Slovensko zdolalo Dánsko a má namierené do štvťfinále MS v hokeji 2021

29. 5. 2021 |

Hokejisti Slovenska zvíťazili nad Dánskom 2:0 v zápase A-skupiny na MS. Víťazstvom sa priblížili k účasti vo štvrťfinále, na konte majú po piatich zápasoch 12 bodov.

Na snímke hokejista Marek Ďaloga, ktorý odohral svoj stý zápas za slovenskú hokejovú reprezentáciu, počas piateho prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta 2021 v lotyšskej Rige Slovensko - Rakúsko 1. mája 2021 v Piešťanoch. FOTO TASR/SZĽH

Slovensko Dánsko online dnes MS v hokeji 2021 live

V tabuľke im priebežne patrí 2. priečka o skóre za tímom Ruského olympijského výboru. Slováci, ktorí prestrieľali súpera 34:24, rozhodli o víťazstve v 3. tretine, v ktorej skórovali Peter Cehlárik a Adam Jánošík. Brankár Július Hudáček si pripísal prvé čisté konto na MS v Rige.

Slováci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 30. mája od 19.15 SELČ proti Švédsku. Dáni uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine v pondelok od 15.15 SELČ zápasom s Českom.

Povedali po zápase Slovensko - Dánsko

Michal Handzuš, asistent trénera SR: "Vedeli sme, že musíme byť trpezliví a stále hrať svoju hru. O Dánoch sme vedeli, že dobre bránia a nemajú veľa striel na bránku, preto bolo dôležité hrať trpezlivo, ale aj veľa strieľať a chodiť pred bránku. To nám aj vyšlo. Góly, ktoré padli, boli z predbránkového priestoru. V prvej tretine sme mali viac šancí, ale nepadlo nám to, no stále sme si hovorili, že v tom treba vydržať a hrať celých 60 minút. Všetci hráči dnes plnili úlohy, obetovali sa pre mužstvo. Keď nás Dáni niekedy zatlačili, tak sme to ustáli. Potrebovali sme tri body, máme ich, no sústredíme sa na ďalší zápas. Vieme, kde sme v tabuľke, ale stále potrebujeme bodovať."

Peter Cehlárik, útočník SR, strelec víťazného gólu: "Ostali sme trpezliví počas celého zápasu. Vedeli sme, že Dáni majú dobrú obranu a že sa budú snažiť využiť naše chyby. Tie sme však veľmi nerobili. Z našej strany to bol dobrý tímový výkon."

Slovenský tím vstúpil do zápasu aktívne so snahou o rýchly gól. Skalický v 1. minúte nepotrestal zaváhanie brankára Dahma a gól nepriniesla ani spolupráca Kelemena s Kňažkom, ktorý netrafil puk pred odkrytou bránkou. Dáni nepredviedli v 1. tretine veľa ofenzívnej aktivity, no v 9. minúte boli blízko ku gólu, keď Olesenova dorážka tesne minula bránku.

Najväčšiu šancu aktívnejších Slovákov mal v 1. tretine Studenič, ale svoj únik za dánsku obranu v 11. minúte nezakončil gólom rovnako ako krátko na to spoluprácu s Hrivíkom.

Dáni v úvode druhej časti pridali na aktivite, brankár Hudáček však podržal svoj tím pri šanciach M. Lauridsena. Dáni v druhej tretine zlepšili defenzívu, ale Slováci si napriek tomu vypracovali viac streleckých pozícií. Brankár Dahm bol však veľká prekážka a odolal aj šanciam Cehlárika a Lantošiho v závere druhej časti.

Aj na začiatku tretej tretiny mali Dáni viacero šancí, výrazný tlak si vytvorila Madsenova formácia, ale Hudáček neinkasoval. Bezgólový stav vydržal do 48. minúty, v ktorej Lantoši z ostrého uhla nastrelil puk na Dahma, Hrivík ho nedorazil, ale Cehlárik už áno - 1:0. V 51. minúte začali Dáni stupňovať ofenzívnu aktivitu, no pribrzdilo ich dlhšie prerušenie hry, keď sa nehralo pre chybu osvetlenia.

V 53. minúte sa opäť presadila prvá formácia Slovákov, keď najskôr Lantoši v sľubnej šanci neprekonal Dahma, ale Jánošík následne uspel dorážkou spomedzi kruhov - 2:0. Dáni si v závere vytvorili tlak, ktorý podporila aj presilovka, ale kontaktný gól nedosiahli.

MS v hokeji 2021 A-skupina

Slovensko - Dánsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 48. Cehlárik (Hrivík, Lantoši), 53. Jánošík (Lantoši, Hrivík). Rozhodovali: Arsons (Lot.), Heikkinen – Sormunen (obaja Fín.), Zunde (Lot.), vylúčení: 3:1 na 2. min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovensko: Hudáček - Gernát, Kňažko, Bučko, Ďaloga, Jánošík, Grman, Gachulinec - Lantoši, Hrivík, Cehlárik - Faško-Rudáš, Krištof, Studenič - Kelemen, Roman, Skalický - Liška, Buc, Slafkovský - M. Sukeľ

Dánsko: Dahm - Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Kristensen, Nicholas Jensen, Larsen - Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer - Storm, Jesper Jensen, Hardt - From, True, Asperup - Olesen, Madsen, Poulsen

Dánsko

Góly a asistencie: 48. Cehlárik (Hrivík, Lantoši), 53. Jánošík (Lantoši, Hrivík). Rozhodca: Arsons (LAT), Heikkinen – Sormunen (obaja FIN), Zunde (LAT)..
Slovensko: J. Hudáček (Húska) – Gernát, Kňažko, Bučko, Ďaloga (C), Grman, Jánošík, Gachulinec, Ivan – Cehlárik, Hrivík (A), Lantoši (A) – Studenič, Krištof, Faško-Rudáš – Skalický, Miloš Roman, Kelemen – Slafkovský, Buc, Liška – Sukeľ.
Dánsko: Dahm (Sogaard) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – From, True, Asperup – Olesen, Madsen, Poulsen.
59:30 dôležité Sme v útoku, máme možnosť ešte navýšiť vedenie, ale to vôbec nevadí! Puk je ďaleko od Hudáčka.
58:41 dôležité Dáni v útočnom pásme, Dahm medzičasom na striedačke!
56:06 dôležité Július Hudáček na dvakrát spacifikoval pokusy Nicka Olesena. Dôležité zásahy nášho gólmana!
52:25 gól Slovensko dalo gól! ADAM JÁNOŠÍK stál v správnom čase na správnom mieste. Prvú strelu ešte Dáni zrazili, potom ale prišiel s druhým pokusom práve Jánošík a z medzikružia prepálil Dahma, ktorý bol mierne dezorientovaný z predchádzajúcej koncovky!

Asistencie: Róbert Lantoši, Marek Hrivík.
dôležité Už dobrú chvíľu sa nehrá, dôvodom má byť zlé osvetlenie v malej aréne.
49:29 dôležité Peter Cehlárik získal puk v strednom pásme, pálil z náprahu, ale puk letel len tesne mimo brány!
47:13 gól Slovensko dalo gól! Konečne to vyšlo! PETER CEHLÁRIK dosledoval prihrávku cez bránkovisko od Lantošiho. Bol tam jemný teč, ktorý Cehlárikovi pomohol sa lepšie zorientovať a následne do poloprázdnej brány otvoril skóre! Dahm sa nestíhal presunúť k pravej žŕdke.

Asistencie: Marek Hrivík, Róbert Lantoši.
40:37 dôležité Hudáček za niekoľko sekúnd niekoľko skvelých zákrokov, Dáni točili Slovákov spoza bránky, neprekonal ho ani Madsen.
39:55 dôležité A neskóruje ani Lantoši, ktorý perfektne reagoval na odraz puku spoza brány, lenže Dahm zostáva stopercentný!
38:38 dôležité Miloš Kelemen v šanci po prihrávke spoluhráča spoza bránky, lenže slovenský útočník nedokázal zakončiť do voľnejšej časti bránkoviska.
20:42 dôležité Leví skok predviedol Hudáček po zakončení Lauridsena. Kňažko bol na zemi po súboji s protihráčom, náš brankár ukázal skvelé čítanie hry.
19:21 dôležité Adam Jánošík ešte s jednou príležitosťou pred prestávkou, od modrej čiary iba preveril reflexy Sebastiana Dahma.
12:04 dôležité Veľký tlak Dánov od úvodu presilovky, Jesper Jensen z pravej strany pálil, okolo Hudáčka trma-vrma, stav zostáva nezmenený.
11:01 dôležité A znovu to bol Studenič, no tentoraz v spolupráci s Hrivíkom, ktorí nedopravili puk do siete! Nádejná akcia sa končí zakončením mimo brány.
10:11 dôležité Marián Studenič šiel razom sám na Dahma, prehnal sa okolo dvoch protihráčov v strednom pásme. Strela švihom, Dahm drží severanov nad vodou.
08:40 dôležité Nick Olesen so šancou na druhej strane! Po tom, ako Gernát nedokázal zakončiť, sa Olesen dostal pred slovenského brankára, ale aj nás sčasti zachránila konštrukcia brány.
06:51 dôležité Mário Grman nahadzoval puk od modrej čiary. V bránkovisku bolo živo, Faško-Rudáš znovu tečoval, Dahm zostáva neprekonaný!
04:36 dôležité Kňažko výborne reagoval na strieľanú prihrávku Kelemena, dokonca sa ozvala pravá žŕdka!
03:48 dôležité Severania teraz zachytili puk za Hudáčkom a slovenský brankár musel vytiahnuť zákrok, pričom nevedel, ktorá bije!
01:53 dôležité Sebastian Dahm zazmätkoval za svojou bránou, keď len posunul puk za seba. Pavol Skalický sa zmocnil puku, posúval ho do bránkoviska, ale Dahm sa stihol vrátiť.