Slovenská reprezentácia začala MS v hokeji výhrou, pozrite si góly VIDEO

22. 5. 2021 |
 

Slováci začali MS v hokeji 2021 výhrou nad Bieloruskom. Najbližšie sa Slováci na MS predstavia v nedeľu, nastúpia proti outsiderovi skupiny z Veľkej Británie.

Na snímke radosť hráčov Slovenska po výhre 5:2 v zápase základnej A-skupiny Bielorusko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v piatok 21. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hoci slovenskí hokejisti odštartovali svoju púť na 84. MS víťazne, po triumfe 5:2 nad Bieloruskom sa musia mať v ďalších zápasoch na pozore. Po skvelej prvej tretine prišiel herný útlm a Bielorusi dokázali v závere duel ešte zdramatizovať. Upozornil na to aj dvojgólový strelec Peter Cehlárik.

Slovenská reprezentácia MS v hokeji 2021, pozrite si góly video

Prvé varovanie za stavu 3:0 prišlo v polovici zápasu, gól Bielorusov však arbitri neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku.

"Niektoré veci musíme riešiť lepšie. Najmä veci okolo modrých čiar. Ale nechcem byť negatívny, túto atmosféru si chceme preniesť ďalej. Súper mal však veľa prečíslení, vtedy nás podržal Konrád," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Cehlárik.

 

 

V zápase udelili rozhocovia dvanásť menších trestov a jeden vyšší. Najmä v závere mali Bielorusi veľa presiloviek za stavu 2:4, čo sa mohlo Slovákom vypomstiť. "Hrali tvrdšie, mali silných hráčov, súboje neboli jednoduché. Ale ustáli sme to," konštatoval Cehlárik.

Okrem Cehlárika sa dvoma gólmi blysol aj Kristán Pospíšil, boli to jeho prvé zásahy na MS. "Keď sa hneď v prvom zápase zvíťazí, prenesie sa dobrá nálada aj do ďalšieho zápasu. Sme radi za toto víťazstvo. Vedeli sme, že to bude dôležitý zápas, ale chceme zbierať body aj ďalej. Teší nás, že sme dali päť gólov. Ukázali sme, že vieme hrať presilovky. Chceme sa poučiť zo záveru, ale tam už Bielorusi hrali vabank. Musíme si dať na to pozor. Dať dva góly na MS je niečo špeciálne. Chcem pomôcť tímu ako sa dá. Puk mi, myslím, zobral Paľo Skalický."

V závere pri dvojnásobnom oslabení Slováci ukázali súdržnosť na striedačke, ktorá žila a povzbudzovala sa pri každej zblokovanej strele. "Takéto situácie nás musia hnať dopredu. Pomáha nám to vyhrávať zápasy," poznamenal Cehlárik.

Najbližšie sa Slováci na MS predstavia v nedeľu, nastúpia proti outsiderovi skupiny z Veľkej Británie. "Pozrieme si niečo z ich hry, čo potrebujeme vidieť, musíme si aj oddýchnuť, lebo potom hráme dva zápasy po sebe," uzavrel Cehlárik.

Povedali po zápase MS v hokeji 2021 Slovensko - Bielorusko

Craig Ramsay, tréner SR: "Dnes som videl dva tímy. Ten, ktorý dobre korčuľoval, hral výborne presilovky, bol silný a agresívny v súbojoch, ale aj ten, ktorý veľa vecí nerobil tak, ako mal. Máme mladý tím a musíme zabrať v niektorých činnostiach. Ale prvá tretina nám vyšla, z nej som bol nadšený."

Ján Pardavý, asistent trénera SR: "Určite to je dôležité víťazstvo v prvom zápase proti silným Bielorusom, najmä na začiatku turnaja, keď hrajú fyzický hokej. Dokázali sme zvládnuť začiatok zápasu, prvú tretinu, v druhej sme to trošku viac otvárali, čo nebolo dobré. Štvrtý gól nás upokojil, ale v závere sme urobili pár chýb. Treba hrať celých 60 minút, ale sme spokojní s prvým víťazstvom. Za stavu 4:0 chalani trochu poľavili, tie vylúčenia by sa nemali stávať. S piatimi gólmi musíme byť spokojní a môžeme byť pozitívni aj smerom do ďalších zápasov. Prvá výhra nám pomôže, Veľká Británia bude hrať so srdcom a obetavo a nemôžeme ju podceniť."

Kristián Pospíšil, útočník SR a strelec dvoch gólov: "Som veľmi rád, že som dostal na MS možnosť ukázať, čo vo mne je. Reprezentovať je pre mňa česť. Máme za sebou vydarený zápas a som rád, že sme vstúpili do turnaja víťazne."

Peter Cehlárik, útočník SR a strelec dvoch gólov: "Pozitívne je, že sme zvíťazili, ale niektoré veci musíme riešiť lepšie. Najmä veci okolo modrých čiar. Ale nechcem byť negatívny, túto atmosféru si chceme preniesť ďalej. Bielorusi mali veľa prečíslení, vtedy nás podržal Konrád. Zabralo celé mužstvo."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo