VIDEO Rusko zdolalo aj Švajčiarsko a vedie A skupinu MS v hokeji 2021

29. 5. 2021 |

Tím Ruského olympijského výboru (ROC) zvíťazil v sobotnom zápase na MS v hokeji v Rige nad Švajčiarskom 4:1. Na svojom konte má už štyri víťazstvá a upevnil si post lídra tabuľky "slovenskej" A-skupiny.

Ilustračné foto k MS v hokeji 2021. Foto - TASR

Rusko Švajčiarsko online dnes MS v hokeji 2021 LIVE

Hokejistov Ruska posilní na MS v Rige brankár Floridy Panthers Sergej Bobrovskij. Pôvodne mal zo zámoria priletieť Iľja Samsonov, ale brankára Washingtonu Capitals nepustil jeho klub zo zdravotných dôvodov.

Z Washingtonu tak napokon Rusov posilní iba obranca Dmitrij Orlov. Krátko po tom, čo musel Samsonov odmietnuť účasť na MS, sa Rusom otvorila možnosť priviesť Bobrovského, keďže Florida v noci na štvrtok vypadla v sérii play off NHL s Tampou Bay Lightning.

Pre 32-ročného brankára pôjde o štvrtú účasť na MS, Rusko reprezentoval aj na ZOH a Svetovom pohári. V roku 2014 pomohol "zbornej" k zisku zlatých medailí a yyhlásili ho za najlepšieho brankára MS.

Rusi očakávajú okrem Bobrovského a Orlova aj útočníka St. Louis Vladimira Tarasenka. Bobrovskij bude po absolvovaní karantény k dispozícii až vo štvrťfinále, Orlov a Tarasenko by mali stihnúť záverečné dva zápasy v A-skupine so Švédskom a Bieloruskom.

MS v hokeji 2021

Rusko - Švajčiarsko  -:-, online prenos dnes MS v hokeji 2021 live od 15:15

Švajčiarsko
1 : 4
(0:0, 0:1, 1:3)
Rusko

Góly a asistencie: 49. Hischier (Ambühl) – 36. Burdasov (E. Galimov), 51. P. Karnauchov (Tolčinskij, Barabanov), 53. Tolčinskij (Slepyšev, Provorov), 60. Tolčinskij (Barabanov). Rozhodca: Bruggeman (USA), Gouin (CAN) – Constantineau (FRA), McCrank (CAN).
Švajčiarsko: Berra (Nyffeler) – Diaz (C), Geisser, Loeffel, Siegenthaler, Frick, Heldner, Alatalo – Hofmann, Simion, Corvi – Ambühl (A), Hischier (A), Kurashev – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Herzog, Bertschy – Rod.
Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Nesterov, Gavrikov (A), Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Voronkov, Slepyšev (C), Šalunov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), E. Galimov – Timkin, Švec-Rogovoj, Kameněv.
59:58 gól Rusko dalo gól!
Rusi definitívne pečatia svoje víťazstvo. Po tom, čo Hofmann minul puk pri náprahu na strelu z pravého kruhu sa dostal k Barabanovovi, ktorý obhodil švajčiarskeho hráča odrazom o mantinel a SERGEJ TOLČINSKIJ puk doviezol až do prázdnej švajčiarskej bránky. Asistencia: Alexander Barabanov.
59:31 Oddychový čas Švajčiarska.
59:19 dôležité Strieľanú prihrávku z vrcholu kruhov tečoval medzi kruhmi Kurashev a puk sa odrazil od hornej žŕdky Samonovovej bránky.
58:50 Provorov získal odrazený puk, podržal ho a s prehľadom vyhodil do švajčiarskeho obranného pásma. Hra sa vôbec neprerušuje.
58:23 Slepyšev dotlačil popri mantineli puk do stredného pásma, Švajčiari sa ale rýchlo vrátili do útočnej tretiny a obliehajú ruskú päticu.
57:50 dôležité Reto Berra odchádza na striedačku, Švajčiari hrajú so šiestimi korčuliarmi.
57:33 Gavrikov potom vlastným prienikom zamestnal dokonca trojicu Švajčiarov, ktorá sa musela vrátiť až do vlastného obranného pásma, aby získali puk.
56:52 Diaz sa s pukom dostal z pozície obrancu až za ruskú bránku, kde ale v súboji pri mantineli o puk prišiel. Rusi znovu dostali hrací predmet do stredného pásma.
56:26 Siegenthalerovo nahodenie na zadný mantinel získali opäť Rusi. Tentoraz sa ale podarilo Švajčiarom puk získať a môžu kombinovať.
56:02 Barabanov sa pokúsil prekľučkovať cez dvojicu švajčiarskych obrancov, puk mu ale pred švajčiarskym bránkoviskom odskočil.
55:31 Hischier zaviezol puk za ruskú bránku, kde ho narazil na mantinel Zadorov. Jeho spoluhráči potom dostali puk do útočného pásma.
55:04 Až Corvimu sa to podarilo a krížnou prihrávkou potom pripravil strelu z pravého krídla Hofmannovi, ten však minul Samonovovu bránku.
54:36 Rusi ale bránia od inkasovaného gólu skvele a Švajčiarov vôbec nepúšťajú na dlhšiu dobu do vlastného obranného pásma.
54:08 Ani ruský útok ale k nebezpečnému streleckému pokusu neviedol a Švajčiari tak môžu rýchlo rozohrať na opačnú stranu.
53:40 Švajčiari majú veľký problém dostať sa cez prehustené stredné pásmo do ruskej obrannej tretiny a dvakrát za sebou v tejto časti klziska o puk prišli.
53:01 Švajčiarska útočná akcia k úspechu neviedla a po súbojoch pri mantineli o puk prišli. Rusi puk hneď vyhodili z vlastného obranného pásma.
52:38 gól Rusko dalo gól!
Rusi vedú už o dva góly! SERGEJ TOLČINSKIJ využil, že Siegenthaler pri snahe o odpálenie prihrávky Slepyševa do útočného pásma spadol, a dostal sa do samostatného úniku. Ten zakončil bekhendovým blafákom do pravej strany, ktorým poslal puk pod hornú žŕdku Berrovej bránky. Asistencie: Anton Slepyšev, Ivan Provorov.
52:05 Šalunov sa pokúsil o individuálny prienik po pravej strane, Švajčiari mu ale puk najprv odpálili a potom ho v strednej tretine získali.
51:35 Hofmann potiahol puk po ľavej strane za ruskú bránku, tam oň ale v súboji s obrancom prišiel. Rusi otáčajú hru na opačnú stranu.
51:10 Švajčiari musia pri vlastnej rozohrávke opäť čeliť vysokému ruskému napádaniu, puk ale zatiaľ držia na svojich hokejkách.
50:26 gól Rusko dalo gól!
Rusi sa druhýkrát v zápase dostávajú do vedenia! Tolčinského pri jeho prieniku po pravom krídle podrazil Geisser, jednou rukou sediac na ľade ale posunul puk pred švajčiarske bránkovisko na PAVLA KARNAUCHOVA a ten ho pohotovo nasmeroval medzi betóny švajčiarskeho brankára Berru. Asistencie: Sergej Tolčinskij, Alexander Barabanov.
49:53 Provorov potom vyviezol puk do útočného pásma, nahodenie na zadný mantinel ale nedokázal Voronkov vybojovať. Švajčiarom získali puk pred vlastnou striedačkou.
49:31 Hischier sa snažil obtočiť okolo ruskej bránky, pri ľavej žŕdke ho ale od puku čisto odtlačil Voronkov.
48:57 Švajčiarov strelený gól povzbudil a zrazu majú veľké problémy s rozohrávkou kvôli napádaniu od súpera Rusi.
48:12 gól Švajčiarsko dalo gól!
Je vyrovnané! Ambühl na pravom krídle, pri bránkovej čiare udržal puk a z otočky ho prihrával pred bránkovisko. Tam bol úplne voľný NICO HISCHIER, ktorý svojím prvým gólom na turnaji nasmeroval puk za chrbát presúvajúceho sa brankára Samonova. Asistencia: Andres Ambühl.
47:30 Hofmann prenikol do útočnej tretiny po ľavom krídle a jeho nahodenie na bránku musel brankár Samonov puk chytiť.
47:06 Gavrikov vypichol v strednom pásme puk Herzogovi a Švajčiari museli pred napádajúcimi Rusmi zacúvať do vlastného obranného pásma.
46:36 Andrighetto dostal puk z vlastného pásma a Barabanov, ktorý ho chcel hneď dostať do útočnej tretiny, sa dostal do ofsajdu.
46:01 dôležité Meier našiel prihrávkou medzi ruských obrancov Andrighetta, ktorý z dobrej pozície minul Samonovovu bránku.
45:32 Gavrikovovu strelu od modrej vyrazil brankár Berra a Švajčiari puk získali. Musia však opäť čeliť vysokému ruskému forčekingu.
45:04 Naďalej sa hrá v extrémne vysokom tempe bez akýchkoľvek prerušení. uk majú na hokejkách Rusi v útočnom pásme.
44:31 Geisserovu strelu zastavil brankár Samonov betónom. Puk sa následne vrátil na hokejky Švajčiarov.
44:06 Simion zaviezol puk do útočného pásma po pravom krídle a Švajčiari sa konečne usadili v útočnej tretine, kde môžu kombinovať.
43:32 Siegenthaler tvrdo, ale čisto narazil Šalunova na mantinel. Hofmann si hneď mohol nakorčuľovať na pas za ruskú obranu, bol však v ofsajdovom postavení.
43:01 Zadorov bol pri nahodení Meiera na zadný mantinel ako prvý a hneď rozohral na opačnú stranu. Jeho spoluhráči sa snažia preniknúť do útočného pásma.
42:40 Scherwey to potom skúsil individuálne, ani on ale neprešiel cez bielu ruskú hradbu na modrej čiare.
42:14 Verminovu prihrávku v strednom pásme vystihol Rafikov. Ten puk stratil v rohu útočného pásma.
41:55 Až teraz konečne zaútočili i Švajčiari. Siegenthalerovu strelu od modrej Samonov vyrazil do rohu vlastného obrnaného pásma, kde puk získali jeho spoluhráči.
41:13 Švajčiari však urobili pod tlakom chybu a Rusi opäť kombinujú v ich obrannom pásme.
40:51 Šalunov z ľavého kruhu minul bránku a až po takmer minúte môžu rozohrať svoj útok Švajčiari.
40:26 Rusi hneď po úvodnom buly zatlačili Švajčiarov do ich obranného pásma a snažia sa dostať do streleckej pozície.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:49.
V druhej tretine začali aktívnejšie Švajčiari, ktorí mali niekoľko nádejných príležitostí na skórovanie, výborne chytajúceho brankára Samonova sa im však nepodarilo prekonať. Rusi postupne prebrali iniciatívu, dostali Švajčiarov pod tlak a napokon strelil zatiaľ jediný gól zápasu v presilovke po krásnej individuálnej akcii Anton Burdasov. V závere druhej tretiny ešte zazvonila za oboma brankármi žŕdka, ani jeden z nich už ale neinkasoval. Pred treťou tretinou však majú bližšie k výhre ruskí hokejisti.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 8:12 (17:20)
39:42 Ruský kapitán Slepyšev ale vystrelil mimo. Švajčiari vyrazili do protiútoku, na konci ktorého bolo nahodenie Hischiera z pravej strany. Puk zastavil brankár Samonov.
39:23 Dvakrát za sebou však Rusi vybojovali puk v strednom pásme a dokonca sami môžu zaútočiť.
38:56 Švec-Rogovoj zastavil švajčiarsku rozohrávku a puk vyhodil do stredného pásma. Švajčiari sa chcú rýchlo vrátiť do útočnej tretiny.
38:35 dôležité Hofmann naservíroval prihrávku spoza bránky puk pred bránkovisko Herzogovi. Jeho veľmi nevydarenú strelu zrazil ruský obranca do ľavej žŕdky svojej bránky a puk následne prikryl gólman Samonov.
38:04 dôležité Voronkov si potiahol puk takmer z bránkovej čiary medzi kruhy a strelou cez skrumáž pred švajčiarskym brankárom trafil ľavú žŕdku Berrovej bránky.
37:41 Po dlhšej dobe dostali Švajčiari Rusov pod tlak, tí však obetavo blokujú ich strely.
37:10 dôležité Až teraz sa Ambühl dostal z pravého krídla pred ruskú bránku, puk ale poslal bekhendom tesne mimo ruskej svätyne.
36:44 Gólman Berra vyrazil Rafikovovu strelu do rohu, kde puk vybojovali Švajčiari. Tým sa však prechod stredného pásma znovu nevydaril a puk získali Rusi.
36:17 Geisser musel pod tlakom napádajúcich Rusov rýchlo rozohrať, puk ale nepresnou prihrávkou vyhodil na zakázané uvoľnenie.
35:44 Až Simion po viac ako 30 sekundách prerušil ruský kolotoč. Puk však za vlastnou bránkou znovu získali Rusi a môžu pokračovať v tlaku.
35:26 Rusi pokračujú v tlaku i po strelenom góle a naďalej hra prebieha vo švajčiarskom obrannom pásme.
35:01 gól Rusko dalo gól!
Rusi využívajú presilovku a otvárajú skóre! ANTON BURDASOV nabral v strednom pásme rýchlosť, z pravého krídla si naviedol puk pred bránkovisko a odtiaľ strelou z forhendu namieril do pravého horného rohu švajčiarskej bránky. Asistencia: Emil Galimov.
34:35 Nesterov pod tlakom rozohral nepresne na Fricka, ktorý strelou na Samonova navyše získal buly v útočnom pásme.
34:21 Rusom sa táto presilovka zatiaľ nedarí. Herzog si naviedol puk až za ruskú bránku, kde ho podržal.
33:56 Bertschy potom vyhodil dostal puk do ruskej obrannej tretiny, čím získal Švajčiarom veľa cenných sekúnd.
33:35 Rusi vyhrali buly v útočnom pásme. Po prihrávke spoza bránky pálil z ľavého kruhu Tolčinskij, Berra však jeho pokus zastavil.
33:19 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Romain Loeffel – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
33:05 Ambühl si nespracoval dlhú prihrávku od Loeffela na útočnú modrú čiaru a puk tak skončil na zakázanom uvoľnení.
32:31 Rusi prebrali iniciatívu a v obrane majú v tejto pasáži zápasu problémy Švajčiari. Tým sa teraz podarilo zastaviť ruskú rozohrávku už v strednom pásme.
31:55 Prvý ruský pokus založiť útok nebol úspešný a druhý sa skončil ofsajdom.
31:22 Morozovovu prihrávku za švajčiarsku bránku vystihol Bertschy. Rozohrávku tohto hráča potom Rusi zastavili v strednom pásme.
31:05 dôležité Nesterov sa potom ešte snažil z prvej páliť na bránku, pretože Berra ležal na ľade pom predošlom zákroku. Jeho strelu obetavo zablokoval Vermin.
30:46 dôležité Rusi postupne striedajú. Zadorovovu strelu tečoval jeden z hráčov pred bránkou, Berra ale úspešne zasiahol betónom a Voronkov puk z dorážky nepretlačil za švajčiarskeho gólmana.
30:08 Rusi sa trochu krkolomne dostali spod tlaku, nakoniec sa im ale podarilo i preniknúť do útočného pásma, kde kombinujú.
29:41 Ambühl našiel dlhou prihrávkou na útočnú modrú čiaru Hischiera, ktorého strela z ľavého krídla bola zrazená na ochrannú sieť.
29:16 Geisser sa spoza bránky snažil dostať do streleckej pozície, k strele ale vôbec nedostal, pretože mu puk pri otočke odskočil.
28:46 Galimov potom nedokorčuľoval nahodenie do útočného pásma a pri puku bol ako prvý brankár Berra.
28:10 Galimov sa z pravého krídla nepretlačil cez obrancu pred švajčiarsku bránku a za ňou o puk prišiel. Okamžite prichádza švajčiarsky protiútok.
27:37 dôležité Slepyšev sa snažil vytočiť spoza bránky s pukom, pri ľavej žŕdke mu ale pri zakončení bekhendom puk odskočil.
27:09 Švajčiari pokračovali v tlaku i po konci presilovky a ešte tak pol minútu držali Rusov v ich obrannom pásme.
26:41 Rusko v plnom počte.
26:33 Kurashevovu strelu príklepom vyrazil Samonov, v rohu ale puk vybojovali Švajčiari, ktorí pokračujú v tlaku.
26:14 Hofmannovu strelu z vrcholu pravého kruhu vyrazil brankár Samonov a jeho spätná prihrávka na modrú na Diaza bola tak nepresná, že puk skončil až vo švajčiarskom obrannom pásme.
25:50 Helvéti sa rýchlo vrátili do útočného pásma, stále sa ale nedostali k nebezpečnej strele.
25:24 Tá sa im ale vôbec nevydarila a Zadorov puk vyhodil až za Berrovu bránku.
25:01 Švajčiari sa usadili v útočnom pásme a rozvíjajú svoju presilovkovú kombináciu okolo brániacej sa štvorice Rusov.
24:41 Vylúčenie v tíme Rusko (Rušan Rafikov – 2 min., podrazenie).
24:34 Tam puk vybojovali Rusi, ktorí pokračujú v kombinácii v útočnom pásme. Švajčiari ich vytláčajú k mantinelom.
24:09 Timkin prenikol po pravej strane do útočného pásma, jeho strela ale bola zrazená do rohu.
23:36 Siegenthaler nahodil puk od modrej čiary na teč, puk ale tentokrát nikto nezasiahol a hrací predmet tak skončil v Samonovovej lapačke.
23:05 Herzog prehral súboje pri mantineli s dvojicou Rusov, puk si ale vybojovali Švajčiari v strednom pásme naspäť pod svoju kontrolu.
22:35 dôležité Alatalovu strelu od modrej tečoval medzi kruhmi Meier a puk vysokým oblúčikom spadol za hornú žŕdku ruskej bránky.
22:10 Ruský gólman Samonov trochu zariskoval pri rozohrávke mimo svojej bránky, puk ale dostal do stredného pásma.
21:45 Rusi sa prvýkrát v druhej tretine usadili v útočnej tretine, ich kombinácia ale k ničomu nebezpečnému neviedla.
21:20 Hischier si spracoval dlhú prihrávku na pravé krídlo a z vrcholu pravého kruhu vystrelil. Samonov tento pokus vyrazil a jeho obrancovia potom pokryli dorážajúcich Švajčiarov.
21:01 dôležité Ambühl z otočky vystrelil z pravého kruhu a jeho strelu tečoval do protipohybu brankára Samonova korčuľou Kurashev. Ruský gólma skvele zareagoval a puk zastavil.
20:27 Oba tímy si už v úvode druhej tretiny vystriedali kontrolu nad pukom a v tejto chvíli ho majú na hokejkách Švajčiari.
Ďalšia tretina sa začne približne o 15:59.
Prvá tretina nám ponúkla rýchly hokej vo vysokom tempe, veľa vyložených gólových príležitostí sme ale nevideli. V jej prvej polovici boli o niečo aktívnejší ruskí hokejisti, ktorí vysokým forčekingom robili Švajčiarom obrovské problémy. Postupom času sa však Švajčiari s týmto štýlom hry súpera vyrovnali a sami prebrali iniciatívu. Brankári Berra i Samonov ale niekoľkými výbornými zákrokmi potvrdili svoju kvalitu a udržali svojím tímom v úvodných 20 minútach čisté konto. Pred druhou tretinou sú tak šance oboch tímov na body vyrovnané.

Strely na bránku v 1. tretine: 9:8
19:49 Corvi našiel prihrávkou z rohu útočného pásma v pravom kruhu Corviho, ktorý z prvej ale namieril len do hrude brankára Ruska Samonova.
19:35 Švajčiari sú v závere prvej tretiny jednoznačne aktívnejší. I teraz držia puk v útočnom pásme a snažia sa dostať k strele.
19:07 dôležité Ambühl si nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku z pravého krídla a usmernil puk korčuľou. Samonov skvele zasiahol a reflexívnym zákrokom puk chytil do lapačky.
18:48 A aj ich akciu protihráči zastavili. Heldner potom vypálil od modrej mimo Samonovovej bránky.
18:24 Teraz sa Rusi nedokážu dostať z rohu útočného pásma, kam ich natlačili brániaci švajčiarski hokejisti.
18:01 A napokon sa im to nepodarilo vôbec. Rusi získali puk a sami prešli do útoku.
17:38 Švajčiari sa teraz nasťahovali do útočného pásma, kde sa im ale v tejto chvíli nedarí odlepiť sa od mantinelu.
17:03 dôležité Meier si spracoval prihrávku na pravé krídlo a vystrelil, ramenom ale dokázal ruský gólman puk vyraziť mimo svojej svätyne.
16:32 Hofmannovu prihrávku si spracoval medzi ruskými obrancami Simion, ktorý minul Samonovovu bránku.
16:06 Švajčiarska konštruktívna rozohrávka útoku nevyšla a následný pokus o rýchlu rozohrávku skončil zakázaným uvoľnením.
15:35 Rusi chceli rýchlo rozohrať, puk ale len nahodili za Berrovu bránku, kde ho nikto v bielom drese nedokázal vybojovať.
15:08 Rusi nahodili puk za švajčiarsku bránku, tam ho ale zastavil gólman Berra. Švajčiarsky protiútok sa potom skončil v strednom pásme.
14:31 dôležité Švec-Rogovoj si spracoval pas na ľavé krídlo a jeho strelu z kruhu musel vyraziť gólman Berra ramenom.
14:05 Galimov dostal puk na ľavom krídle do útočnej tretiny, tam ho ale Geisser narazil na mantinel a obral o hrací predmet.
13:41 Podobne ale dopadli i Švajčiari a oba tímy si tak nepresnými rozohrávkami vystriedali kontrolu nad pukom.
13:10 Rusi okamžite po návrate Zadorova z trestnej lavice získali v strednom pásme puk, do útočnej tretiny sa ale dostať nedokázali.
12:47 Rusko v plnom počte.
12:19 Meier z pravej strany, z ostrého uhla, rozvlnil bočnú sieťku. Puk sa potom odrazil naspäť k Švajčiarom.
11:52 Tlak Helvétov ale pokračuje, pretože sa rýchlo vrátili do útočného pásma. Rusi obetavo blokujú strely Švajčiarov.
11:22 Švajčiari kombinovali v útočnom pásme. Alatalovu strelu od modrej ale ruský obranca zastavil a vyhodil puk do strednej tretiny.
10:47 Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Zadorov – 2 min., držanie).
10:20 dôležité Burdasov prešprintoval na pravom krídle obrancu, zasekol si ho a prihral puk medzi kruhy na Galimova, ktorého strelu z ideálnej streleckej pozície vyrazil betónom gólman Berra. Ten potom zastavil i dorážku Morozova z ostrého uhla.
10:03 Ožiganovovi na útočnej modrej čiare odskočil puk a Švajčiari vyrazili do rýchleho protiútoku, ktorý zakončil zrazenou strelou na ochrannú sieť Andrighetto.
09:38 Kamenev si individuálne naviedol puk do útočného pásma a nahodil puk na brankára Berru, ktorý ho chytil.
09:18 V rohu útočnej tretiny ho Rusi opäť vybojovali, nepresná prihrávka na modrú čiaru ich ale stála útočné pásmo. Rusi striedajú.
08:49 Provorov vypálil výborne od modrej cez cloniaceho Karnauchova, jeho pokus ale brankár Berra vyrazil.
08:27 dôležité Corvi prenechal v útočnom pásme puk pre Diaza, ktorý si naviedol puk medzi kruhy a švajčiarsky kapitán trafil pravý betón brankára Samonova.
08:00 Nesterov napriahol k tvrdej strele od modrej, brankár Berra ju ale videl a úspešne vyrazil. Švajčiari prechádzajú do protiútoku.
07:34 Heldner vo vlastnom obrannom pásme prerušil kombináciu Rusov. Rozohrávka však už nebola tak dobrá a skončila na hokejkách protihráčov.
07:03 Puk sa zasekol v ruskom obrannom pásme pri mantineli, kde ho napokon vybojovali ruskí obrancovia. Tí zakladajú útok svojho tímu.
06:40 Meier vypálil z pravej strany hneď po prechode útočnej modrej čiary, ruský brankár Samonov úspešne zasahuje.
06:01 Tolčinskij dostal prihrávku na pravé krídlo a ešte chcel puk cez celé útočné pásmo prihrať na opačnú stranu na Karnauchova. Ten hrací predmet v dobrej streleckej pozícii netrafil.
05:35 Helvétom sa i tak podarilo vybojovať puk a ten sa dostal do pravého kruhu k Ambühlovi, ktorého strelu zápästím vyrazil brankár Samonov do rohu.
05:01 Morozovovu prihrávku medzi kruhy Švajčiari zastavili, ich nahodenie ale skončilo na hokejkách Rusov.
04:26 Švec-Rogovoj nahodil puk od modrej mimo švajčiarskej bránky. Švajčiari rýchlo vyrazili do útoku, ten ale zastavil prihrávkou rukou Andrighetto.
03:55 Ruský brankár Samonov zastavil nahodenie Švajčiarov a jeho obrancovia rozohrali útok svojho tímu.
03:30 Alatalovu prihrávku na modrú čiaru Geisser nespracoval a puk skončil na zakázanom uvoľnení.
03:06 Voronkovovu prihrávku na Slepyševa zastavil obranca Švajčiarska Frick. Ten posunul puk dozadu, aby jeho spoluhráči mohli vystriedať.
02:38 Rusi ho vybojovali po nahodení na zadný mantinel a Galimov pohotovo strieľal z ľavého kruhu. Lapačkou úspešne zasiahol brankár Berra.
02:13 Bertschy sa pri snahe o vyvezenie puku do útočného pásma dostal do ofsajdu. Oba tímy rýchlo striedajú.
01:49 Rusi odpovedali svojím útokom a kombinujú vo švajčiarskom obrannom pásme.
01:11 Zadorovovu prihrávku dozadu zastavil za ruskou bránkou Ambühl, ktorý prihrávkou do ľavého kruhu vyzval k strele Meiera. Ten Samonovovu bránku minul.
00:49 Rusi začali zápas veľmi aktívne a vysokým napádaním robia Švajčiarom obrovské problémy pri ich rozohrávke.
00:13 dôležité Slepyšev sa snažil dorážať nahodenie Voronkova od pravého mantinelu a jeho dorážka sa napokon zastavila vo švajčiarskom bránkovisku.
Švajčiari budú hrať v červených dresoch, Rusi v bielych.
Oba tímy už sú na ľadovej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu začne.

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Nesterov, Gavrikov (A), Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Voronkov, Slepyšev (C), Šalunov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Barabanov – Ivan Morozov, Burdasov (A), E. Galimov – Timkin, Švec-Rogovoj, Kamenev.

Rozhodca: Bruggeman (USA), Gouin (CAN) – Constantineau (FRA), McCrank (CAN).
dôležité Tento zápas sa kvôli nariadeniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bude hrať bez divákov.

Vzájomné zápasy

Vzájomná bilancia hovorí výrazne v prospech Rusov, ktorí so Švajčiarmi prehrali naposledy ešte na MS 2000 v Petrohrade (2:3). V roku 2005 sa podarilo Švajčiarom proti zbornej bodovať naposledy vďaka remíze 3:3, odvtedy však prehrali ďalších 9 zápasov proti Rusku na MS za sebou. Naposledy sa tieto dve reprezentácie stretli na MS 2019 v Bratislave a Rusi vtedy vyhrali 3:0.

Rusko

Zborná vyhrala z prvých štyroch zápasov na turnaji tri, okrem Česka, ktoré zdolala gólom v poslednej minúte po zlom striedaní Čechov, však vyhrala len nad papierovo slabšími súpermi – Veľkou Britániou (7:1) a Dánskom (3:0). Štvrtým zápasom bol súboj s našou reprezentáciou, v ktorom Rusi prehrali 1:3. V tabuľke tak majú 9 bodov a sú na tom po 4 odohraných zápasoch rovnako ako Švajčiari a Slováci. V porovnaní so Švajčiarskom ich však ešte čakajú Švédi a v poslednom zápase Bielorusi, ak teda Rusi nechcú bojovať o postup do posledného zápasu, mali by dnes nad Helvétmi vyhrať.

Doterajšie zápasy na MS 2021:
Rusko – Česko 4:3
Veľká Británia – Rusko 1:7
Slovensko – Rusko 3:1
Rusko – Dánsko 3:0

Švajčiarsko

Švajčiari vstúpili do šampionátu dvomi výhrami – 5:2 nad Českom a 1:0 nad Dánskom, ktorému dovolili za celý zápas len štyri strely na bránku. Potom však v zápasoch Švajčiarska prišli dva debakle. Prvý schytali Švajčiari od Švédov, ktorí do tohto zápasu nezískali ani bod a druhý uštedrili slovenskej hokejovej reprezentácii sami Švajčiari. Po štyroch odohraných zápasoch tak majú na svojom konte 9 bodov (rovnako ako Rusko a Slovensko) a pred sebou okrem tohto zápasu súboje s Bieloruskom a Veľkou Britániou. Zisk bodov z dnešného zápasu by preto Švajčiarsko výrazne priblížil k postupu do štvrťfinále.

Česko – Švajčiarsko 2:5
Dánsko – Švajčiarsko 0:1
Švajčiarsko – Švédsko 0:7
Švajčiarsko – Slovensko 8:1
Vitajte pri on-line prenose pri zápase skupiny A Majstrovstiev sveta medzi Švajčiarskom a Ruskom. Stretnutie sa začne o 15:15.