vysokom tempe a s množstvo osobných súbojov, Slováci boli nebezpečnejší, no šance Slafkovského, Cehlárika ani Studeniča sa gólmi neskončili. V 16. minúte sa snažil dotlačiť puk spoza bránky do siete Rakell, ale Húska, ktorý debutoval v národnom A-mužstve, si dal na neho pozor. Nerozhodné skóre vydržalo do 20. minúty, keď sa ujali vedenia slovenskí reprezentanti. Cehlárik obišiel obrancu, vystrelil z veľkého uhla a puk si aj s prispením teču jedného zo švédskych hráčov našiel cestu do siete.

Aj v druhom dejstve sa hralo vo vysokom tempe a pred oboma bránkami nebola núdza o nebezpečné akcie. V 21. minúte sa prezentoval dobrou strelou Pospíšil, no Reideborn si s ňou poradil. Slováci si zahrali od 24. minúty ďalšiu presilovku, vypracovali si v nej veľký tlak, ale skóre nezvýšili. Takmer im to vyšlo počas švédskej početnej výhody, keď vyrazili do útoku Roman s Kelemenom, ale švédsky brankár strelu druhého menovaného tesne vyrazil.

V 31. minúte sa Švédom podarilo vyrovnať. Fribergovu prihrávku zblokoval Grman a Sörensen poslal puk zo vzduchu do siete. Gól potvrdilo aj video. O dve minúty neskôr mohol poslať "tri korunky" do vedenia Frödén, ale nestihol presnejšie tečovať prihrávku Rakella. Následne si oba tímy zahrali presilovky, no gólové šance sa v nich nezrodili. V závere tretiny odohral výborné striedanie štvrtý slovenský útok, Slafkovský i Liška boli veľmi blízko ku gólom, no Švédov podržal niekoľkými zákrokmi po sebe Reideborn.

Hokej Slovensko Švédsko

Slováci hrali od tretej tretiny bez centra tretieho útoku Miloša Romana, ktorého zasiahol puk. Slafkovský mal ďalšiu šancu v 44. minúte a o dve neskôr naservíroval puk spoza bránky do tutovky Bucovi, no opäť zaúradoval Reideborn. V 51. minúte išiel na trestnú Jánošík, Švédi presilovku využili a dostali sa do vedenia 2:1.

Po obrovskom tlaku, keď Slováci zblokovali niekoľko striel, sa presadil strelou švihom z pravého kruhu Olafsson. Ramsayho zverenci si vzápätí vypracovali dobrú šancu, ale Lantoši nevyrovnal. Slováci v záverečných minútach zvýšili aktivitu v snahe vyrovnať a Studenič si v 56. minúte "vypýtal" faul Nygrena.

Slováci mali veľký tlak aj niekoľko šancí na vyrovnanie, ale gól nedali. Nepodarilo sa im to ani v záverečnej 64-sekundovej presilovke, ktorú hrali už bez Húsku, a nakoniec inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Lundeströma.

MS v hokeji 2021 - A-skupina

Švédsko - SLOVENSKO 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 31. Sörensen (Friberg), 52. Olofsson (Tommernes), 60. Lundeström (Hallander) - 20. Cehlárik. Rozhodovali: Schrader (Nem.), Tscherrig - Obwegeser (obaja Švaj.), Seewald (Rak.), vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Švédsko: Reideborn – Tömmernes, Nygren, Dahlbeck, Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – Lindholm, Lindberg, Rakell – Sörensen, A. Kempe, M. Kempe – Hallander, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg – Rasmussen

Slovensko: Húska - Gernát, Kňažko, Gachulinec, Rosandič, Bučko, Ďaloga, Grman, Jánošík - Lantoši, Hrivík, Cehlárik - Pospíšil, Krištof, Studenič - Kelemen, Roman, Skalický - Liška, Buc, Slafkovský

Slovensko

Góly a asistencie: 31. Sörensen, 52. Olofsson (Tömmernes), 60. Lundeström (Hållander) – 20. Cehlárik.
Švédsko: Reideborn (Fasth) – Tömmernes (C), Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren, Pilut, Pudas, Lööv – P. Lindholm, O. Lindberg, Rakell (A) – A. Kempe, Sörensen, M. Kempe – Lundeström, Hållander, Olofsson – Friberg, Frödén, Wingerli – Rasmussen.
Slovensko: Húska (J. Hudáček) – Kňažko, Gernát (A), Rosandić, Gachulinec, Bučko, Ďaloga (C), Jánošík, Grman – Lantoši, Hrivík (A), Cehlárik – Krištof, Studenič, Pospíšil – Skalický, Kelemen, Miloš Roman – Buc, Liška, Slafkovský.
59:48 gól Švédsko dalo gól!
Hallander zobral puk Lantošimu, ktorého nešetrne poslal na zadný mantinel, pred bránou našiel voľného ISACA LUNDESTRÖMA. ktorý triafa prázdnu bránu.
Asistencia: F. Hallander
58:56 dôležité Húska je na striedačke, hráme powerplay!
58:29 dôležité Dvaja Švédi korčuľovali proti Bucovi, prvý z nich strieľal, Húska Rakellov pokus zneškodnil!
56:38 dôležité Lantoši bol úplne sám na ľavej strane, mal veľa času aj priestoru, trafil však Reidebornoviu lapačku! Toto bola veľká šanca na vyrovnanie.
51:38 gól Švédsko dalo gól!
Už sme nedokázali odolať veľkému švédskemu tlaku a v oslabení inkasujeme gólman 1:2. VICTOR OLOFSSON strelou švihom trafil do bližšieho horného rohu našej bránky.
Asistencia: H. Tömmernes
45:37 dôležité Slafkovský šikovne spoza brány prihral Bucovi, tomu gól z hokejky ukradol fantastickým zákrokom Reideborn!
38:09 dôležité Slafkovského bekhend Reideborn chytil, poradil si aj s dorážkou Lišku, Slafkovský bol naďalej aktívny, Reideborn mu chytil azda ďalšie dve gólové šance! Výborné striedanie nášho tímu, chýbal už len gól.
30:15 gól Švédsko dalo gól!
Gól MARCUSA SÖRENSENA platí, je vyrovnané, 1:1.
30:15 dôležité Sörensen trafil puk vo vzduchu, skúma sa, či nezahral vysokou hokejkou.
30:15 dôležité Húska zasiahol, potom puk vytesnil ramenom, puk sa etše poodrážal a skončil v našej bránke. Bude sa však ešte telefonovať.
28:57 dôležité Fantastická robota dvojice našich v strednom pásme, Kelemen s Romanom zaútočili, prvý menovaný nebezpečne vystrelil, Reideborn len tak tak zasiahol betónom.
19:07 gól Slovensko dalo gól!
PETER CEHLÁRIK sa zbavil súperovho hráča a od mantinelu z uhla vystrelil, trochu prekvapil Reideborna, pred ním ešte puk jemne tečoval Nygren a ten končí za bránkovou čiarou! Vyhrávame 1:0!
15:33 dôležité Strela sa odrazila od zadného mantinelu, Rakell sa spoza brány snažil zasunúť puk za Húsku, čo sa mu našťastie nepodarilo.
07:37 dôležité Slafkovský dorážal bekhendom, ani nadvakrát neprekonal Reideborna, tlačíme Švédov!
05:48 dôležité Lantoši prihral z ľavej strany do medzikružia Kelmenovi,, jeho pokus Reideborn vyrazil a Hrivíkova dorážka skončila na brániacom hráčovi.
02:12 dôležité Veľká šanca našich! Kelemen bekhendom prihrával Romanovi pred bránu, ten bol tiesnený a puk ideálne netrafil!